poster

Muž, který zabil Dona Quijota

 • Španělsko

  El hombre que mató a Don Quijote

 • Portugalsko

  O Homem Que Matou Don Quixote

 • Velká Británie

  The Man Who Killed Don Quixote

 • Slovensko

  Muž, ktorý zabil Dona Quijota

 • Nizozemsko

  The Man Who Killed Don Quixote

Dobrodružný / Komedie / Drama / Fantasy

Španělsko / Belgie / Portugalsko / Velká Británie, 2018, 132 min

Externí recenze k filmu (10)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Režisér důvod „prokletí“ filmu, spočívající ve vlastní tvůrčí neústupnosti, spojené s objektivními okolnostmi, bránícími jeho vzniku, s nadhledem tématizuje. Spolu s úvahou o odpovědnosti umělce za vlastní dílo a lidi, které entuziasticky zapojí do jeho přípravy." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "No nájsť si tak čas, ktorý my súčasníci z definície nemáme, rozlúštiť rôzne roviny deja, fikcie a metafikcie, vpletené do scenára a výsledného filmu, by v zásade nemalo byť až také komplikované. Gilliam svojím hogofogom len dôsledne napĺňa ducha Cervantesovho románu. Nie iba vo vrstvách…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Snímek je stejně zamotaný a bizarní jako sny, stejně svérázný jako jeho tvůrce. Nikdo vám nemůže zaručit, že tenhle počin budete mít rádi, ani pokud jste Terryho příznivcem. Trvalo skoro třicet let, než konečně přivedl své vysněné dítko do kin, a někteří diváci si bezpochyby budou klást otázku, zda…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Karel Ondrka) ***

  "Nejsmutnější (a paradoxně nejfunkčnější) je Muž, který zabil Dona Quijota v momentech, kdy si divák uvědomí, že na místo postavy Dona Quijota si může dosadit právě režiséra Terryho Gilliama." (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Nakoľko režisér nakoniec zasadil svoj príbeh do súčasnosti, snaží sa v ňom o načrtnutie viacerých súčasných spoločensko-politických problémov. Väčšinou sú to však skôr iba poznámky na okraj a film sa skutočne nesnaží pokladať odpovede na migračnú krízu, islamský terorizmus alebo Donalda Trumpa.…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Terry Gilliam býval obětí okolností, jeho film je nyní obětí jeho vlastní bezbřehé a ze řetězu utržené kreativity. Kdo že je ten muž, který zabil Dona Quijota? Bohužel ten samý, co ho i stvořil. Věčná škoda, že to natáčení Gilliamovi nevyšlo hned napoprvé." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Máloco by ale fungovalo a bujará fantazie Terryho Gilliama napínající omezené rozpočtové možnosti by přišla vniveč, kdyby jeho film nenabídl také skutečně živé postavy. Obsazení Adama Drivera a Jonathana Pryce se z tohoto úhlu jeví jako bingo. Výraznější je díky noblesní výstřednosti Pryce, ale i…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Ano, vedle starších klasik šestého Pythona bude Quijote trochu chudším příbuzným, ale zdaleka ne tolik, jak hrozilo - možná i díky dostatečné sebeironii, která komentuje některé katastrofy předchozí nepovedené produkce, či metahumoru odkazujícím i na samotné Monty Pythony. Z celku budete zmateni,…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze, Linda Keršnerová) ***

  "Silnější a slabší Gilliamova období smíchaná v šílené předloze, která je ještě šíleněji (ovšem stále s velkým citem) zfilmována. Několik památných chvil v neskutečném guláši, který zachutná jen správně naladěné menšině." (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Už od úvodních titulků je jasné, že Gilliamův životní snímek není pouhou přímočarou adaptací Cervantesova románu. Hýří komickou energií, která v určitých scénách nabývá až absurdních poloh a drogového rauše. Kromě příchodu španělské inkvizice v něm nelze nic očekávat." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace