Jack Bull (TV film)

The Jack Bull

Western

USA, 1999, 111 min

Hodně kvalitní televizní western, atmosférou místy připomínající Johnson County War. Příběh o muži, který chtěl pouze spravedlnost ve "svobodné" zemi a taky ji dostal. Skvělé herecké výkony Johna Cusacka i Johna Goodmana v roli soudce, který lituje, že musí rozhodnout tak jak musí.(23.12.2005)

Zaujímavý, netradičný western s rančerom Cusackom, ktorý síce nemá ten pravý westernový imidž, ale svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Príbeh je dojemný, príjemne natočený, nestráca na tempe a dokázal si udržať moju pozornosť po celú dobu. K nadpriemernej spokojnosti prispel aj výkon sympaťáka Goodmana.(22.2.2016)

Nejsem zrovna příznivcem tohoto žánru. Ale toto je celkem netypický western. Moc se v něm nestřílí, násilí také příliš není a proto se mi docela zamlouval. Hlavní zápletka taková klasika, ale zpracování té "pomsty", resp. touze pro spravedlnosti a pravdě je celkem nečekané a zajímavé. Také jsem byl celkem překvapen, že film nekončí happyendem, což je docela příjemné (i když mi bylo hlavního hrdiny líto). Je to opravdu velice pohodový film, netypicky zpracovaný a dobře se na něj kouká. Howgh!(17.11.2008)

Dlouho jsem se rozmýšela mezi 3* a 4*, protože druhá půlka filmu je skutečně vynikající, ale nakonec jsem musela spravedlivě (spravedlnost je vůbec hybnou silou filmu a je úžasné, jak rozdílně ji lze chápat) zvolit 3*. První polovina se totiž nese v klasickém duchu novodobých westernů a nepřináší nic nového. S originalitou, byť částečnou, se vytasí až půle druhá, kdy koňák Myrl Redding (původně 100% klaďas) vezme spravedlnost do vlastních rukou a dostane se na značně tenký led, který se pod ním jednoho dne musí zákonitě probořit. V tomto filmu je vůbec celkem málo kladných postav (za nejkladnější považuji soudce Tollivera - jeho představitel je známý především jako Fred Flinstone) a ty na konci nevyhrávají. I přes tuto chvályhodnou snahu o změnu v zaběhaném žánru však nelze počet * zvýšit. Když si totiž představím, co by s látkou provedli velikánové žánru, uvědomím si, že John Badham zdaleka neproměnil potenciál a příležitost ve skvost, jakými jsou kupříkladu Leoneho spaghetti westerny.(5.7.2005)

Zaujímavá westernová dráma, ktorá ukazuje, kam až môže zájsť zle zvolené rozhodnutie. A tiež aké veľké obety človek musí dať, keď chce bojovať za to, čomu verí. Samozrejme, vo filme niekoľkokrát odzneje klasické klišé, že stojí stratiť všetko za takú a hentakú vec. Cusack je v pohode, ale sympaťák Jones bola zlá voľba. Pripadal mi ako skôr extravagantný šašo, než ako súci súper v boji za spravodlivosť. Na televízny film veľmi poctivá výprava a dobré herecké obsadenie. Keď by sa vsadilo aj na viac tej akcie, spokojnosť by bola plná. K samotnému záveru, hl. postava si to zaslúžila sama, svojimi rozhodnutiami, a je už zbytočné ľutovať niečo ''po funuse''.(28.5.2017)