Reklama

Reklama

Padesát odstínů temnoty

  • USA Fifty Shades Darker (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich" Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska. (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (398)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $55miliónovTržby USA $114,434,010Tržby Celosvetovo $378,827,494Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,722,827Tržby za predaj DVD v USA $6,662,801║ Strašná tuposť aj na druhý krát, či pokus. Nehorázne banálne a prázdne, naivita ako hrom, bez dejové, bez iskry, či poriadného hereckého prejavu, tu nie je moc čo hrať. Fakt silná konkurencia pre Twilight. /20%/ ()

luka4615 odpad!

všechny recenze uživatele

Vy, kteří mě máte v oblíbených jistě víte, že když se nějakému filmu rozhodnu udělit toto "čestné" odpadové ohodnocení, musí to být vážně něco. A Fifty Shades Darker je přesně z tohoto ranku. Praštěný scénář, unylé dialogy a přehrávající herci, z nichž Dakota Johnson je snad nejvíce "na ránu", tohle všechno je jen špička ledovce. Pod tímto "plesnivým" nánosem najdeme zcela tuctovou a mnohokrát ohranou lovestory, která se může pochlubit jen klamavou nálepkou "erotický" a nepochopitelným "hypem". PS: Nejvíce záživnou část filmu v mých očích ztělesňují závěrečné titulky. Takový pocit vykoupení zcela určitě neměl ani Ježíš Nazaretský! „No rules, no punishments and no more secrets.“ ()

Reklama

Mertax 

všechny recenze uživatele

Sodoma a Gomora pro nenapravitelné romantičky, které věří, že narušeného a v mládí zneužívaného sadistu změní láska a bude pečlivě a nesobecky dbát na dlouhou předehru. Pokud přijmete i podruhé hlavní nonsens filmu, kterému říkám „něžné znásilnění“, jednička vás nějak zásadně nenudila a knižní předlohy vás bavili, nemůžete být příliš zklamání. Pokračování však je o úroveň slabší, neboť koncept zromantizovaného poznávání BDSM světa už zopakovat nešlo a přichází dvouhodinové rozjímání takřka nad ničím. Chybí zásadní dějové konflikty a de facto i jakýkoli ucelený příběh, který se snaží suplovat vedlejší linie o bývalkách a nahodile působící scény, které jen nafukují stopáž. Je paradoxní, že přes marketingovou kampaň „Už žádná pravidla“ a dobrovolný návrat Anastasie do vztahu jsou hrátky ještě mírnější a nenápaditější. Když se totiž konečně odeberou do červené herny, Grey ji *spoiler* postříká, chvíle napětí.... olejem! A to je skoro vše. Potenciální erotiku naprosto maří popové písničky, které se hlasitě rozezní pokaždé, když jeden z herců ukáže kus kůže. Nicméně faktem je, že Dornan od jedničky nabral více svalů, získal mužnější rysy v obličeji a nechává si strniště, takže občas je nač se dívat. Nejsem si tentokrát jistá, zda jde v rámci franšízy opět o dokonale vytěženou zakázku, která bude mít své publikem jisté a naplní kapsy producentům, nebo už si divačky ten filmových výprask líbit nenechají. 30 %. [Kino]. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Opravdu nechápu, jak může být někomu příjemné sledovat despotického chlapa, který život ženy totálně oklešťuje a naivní tuctovky, která se nechá vyživovat na úkor své zaslepenosti. Ok, když pohlédnu na z poloviny zaplněný sál, tak chápu, že šedé myšky, které romanci zažijí jednou za rok a pražské zlatokopky, tak ty všechny musí chrochtat blahem. O proti předchozímu dílu je první hodina snesitelná, docela utíká, když si odmyslím hloupých dialogů a myšlenkových pochodů postav. Bohužel to celé nespěje k žádné zápletce, neustále je něco naznačováno, scéna střídá jednu neříkající scénu za druhou a je to jakési epizodní plynutí dějem. Čím se film blíží závěru, tím více se posouvá do telenovelických rovin a mnohem hůř. Celé to zvládnu překousnout, neboť čekám od tohoto kontroverzního, erotického námětu nějaké vzrušení, vášeň. Jenže ve filmu dostanete pouze pět dvouminutových erotických scén, z toho čtyři na misionáře a asi největší nestoudnost je olizovaní bradavek Dakoty. Při scénách s kuličkami, kalhotkami, pouty, kdy si máme jako diváci říci wouuu, tak Dakota třeští bulvy jako by šlo o gangbang a působí to tak směšně, že někteří v sále vybuchovali smíchy. Jsem zvědavý, co může přinést třetí pokračování a docela se toho děsím.......3/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jednička byla s ohledem na masivní kampaň, kterak to bude velké a pikantní, z pohledu erotična docela konzervativní. Herci tehdy s dost vážnou tváří pronášeli kraviny, občas vzali do ruky bičík a řešili dost úsměvná pravidla o svázaných rukou. Pokračování je o tom, že tentokrát ona všemu přichází na chuť a má zájem o naplácání na holou. Atmosféra erotického dusna nicméně nefunguje. Ale abych nepřeskočil to podstatné, začínáme tím, že on jí chce zpátky, ona se tomu vlastně nebrání, takže jakoby se nechumelilo. Přibude pár postav, které mají přinést nějaké to tajemno, nedej bože zajímavou linii. Jinak se oběma hercům daří docela maskovat, že se ocitli v příšerné látce, která nemá v kině co dělat. Skoro nic nového se nedozvíme (ne, že bychom o to stáli), jen si připravujeme půdu pro trojku. Ta bude určitě plná prasárniček. Nemůžu se dočkat. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (16)

  • Celosvětová premiéra proběhla 7. února 2017 v Hamburku v Německu. (BMW12)
  • Když se Ana (Dakota Johnson) chystá na charitativní večírek do domu Greyových, má na sobě černý krajkový korzet a černé krajkové kalhotky. Když se ale s Christianem (Jamie Dornan) chystá milovat v jeho pokoji během večírku, pod šaty nemá ani korzet ani podprsenku a má jiné kalhotky než předtím. (Calwen22)

Související novinky

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

Jako každý rok, i letos byly den před vyhlášením prestižních Oscarů rozdané jejich opaky - Zlaté maliny. Ceny za nejhorší filmy roku se předávaly v Los Angeles. Nejvíce cen, celkem čtyři, posbíral… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Zažili jsme i lepší roky než 2016. Nejen co do počtu ztráty lidí, kteří přinesli světu něco hezké a hodnotné, či do počtu překvapivých a znejisťujících politických událostí. On ten rok s šestkou na… (více)

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

20.02.2016

Pokud máte rádi drsnější filmy, nejspíš vyhlížíte comeback Ricka Deckarda i Johna Wicka. První jmenovaný se vrátí pod dohledem Denise Villeneuvea (Zmizení, Sicario), a to 12. ledna 2018. Harrisona… (více)

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)

Reklama

Reklama