Mammon

Norsko, (2014–2016), 12 h 32 min (Minutáž: 48–58 min)

Jon Øigarden, Ingjerd Egeberg, Anna Bache-Wiig, Nils Ole Oftebro, Iben M. Akerlie, Laura Christensen, Ingar Helge Gimle, Bjarte Hjelmeland, Ine F. Jansen (více)

Série(2) / Epizody(14)

Jaká je největší možná oběť a co člověk udělá, aby ji nemusel podstoupit? Zásadový novinář rozkrývá spiknutí v nejvyšších patrech finančnictví. Šestidílný norský konspirační thriller roztáčí spirálu finančních machinací, biblických odkazů a starých osobních křivd, když zásadového novináře vyšle po stopě skandálu ve vysokých patrech společnosti, do kterého je zapleten jeho vlastní bratr. Seriál byl úspěšně uveden nejen v Norsku, ale i v několika dalších zemích jako např. ve Velké Británii, kde se svezl na poptávce po skandinávských thrillerech. Rok po uvedení originálu vznikly v koprodukci televize HBO dva východoevropské remaky – stejnojmenný český v režii Vladimíra Michálka a polský s názvem Pakt. (Česká televize)

argo.smile

Nic pre ludi, ktory sa rychlo stracaju v deji. Cele je to prekombinovane, zvraty su na kazdodennom poriadku, atmosfera sa pomaly ale isto stupnuje a vy si v duchu vravite ako to cele dopadne. Posledne epizody su typicky zanrove pre thriller, ktore Vam ukazu svinstvo na pozadi velkych financnych korporacii. ()

hony23

Ač jsem nejdřív viděl českou verzi, ta norská mi přišla stejně zajímavá a zřejmě i o něco lépe natočená. Šestidílná krimi o spolku byznysmanů, kteří postupně vymírají, patří k tomu nejlepšímu, čím nás televize o prázdninách oblažily. ()

PanIncognito

Severský seriál a konspirační thriller - už jen toto spojení značí, že je dílo kvalitní a napínavé. Řemeslnou stránku seriálu hodnotím na výbornou. Stejně tak lze hodnotit i například hudbu a scénář. Herci odvádí to nejlepší. Jde o kvalitní a poctivou práci. ;-) (viděno s dabingem) ()