Godzilla II Král monster

• USA Godzilla: King of the Monsters (více)

Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

futislav

Tři hvězdy za triky, jsou opravdu monstrózní. Děj, obsazení, neustálé poukazování na hodnoty rodiny, pomatená idea celého filmu, nesmyslné chování hlavních postav a celkové hodně americké pojetí (něco nejde, tak to zastřelíme, holčičku zachráníme i kdyby měli všichni zdechnout) , tyhle věci bohužel sráží film do béčkové propasti. Nebýt triků, vypnul bych to po půl hodině. Strašná dějová slátanina. ()

Ondak

Děj je vysvětlený v jednom rozhovoru a po jeho poslechnutí jsem se začal smát, takovou slátaninu jsem dlouho neslyšel. Vše shazuje úplně nesmyslné jednání lidských postav, proč tam vůbec jsou? Film by byl kvalitativně lepší bez lidí, popř. jen s armádou. Děj je opravdu stupidní, za to ale bez zbytečných okolků jdeme rovnou na akci. Boje netvorů i samotní netvoři jsou super, ale vždy všude metají blesky, oheň, mlha, nebo voda a ze souboje není moc vidět a souboje jsou takové rozsekané. Asi v půlce dojde ke zvratu a děj se spíše zaměří na vyřešení problému. Pro mě strašně neuspokojivé a začnou stupidní kecy o lidské rase a její síle a jejich "dokonalého" plánu. Celý děj a akce jde rázem do kytek a začne nuda. Za mě nevyužitý potenciál. U filmu jsem se bavil, ale celou dobu jsem si říkal proč je to takhle? Proč dělají tohle? Ale alespoň tam nejsou debilní vtípky jako v podobných filmech stylu třeba Transformerů. V první třetině až polovině filmu jsem přemýšlel, že moje hodnocení bude 4 hvězdy, jak se děj zaměří primárně na lidské postavy, tak slabé dvě hvězdy. Finální bitva to trochu zachránila, takže dávám 3 (chvíli jsem přemýšlel nad 4 mi, ale film si to nezaslouží). Monstra jsou za mě skvěle zpracované a jak jsem psal na začátku, bavil by mě film, kde by bojovali jen monstra bez nějakého výrazného děje. Zde stejně také nebyl. ()

Bogrant

Poorzilla. Toto si tá jašterica od tvorcov rozhodne nezaslúžila, aby sa stala len prerasteným vojnovým nástrojom blbých civilistov a vždy musela všetko zachrániť v poslednej možnej sekunde. Pozitívne na dvojke sú iba efektné nástupy monštier a prepracovaná triková stránka, z dôvodov a následného konania zúčastnených ľudí mi bolo takmer zle. Prvý trailer vyzeral epicky a navnadil, no nakoniec sa toho stala iba umelá vata plná nezmyslov, s nadutými emóciami, ešte aj oničom zahranými, ktorá dobre rozvijajúcu sa mýtickosť spláchla dole vodou. Nebyť tých monštier, dopadlo by to ešte horšie. ()

draxxi

Krasna podivana plna paradnich zviratek. Nepremyslejte, uzivejte si tu jizdu.... Pravda, to klaneni na konci trochu trapny, ale jinak dobry... 23/4/2022 70% ()

Bragi66

Přehnané vizuální efekty podle vzoru rákosí. Děj plytký, až blbý a předpokládatelný, který je  proložený nestravitelným hulyvůdským americkým rodinným soušelajzingem. Fuj-chuj s tím! ()

Matyesak

Film se od začátku fakt snaží. Vizuál, efekty, ono koneckonců i to obsazení dává tušit, že tvůrci pracovali se štědrým rozpočtem. Jenže to bohužel nefunguje. A ve výsledku jsou to akorát vyhozený prachy. Digitální chaos se ještě zkousnout dá, jenže scénáristický mindfuck už opravdu ne. Postavy nejenom že jsou ploché jako Keira Knightleyová, jenže logika je pro ně ani španělská vesnice. A to celkové vyznění monumentální nukleoještěrky coby ekoteroristy? Sorry, tohle si nezasloužila. ()

Destoroyah

35 / GODZILLA: KING OF THE MONSTERS (2019) MONSTERVERSE 2014-2024. Za mňa asi aj lepšie ako Godzilla z roku 2014. Deje sa tam toho viac, súboje sú podarené a akcia je výborná. No ale inak slabota. Postavy nezaujímavé a nesympatické pretože niekedy mi ich rozhodnutia naozaj lezú na nervy. Pár parádnych záberov na monštrá som si užil pretože vidím že si pohrali s kamerou a ďalej aj akciu musím pochváliť pretože súboje sú parádne. Len škoda že väčšina z nich bola točená večer takže je skoro veľké kulové vidieť. Nepáči sa mi tiež že Godzilla je tentokrát na strane ľudí pretože v jednotke z roku 2014 je ich nepriateľ a teraz si len tak zmení rolu. Aj keď to chápem ale škoda. Koniec tiež dobrý ale za mňa celkom sklamanie. No ale akcia bola, súboje tiež a ja som sa bavil. HODNOTENIE: 7/10 ()

13Maty13

"Ať žije král."     /// Tak to bylo hodně špatný. Tak tupý postavy jsem dlouho neviděl. Nudný, prázdný, plný klišé a hloupý. Jediné, co se povedlo, jsou efekty a pár fakt cool záběrů, ale jinak opravdu hrůza.   / Hodnocení: 2/10. ()

dodo357

Godzilla. Slovo který mě hladí na srdci a říká mi jak velkolepé stvoření to je, a přesně tenhle film to potvrzuje. Nejdřív ale k mínusům. Zaporák nic moc, hudba nebyla nejlepší. Ale co se týče hereckého obsazení, vizualu, bojových scén, tak ty vládnuli celému filmů. Godzilla sice ztrácí na slabším scénáři, ale velkolepost monster, efektů a zvuků je prostě úžasná. Za mě 5/5 hvězd. A ještě něco, Let them fight. ()

iron.maiden

Jasně, je to místy nelogické, místy pitomé. Ale od tohohle typu filmu přeci nečekáte příběh na oscara. Chcete vidět akci a jak se mydlí všemožná přerostlá monstra. A toho si tady užijete až až. Ten malý chlapec ve mě chrochtal blahem :) Má to potitulkovou scénu... ()

kavralajka

Jednička byla lepší, temnější, tohle je "pouze" blockbuster se vším všudy. Peněz tvůrci dostali hodně a je to vidět. Monstra jsou fakt super a kdyby se víc zapracovalo na scénáři, bylo by to za plný počet. ()

sad12

Tenhle film je dle mého názoru dost podceněn. Ano, film není nic dokonalého. Příběh má takový průměrný, nic co by člověka zaujalo. V čem film ale naprosto vyniká jsou efekty a ty souboje monster. Jelikož jsem s průměrností příběhu počítal již předem, tak mě film nezklamal. Takže jsem vypnul mozek, usedl jsem se do sálu s Dolby Atmos a užíval si souboje velkých monster a doslova mě to do toho vtáhlo. Průměrný příběh mi v tu chvíli vůbec nevadil. Sice to na původní japonskou Godzillu z roku 1954 a na Godzillu z roku 2014 nemá, ale přesto je tento film v celku povedeným kouskem. Jak někteří asi pochopili, nejsem fanouškem všech těch původních japonských Godzill a uznávám, nemám je zrovna v lásce. Jediné co podle mě ujde je ta původní. Takže pokud někdo plánuje jít na Godzillu ještě do kina, tak mu doporučuji jít na Dolby Atmost, které zlepší atmosféru a nečekat nějaký úžasný příběh, ale užívat si souboje monster. ()

Hornet.CZ

64% / Je tomu 5 let od prvního dílu, který jsem si během let opravdu oblíbil a stal se tak jedním z mých nejoblíbenějších filmů, který mimo poněkud slabšího děje nijak nestrádal. Zde to však tak lehké není.... Je sice faktem, že po jedničce jsem na případné pokračování měl opravdu opravdu velké nároky, což nakonec trochu opadlo po zhlédnutí traileru a zjištění, že mimo některých producentů se na tomto filmu nepodílel prakticky nikdo z těch co na prvním díle a taky to tak i dopadlo. ()

Tulpa

Tak já nevím, je to o Godzille nebo ne? Kaiju se tam objevují, ale jsou potlačení na úkor herců, kteří mi moc k srdci nepřirostli. Vera Farmiga je celkem sympatická, ale tenhle film ji neseděl. Souboje Mothry, Rodana, King Ghidoraha a Godzilly jsou nádherně zpracovány, ale pokaždé když mě to začalo dostávat do toho správného transu, přeskočil tam záběr na vojáčky a na lidičky. Celkem vzato je to efekty a akcí nabitý film, jen jinou akcí než jsem čekal a efekty sice nejsou vše, ale v takovém filmu jsou velmi důležitou součástí. ()

olanus

Tento film, byl bohužel slátaninou několika filmů dohromady,velmi mě zklamal , film ve kterém zachranuje se bývalá manželka s dcerou ,umírají kůli tomu stovky vojáků ,jedni monstra chtějí vyhladit ,druzí chtějí ,aby žili a udělali rovnováhu na naší zemi ,kryptozoologická tajná společnost Monarch zkoumá monstra,, Tajně" a všichni vědí kde jsou ,monstra vylézají ze země -impozantně - s obrovským řevem ,hynou tisíce lidí čekal jsem filmovou podívanou pod taktovkou M.Dougherty,ale jediné co jsem si odnášel z kina byly bolavé uši -tento film nedoporučuji u mě propadl ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá