Galavant

USA, (2015–2016), 6 h 26 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Joshua Sasse, Timothy Omundson, Vinnie Jones, Karen David, Luke Youngblood, Mallory Jansen, Julian Seager, Sophie McShera, Hugh Bonneville, John Stamos (více)

Série(2) / Epizody(18)

Tam kde většina pohádek končí, tahle teprve začíná. Hrdinný rek Galavant, slovutný to chrabrý rytíř, bojuje o srdce své vyvolené, která na piedestalu zájmu cloumá jak s city všemi opěvovaného Galavanta, tak i zlého krále Richarda. (geklon)

char_t

Komediální muzikál ve stylu středověkých hrdinských eposů? A pak že už nejde vymyslet nic originálního. Po dvou dílech zatím dost dobré. ()

Hellierer

Pro mě velmi milé a nečekané překvapení. Viděl jsem zatím jen dva díly, ale zatím super zábava s velmi návykovými popěvky. Celkové hodnocení po první sérii. EDIT: První série dokoukána a jsem velmi spokojen 90%. EDIT2: I druhá série byla obstojná a škoda, že pro nezájem diváků byl seriál zrušen. 80% ()

darjeeling

Výborný nápad! Větší zážitek z toho bude mít fanda GoT, ale i bez toho si užijete luxusní podívanou. Nejlepší postava, bez debat je (král) Richard. Alan Menken je génius a téměř každou písničku, po poslechnutí nemůžete dlouho dostat z hlavy. TOP 10: Finally, Lord of the sea, She´ll be mine, Galavant theme, Serenade, Maybe you are not the worst thing ever, If I Could Share My Life With You, Happiest Day of my Life, Time is of the Essence, My Dragon Pal and Me ()

fincik

Po dvou dílech nebudu hodnotit, ale komentář si dovolím napsat už teď, protože jsem se naprosto bavil. Sympatické postavy, které fakt hláškujou. Je to hrozně vtipný a bláznivý. Ničeho se to nebojí. Nejsem fanda filmů kde se zpívá, ale tady se mi to naopak líbilo a pěkně to tam sedlo. Navíc krásné prostředí zřícenin hradů. Nic podobnýho jsem ještě neviděl. Můžu jenom doporučit. Tohle musí zvednout náladu každýmu. Takže teď po šesti dílech musím dát 5*, suprová záležitost. ()

quorra

Je to boží! Pravda, třetí epizoda byla poněkud slabší, ale furt je to po dlooooooooouhé době seriál, kde se nemůžu dočkat dalšího dílu. A jestli nevydají soundtrack, tak si udělám mix a budu si to pouštět furt dokola dokola dokola, až mi z toho jebne (už se stalo). První dva díly už jsem viděla třikrát a furt mě to baví, no kde tohle najdete? ()

Sparky

Působí to na mě jako parodie. Dělá si legraci z žánru, na nic si nehraje, nebere se vůbec vážně. Po prvních dvou dílech to tak beru a bavím se. ()

Vocoun

Po první sérii. Přiznejme si, že je to strašná blbina :). Ale na druhou stranu, těch je v moderní době hrozně málo. Seriály jsou všechny na stejném principu, samá kriminálka nebo sitcom o partě lidí. Chtělo to hodně odvahy zkusit tuhle ztřeštěnost, která mohla skončit totálním fiaskem nebo chválou. Určitě to rozdělí diváky na dvě skupiny, ale já budu zatím patřit k té spokojenější. Nemám rád zpívání ve filmech, ale některé songy byly slušné a až na pár otravných se to dalo přežít. Místy sice trapně okamžiky, ale většinou taky skvělé vtípky, kdy jsem se ze srdce zasmál. 20 minut na díl a 8 dílů na sérii není taky nic, co by člověka nějak obtěžovalo a mrhalo jeho časem. Celému seriálu samozřejmě dominuje skvělý Omundson, kterého jsem měl rád už v Psych. I ostatní postavy jsou dobré, ale Timothy prostě vládne jako král.Takže když to vezmu kolem a kolem, je to neškodná blbinka která umí dobře pobavit a ukrátit čas, když se člověk nudí, aniž by mu sežrala celé odpoledne při sledování více dílů. Je to na pomezí 3 a 4, ale zatím dám 4 a uvidím, jak bude pokračovat další série. 4* a 72% ()

Kimkong

1. série - Muzikálovou formu vyrovnává kratičkost jednotlivých epizod. Písně mají dobrou chytlavou melodii ale obsahová forma je kvalitou nestabilní. Občas se objeví opravdu dobrý vtípek, zbytek je průměr. Často je humor založen na přerušování čehokoli, písně, rozhovoru či nějakého pohybu. Každopádně je tento seriál svou formou v dnešní době zcela něco nevídaného. Vzhledem k jednoduchému dějí byl závěr série poněkud zvláštní a dosti uměle nastavený pro další řadu. PS: Madalena jako králova je kus. ()

ellessar01

Naproste prekvapko a naprosta bomba...pisnicky a kucharuv synek zatim bomba :D tak ve druhem dile ten nejlepsi rytirsky turnaj v dejinach...chci dalsi dily :D ()

IZFNP

Oddychové guilty pleasure pre všetkých, ktorí obľubujú hravé seriály, čo sa neberú vážne. Milé, veselé, vtipné, plné zábavných postavičiek a chytľavých pesničiek, ktoré dokážu sparodovať samé seba či celý seriál. Pre mňa rozhodne jedna z obľúbených noviniek, pretože troška cielenej, nenásilnej a vtipnej stupídnosti mi v aktuálnej ponuke chýbala. ()

Gig

Těším se na druhou sérii. Menkena jsem si zamiloval už před Disneyem a to Krámkem hrůzy. Úvodní píseň mě vtáhla, a pak jsem se už jen kochal, smál. Je třeba mít na to náladu, je třeba mít rád muzikály, brát nadsázku... Nebrat se vážně, být odhodlaný za boj jako don Quichote a mít svůj sen, svou dámu a pro něj, pro ní žít a zpívat si "Galavant". Menken si dělá srandu i ze známých, ale i svých písní. Musíte poslouchat a třeba to uslyšíte i vy. Ale např. v sedmé epizodě říká sluha a černý šašek v jedné osobě Galavantu: "Kiss the girl". To je jinak pobídka, která zazněla v Disney pohádce Ariel, malá mořská víla, kdy rak a opatrovník Ariely našeptává princi Erikovi, aby v loďce políbil tu dívku. Nu a v tu ránu zazní pár tónu z oné krásné zamilované písně od Menkena. Tak druhá serie je tu a plno skvělých parodií na různé muzikálové scény: Pomáda, West Side Story, Rent, Les Miserables...N a samozřejmě parodie na filmy, serily: Last Kingdom, Games of Thrones, Lord of Ring (To je muuuj milášek.....) ()

ogi1

Skvělá muzikálová parodie na rytířské pohádky apod. Na nic si to nehraje hudba je chytlavá, herecké výkony kvalitní a celé je to velice sympatické a humorné. Navíc hlavní záporák celý seriál táhne a je víc sympatický než hlavní hrdina..podle mě :D (viděny první dva díly) ()

sydney

Roztomilá bláznivá parodie, která si na nic nehraje. Svižná muzikálová hudba a tanečky, prostě tohle všechno dohromady na mě působí antistresově. ()

Richi007

V dobách statečných rytířů a drakobijců je tu Galavant. Když jsem viděl trailer a popis seriálu, myslel jsem si, že to bude ptákovina. Pak jsem si přečetl pár názorů a zkusil to. Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem zjistil, že je to stále ptákovina. Ale tak zatraceně dobrá ptákovina, že jsem se fakt smál. Tenhle ubohý humor já prostě miluju. Rozhodně budu koukat dál a jen doufám, že v dalších dílech nebudou vtipy upadat a pojede to stejně nastavenou línií, jako od začátku. Nej hláška: Víš co, Jeane. Je rok 1256. Vtipy o mámě jsou fakt starý. :D ()

Janie.

Po první sezóně musím říct, že Galavant byl příjemným překvapením. Moc jsem od něj nečekala a dostala parodii na pohádkové stereotypy a muzikály sice s pár hluchými místy, ale ve výsledku roztomilou a nevinnou, dělající si legraci sama ze sebe a neberoucí nic vážně. I v místech, kde byl děj plytký, držel laťku na pořád přijatelné úrovni úžasně zahraný král Richard. Uvítala bych druhou sezónu. ()