Premiérové ohlasy byly nejen pozitivní, ale čišelo z nich dokonce nadšení, jako by sportovní klub ze zapadákova potácející se na dně tabulky zvítězil nad šampiónem z velkoměsta. Objevovaly se výrazy typu "konečně český film světové úrovně" apod. Protože takový jásot zněl českou kotlinou už vícekrát a posléze jsem následně musel korigovat svá velká očekávání, přistupoval jsem k filmu s rezervou a přesto můj verdikt tentokrát zní: za dlouhou dobu několika měsíců jde o můj nejlepší zážitek z kina a od loňského úspěchu Cesty ven je to první český snímek, který stojí za výpravu do kina. Je tomu tak především díky výbornému herectví bratří Hádků a atraktivnímu zobrazení komunity maloměstských outsiderů - lidí bez vzdělání, bez zázemí, často bohužel i bez odpovědnosti a sociální inteligence. Oba filmoví bratři mají svůj plán, ten Užovkův je ambicióznější, jen poněkud háklivější na vnější ohrožení. Slabinu vidím ve scénáři, kdy vlastně nevím, co je předmětem režisérova zájmu. Konfliktní vztah bratrů ukončený zásahem zhůry? Přátelství rozdělené vězeňskou zdí? Ani tady nevidím zásadní dramatický konflikt, ve tvrdě pragmatickém prostředí české společnosti vypadá Užovkovo rozhodnutí racionálně a režisér vytváří morální dilema, které, obávám se, vlastně pro převážnou většinu diváků neexistuje. Snímek se dotýká řady problémů, ale nikdy a nikde nejde na dřeň. Co je nejhorší, závěr mi přijde bezradný, navíc i nedůvěryhodný. Vzestupu některých filmových nýmandů rozumím. Antihrdina nedávno zhlédnutého amerického dramatu Slídil je příkladem postavy, které přerod z bezvýznamné nuly v nebezpečného hráče, co jde tvrdě za svým, můžete věřit. Užovka ale velkým hráčem není a takovým jako on není v reálném světě souzeno hrát roli kápa. Celkový dojem: 65 %.(2.4.2015)

Po dlouhé době český film, který je opravdu dobrý. Hádkové hrají své hadí party jako z partesu, děj neskřípe a neškobrtá a závěrečný dvojitý náraz je v první variantě krutě nečekaný, vysvobozující a krátký a v ten druhý asi očekávaný, ale bolestivější. Děkuji převelice, že ani scénárista, ani režisér neměl tu urputnou potřebu ( chorobu) dál objasňovat a vysvětlovat a nabídl jen titulky a Ormy.(22.2.2015)

Po dlouhé době kvalitní český film. Herecký koncert, který Hádkové rozehráli, je prostě úžasný! Po filmu Pojedeme k moři je to další česká kvalitka, která si těch 5 hvězdiček určitě zaslouží.(24.2.2015)

Nejlepší český film od Fair Play, co jsem viděl v kině. Jan Prušinovský po Okresním přeboru natočil další silně nadprůměrný film a zařadil se mezi úzkou skupinu českých režisérů, kteří nezklamou a dokážou natočit kvalitní film. Triumfem tohoto filmu jsou především výkony bratrů Hádků, zajímavý příběh, vtipně napsané dialogy a dobrý soundtrack.(4.3.2015)

Viděla bych to tak na 4 a 1/2 hvězdy - tu půlku za úžasný výběr písní. A smekám klobouk před debutujícím scénáristou. Doufám, že se dočkáme ještě řady podobně povedených scénářů. Díky, pane Žváčku.(5.3.2015)

Herecký koncert bratří Hádků. Výborný scénář. Sociální, někdy až tragikomické drama. Myslím, že některé z hlášek by mohli časem zlidovět (víš jak). Věřím, že i takové filmy má smysl natáčet. Nelze jinak než doporučit.(6.3.2015)

Klobouk dolů, palec nahoru:) Skvělé!!! Z počátku jsem cítila jak je to české, známá místa, známé postavy.... Naprosto reálné:) Až mi to chvílemi nahánělo husí kůži. Každá ta role byla naprosto dokonale zahraná, jako kdyby se stalo. Jeden z nejlepších filmů vystihující současnost. Naprosto mě to dostalo. Chvílemi velká sranda, chvílemi až za hranicí. Nejsem žádný velký cíťa, ale pokud znáte, co drogy udělají s lidmi, můž že vám to být hodně blízké.Propojenost tří hlavních postav je naprosto dokonalá. Nevěděla jsem do čeho jdu, u každého filmu se nechám překvapit, ale tohle....no, není co dodat, ten film je naprosto super, detaily, hudba, atd...(11.3.2015)

Realističtějšího českýho feťáka na plátně ztvárnila už jenom Katka.(13.3.2015)

Po hodně dlóóóóóuhé době český film, který jsem dokoukala od začátku do konce bez nutkání utéct. Oba Hádkovi sourozenci podávají super výkon. Ale teď podezírám Kryštofa Hádka, že snad byl feťák.Celé to kazí divný konec.(13.3.2015)

Prušinovský prostě umí vystihnout atmosféru bez výraznějšího karikování a je jedno jestli je to o vesnickém fotbálku, nebo o protloukání se životem dvou hadů...(20.3.2015)

Pozoruhodný film se skvělými hereckými výkony, všechny hlavní i vedlejší postavy jsou stvořené tak dokonale, že vás zcela vtáhnou do autentického prostředí. Řemeslně jde o dobře zvládnutý snímek, ale v první třetině se děj možná až příliš vleče a člověk má problém s udržením pozornosti. Celkově lehký tříhvězdičkový nadprůměr.(3.4.2015)

Český film, který si naštěstí na nic moc záměrně nehraje, není propojen tou trapnou afektivností jako skoro všechny naše filmy za posledních pár let. Nejsou tady extra cílené dynamické a dramatické záběry vášní či debat, prostě od začátku film nabere svoji úroveň a jede tak po celou dobu. Mě spíš než samotný příběh (který je vcelku a v podstatě jednoduchý a objevený) zaujaly postavy bratrů (a bratrů i ve skutečnosti) - Kryštofa i Matěje - byli naprosto profesionálně výborní (šílenec Kobra obzvlášť). Prostě herecky dokonalá a uvěřitelná pecka, za kterou by se nemusel stydět ani jeden hollywoodský šampónek:-))(3.7.2015)

Jakoby nenápadná průměrná forma a příběh, a přitom tak skvěle psychologicky nabušené drama.(29.7.2015)

41. LFŠ Uherské Hradiště 2015(2.8.2015)

Průměrnost a beznadějná snaha se z této usmolené reality vymotat. Naštěstí je toto téma filmu a ne dojem z jeho zpracování. Postavy uvěřitelné, možná až na deus ex machina babičky a dědečky, kteří jsou za všech okolností připraveni pomáhat svým vnoučatům. Komplikovaný bratrský vztah, kdy Kobra působí jenom problémy, ale zároveň.. je to pořád bratr. Atmosféru skvěle vystihuje scéna, kdy opilá Zůza povídá o svých životních trablích, načež začne vykřikovat: "Ale já přece nebudu dělat prodavačku! Já nejsem obyčejná!" ...(2.8.2015)

Perfektna filmova fetsonda z poza ceskey rieky. Herci vyborni, reziser takmer na jednotku a ano ano taketo nieco zaujimaveho nam tu na svk riadne chyyba, esteze tu maame zlate rucicky ceske. Bravoo(6.9.2015)

FIlm světové úrovně? Průměrné ničím nevyčnívající drama "obyčejných lidí".(21.10.2015)

• trx2010

Hodně jsem o tomhle filmu četl, prý jde o jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Pod to se podepsat nemohu, nicméně je to asi jediné koukatelné sociální drama?, které jsem od domácích viděl a nemusel ve chvílích největšího zoufalství uchcávat smíchy a divit se stupiditě autorů jako třeba ve filmu Poupata. Je zasazené do reálného základu, není v něm rozehráno tisíc podružných příběhů a nesnaží se každou minutu omlouvat hlavní hrdiny, ani nám hrát na sociální struničku a citově vydírat. Hrdinové jsou dementní tak akorát, podobné potkáte v každém druhém městě v ČR. Hádek fetku ztvárnil excelentně a člověk měl chuť dát mu facku. Za střízlivost čtyři hvězdy.(22.10.2015)

Mě to teda moc nenadchlo. Se Samotářema, jak to tu někteří srovnávají, se to teda srovnat vůbec nedá.(24.10.2015)

• Unrealik

Po třiceti minutách jsem to vzdal. Opilci, zloději, vulgarismy. Přišlo mi to, jak kdyby si tvůrci udělali výlet do nějaké zapadlé hospody.(24.10.2015)

Hádkové, klobouček! Tahle skvěle zahraný postavy ve filmu z naší produkce nepamatuju sakra dlouho. Moc jsem si to užil a rozhodně jsem to neviděl naposled.(24.10.2015)