Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Samuel7

Vizuálně poutavé a dobře zahrané, chvílemi velmi napínavé, ale i tak nemůžu jít na výš než silné 3 hvězdy. Příběh je strohý, spoustu věcí nevysvětlených, takže zdánlivě nedávají žádný smysl a konec už je jen brutální řež bez jakéhokoli řádu. Asi to dobře vystihuje nečisté praktiky na obou stranách barikády, ale chyběla mi tam nějaká pointa. Kdyby se Emily Blunt alespoň rozhodla na konci vzdorovat, celkové vyznění mohlo být o dost lepší. ()

Helmutek

Když to vemu vzletně, je to stylovej akční thriller - ne brutální, ale nemilosrdnej, chladnej a syrovej. Když budu hnusnej, dějově je to vlastně obyčejnej revenge film z prostředí, kde i strážci zákona zjišťujou, nic neni tak jednoduchý. Jednoznačně to ale vytrhává parádní atmosféra, minimalstická nerušivá hudba, autentický a chladnokrevný zpracování (včetně uvěřitelnejch akčních scén, přestřelek bez zbytečně efektních efektů atd), a samozřejmě skvělí herci - za mě teda předevšim Del Toro a Brolin. Emily Blunt tam celou dobu, jak řiká klasik, vlastně jenom sedí a permanentně neví (co si myslet, co dělat, na jaký straně vlastně stojí a na jaký chce stát), což mě vlastně ve výsledku lehce rozčilovalo (protože jsem samozřejmě fandil Del Torovi), byť nezpochybňuju, že ta její role měla smysl a jejím dilematům vlastně rozumim. Celkově ten film je ale pro mě zajímavej ne scénářem, ale atmosférou, vizuálem a syrovostí zpracování, takže za mě mezi 3 a 4*. ()

Lachtaan

Nebyl jsem tu poprvé, v únoru 2016 jsem už zkoušel Sicario spustit, abych jej znuděný a zmatený po půlhodině vypnul a odvrátil se k jinému filmu. S příchodem Soldada a pozivitními hlasy z kina i posléze nyní z verzí po internetu jsem se rozhodl dát první části druhou šanci, abych mohl celou “sérii” zhlédnout najednou, jak už je mým zarytým zvykem. Nejdříve mi přišlo, že jistí dnešní tvůrci si již nedávají tolik záležet na výsledku své filmařské práce a nejdou všemi možnými prostředky za cílem stvořit filmy, které budou lidi jedině ohromovat, nikoli nudit. Poté se ale příběh rozběhl do niternějšího prostředí, hlavní role Emily Bluntové byla předána nekompromisnímu Beniciu Del Torovi, aby se na jeho činech na samotném konci Sicaria mohlo letos postavit Soldado. Tak jsem dosti zvědavý, jaký posun či úpadek mě zítra či kdykoli jindy během příštího týdne čeká. ()

BROKEN_

Já tenhle film žeru. Úžasná režie od Denise Villeneuva, a ta KAMERA!!! Má to velmi dobře napsaný scénář, Taylor Sheridan je prostě frajer, jeho další snímky jsou ukázka toho, jak dobrý scénarista je. Má to výbornou atmosféru. Skvělý herci, kteří jsou neskutečně přesvědčivý. Hudba je obrovský plus. ( https://youtu.be/sN9gcEZMZO8 ). Závěr filmu je sakra mrazivý. Tohle je za mě jeden z TOP filmů roku 2015. SKVĚLÝ. ()

ScorM

Villeneuve by mohl být top mainstreamovej režisér (něco jako Cronenberg kolem Dějin násilí a Východních příslibů), akorát kdyby si vybíral lepší scénáře (snad je to teda tím). Bohužel je to celý jen taková hezky natočená banalita, v podstatě zbytečně dlouhá epizoda nijak výjimečnýho seriálu, podobně jako Prisoners. Celou dobu to teasuje, že přijde něco víc...a ono ne. Kdyby Emily Blunt nahradili mužem, nebylo by to zdaleka ono, ale na druhou stranu je její postava vlastně nejmíň zajímavá a jsou to předevšim Brolin a Del Toro, kdo by si zasloužil jiný, lepší film. Celý je to hrozně zjednodušující a démonizující, pod líbivým povrchem neni nic moc navíc (narozdíl od toho Cronenberga). Ze stejnýho prostředí je mnohem působivější třeba Miss Bala, ale i Counselor. 70%. ()

terunka003

Policejní, kartelové, mstivé, vychcané, depresivní, krvavé, bez zákonů. Jako dobré. Ać na tyto snímky nejsem, fakt dobrý. Jenže mě to nějak nechytlo. Emilka mi tam trošku vadila se svojí image drsné holky z FBI chovající se podle zákonů a večně vyděšeným výrazem. Benicio byl skvělý a jeho charisma dopadalo až na mě, že jsem chtěla zalézt pod sedačku a být hodná holka. Scény s kolonou aut a hlavně vstup do tunelu, to mi fakt rozbušilo srdce. Kamera skvěle vtáhla do děje a hudba byla perfektní. Tohle stojí za to vidět. ..prostě jsem byla unavená celodenním skládáním postele. A ještě něco - na takový film se smí od kolika let? Ty chlapečci co seděli v kině nemohli mít snad ještě ani občanku.. ()

Playman

-"A Benicia del Torra by se měli všichni bát! "Jeden z nejlepších, ne-li přímo nejlepší snímek letošního roku, který svou syrovostí, krutostí a nekompromisním zobrazením reality nejednomu divákovi rozbuší srdce. Vynikající hudba! Tématika Medelínského kartelu, a drogových kartelů v Juarezu, na jihu USA a v Miami se nám v poslední době rozrostla tolik, a většina z nich je naprosto geniální natočená (Breaking Bad, Narcos), že se z jedné z nejdrsnějších látek paradoxně stává moje srdcovka. ()

neoBlast

Tvrdím to už nějaký ten pátek, Denis Villeneuve je tím nejzajímavějším co v současném Hollywoodu pobíhá (alespoň v mezičasí, kdy má PTA autorskou přestávku). Sicario je sice krokem k stravitelnému mainstreamu (ve srovnání s jeho předešlým snímkem), ale přesto film zůstává "autorský" a režisersky silný jak jen to je možné. Technická vypulírovanost hraje prim (Roger that) v tomto špinavém filmu a to nejenom při nejnapínavější scéně roku (výlet za hranice). 90 % ()

ywo666

Človek má pocit, že sa tu deje strašná nespravodlivosť. Cooties som dal 70% a 4* lebo ma nečakane dobre pobavili a mal som na ne náladu. Sicariovy dávam 85% čo zákonite prejde do štyroch hviezdičiek. Človek by na prvý pohľad mohol myslieť že sú to rovnako dobré filmy. Opak je pravdou. Sicario je skutočne dobrý film. Denis si odviezol atmosféru a určitú mysterióznosť z Prisoners a zmiešal to s Ayerovským surovým štýlom. Ako jediný problém tu vidím, že toho nebolo viac. Na konci som mal pocit, že mi film ešte niečo dlží. Inak Benicio super. Brolin tiež zaujímavý, ale prekvapilo ma že fyzicky bol nejak z formy. Emily je sexi a týždeň v jednom šedom tričku a posúva sa na rebríčku herečiek bližšie a bližšie k absolútnej špičke. Ako som povedal 85% a silné 4*. ()

elanius

(7/2016) / Nebyť pár vydarených exteriérových scén Sicario by nezachránilo už nič. Tá takzvaná atmosféra je len bezcielne dopĺňanie bezduchého scenára ktorý by sa vošiel tak tipujem na 10 strán. Dobrá pomalá atmosféra veď prečo nie? Problém je, že film sa chce tváriť až moc vážne a bohužial si ako prostiedok k tomu vybral ale fakt zúfalo "dôležité" dialógy a samoúčelné dlhočizné zábery do nikam. Čo na tom, že tu neexistuje nič čo by ma ako diváka aspoň trochu namotivovalo sa aj reálne o nejaký príbeh a v podstate aj film samotný zaujímať. Tragédiu bohužial dokonali aj herci v schematických škatulkách. Večný útrpný pohľad Emily Blunt, ktorá ani za boha si tie cigarety nekúpi, mega drsňák Benicio a žoviálne frajerský (ako inak) Brolin k tomu. Som nemilo prekvapený ako málo stačí tunajšiemu osadenstvu potiiahnuť tohto zúfalca na 80%. (3/10) ()

Phietros

Skvělý začátek, který opravdu vtáhne a navnadí na výbornou akční krimi! Bohužel poté se krom pár vydařených scén nic neděje, upřímně jsem se ztrácel v příběhu a prostřední část se prostě vlekla až do hodiny a půl, kdy se to zas rozjelo v dokonalost úvodu. Skvělá hudba, obsazení trochu pokulhává, Emily ale výborná! Sečteno podtrženo, tady se dalo vyčarovat opravdu víc, škoda. 60% ()

venison

Tak jsem se po roce konečně dokopala a pustila si kritikou dlouho opěvovaný film "Sicario: Nájemný vrah".. Zamotaný film, který především narážel na vnitřní politiku policejní práce a otázku pravomocí při boji s drogovými kartely, mne dějově moc neoslovil.. První počáteční pořádná scéna, kde jsou objeveny mrtvoly ukryté v obložení domu slibovala skvělý syrový kriminální thriller ve stylu mé oblíbené "Sedmičky".. Bohužel to byla jediná pořádná scéna ve filmu a byla vyplácán hned na začátku.. Zbytek byl jen mělký děj bez špetky napětí.. Hlavní postavy se moc neprojevovaly, nemělo to šťavnatý dramatický ráz.. Dvě hodiny nezáživného a neakčního počínání bylo na můj vkus až přespříliš.. Pointa sice zajímavý byla, ale nudou jsem byla natolik utlučena, že se na mě žádný wow efekt neprojevil.. Zbytečné vidět :-( ()

Pavlínka9

Komentář uživatele ORIN vystihuje podobné myšlenky, které mám po shlédnutí tohoto filmu v hlavě....Lituji teď jen toho, že jsem film odkládala tak dlouho!!! Na tohle se jen tak nezapomíná a potvrdily se mi dvě věci - Emily Blunt je na tyhle role jako stvořená - po Na hraně zítřka je to druhý snímek, u kterého dává najevo, že dokáže zahrát ženy se zbraní. A Benicio Del Toro je neskutečně šukézní a od toho chlapa bych si nechala dát zbraň k hlavě :D :D A tohle trvá již 20 let :D :D Pro mě byl hodně stěžějní soundtrack, což jak jsem později zjistila - ocenili i ostatní ( i když ne přímo cenami), ale i tak :) Ta hudba je bravurní :) A ta lehkost a zároveň hodně silná atmosféra - při sledování se nedalo dělat nic jiného, jelikož tam bylo tolik vypjatých momentů...Ale tak krásně zpomalených - ale ne jako časově, ale kolik času se tomu s takovou lehkostí a trpělivostí obětovalo...Běhal mi z toho mráz po zádech už od prvních pár minut, co to začalo a teď jen při té myšlence. Rozhodně pro mě jeden z obrovských překvapení a chci to vidět znova :) ()

ivan bohatyr

Střílení bylo dost, ale celkově mi to přijde takové nezáživné, to chtělo zkrátit o 30 min a všechny ty nezáživné scény vystříhat, mohl z toho být docela dobrý film. Polovina filmu v angličtině a polovina ve španělštině, to mě taky docela dost vadí, kdyby to bylo jen tak občas tak ok, je tam té španělštiny moc. ()

noriaki

Když vám někdo o něčem řekne, že je v tom Emily Blunt nejslabší, tak je to buď idiot, nebo mluví o Sicariu. Jen tahle dokonalá záležitost s šestihvězdičkovým Del Torem a sedmihvězdičkovou atmosférou může způsobit, že i tak skvělá herečka vypadá přebytečně a jaksi vytržená z děje. Ve skutečnosti je její role stěžejní a film by bez ní neměl zdaleka takovou údernost. Takže je ten člověk stejně nejspíš idiot. Denis Villeneuve natočil thriller, jehož určujícím prvkem je tísnivý pocit neodvratně přicházející hrůzy. Je téměř jedno jestli kamera sleduje po zuby ozbrojenou jednotku zabijáků kartelu, usmívajícího se Joshe Brolina, nebo texaskou přírodu. Napínavý je pořád stejně. Na některé záběry už nejspíš nezapomenu a na soundtrack nezapomenu nikdy. Jestli chcete vidět, čím se dost možná nejslibnější režisér dneška definitivně zapsal v Hollywoodu, tak si ten film pusťte. Jestli ne, pusťte si ho taky. Top 10 za rok 2015. ()

hroubek

Denis Villeneuve je někde jinde. Velmi šikovný režisér, který svými filmy dokázal, že točit umí a nemá potřebu je dělat přístupnější mainstreamovému publiku. A já jsem za to dost rád, jelikož si jako tvůrce zachová svojí osobitost, která sice někomu nesedne, ale to je už jeho problém. Zas na druhou stranu je třeba říci, že zatím neměl nutnost se přizpůsobovat a až ten moment příjde, tak věřím že ho ustojí. Villneuve si mě získal svým Zmizení, které mě totálně rozsekalo a proto jsem se na Sicario hodně moc těšil. Film má luxusní trailery a boží herecké obsazení, takže velké očekávání byly na místě. Sicario mě nedostalo, tak moc jak jsem čekal a je to hlavně dáno, že vlastně ani nemělo. Sicario je film, který hrozně moc klame tělem a vším okolo. Nechci to do detailů moc rozebírat, jelikož bych mohl spoustu věcí vyzradit. Přesto musím moc pochválit Villneuve, kterému se povedlo ten zásadní zvrat velmi dobře prodat. Sicario má boží atmosféru, která je správně nepříjemná a znepokojující. Celé to navíc podtrhuje perfektní kamera od Deakinse. Emily Blunt je velmi dobře obsazená a hodně moc se mi líbil její výkon, které přesně prodává postavu, tak jak má. Benicio Del Toro si to neskutečně dává a fakt dokáže být velmi přesvědčivý v konkrétních scénách. Josh Brolin opět dokazuje, že je perfektní herec a opět předvádí parádní výkon. Jon Bernthal má menší roli, ale dává do ní všechno a opravdu se mě líbí, jakým způsobem si vybírá role a v jakých projektech hraje a přál bych mu, aby se více prosazoval. Victor Garber(teď koukám na Alias, kde je boží) je zde dost fajn a tahle role mu sedla. Film má suprovou atmosféru, výborné využít kamery, pomalejší vyprávění a dobrý příběh. Hodně moc se mi líbil celý úvod, scéna na dálnici, scéna v bytě, celá sekvence v tunelech a to co pak následuje a parádní konec, který je stejně znepokojující jako celý film a opravdu dává k zamyšlení spoustu otázek. Ono se může zdát, že se v Sicariu pořád něco děje, ale opak je pravdou, je to pomalejší film, který nikam nespěchá a místy fakt zbytečně přešlapuje na místě. Vím že je to účel, přesto jsem se trochu nudil. Sicario je velmi povedený film, který si nejlépe užijete v kině, kvůli konkrétním scénám, které stojí za to vidět. ()

Master19

Nevěřím, že to byly dvě hodiny... Uteklo to jako voda. V tomto filmu funguje úplně všechno a to i přesto, že prakticky nemá hlavního hrdinu. Herci výborní, hudba vynikající (hlavně to dunění) a kamera excelentní. A hlavně mám rád, když se vezme bambitka a rovnou se bez keců střílí. Pomáhá to spádu. Taky jsem si užil lekaček. Slečna vedle mě asi neměla čisté svědomí, protože při každé lekačce nadskočila a já jsem se poctivě lekal jejího lekání... ()

sheldonka.

Villeneuve opět nezklamal. I třetí setkání s tímto režisérem mě potěšilo. Nemůžu hodnotit na 100%, protože bych pár věcí v ději udělala trochu jinak, takže jedině to mi brání dát plný počet. Myslím si, že téma kartelů je tématem vděčným a poslední dobou mě vážně baví. Každopádně, Emily Blunt se zhostila své role perfektně a Benicio Del Toro je klasika, ten si holt prosťáčka nikdy nezahraje (stejně by mu to nikdo nevěřil). Úžasná kamera, výprava a soundtrack - geniální! ()

Unnamed

Pěkně natočené, několik super napínavých momentů, Josh Brolin a Benicio Del Toro fantastičtí. Zdálo se mi ale, že Emily Blunt neměla tolik prostoru, možná to bylo i tím, že příběh je v podstatě takový nijaký, takže neměla co dělat. Beniciova postava zcela ukradla show. Díky hereckým výkonům a některým skvělým scénám dávám 4*. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)