• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Fanúšikovia Eltona Johna si tento film užijú naplno. Pre tých ktorí poznajú pár jeho pesničiek sa to celkom bude pozdávať. Avšak ide skôr o muzikál ako životopisný film to je pravda. Pre mna osobne ale lepšie spracovanie mala skupina Queen v Bohemian Rhapsody. Elton John je ale žijúca legenda a nech je aký je. Zaslúži si obdiv. Niektoré jeho pesničky sú vynikajúce a hrajú dodnes. Vôbec nevadí že som film nevidel na veľkom plátne a radšej ho vynechal. 3*(21.8.2019)

• kilobyte

I když se muzikálové provedení k Eltonovi hodí asi nejvíce, tak příběh tím bohužel trpí, jako ve většině muzikálech. A to je podle mě velká škoda, protože by určitě mohl nabídnout více. Takhle je to spíše pro jeho fanoušky.(15.10.2019)

Rocketman je jiný než většina podobných počinů. Ale v tom zásadním se jim přesto podobá. Se všemi klišé, šablonami, ale i klady, jež k tomu patří. Není to ani tak biografický snímek, jako spíš fantasy muzikál. Ale je vlastně přes to všechno překvapivě i mnohem dynamičtější než Bohemian Rhapsody. Tedy až na závěr, kterému chybí nějaké výraznější finále. Snímek skončí s hlavním hrdinou zpátky na vrcholu a vy si při klasické obrazové rekapitulaci a srovnávání fotek z filmu s těmi reálnými říkáte, zda je to už všechno. Chybí tu nějaká výraznější tečka, moment, který by snímek definoval podobně, jako příběh Freddieho a jeho kolegů vystoupení na koncertě Live Aid. Navíc (jakkoli cynicky to teď může znít) Elton narozdíl od Mercuryho stále žije, a tak tu není taková ta smutná (ale pro diváka skoro až elektrizující) přítomnost umělcova skonu, na který se u Queenů odkazovalo, byť ve filmu reálně smrt nebyla. Ale to je drobná výtka. Rocketman se povedl, mnohem víc než poctou tvorbě je spíš takovým barvitým ohlédnutím se za životními eskapádami jedné hudební legendy. Žádné stavění pomníku, ale smíření se se svým údělem. A Taron Egerton je velký jak herecký, tak pěvecký talent.(27.5.2019)

průměrný film - porovnání s BR prostě slabé ....(27.5.2019)

Hudobný životopisný film? Aké nezvyčajné v dnešnom Goľivude! Veľmi dobrý ako muzikál aj ako životopis, až na posledných desať minút filmu, ktoré totálne podkopú všetok nadhľad, problematizáciu a vybalansované emócie. Záver nechutne patetický a sladký, zbytočné zdvojenie (stačilo ukázať, ako žije Elton dnes v realite) a vybičovanie emócií. A tá, prelínačka, kde sa smutnému Eltonovi objavujú priehľadné hlavy jeho blízkych, dpč, kto to dnes ešte robí. Inak Eltonove Johnove pesničky poznám len tie najznámejšie (z ktorých vlastne väčšina odznie vo filme), no aj tak mi zrazu skutočne sedeli viac ako soundtrack k filmu. Samostatné mi neprídu nijak extra. A gejsex!(2.6.2019)

Jo, za mě naprosto splněná očekávání. I když se teď docela roztrhl pytel s biografickými hudebními filmy, tak mi to zatím vůbec nevadí a Rocketmana jsem si užil. Zase se zpracováním jedná o něco jinačího, což já určitě kvituji a mohli jsme díky tomu vidět vcelku originální film, který zkombinoval žánry klasického životopisu a muzikálu, což mi až na pár scén připadalo jako fajn osvěžení. Navíc je z toho cítit, že se na tom podílel sám Elton, protože takhle jedinečný a možná až zvláštní styl snímku by bez jeho pomoci žádný tvůrce nedal sám dohromady. Zároveň se film nedrží při zemi a působí svým způsobem i trošku bizarním dojmem, což právě Elton byl, je a bude. Mimo to mě zde velmi mile potěšil Taron Egerton v hlavní roli, který tu hraje opravdu výborně a obdivuji ho za to, že se nebál si všechny písničky, které ve filmu zazní, sám nazpívat, to opravdu cením. Jak jsem tedy psal, tak na mé straně jde o splněná očekávání, určitě budu rád za další podobné snímky a hodnotím 75%(2.6.2019)

70%(4.6.2019)

Film má v čase svojho vydania jednu obrovskú výhodu a tou je, že vyšiel krátko po Bohemian Rhapsody. Film však má v čase svojho vydania aj jednu obrovskú nevýhodu a tou je, že vyšiel krátko po Bohemian Rhapsody. Napriek rovnakému žánru a spolupráci s tým istým režisérom sa jedná, chvalabohu, o poetikou inak ladené snímky. Film je temperamentný, bizarný, farebný tak isto ako samotná hlavná postava. Heslo filmu vychádzalo z prežitia fantázie a osobne som sa tešil na Andersonovské prelínanie reality s Eltonovou imagináciou. K tomu nedošlo, namiesto toho sa tvorcovia rozhodli pre muzikálovú vložku. Nevidím na tom vôbec nič zlé, akurát divák, ktorý si muzikál neprosí, môže byť sklamaný. Je to rozhodnutie pre oživenie látky, ktorá má niekoľko nevýhod - samotný život (minimálne koncept s ktorým tvorcovia pracujú) neposkytuje až toľko veľa tvorivého materiálu a na druhej strane si myslím, že aktuálne mimo Anglicka je menej ľudí, ktorí menej poznajú Eltonove hity. Samotná Eltonova cesta je filmovo nevýrazná, podobné motívy a vzťahy sme videli miliónkrát a najviac zamrzelo škatuľkovanie postáv na kladné a záporné, narážam predovšetkým na Eltonovho manažéra. Film tak stratil veľa na chémii a samotnom konflikte. Pre záver, ťažšie sa nám (v dobe superhrdinov a neohrozených jedincov) stotožní s Polepetkom Eltonom ako s cieľavedomým Freddiem. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=IIw8mHaAr2A&feature=youtu.be(4.6.2019)

Režisér Dexter Fletcher prichádza s vlastným životopisným pohľadom muzikanta a jeho Rocketman je fantastický. Fletcher sa síce postaral o dokončenie Bohemian Rhapsody, je však badateľné, že nad filmom nemal kontrolu od úplného počiatku, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na kvalite danej snímky. Naopak, Rocketman pôsobí ako opravená práca. Ako druhá možnosť naozaj zažiariť a ukázať, že to ide aj inak a lepšie.Viac na: http://artyfilmbook.sk/rocketman-recenzia-vyborny-muzikal-mieri-vysoko/(5.6.2019)

• SpaceCowboy

Asi 8krát jsem chtěl odejít z kina. Zůstal jsem jen kvůli tomu, abych zjistil, jestli to bude stejně slabý jako prvních 15 minut. A bohužel bylo. 2 hvězdy za Tarona Egertona.(6.6.2019)

Sovnání s Bohemian Rhapsody se dá jen těžko vyhnout. Rocketman je daleko méně naškrobený, upřímnější a realističtější, ačkoliv částečně snový a nerealistický. Písně v podání Taron Egertona mají snad ještě větší sílu než originál. Sice nemá takový hlas jako Elton, ale čiší z nich obrovská energie a emoce. Prý vám film zpříjemní večer, ja ho viděla před 4 dny a pořád si říkám, jak byl fajn, takže měním hodnocení ze 4* na 5.(6.6.2019)

Kdo hledá podobnost s Freddiem, určitě ji najde. Kromě homosexuality, alkoholu, drog a hudební geniality, také v "Andělu strážném". Zde v podobě Bernieho Taupina. Srovnávání ale vlastně není nijak důležité, protože Rocketman je prostě hodně povedený film.(14.6.2019)

Moje hodnocení: 75%(1.8.2019)

Filmový muzikál o životě Eltona Johna mě bavil. Super písničky, hezké scény, jen občas ty mysteriózní vsuvky mi vadily. Jinak Eltona respektuji, rád si poslechnu jeho písničky a jsem rád, že přežil svůj místy hazardní styl života. Filmu dávám lepší tři hvězdy - 70%.(21.8.2019)

Pán D. Fletcher už pri Bohemian Rhapsody ukázal (aj keď len ako „spolurežisér“), že má cit pre tvorbu životopisných filmov o hudobných velikánov, ikon. Filmom Rocketman sa nám snažil priblížiť malý kúsok zo života fenomenálneho Eltona Johna. Celý film je silne koncipovaný elementmi muzikálu a všetko prechádza hudba, čiže je tu svet, v ktorom E.J. žije (alebo „žil“) celý svoj život. Po uplynutí dvoch hodín filmu si väčšina divákov povie, že ostal to, čo čakal. Klasické prvky „hivezdy“ tu nechýbajú: (super)rýchla jazda do nebies, kopa peňazí, alkohol, drogy, „strata“ skutočných priateľov a snaha napraviť pokazené veci. Avšak dostávame aj dosť osobitné snímky. Ako vznikol Elton z Reginalda? Odpovede jednoznačne musíme hľadať v detstve a vo vzťahu, ktorý k nemu mali jeho rodičia. Aby som to zjednodušil: Elton bol a bude milovaný miliónmi, ale lásku a úctu od ľudí, ktoré si skutočne želal, nedostal (musím však priznať, neviem, že do akej mieri to odpovedá skutočnosti). Potom tu máme jeho sexuálnu orientáciu. To sa pánovi Fletcherovi podarilo zobraziť lepšie (odvážnejšie scény, väčšia otvorenosť), ako v prípade F. Mercuryho už v úvode spomínanom filme. Ostatné časti filmu, ako výprava, kostýmy, hudba a muzikálové prvky, sú na nadpriemernej úrovni. K tomu celému však bol potrebný aj veľmi dobrý Taron Egerton, ktorý do toho dal všetko, čo má (hlas a oddaný herecký výkon). (Teraz ma príjemne prekvapil.) Film „Rocketman“ podľa mňa je vydareným kúskom, ktorý vďaka vyváženej koncepcii dokáže zaujať milovníkov daného žánru. A ako som sa dočítal, skutočný E.J. bol dosť dojatý výsledkom pána Fletchera a spol. P.S.: Ešte jedna poznámka – na záver nečakajte taký hudobný výbuch, ako to bolo v prípade Bohemian Rhapsody. Osobné hodnotenie: 82% (****) (25.8.2019)

Elton John a jeho tvorba mě hudebně utvářela v dětství, když jsem poznával rocknroll a za to dík jemu, že on a podobní ve mně utvořili cit pro správnou muziku.(20.9.2019)

Narozdíl od Bohemian Rhapsody se Rocketman nesnaží popsat umělcův vzestup na vrchol slávy, ale spíše se zabývá jeho závislostí na drogách a jeho smutkem z nedostatku lásky. Film se vám bude líbit podle toho jak moc je vám E.T. a toto téma blízké.(24.9.2019)

Konecne hudobna biografia, ktora sa neboji ist do hlbky a je kreativna, a pritom som sa nespolieha len na hudbu samotnu. Taron ma fakt prekvapil povodbne som predpokladal ze Kingsman bude jeho vrcholom, mylil som sa.(30.9.2019)

Nevím, co k tomu napsat, jsem ohromená. Vynikající film!(1.10.2019)

Je Rocketman pro skalní fanoušky Eltona Johna nebo film pochopí a docení i milovník muzikálů nebo obyčejný divák? Nedokážu jasně říct, protože jsem od každého trochu. Rozhodně to je nadprůměrný film, který umí Eltona Johna představit, vynést ho do nebes a během pár minut totálně zhnusit. Jenže mu pořád fandíte a doufáte, že se konečně vzpamatuje a udělá obrovskou stopu do hudební historie, kterou nyní, když se o něm točí film, určitě udělal.(28.5.2019)