Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

FILMOVKA

Řekněte mi někdo, jak hluboce musí ještě Český lev klesat, aby rozdával ceny takovýmto filmům. Mně tohle ke kvalitnímu dramatu nestačí. Když se podívám na českou filmovou tvorbu, najdu tam mnohem zdařilejší práce než drogy a jehly, které poslední dobou Českým lvům kralují. ()

axcris

Kobra a Užovka. Sú si títo bratia ozaj až tak protikladoví? Presne niečo takéto mi chýbalo na našej “domácej“ scéne. Film z reálneho prostredia, s reálnymi príbehmi a bohužiaľ, aj s reálnymi ľuďmi, ktorých každí máme okolo seba. Aj keď ich vy nevidíte, sú tu. Herecký koncert Hádekovcov, podtrhnutý perfektnou kamerou. Ocenený Českým levom ako najlepším filmom roku 2016. Zaslúžene? Dajú sa mu vytknúť pasáže bez ktorých by sa hravo zaobišiel. Nudné, pri ktorých stráca atmosféru. Aj za to všetko je Kobry a užovky novodobý sviatok českej filmografie. Od tejto chvíle budú opustené chatky lepšie strážene a diskotéky viacej navštevované. A na koniec ostane vždy rodina neoddeliteľná. ()

Kozlowski8

Příběh o dvou bráších, kteří jsou hodně odlišní svým přístupem k životu. Mladší (Kobra) je feťák, jehož jedinou a každodenní starostí je někde něco ukrást, aby měl peníze na drogy. Starší (Užovka) se naopak snaží poctivě vydělávat, pomáhat matce, babičce a hlavně žehlí neustálé Kobrovy průšvihy... Velice silně a dlouze tleskám skvělému scénáři, přesněji - výtečně napsaným postavám (nejen těch dvou hlavních), které jsou psychologicky vyhraněné a přitom přirozené, lidské a opravdové. Když k tomu přidáme jejich vyjímečné ztvárnění a celkovou atmosféru, kterou bylo prostředí kolem nich nasyceno, je jasné, co je hlavní devízou filmu, na čem staví, v čem jej jeho síla a proč se musí většině lidí líbit. Všichni tři herci si Českého Lva zasloužili (především oba Hádci a ještě o kousek více mladší Kryštof) a možná by si cenu zasloužila i "máma" Jana Šulcová. Škoda, že scénář nenabídl takovou kreativní sílu i v samotné dějové linii příběhu. Děj byl trochu plochý, příliš se nikam neposouval, nesměřoval k nějakému vyvrcholení či pointě. Kdyby tomu tak bylo, asi by se snímek zařadil v mém pomyslném žebříčku českých filmů mezi nejlepší. 80%. ()

blekekeke

Nemůžu si pomoci, ale je to jen další z řady českých psycho filmů ze života ... to čekání na pořádnou komedii je už zdlouhavé ... ()

gstudio odpad!

Oni si to dneska ti Umělci tak nějak usnadňují a žádné cesty a motivující sdělení nehledají. Prostě nám předvedou, že kreténi žijí a chovají se jako kreténi. Oni přece hajzlíci mají taky tu Psyché a ta s nimi cvičí, tak proč to nenacpat veřejnosti. A tak kreténi celkem logicky zabředají do kreténských problémů a tvůrci kolem toho baletí a medí si jak zobrazují ty "problémy společnosti". Ale co s tím? Jo...kde jsou ty časy, kdy Umělcům stálo za to zobrazovat těch několik málo inspirujících jedinců, teď si ukazujeme kreténskou většinu, aby to kreténská většina pobrala a nechala v kině nějaký ten peníz. Ještě že je tolik znalců Umění,co jim to baští. BTW Coto kurwa v tom klubu měli za ochranku, že tam toho blbečka nechali vlézt s tím kovovým bucharem na zádech?! ()

SuzieS

Jako drama v pohode. Vtip tam nebyl ami jeden. Skoda, ze jsem ocekavala komedii. Cele to bylo dobre, scenar mel alespon trochu hlavu a patu, coz je v cesku celkem vyjimka. Neurazi, ale ani nenadchne ()

bonovox

Silný a kvalitný český film, ktorý má dostatočnú výpovednú hodnotu. Bratia Hádekovci sú perfektní v každej scéne. Toto sa našim susedom podarilo. ()

Dawe2

Herecky za 5*, dějově spíš 3-4*. Herecké výkony jsou neuvěřitelné, to je bomba, takhle zahrané a zrežírované, to je paráda se koukat. Rozhodně bych doporučil, tohle za shlédnutí stojí. ()

Horoma1

Česky filmy jsou speciální, většinou z toho vyjde sračka. Ale občas je to patlanina s výbornou atmosférou. A tohle je ten druhej případ. ()

jjjerry

Super překvapení, konečně něco trošku orginálního. Jen nechápu to označení "komedie", tu případnou komediální stránku si mohli uplně odpustit. Skvělé zobrazení té české průměrnosti "nechci makat ve fabrice", ale přitom sem totálně blbej ochlasta, tak budu raději fetka nebo vekslák. Příjemná muzika, dobrý scénář, má to spád a logiku, to se v českém filmu moc nevidí. Herecky naprosto perfketní, věřil jsem to všem. ()

trickmaster

Hodne depresivni film v podsni dvouch depresivnich a skvele zahranych postav v podobe bratri Hadku! Cely ponury a depresivni, fetem, bezmoci a obcasnou litosti nasakly pribeh podtrhuje i dobre zvolena, depresivni hudba, ktera prosakuje pod kuzi vsem, kdo mel v zivote podobne myslenky nebo se vydal uz na podobnou cestu a dokaze se alespon trochu vzit pod kuzi hlavnich hrdinu! Za me - svetovy format!! Namet, scenar, dialogy, hudba,...na Ceskou kinematografii luxus! Dost bylo Hrebejka a Trosky! ()

Franki69

Bratři Hádkové ukázali, že to před kamerou umí. A Prušinovský za kamerou taky. Dlouho jsem neviděl český film, který by ve mně při sledování vzbudil zájem od prvních minut a nechal mě prožívat osudy jejich postav až do hořkého konce. Kobry a Užovky nabídly drsné sociální drama s černohumornými prvky, které jsou tak oblíbené v zemích, které protíná severní polární kruh. A k smažkovi/Kobrovi. Udělali to všichni a já se jen přidám. Kryštov Hádek je neskutečnej, evropská třída. Naštěstí to ostatní kolem něj stíhají a celej film tak není jen o jednom herci. Naštěstí! Myslel jsem, že česká filmová tvorba nabrala dech s Pustinou, ale musím svůj názor přehodnotit. Takže asi takhle. Filmy o životech lidí v socreálném kapitalismu naší současnosti se opravdu daří. Nevím kolik jich unesu, není příjemné se nechat vtahovat do cizí beznaděje, ale tenhle film se vážně povedl. Dávám 90%. ()

truetrue

První polovina mi přijde skoro až čistě komediální, ale poté, co (SPOILER ALERT) je Kobra zbit a nejlepší Užovkův kámoš je odsouzen k pobytu za mřížemi, film nabere rapidně jinou atmosféru. Až na trochu přehnaný závěr realistické, jako kdyby Prušinovský opravdu točil příběh dvou o dvou sourozencích někde ve středočeské díře. (Sorry). Momentálně (únor 2019) i s mánií kolem seriálu Most! je Prušinovský zřejmě to nejlepší, co může česká režie nabídnout. ()

pold

To je strašně smutnej film. Spoustu těch příběhů je úplně reálnejch. A těch životem semletejch ksichtů a podělanejch životů taky. Jendou se někdo koukal kolem sebe otevrenejma očima a nepotřeboval být za každou cenu umělec. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky