Padesát odstínů temnoty

Pätdesiat odtieňov temnoty

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Erotický

USA / Čína, 2017, 118 min (SE: 131 min, Alternativní: 113 min)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $114,434,010Tržby Celosvetovo $378,827,494Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,722,827Tržby za predaj DVD v USA $6,662,801║ Strašná tuposť aj na druhý krát, či pokus. Nehorázne banálne a prázdne, naivita ako hrom, bez dejové, bez iskry, či poriadného hereckého prejavu, tu nie je moc čo hrať. Fakt silná konkurencia pre Twilight. /20%/(21.8.2017)

• liskam

Nudná a zdlouhavá prázdnota postupně se plnící naivitou a čirou hloupostí při výrobě tohoto díla vybuchla při rádoby dramatickém střetnutí Any, Mrs. Robinson, Greye a jeho matky na chodbě. A na oslavu tohoto výbuchu jsme si užili i závěrečný ohňostroj, který by měl také oslavovat každého jednoho diváka zato, že dokázal vydržet jako já až dokonce této....této...... věci.(26.2.2017)

• Cervenak

Hviezdička za scénu podväzky + strieborné guličky. Inak je ale pomerne zábavné čakať, kedy zase začne hrať moderná pesnička (v asi 10-minútových intervaloch) a znovu vypukne "erotická" scéna. Vrcholom je dráma s pádom vrtuľníka - rodina sa práve z TV správ dozvedá, že Christian je nezvestný, ale než si začne obhrýzať nechty, otvoria sa dvere a on vojde, ešte aj zafúľaný a s krvavou šmuhou vo vlasoch. Tá gradácia, to napätie!!!(3.5.2017)

• Enšpígl

Já rozodně nemám nic proti "odstínové serii", první díl jsem považoval za čistokrevnou romantiku a hodnotil jsem ho vysoko. S druhým dílem mám zásadní problém. Přišel mě extremně nepřirozené a to nejen v oblasti sexu, tady to vypadalo, tak, že Jamiemu stačí dát hlavu k jejímu rozkroku a ona už předvádí orgasmus a to tam bylo opakovaně. Nebylo to však jen v sexu, ale třeba když Anastasia na poradě vydavatelství řekne majitelům tak banální obchodní nápad, že by na něj přišla i tramvaj natož aby o tomhle nevěděli protřelí podniketelé a hned jsou z ní na jedli. Postupně se mně to líbilo alespoň v tom základním, tedy, že mně hlavní postavy alespoň přesvědčily, že se milujou, ale bylo to upachtěné a především to tlačení na pilu působilo strašně hloupě. Film má naprosto parádní soundtrack, kvůli němu stojí za to tenhle film poslouchat.(12.2.2018)

• Darneth

Potencionál by v tom byl, kdyby se však scénář naprosto celý překopal a vystavěla se pořádně hutná drámo - erotiš atmoška. Takto se po každým náznaku nějaké akce, či tajemna rychle odbočí ke kecandě s kaviárem a přeplácne se to popíkem. Tohle braní za uzdu by nevadilo, pakliže by se jednalo úplně o jiný žánr, ale zde to spíš vyvolává úsměv i na tváři panice. Kdyby se Fifty neslo i jen na krátkou chvíli v duchu Základního instinktu, dostálo by to alespoň svému názvu. Vesměs jsou tu ostatní postavičky spíše nechtěně pro pobavení (jak záporné, tak kladné...Kim už zřejmě mele z posledního) a opět dary typu auta, či dárkového balení již nahnilýho jablka ("díky že ses ke mě vrátila") jsou vskutku otravné. Kde nic, tu nic, zbytečný film o ničem a minutové sex scény nezachránily ani ten zbytek. P.S. radši si pusťte Pornhub :D(15.3.2017)

• - Ve scéně, kdy se Anna (Dakota Johnson) obléká na bál je vidět, že má podvazkový pás zapnutý přes kalhotky, správně by ale měla zapnout punčochy k podvazkovému pásu a kalhotky si natáhnout jako poslední přes něj, jelikož takto by si dotyčná nemohla celý večer odskočit. (Alatiel)

• - Velký podíl na tom, že Kim Basinger přijala roli Eleny Lincoln, měla její dcera Ireland. (Agatha)

• - Ve filmu se ani jednou neobjeví ikonický kostým Christiana Greye (Jamie Dornan), a sice modré, roztrhané, seprané džíny, které jsou v knize často zmiňovány. (funhouse)