Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

kingik

Rob Zombie se vrátil k tomu, co mu jde evidentně nejlíp, jenže ztracenou formu nelze hned získat zpět. Číslovka 31 z názvu filmu rozhodně neznačí počet mrtvol, které ve filmu uzříme, ani se nejedná o věk jeho ženy Sheri, která hraje jednu z hlavních postav. Jde o název hry, kterou si tak pojmenovali vyšinutí šílenci, kteří se baví masakrováním lidí. Moc originální námět to zrovna není, ovšem při troše krvavé vůle se z toho dalo leccos vymáčknout. Jenže film s hnusotou, krví a vražděním šetří. A co hůř - není zrovna extra kvalitně natočen. Nezajímavý vizuál, neoslnivá kamera, která spíše krvavým detailům uhýbá než aby je explicitně předvedla, výsledkem je slabé gore. To, co film nedopřál divákům po stránce gore, dohání v nápaditosti šílených maniaků, kteří se v smrtícím labyrintu postupně představují. A jsou to tedy pořádní psychopati! Jeden lepší než druhý a co teprve ta jejich jména! Problém akorát v tom, že jejich potenciál využil režisér dost polovičatě a kdyby se uchýlil k pořádnému vražednému běsnění, jaké film vehementně sliboval, mohlo se jednat o zářný hororový počin. Takhle se to ne a ne pořádně rozjet. Takže tentokrát byly (záporné) postavy mnohdy lahůdkové, režisérova žena pořád vypadá k světu a režisér se zbytečně krotil. 6/10 ()

hladass

Na tenhle kus jsem se dlouho těšil a je třeba říct, že Rob nezklamal... I v 31 se Zombie drží svých trademarků, vše vypadá hnusně, špinavě, stylizace je prakticky dokonalá, kamera patřičně zběsilá, stejně jako střih a partička šílených vrahů (musím vyzdvihnout úžasného Doom-heada) je mnohem sympatičtější než jejich oběti... A to včetně Sheri Moon, která se pomalu, ale jistě stává silně otravnou... Příběh nemá smysl moc řešit, ten je stejně ujetý, jako v prvních Zombieho filmech a tak zbývá zmínit jen gore... A tady se dostavilo, nechci říct zklamání, ale mírná rozpačitost nad krotkostí mnoha vražd... Je mi jasné, že Zombie musel film prostříhat kvůli ratingu, ale i tak to fanouška lehce zamrzí... I přesto se ale jedná o kvalitní práci (zde je třeba zmínit skvělou poslední scénu) a pokud budou na DVD či ještě lépe na BD slibované vystřižené scény, nebudu mít asi problém jít s hodnocením ještě nahoru... ()

Kudly4

Vyvrženci pekla byl asi zřejmě první a poslední film co se mi od něj líbil. Tohle není nic pro mě. Buranská, smrdutá blbost. ()

Campbell

Kde začít? Potenciál tu byla a i když Roba považuju za průměrného režiséra tak díky tomuto filmu spadnul do podprůměru. Tohle je tak šablovinovitý film až je to k pláči což zamrzí na to jak dlouho se čekalo. Vraždi jsou dost často mimo kameru což je u Roba taky nezvykem. Film je děsně pomalý a celá ta sestava "31" je dost o ničem byly to prostě obyčejní psychouši kteří vraždily obyčejně. Herci jsou podprůměrný chtěl jsem vyzdvihnout jako obvykle skvělého McDowella ale moc se tu nakonec nepředvedl, Sheri je už neuvěřitelně okoukaná a umí jen dva obličeje a ani u jednoho nedokázala zavřít hubu. Vlastně jediné co mě překvapilo a potěšilo byl Richard Brake který hrál naprosto parádně takovýhleho psychouše(nicméně jeho vraždy byly docela rutinní a odfláklé) a naprosto pardní hudba hlavně poslední skladba od Aerosmith "Dream On". 2* za prakticky posledních 20 minut jinak slabota. ()

silentname

"31" som si úprimne skutočne užil skoro naplno. Vstupujeme do vynikajúceho úvodu, kde sa nám predstavuje "Doom Head" a má tu vynikajúci monológ, ktorý ma skutočne bral. Potom je tu asi 10 minút, ktoré sú pre mňa dosť nuda, no v momente ako sa konečne dostaneme do hier, tak začína to byť parádna akcia a veľa skvelých momentiek. No viac to plynie z toho, čo sa reálne deje, než z toho, že sa to deje našim hrdinom. Tí sú asi najväčším mínusom tohto filmu, lebo úprimne za seba poviem, že bolo mi absolútne ukradnuté, či sa ktokoľvek z tejto päťky dostane von z tejto situácie. Keby tam zomreli všetci, vôbec by mi to nevadilo. Ale sledovať ich v tejto situácii skutočne stojí za to. Najmä keď sa majú brániť a robia to ako najlepšie vedia. A funguje to. Neviem ani čo viac povedať, lebo film splnil pre mňa to, čo splniť mal. A v rámci žánru to funguje. Fanúšikovia slasherov si prídu na svoje a myslím si, že je to trošku aj náprava toho, čo sa podarilo v tomto roku pošliapať filmu The Girl In The Photographs. Aj keď je asi pravda, že tam mi boli osudy hrdinov ešte viac ukradnuté. Takže určite je "31" lepšia voľba. Čeknite si film a urobte si vlastný názor. Ak milujete slashery, tak si to užijete. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Příjemné špinavé a ulítlé sedmdesátky, tedy Robův rybníček. Fanouškovský film pro fanoušky, žádné velké umění, ale velká škoda, že Zombie  později nepustil i neprostříhanou verzi X. Jeho milfce Sheri  Moon to pořád krásně děvkovsky sluší, úvodní pasáž  pak byla díky Doom-Headovi vynikajicí a jen škoda, že nedostal více prostoru, anžto jeho závěrečné vystoupení naopak bylo vcelku zklamáním.  Vůbec ten konec mi přišel hodně bezradný, byť  to byl patrně záměr, který bych bez spoileru nevysvětlil.  Ale čert to vem, čili asi takhle, když.  Snesitelné čvachtání. ()

Visáč

Level brutality a všeobecnej zvrátenosti posunul Zombie zase o niečo vyššie, čo by bolo vítané plus, keby podobným upgradeom prešli aj ostatné propriety jeho filmového univerza. Bohužiaľ, nestalo sa tak a vo finále je tento krvavý survival najmenej zaujímavým počinom Zombieho filmografie. Scenár je ťažká rutina: krátke zoznámenie sa s postavami (ktoré nie sú cool) a pak postupné vymieranie najpodivnejšími spôsobmi. 31 postráda humor (vyjma dvoch nechutných vtipov sa hrá na vážnejšiu notu), pamätné scény a záporákov na úrovni dnes už kultových figúriek typu Captain Spaulding alebo Otis. Čiže kľúčové elementy, akými rejža zdobil svoje predošle majstrštyky. Je fajn, že svoje trademarky (70. léta, dobový soundtrack, vulgarita) si uchoval dodnes, ale po x filmoch podobného ražení to nie je nič, nad čím by sa hororový fanúšik išiel vzrušovať. Filmu taktiež nepomáha, že hoci sa prakticky celý dej odohráva v jednej lokácii, pocit klaustrofóbie zažívajú iba postavy, lebo to majú napísané v scenári. Na druhej strane, divák sa nestačí čudovať, prečo má Zombie potrebu nakrútiť ďalšiu verziu tématiky "psychopati zabíjajú nesympatické postavy", keď má na to evidentne menej peňazí a scenár spichnutý horkou jehlou. Je to klasický safe bet: keď sa mu nepodarilo zafinancovať hokejové drama Broad Street Bullies, prachy celkom logicky zohnal na ďalší horor a oblažil nás týmto priemerným produktom, z ktorého viac než Steven Tyler v soundtracku kričí: trying too hard to impress. ()

SeBig

Začíná to jak Hills have eyes, parta hipiku jede v karavanu kdesikamsi zastavej na pouštní pumpě (klasika) pak jedou dál, ale zároveň nejedou pac je unese parta nacistickych, prošlich, sadomastikych cirkusaku, který je chtějí vymýtit ze světa, vymordovanim v jejich uchylnych dalobyserict "hrach" hratkach. Docela dost krve bylo prolito, obsazeni celkem na hovno, zase ta Sheri moon..ten Rob už je jak Paul W.S, Meg už dávno došla doba trvanlivosti, nebo vynechala vitaminy, že by ji čert nepoznal jak prošla, vrazi byli super, ty mě jakože ba. Ty co se snažily přežít mi byli ukradený. ()

korbitch22

Rob Zombie je prostě retardovanej.Mohl to být další zábavný vykosovák ve stylu Texaského masakru, jenže to by Rob Zombie musel přestat rok od roku navyšovat svůj každodenní přísun heráku.Nejhorší ze všeho co vás bohužel plácne okamžitě do xichtu je příííšerný casting, doslova k zblití.Když pominu tu jeho rachitickou, hnusnou, anorektickou a vyfetovanou čubku který řiká myáj dárling a obsazuje jí do každýho svýho filmu, tak je zbytek herců ještě daleko horší.Plejáda vyčpělých, vyfetovaných, polozapomenutých, podivných existencí, které prožívaly své chvilky slávy někdy v době, kdy v USA hitparádach byl na první příčce Jimmy Hendrix se svojí Foxy Lady a z takových zoufalců sestaví Rob ústřední hereckou pentalogii, jíž od prvních minut přejete jediné...smrt.Jenže ta se díky Robově debilitě dostavuje pomalu, pomalu a navíc řítkých dávkách proložených několika ichtylními postavami vrahů bez jediného náznaku charismatu či atmosféry která se nedostává a jediné co se dostává je neskutečná porce trapnosti, ubohosti a smíchu.Filosofické kecy kokotských charakterů z obou stran barikády ve vidláckém pulp exploinťáku....to je k posrání.Kdyby se Zombie aspoň chvilku režisérsky snažil a vysral se na to být za každou cenu svůj (což znamená prostě vymaštený magor) natočil by opravdu zábavný krvák, protože vraždy mu jdou dobře a Halloween je skvělý film, jenže Rob prostě musí jet podle toho svého trademarku a točit filmy o kreténech pro kretény.S tímto tvůrcem jsem ztratil definitivně veškeré naděje na platný zářez do hororového žánru.30%. ()

Marze

Je to pěkně zavrženíhodné a pohoršivé a mimo fanouškovskou obec hororů asi nedívatelné. Ale pod kůži to zaleze, protože to je briliantně krvavé. ()

rollman1

Rob Zombie má svůj rukopis a jeho první Halloween mě dostal. 31 Bylo mnou velice vyhlížené dílo .Snímek zachycující skupinku lidí, kteří jsou uneseni a povinní hrát hru s názvem 31. Oč jde? Musí přežít 12 hodin s pěti největšími psychopaty a vrahy, kteří jsou převlečení za klauny. Už od obsahu se čeká, že to bude celkem solidní vybíjená a taky je. Můžu vychválit skvělé masky klaunů, soundtrack a nějaká ta brutalita, ač je o dost menší než se dá u jeho filmů čekat. Většina mordů je mimo záběr, ale třeba taková scéna s pilou je naopak pochutnáníčko. Potěší největší zvrhlík Doom-Head, který se sice objeví na chvíli, ale bere si celý film pro sebe. Takže za mě celkem spokojenost a k plnému nadšení mi chybělo jen trošku víc gore. Určitě doporučuji ()

Pítrs85

Škoda, že se Rob držel tentokrát zpátky, přeci jen od magora jeho formátu by jeden čekal, že s každým dalším filmem se nás bude snažit víc a víc podrtit. Třicetjednička je vlastně jeho nejvyspělejší film, tytam jsou doby nadšeneckých Dům tisíce mrtvol a Vyvrženci pekla, jenže! Jenže přesně tenhle starej Zombie nás vždycky bavil, když "vykrádal" hororový fláky ze silných let sedmdesátých. Ale ještě jedno jenže- 31 je dobrej horor. Prostě je. Kurevsky dobrej horor, špinavej, zvrácenej, s Malcolmem McDowellem, co vypadá jak Mozart na tripu. Psychedelie Lords of Salem je naštěstí v pryč, tohle je prostě zase jednou krásně hnusně špinavá explo jízda. Jedna hvězda dolů za ty vraždičky "out of screen" a za to, že z toho mega pošahanýho ansáblu tu tentokrát nemáme žádného Spauldinga, nebo podobně zapamatovatelnou a citovanou postavu. Jinak spokojenost, soundtrack výtečnej jako vždycky, tak jako vědomí, že příště to bude od Zombieho zase stejný- stejně dobrý. ()

GigaPudding

Zajímalo by mě, jestli příště Rob Zombie se svou partou ten svůj výborný zvukový a obrazový talent vyplýtvají zase na nějakou jednoduchou blbinu jako je tohle :D ()

anderson odpad!

Tunajšie komentáre sú k tejto Zombieho sebavykrádačke až podozrivo zhovievavé. Preto - aj napriek obľube "majstrovho" špinavého umenia - udeľujem nekompromisný odpad! Bolo to hlúpe, zbytočné a ešte aj nudné. A namiesto atmosféry na mňa znervózňujúco pôsobil iba smiešne lacný digikamerový vizuál. (26.12.2016) ()

TheEvilTwin

Nehorázná blbost, po 45 minutách jsem to vypnul, nevím, možná to mohlo být zajímavější, ale zatím jsem větší kravinu neviděl. Jedna hvězda za trailer, díky němuž jsem se na film fakt neskutečně těšil, no mega zklamání. Nuda. ()

JASON_X

Po vynikajícím The Lords of Salem se Zombie nepochopitelně vrátil k vyzoomované a epileptické ruční kameře, takže mi hned zkraje znechutil a otrávil celý zbytek filmu, protože polovina jeho záběrů pro mě byla naprosto nestravitelná. Bohužel do té poloviny samozřejmě patří všechny akční a "slasherové" scény. A ta druhá polovina? Nevím, jestli to není jen mým znechucením skákajícím obrazem, ale mám pocit, že už Zombiemu trochu dochází tvůrčí invence. Doufám, že nebude kráčet neblahou cestou Tarantinovou, tedy od originálních a více či méně zajímavých filmů k plytkým a užvaněným pitominám. Hlavně kvůli nesnesitelné kameře je 31 zatím ta nejhorší zombiárna, i když Šery Zombiová s věkem zraje jako víno (nemyslím ovšem herecky). ()

ancientone

Tvorba Roba Zombieho do roku 2009 rozhodne patrí medzi zaujímavé príspevky do hororového žánru. Excentrické metafilmy House of 1000 Corpses a Devils Rejects a Haunted World of El Superbeasto citujúce všetky zásadné atribúty amerického hororu, remake Halloweenu úctivo sa pohrávajúci (aj keď do slepej uličky vedúci) s pôvodnou látkou. __ Po roku 2007 sa zo Zombieho "fanúšikovského autorstva" stáva vyprázdnený pojem, prinášajúci šťavnatý vizuál, ale odumierajúci obsah. A vrcholom tohoto javu je 31. Zombieovsky "koolovo" fotogenicky nasnímaná, dynamicky zostrihaná, oblasti mizancény veľmi obžersko-fajnšmekerská freakshow. Ale namiesto bohatej metažánrovky a ohýbania klasík tu je vnútorne nič nehovoriaci film, v ktorom je Zombie zahľadený sám do seba v zlom zmysle slova - tápa sám v sebe, vykráda sám seba a zúfalo nemá čo povedať. V ranku "autora-fanúšika" má bližšie k Elimu Rothovi, než k (napríklad) G. del Torovi (aj keď je 31pre mňa podobným sklamaním, akým bol minulý rok Crimson Peak). ()

Morholt

Správným způsobem přepálená stylizace fungující zcela v souladu s odpovídající dávkou bizáru, slušné obsazení na čele s výborným Brakeovým záporákem a fajn sedmdesátková atmosféra. Mohl to být nejlepší Zombieho film, kdyby tu nebylo ono tradiční "ale". V tomto případě to znamená šílenou kameru, která ve chvíli, kdy se to nejméně hodilo, zcela zmagořila, takže ten, kdo očekával krvavé orgie odpovídající žánru, musel být krutě zklamán, protože většina mordů proběhla mimo záběr. A protože se to tam řezalo docela dost, byla velká část filmu jen sledem míhajících se obrazů, které nedávaly větší smysl. Za podívání to asi i stojí, ale Zombie podle mě nenaplnil očekávání ani tentokrát. 50% ()