Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

nascendi

Ani po desiatke filmov Woodyho Allena som sa nestal fanúšikom jeho tvorby a dokonca ani jej priaznivcom. Časť priateľov mi to síce vyčíta, ale nemôžem a ani nechcem inak. Film so sľubným názvom však ostal trčať niekde na pol ceste, k čomu prispela aj jeho poviedková forma s rozkolísanou úrovňou jednotlivých častí. Tých niekoľko pousmiatí počas filmu ma nepresvedčilo o tom, že išlo o komédiu a niekoľko vtipných nápadov možno vyvolalo rozruch v dobe svojho vzniku. Takže ľutujem. ()

Slarque

Allenova klasika, která vždycky znovu dobře pobaví. Všechny povídky jsou sice skvělé (no dobře, ta ovce je trošku slabší), ale závěrečná, o tom co se děje při ejakulaci, je takovým malým mistrovským dílkem. Kdo viděl, nezapomene. ()

Willy Kufalt

Komedií Woodyho Allena jsem už viděl celkem dost a také dost z nich se mi i líbilo, ale málokdy jsem se u něj doslova nahlas bavil tak, jako zde... a to jsem se toho kvůli názvu dříve bál, ale zase proč si jednou otevřeně nerozšířit obzory, že :o), navíc originální humornou cestou. Z dnešního pohledu už tohle dílko nemusí svou tematikou diváka tolik zaskočit, ale na svou dobu v USA muselo jít o odvážný undergroundový počin – což lze ostatně vidět i na formě, kdy jedna z povídek sestavená ze šotů zábavného pořadu je točena a zpracována experimentálním způsobem jako nekvalitní černobílý záznam, další povídka (ač v čistě americkém filmu) je celá namluvená v italštině. Za poněkud slabší bych označil prostřední (čtvrtou) povídku s bujarým transvestitou, ovšem zbytek je tak napráskán fórky, nápady, dialogy, celkovou tvůrčí originalitou i skvělými hereckými výkony, že po delší době mám z nějakého povídkového filmu dojem nebývalé vyváženosti. Vše má svůj pikantní půvab, ať už jde o vtipnou renesanční hříčku s parodií na Shakespeara nebo italskou variaci jakoby na Bonnie a Clyde, kteří na honosných místech zde neloupí, nepřepádavají, zato se vášnivě oddávají sexu. Čeká nás i nahlédnutí do jedné velmi kuriózní celonárodní televizní soutěže a poslední dvě povídky (přitom každá jinak) jsou vyloženě sci-fi komedií! Nejvíc se mi ale stejně líbil Gene Wilder se svou ovečkou, což je takový hořkosladce absurdní příběh, u něhož bych Allena jako autora snad ani netipoval. [90%] ()

FrodoF

Dávám 4* jen proto, že jsem to viděl od "frigidní italské" povídky, takže si 5* schovám, až to někdy uvídím celé. Ale to co jsem viděl je opravdu skvělé. ()

klerik

Táto Allenovka ma až tak nechytila. Niektoré príbehy mi prišli trochu bez pointy... A neviem, či je to dnešnou dobou, ale ani tie sexuálne praktiky mi neprišli veľmi šokujúce... ()

classic

Strašne dlhý názov filmu,ktorý budem mať problém zapamätať si,za ktorým stojí jeden človek,ktorý to spáchal v siedmych krátkometrážnych poviedkach na Tému SEX. Táto zdravá činnosť sa dá praktizovať rôznymi spôsobmi,keď som ostal ako obarený kávou,čo Woody Allen dokáže vymyslieť,spoilerovať nebudem,to musí každý vidieť a potom si vytvorí názor... Tento nesmierne inšpirujúci film som chcel už dlhší čas zhliadnuť,zhliadol a pochopil som,o čo ide Woodymu,ktorý je odborník na tieto záležitosti,vynaliezavosť,nejaký čas som premýšľal,či si majster Woody Allen nájde cestu do prestížneho rebríčku režisérov,po tomto filme mi to je už jasné... ()

Ghoulman

...a já se ptám, kde jinde můžete vidět sexuální problémy Itala, který jakoby vypadl z Felliniho 8½? Doktora, jenž se zamiluje do pacientovi ovce? Kde jinde můžete vidět vymítání obřího ženského prsu, či televizní talkshow, ve které je bičován svázaný osmdesátiletý rabín, zatímco jeho žena okusuje v kleče zbytky telecího?!! Tohle může vážně napadnout jen Woodyho Allena. ()

Jirka_Šč

Značně absurdní, ale výborné. Film, o kterém si řeknu, že ho nechápu na sto procent, nicméně si přesto nějak (rozumově i pocitově) uvědomuji, že je to geniální kus (trochu za hranicí mého vnímání). Nejvíc mě pobavila italština :). 90% ()

Šandík

Velmi vtipná, ale trochu nevyrovnaná záležitost, která drží pohromadě o něco méně, než by se od celovečerního filmu mělo a dalo čekat... Woody si ve filmu dělá legraci z tehdejšího knižního bestseleru Davida Reubena a zároveň pojímá každou jednotlivou povídku jako parodii určitého filmového (či televizního) žánru. Nutno říci ani jednoho ani druhého se vlastně nijak zvlášť nedrží a celý ten film je asi především podnětem k bezuzdné legraci téměř ze všech a ze všeho... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: gudaulin, Cival ()

Yardak

Zajímavé (některé až výstřední) sexuální povídky. Poslední je jasně nejlepší. --- Spermie říká druhé spermii: Hele stojíš mi na ocasu. - Promiň. 85 %. ()

lena60

Sedm povídek. Z nich podle mě čtyři vynikající(Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy problémy s orgasmem?, Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?, Co se děje při ejakulaci?). Za každou z nich tedy dávám jednu hvězdu. Zbylé tři povídky ovšem srážejí můj celkový dojem z filmu...Rozhodování zda zařadit film mezi průměrný či nadprůměrný mi usnadnil Woody Allen jako herec. Je ve svých rolích nepřekonatelný(vystrašená spermie, italský milovník, vědecký pracovník Victor)...:) ()

jojinecko

Pri 4 - tom pozretí sa ešte viac dostávajú do popredia kvalitatívne rozdiely medzi tými skvelými poviedkami (naštastie väčšina) a tými slabšími. Ako ranné Woody crazy dielo je to samozrejmejme plne akceptovateľné, hlavné motivácia bola baviť a to sa deje. ()

sharky

Allenův humor moc nemusím, ale poslední povídka o ejakulaci (byť jsem čekal dotažení do nějakého pořádně absurního konce, třeba jak woody dobývá vajíčko) a předposlední parodie na Frankensteina s obřím ňadrem mě docela rozesmály a přišly mi nápadité, u zbytku jsme se ovšem už téměř nezasmál, humor mi přišel spíš trapný. Škoda, že je film tak nevyrovnaný, můj oblíbenec Gene Wilder v roli doktora zamilovaného do ovce mě hluboce sklamal. Ale hodnotím pozitivně celkový nápad filmu 65% ()

Ivoshek

Klasická oldskůl Allenovka plná naprosto absurdních vtipů a intelektuálních dialogů. Absolutně super je Woody Allen jako spermie připravná k výsadku. Ne všechny povídky jsou megavtipné, ale i ta nejhorší má vysokou laťku. ()

poz3n

Ty příběhy jsou jisto jistě pěkně nevyvážený, ale některý z nich jsou fakt parádní, obzvlášť ten poslední. ()

MM11

Woody Allen prostě umí a potvrzuje nám to dalšímy filmy své bohaté kariéry. Ve filmu, který využil až provokativní možnosti názvu si Woody neodpustí snad žádnou narážku na téma, které je pro mnohé tvůrce zcela tabu. Myslím, že tenhle snímek charakterizuje přesně jeho filmovou postavu neurotického malého intelektuála, kterého prohánějí strasti klasického života. A v dalších filmech Woody Allen tuto postavu už jen zdokonaloval. ()

eraserhead666

Proč nedávaj takovou sympatickou televizní soutěž? Bych si šel i zasoutěžit. Jinak opravdu svérázný pohled na to nejlidštější lidské, jeho sexualitu. Protože to je opravdu jeho a vychází to z něj, zpravidla se to nenaučí, jen poslouchá vnitřní hlas. A kromě toho je to taky dost sranda, samozřejmě. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder