Chaudard, Pithivier a Tassin jsou sice vlastenci a nosí uniformu francouzské armády, ale rozhodně to nejsou žádní hrdinové a válku by nejraději prožili někde zcela v ústraní. Ovšem osud jim předurčil roli hrdinů i proti jejich vlastní vůli. A tak střídavě osvobozují sedmou rotu z německého zajetí, prchají v převlecích a když na to přijde, tak dokonce i bojují! (Česká televize)

Jello Biafra

Hlavní hrdinovia predchádzajúceho dielu sa dostávajú do nemeckého zajatia a podarí sa im náhodou dostať do dôstojníckych uniforiem. Nakoniec sa im aj úplnou náhodou aj podarí zlikvidovať muničný vlak. Zábavné a vtipné pokračovanie slávnej vojnovej komédie. ()

Maynard.

Druhý díl této válečné komedie už mě tolik nevzal jako ten první. Je to hlavně tím, že je to celkem o ničom, co se týče příběhu. No, strávit chvíli u mostu, pak zdlouhavé bloudění v chodbách pod zámkem. A to sem při tom měl dřív i dvojku docela v oblibě. Co mě rozesmívalo uplně nejvíc, tak když si borci vlezli do cizích důstojnických uniforem a pak se vydávali za důstojníky :o). To jako šlo. Ale jinak možná zbytečně přeplácaný a jak sem už napsal, tak dějově hodně slabota. Uvidím, jestli se vrhnu na poslední díl, asi ho nechám ještě chvíli uležet. Je ale fajn, že se dá válka brát i z veselé stránky a nejen z té stinné a pochmurné... ()

herr_carter

Jako mrňous jsem celou tuhle sérii komedií o bláznivých vojáčcích hodně hltal, podobně v té době jako de Funesovi komedie, frantíci prostě v tomhle období srali do éteru moře nadstandardních komedií....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Kuny27

Sedmá rota, vždycky někam uteče, ale zase pokaždé se najdou :D teda až na konec... ,,To je ale kretén ten váš Chaudard" opravdu si myslím že některé hlášky byly velice povedené . ()

Han22

O fous lepší než první díl, na který dvojka přímo navazuje. Opět sledujeme trojici pohodářů na jejich nekonečných pokusech o útěk, přičemž ve dvojce mezi naprosto nezapomenutelné patří celý pobyt na zámku a nekonečné manévry s matracemi. To jsem si už v dětství říkal že Němci nemůžou být tak pitomí :-). Jinak standartně skvělé hlášky (grupýr, červený drát na modrý knoflík) a na komedii celkem napínavé vlakové finále. ()

Paity

Sedmá rota pokračuje ve svém útoku na bránice pomocí zesměšňování Němců během druhé světové války. Občas to i funguje, ale první díl byl prostě nejlepší. ()

Sairina

Vtipný druhý díl francouzské komedie. Smůla, které pronásleduje hlavní trojci. Tento film je velice podařený a zábavný. ()

Neotom

Záblesky vzpomínek z dětství na filmy o sedmé rotě byly sice mlhavé, ale příjemné. Dnešní připomenutí bylo přece jen drobným vystřízlivěním, ale že se minimálně v případě druhého dílu jedná o docela sympatický snímek, platí stále. Bez tradičně výborného Jeana Lefebvreho bych ale musel být ještě přísnější. 60% ()

Rozjimatel

Taká ľahšia komédia podobnej úrovne ako prvá časť. Tiež trvá trochu dlhšie, kým to začne byť viac zaujímavé, ale keď už sa dej presunie na zámok, jedna vtipná scéna strieda druhú. Vyzdvihnem hlavne matracové scény a potom tie na vlaku. Zo začiatku som si nevedel zvyknúť, že jednu z 3 hlavných postáv hraje iný herec, ale zrejme to bolo k dobru a nový predstaviteľ Tassina je predsa len lepší herec. ()

mira007

Velký útěk ve stylu francouzské dobré francouzské komedie, u které se vždycky upřímně zasměji. Sedmou rotu z úplňku hodnotím trochu výš, ale i tohle je prostě klasika. ()

El-Barto

Přes ten pomalejší rozjezd, kdy jsem si říkal, že scénaristům došly nápady, se tahle smolařská trojka přece jen vzpamatovala a já se zase výborně bavil, 7/10. "Nemůžeš mu dávat umělý dejchaní, když má zlomený obě ruce!" ()

RedHot

V povedeném pokračování baví především naprosto geniální scéna se slamníky. I jinak je však film napěchován úctyhodnými gagy, bohužel však už méně, než tomu bylo v jedničce. Zde tvoří třetinu filmu opravdu jen ta sláma. ()