Padesát odstínů temnoty

• Austrálie

Drama / Romantický / Erotický

USA, 2017, 117 min

• Allien.9

Lituji všechny scénáristy, kteří kdy dostali za úkol roztáhnout tento (ne)příběh do tří dvouhodinových filmů. Ukrutně pomalý rozjezd, hrůzostrašné dialogy, suché sexuální scény a mizerná chemie. Jinými slovy totéž, co jednička, ovšem s tím rozdílem, že u "Padesáti odstínů šedi" byla zábavnější první polovina, kdežto tady je to druhá.;-)(12.2.2017)

Připadám si tu po dlouhý době jako u série Twillight, kdy s radostí každej zkouknul další a další film jenom, aby to mohl následně zkritizovat. Tak proč na ten druhej díl koukáte? Proč se podíváte i na trojku, když už teď víte, že tomu stejně dáte odpad? Že by demence. Mě to prostě nějakým způsobem baví. A to nemůžu říct, že bych měl tohodle žánru nakoukáno stovky, ale nejede to podle přesně danejch a zavedenejch stereotypů. Jede si to prostě svoje, když je třeba, tak to přitvrdí způsobem, kterým to romantická komedie nedokáže. Výpovědní hodnota možná nulová, ale koukám na to, protože mě to baví. Ano, scénu s vrtulníkem si mohli vystřihnout a zarámovat, absolutně zbytečná, až směšná, ale poslední dobou je moderní kritizovat trend, tak je nechme. A Dakota Johnson? Úchvatná postava, ve tváři ta správná jiskra. Mě si získala.(25.8.2017)

• liskam

Nudná a zdlouhavá prázdnota postupně se plnící naivitou a čirou hloupostí při výrobě tohoto díla vybuchla při rádoby dramatickém střetnutí Any, Mrs. Robinson, Greye a jeho matky na chodbě. A na oslavu tohoto výbuchu jsme si užili i závěrečný ohňostroj, který by měl také oslavovat každého jednoho diváka zato, že dokázal vydržet jako já až dokonce této....této...... věci.(26.2.2017)

• JohnCZ

Podobně o ničem jako jednička, ale má to sem tam docela fajn decentní seksi scény, režijně je to docela ukočírované a hádám, že ty předramatizované cringeworthy dialogy mají svůj původ především v předloze. Do trapnosti to tedy vyloženě nesklouzává, ale občas to nechtěně komediální přeci jen je a to především kvůli puritánské formě, s jakou je daná tématika předkládána. Jako romantika to sice docela funguje, ale chemie mezi herci není kdovíjak výrazná. Je to až tak vyumělkované, až jim to člověk prostě nežere.(22.5.2017)

Jako jo, děj celého filmu se vejde do nějakých dvou vět. Jako jo, mnoha erotických scén se divák nedočká (a už vůbec ne žhavých). Ale pořád to není tak hloupé jako knižní předloha, na hlavní představitele se pěkně kouká a vůbec, copak jsme všichni neviděli mnohem větší srajdy? Za posilujícího Dornana jsem skoro nahodila i tu čtvrtou.(10.2.2017)

• - Když se Ana (Dakota Johnson) chystá na charitativní večírek do domu Greyových, má na sobě černý krajkový korzet a černé krajkové kalhotky. Když se ale s Christianem (Jamie Dornan) chystá milovat v jeho pokoji během večírku, pod šaty nemá ani korzet ani podprsenku a má jiné kalhotky než předtím. (Calwen22)

• - Spoiler: V potitulkové scéně se objeví teaser na třetí díl Padesát odstínů svobody (2018). (kytka.patrik)

• - Film byl natáčen v Nice ve Francii v době, kdy se tam odehrál teroristický útok. (MessiM)