Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rančer Henry Ballard je tvrdý muž, jenž chce získat největší majetek i moc v kraji a bezohledným způsobem odstraňuje své sousedy z naplánované cesty. Nezastaví se přitom před ničím. Bohužel dokáže na svoji stranu obratně získat ty, kteří mají hájit zákon a bránit bezpráví. Proti němu se náhodně vzepře jen mladší rančer Myrl Redding. Jeho odvaha se mu brzy vymstí. Ballard začne vybírat mýtné na hranici území spojujícího divočinu s Wyomingem právě v okamžiku, když přes něj potřebuje přejet Myrl s koňmi na trh. Stanovená taxa je přehnaně vysoká, a tak musí na místě jako zástavu nechat své dva koně. To je ale pouhý začátek nevyhlášené války... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

freddy 

všechny recenze uživatele

Můj nejoblíbenější herec v jednom z mých nejméně oblíbených žánrů? Tato kombinace mě opravdu dost překvapila, protože westerny bytostně nesnáším a nevyhledávám je, v životě jsem viděl snad maximálně dva westerny, více ne. A dnes kouknu do programu, a vidím v programu western s názvem Jack Bull. Jak tohle může dopadnout? Takto jsem se sám sebe ptal. Normálně bych hledal v programu dál, jestli neběží něco zajímavějšího. Jenže jméno John Cusack mě úplně praštilo do očí. Jsem cohoten se podívat na jakýkoliv film jakéhokoliv žánru, jen když tam hraje on. A tak jsem překonal, překonal jsem averzi vůči westernům a zapnul jsem příslušnou stanici. A dobře jsem udělal. Tenhle film je totiž naprosto úžasný. Dějově to nemá chybu, po celou dobu se jedná o docela napínavou záležitost, která rozhodně stojí za podívání. A John Cusack v hlavní roli je více než excelentní. Skoro bych uvěřil, že sleduji normálního prodejce koní, Cusackův výraz v obličeji, který umí jen on, to k jeho roli perfektně sedělo. A John Cusack jako mstivý člověk, to byla póza, kterou jsem u něj viděl poprvé, ale naprosto mě ve své této roli uhranul. Znovu jsem se přesvědčil, proč patří mezi mé nejoblíbenější herce. A filmu samozřejmě dodává na zajímavosti i John Goodman v roli snad nejkladnější postavy celého filmu, v roli ctihodného soudce, který nemůže v soudním případu rozhodnout tak, jak by on sám chtěl. A ještě něco mě na tomto filmu zaujalo. A to sice sdělení hned na začátku filmu, že tento snímek je natočen podle skutečné události. Pokud je tomu opravdu tak, jakože věřím, že by tvůrci nelhali, tak je potom celý příběh o dost smutnější a dostává zcela jiné obrysy. Každopádně pro mě byl tenhle film velice zajímavým zážitkem a nemohu jinak, než udělit maximální hodnocení. A jen taková poznámka. Pokud nejste fanoušci Johna Cusacka, tak si minimálně jednu hvězdičku odpočtěte. Já zde hodnotím totiž kromě příběhu i to, že jsem odhalil nový rozměr a nové herecké výrazy Johna Cusacka, které jsem dosud neznal. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Máme tu velkopodnikatele, jehož byznys je provázaný se státní správou a proti nim stojí obyčejný člověk, jenž snaží domoci spravedlnosti. Ale marně. Není proto divu, že v zoufalství vezme zákon do svých rukou. Příběh, který je i u nás stále aktuální. Jen se tu málokdo nakonec chopí těch nejextrémnějších prostředků, což je dobře i špatně. Nicméně HBO vyprodukovala solidní western s odpovídající atmosférou a výborným obsazením, jemuž dominuje John Cusack. Závěrečná scéna provázená Dylanovým Ring Them Bells mi utkvěla v paměti. 80% ()

Reklama

Lynn 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se rozmýšela mezi 3* a 4*, protože druhá půlka filmu je skutečně vynikající, ale nakonec jsem musela spravedlivě (spravedlnost je vůbec hybnou silou filmu a je úžasné, jak rozdílně ji lze chápat) zvolit 3*. První polovina se totiž nese v klasickém duchu novodobých westernů a nepřináší nic nového. S originalitou, byť částečnou, se vytasí až půle druhá, kdy koňák Myrl Redding (původně 100% klaďas) vezme spravedlnost do vlastních rukou a dostane se na značně tenký led, který se pod ním jednoho dne musí zákonitě probořit. V tomto filmu je vůbec celkem málo kladných postav (za nejkladnější považuji soudce Tollivera - jeho představitel je známý především jako Fred Flinstone) a ty na konci nevyhrávají. I přes tuto chvályhodnou snahu o změnu v zaběhaném žánru však nelze počet * zvýšit. Když si totiž představím, co by s látkou provedli velikánové žánru, uvědomím si, že John Badham zdaleka neproměnil potenciál a příležitost ve skvost, jakými jsou kupříkladu Leoneho spaghetti westerny. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Příběh Michaela Kohlhaase, zasazený do westernového prostředí, dopadl skvěle. Špinavá atmosféra z filmu doslova dýchá a navzdory (téměř úplné) absenci akčních scén nenudí ani chvilku. John Cusack si s rolí odvážného farmáře poradil nad očekávání skvěle, stejně tak John Goodman v roli soudce. Píseň Boba Dylana v závěrečné scéně je silnou tečkou za silným příběhem o touze po pomstě, spravedlnosti a jejích následcích. 85%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Príjemný, dobrodružno-dramatický westernový príbeh z čias, kedy právo, zákon a spravodlivosť boli ešte vzdialenejšie ako zvyčajne. Tak ako povedal Myrl vo filme: Tam, kde nie je právo, tam si ho musia ľudia vynútiť... A o tom to bolo. O ľudskej zlobe, chamtivosti, arogancii a obmedzenosti. A tiež o tom, že proti bezpráviu sa treba postaviť, aj keď cena zaň môže byť veľmi vysoká. Nevadila mi ani televízna vyzáž, príbeh je dostatočne pútavý na to, aby udržal pozornosť. Navyše koniec je výborne urobený, pričom niektoré scény ostanú vo mne poriadne dlho. Nečakal som až takú nekompromisnosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama