Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

Pavlunka

Když jsem si tu četla komentáře, nečekala jsem od toho prakticky nic a byla jsem mile překvapena. Bylo to úplně jiné než jednička, která byla jiná než dvojka. A těším se na Alianci 2. 4* dávám za Theo James ( Čtyřka) jelikož na něj se krásně dívá ;) :D ()

Brano

S touto sériou to ide dolu vodou. Toto pokračovanie je možno o niečo lepšie ako druhá časť, ale i tak je to dosť slabé. Tie scény sú strašné nezaujímavé a nudné. Herecké výkony, najmä hlavnej "hrdinky" sú opäť na zaplakanie. Oproti dvojke tam už bol aspoň nejaký nápad, ale i tak to bolo zlé zrežírované a samozrejme tú chýbali znovu výraznejšie postavy a viac akčných scén. /45%/ ()

pekas

Ale tak jo, asi o malinko lepší, než dvojka. Hudba ale zase zklamání, v tom mě jednička vážně namlsala. Nové prostředí a postavy znamenají osvěžení. Náš bubeník Miles Teller (kdo neviděl vynikající Whiplash, nepochopí) zase perlí. Ústřední dvojice je taková nějaká ... asi nemají co hrát, nebo nevím. Uvidíme, zda to posledním dílem důstojně završí, nebo podělají. Zatím zůstávám na pěti. 85% ()

george82

Furt dokola to samé a bez nápadu. Schwentke se moc nepochlapil a jako určité vyvrcholení teilogie je to víc než slabé. ()

Murphy123

Po pro mě příjemném překvapení z prvního dílu, a stále relativně kvalitním dílu druhém, bylo toto pokračování velice slabé. Dokonce jsem u něj usnul z nudy, a při druhém shlédnutí usnul znova...to se mi nestává. Nicméně film jsem na třetí pokus dokončil a nutno říct, že je to velice prudký pokles v celém vývoji této ságy. Tohle se nepovedlo.. ()

DaweForeman

Po předchozím katastrofickém díle je tu konečně zase něco, co upoutá člověkovu pozornost. Musím ale zdůraznit ono slovo upoutá. Bohužel to není nic, z čeho by byl člověk v úžasu - možná tak v hledisku, že si o proti předchozímu dílu polepšili. Už se tu konečně odkrývá určité pozadí a zodpoví se některé celkem důležité otázky, ale svým způsobem je to recyklace prvních dvou dílů, kdy opět se to dělí na dva tábory a opět tu máme nějakou tu nekalou politiku a boj proti ní. Největším plusem bych viděl onen technologický upgrade, který působil zajímavý, ale bohužel jeho potenciál nebyl až tolik využit, jak bych si představoval. ()

Emjecko

Ptáte se, jak vypadá zasloužený komentář k filmu, který si už během jeho závěrečných titulků nepamatujete? Takhle. ()

Kimkong

Super komentář se mě smazal. Tak ve skratce. Spousta wft momentů. Elektrický plot, oboustranný maskovaci systém. Potřetí ten samý děj s frakcemi. Staré nahrazeny dvěmi novými. Nový padouch jehož odstranění bude opět na pokračování. ()

Tominni

Tak už nemáme rozdělení na frakce, ale je to prostší, už jen porouchaní a zdraví. Tenhle díl měl být uzavřením celé trilogie, ale předchozí díly se mi líbily více. Snad jen boj o dotace a celkem povedené vizuální ztvárnění. Jinak spíše podprůměr. ()

Jadro

Jednoznačne najslabšia časť série. Dve hviezdičky len preto, že nový divák, ktorý predchádzajúce nevidel sa prakticky dostane rovno do obrazu... Nič viac. 30% ()

Kytarka

Vezměme si to po pořádku v kostce - parta hic kolem Four a Tris se rozhodně přelézt zeď a zjistit, co se skrývá za ní... Téma fajn. Nicméně ten futuristický kabátek, do jakého se film nechal odít, je poněkud přehnaný, zprvu jsem měla dost často dojem, že se koukám na bandu malých dětí nadšených z nových hraček. Má to i pár logických děr, kupříkladu Four se v první polovině filmu zničehonic převlékne z bílého šatstva do tmavého. Kdepak ho vzal? A jak to, že naše parta naprosto bez problémů rozumí slovům, jako je genetická modifikace, DNA a podobně, když celé své dosavadní roky všichni věnovali jedné jediné činnosti? Tris, člověk, který vždy všechno zpochybňoval a v prvním díle dal na budku celým dvěma frakcím, najednou uvěří chlapíkovi v kvádru a nechá se zkoumat ze všech stran jako ovečka. A tak dál, a tak dál. No ale abych to jen nehanila. Líbilo se mi napětí mezi hlavními postavami, akční scény včetně dronů, které "prostě chceš", a závěr by snad mohl i ukončovat celou sérii, je vskutku výborný. Dávám tři hvězdy - ani ryba, ani rak. A uvidíme za rok :) ()

Facerr

O něco lepší,než dvojka. S jasným náběhem na díl další. Pěkně se koukalo na vychytávky s dronama,i na další intriky, se kterejma se tenhledíl docela vytáhnul. ()

blondboss

Nebude to lichotivé hodnotenie. Po prvej časti Divergencia som mal z tejto série dobrý pocit a veril som, že môže nadviazať na Hunger Games, avšak toto sa ani náhodou nekoná. Prvá časť rieši systém frakcií, v druhej časti sa motáme okolo neustálych simulácií a keď sa zničí frakčný systém, tak odrazu tu máme prapodivné experimenty a nezmyselné delenie ľudí na čistých a poškodených s cieľom vybudovať nové ľudstvo. Už len podľa tohto krátkeho popisu je vidieť, že táto séria má od kvalitného sci-fi veľmi ďaleko a že tu už tvorcovia skutočne varia z ničoho a aj keď táto časť zrejme len pripravovala veľké finále, ťažko si viem predstaviť, že sa tu ešte niečoho zmysluplného dočkám. Pre mňa veľké sklamanie. 40 % ()

mivr

lepšie než dvojka, ale až vďaka tomuto partu som viac pochopil o čo tam vlastne ide, šlo a pôjde. 70%. ()

srolyma

Ani třetí část vyloženě nezklamala. Sice se tady kupí nesmysly a nelogičnosti, ale to u teen post-apo není to nejdůležitější. Slušný začátek, slabší střed a slušný závěr s o něco menším patosem než u Hángrs. Komik „blbý a blbější“ Daniels v roli padoucha poměrně trapný… Ale série jako celek lepší průměr. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)