Padesát odstínů temnoty

• Austrálie

Drama / Romantický / Erotický

USA, 2017, 117 min

• Tom Hardy

Je až neskutečné, jak málo z té látky filmaři dostávají. Erotika tentokrát už pro jistotu žádná. Jen to nejnudnější soft-péčko, kde se opakuje schéma "kalhotky dolů, košile dolů, Dorianova hlava dolů" a nic víc. Nebýt kuliček, nebyl by tu ani náznak fantazie. Romantika opět úsměvně zadýchaná, ale tomu se nelze divit - ostatně stylem vychází z Twilight ságy. Je třeba ocenit snahu o nějaký reálný dramatický oblouk (katarze se stalkerkou je bez debat to nejlepší, co oba filmy nabídly), celek je ale neuvěřitelně vyprázdněný. Není to ani tak film, jako spíš série MTV videoklipů, kdy hudba určuje, na co se zrovna díváme. Když nastoupí hlasitě pohodový pop, čeká nás koláž nezávazných obrazů. Když dojde na trošku hutnější hudbu, hlásí se o slovo romance. No a na drama zbývá instrumentálka, ale většinou nemá k čemu hrát. Kdyby se tvůrci vykašlali na erotiku (na které v tomhle podání stejně nic sexy není) a přidali na thrillerové části, mohl být výsledek alespoň ucházející. 30%(8.2.2017)

• Cervenak

Hviezdička za scénu podväzky + strieborné guličky. Inak je ale pomerne zábavné čakať, kedy zase začne hrať moderná pesnička (v asi 10-minútových intervaloch) a znovu vypukne "erotická" scéna. Vrcholom je dráma s pádom vrtuľníka - rodina sa práve z TV správ dozvedá, že Christian je nezvestný, ale než si začne obhrýzať nechty, otvoria sa dvere a on vojde, ešte aj zafúľaný a s krvavou šmuhou vo vlasoch. Tá gradácia, to napätie!!!(3.5.2017)

• Frajer42

Spoilery! První díl činilo výjimečným na poli romantických sraček jen to, že se v něm během stopáže asi dvakrát ukázala lehce perverzní scénka. Druhý díl se rozhodl tento prvek odebrat. A když si ze snímku tedy odmyslíte to jediné, co jej činilo jaksi netradičním, tak vám zůstane jen nefalšovaná romantická píčovina ze samého dna filmového světa. Již melancholický úvod pro mě byl hlasitým varováním, že se bude jednat o kolosální sračku. V tomto filmu bylo špatně úplně všechno. Trapné reklamy, které se tvůrci nesnažili skrývat. Někdo tuhle hovadinu zaplatit musel. Odporná Dakota, kterou tvůrci nápadně celou stopáž obklopovali ještě většíma zrůdama, aby mezi nimi vypadala jako Miss Universe. Nejtrapnějším ze všeho samozřejmě zůstává scénář. Do takové tupé a neohrabané krávy by se nikdo zakoukat nedovedl. Tady ta vsuvečka o tom, že na lavici zamilovaných přibyl i odporný šéf byla kolosálně trapná. "Trapný" je vlastně přídavné jméno, které nejlépe vystihuje podstatu tohoto blábolu. Trapná byla i předchozí láska toho rádoby dominantního sráče, která disponovala sebevražednými sklony. Zřejmě má pošramocený vkus a vybírá si záměrně píče. Čím větší píča, tím lépe. Dialogy se nedaly poslouchat. Vzduchem sviští jedna píčovina za druhou s kadencí rotačního kulometu. Hledání kompromisu v sexuálním životě bylo neskutečně debilní. Velmi rychle to celé sklouzlo k tomu, že z praktik prvního dílu zůstaly jen pouta a oba aktéři se oddali naprosté romantice. Tohle snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. Stejně tak nemohli myslet vážně ten neskutečný "kariérní růst" ústřední píče, ke kterému samozřejmě dospěla čistě svojí zásluhou. Snad nikdo nedovede zpochybnit její nekonečné kvality a nadání. Dost trapný mi přišel i maškarní ples, který trval asi 3 minuty a odehrál se jen kvůli plakátu. Se spolusledovatelkou jsme z celé této píčoviny nejvíce řešili, jestli měl hlavní hrdina stejný odstín modré košile, jako mám já. Na další díl seru. Při udělování Zlatých malin bude mít Čínská zeď pořádného konkurenta.(27.5.2017)

• Kaka

Jeden z mála filmů, kde se za dvě hodiny projekce nestane vlastně vůbec nic a je to taková lehce přetažená reklama na svaly Jamieho Dornana, jeho střešní penthouse a suverénní pózu podnikatele. Tohle všechno baví daleko víc, než jakýsi pseudo děj, či hašteření v posteli, kde o erotičnu nemůže být moc řeč, vše je v podstatě jen na efekt a umělé. Jedno z nejprázdnějších a nejzbytečnějších pokračování v historii áčkové produkce Hollywoodu.(13.4.2017)

• JohnCZ

Podobně o ničem jako jednička, ale má to sem tam docela fajn decentní seksi scény, režijně je to docela ukočírované a hádám, že ty předramatizované cringeworthy dialogy mají svůj původ především v předloze. Do trapnosti to tedy vyloženě nesklouzává, ale občas to nechtěně komediální přeci jen je a to především kvůli puritánské formě, s jakou je daná tématika předkládána. Jako romantika to sice docela funguje, ale chemie mezi herci není kdovíjak výrazná. Je to až tak vyumělkované, až jim to člověk prostě nežere.(22.5.2017)

• - Scenárista filmu Niall Leonard je manželem spisovatelky E. L.Jamesové - autorky knížní série, kterou je tento film inspirován. (filmsim)

• - Film byl natáčen v Nice ve Francii v době, kdy se tam odehrál teroristický útok. (MessiM)

• - Ve scéně, kdy se Anna (Dakota Johnson) obléká na bál je vidět, že má podvazkový pás zapnutý přes kalhotky, správně by ale měla zapnout punčochy k podvazkovému pásu a kalhotky si natáhnout jako poslední přes něj, jelikož takto by si dotyčná nemohla celý večer odskočit. (Alatiel)