Padesát odstínů temnoty

Pätdesiat odtieňov temnoty

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Erotický

USA / Čína, 2017, 118 min (SE: 131 min)

• Matty

Problémem Padesáti odstínů temnoty není, že neví, kdy skončit, ale že nikdy pořádně nezačnou. Základní scenáristická poučka praví, že bez konfliktu není drama. Niall Leonard ji zjevně nezná. O málokterém filmu v takovém rozsahu platí oblíbená věta, že se v něm nic nestane. Jakákoliv snaha o napětí nebo dějové zvraty pak pro svou prkennost vyznívá jako nezáměrná komedie. Oba hrdinové dělají v podstatě totéž, co v prvním díle, akorát bychom si měli myslet, že ze strany Any jde tentokrát o dobrovolné rozhodnutí (dříve nevěděla, že sex nemusí vždy bolet), což platí jen napůl (např. když svému partnerovi říká, co jí má udělat). Grey se totiž nadále chová jako proradný majetnický citový manipulátor, který opět určuje pravidla hry a své bezelstné partnerce, která se ráda nechá koupit velkou kyticí růží, sadou produktů od Applu a luxusním spodním prádlem, moc na výběr nedává. Momenty, které by měly vyznívat romanticky, jsou v důsledku toho pěkně „creepy“, protože za nimi nevnímáme žádné upřímné city. Sympatizovat s protagonistkou, která si nejdříve nechá zavést venušiny kuličky do vagíny a až potom se ptá, k čemu slouží, je taky dost obtížné. Adjektivum "vanilla" platí víc než pro vztah ústřední dvojice pro film jako takový, v němž je bohužel příliš málo pomrkávání na diváka, aby šlo o projev sebereflexe nebo akt subverze (kterým, obávám se, neměla být ani scéna jako z Magic Mikea). První díl byl sice vyprávěn s podobnou těžkopádností, ale na hlubší významové rovině mi přišel vcelku podnětný. Dvojka je jenom pásmo pěkných, ale totálně vyprázdněných záběrů, které sotva drží při sobě (nebo jsem filmem možná jen příliš otrávený, abych nad ním víc přemýšlel). Podobně arogantní sázku na jistotu, že cílovka, toužící vidět trochu neškodného "kinky fuckery", do kina tak jako tak přijde, jsem dlouho neviděl. 30%(8.2.2017)

• corpsy

V prvom rade chcem pozdraviť odvážnu bojovníčku Tina00 ( tie nuly dúfam neznamenajú to, čo všade na svete ). Jej hodnotenie a komentár miznú a objavujú sa, pre mňa nepochopiteľne. Miznú a objavujú sa na základe hodnotení a komentárov ostatných užívateľov? Alebo je to možno len, asi moje nedostatočné vnímanie? Pri tom zmiznutí som si myslel, že táto ( verím, že ) inteligentná dáma proste zistila, že s ňou asi nieje niečo v poriadku a svoje myšlienky zmazala. Neviem. Dúfam, že mi dovolí použiť niektoré jej ,,mindblowing,, zistenia do môjho komentára. Najzásadnejším je zrejme ten, že - ´´Chlapi cumi na porno. To je fakt. A ted se můžou zbláznit, ze my koukame na skoro nahého Dornana, který což vám asi vadí opravdu nevypadá jako většina a jeste pekne cvičí, blby co? Dejte nam proste pokoj a nechte nás koukat na co chceme. Tady se prece neřeší žádné herecké výkony, režie, scénáře je to jen 2 hodinová pohádka´´ - wau! Lenže chlapi si uvedomujú, že porno je iba úbohá sračka, zabalená do luxusného, sexuálne vzrušujúceho balenia. Pričom priaznivci takýchto primitívnych báchoriek, si myslia, že FIFTY ŠIT...blabla, NIEJE úbohá sračka, zabalená do luxusného, sexuálne (ne)vzrušujúceho balenia. Zle natočené, napísané, zahrané. Ale - ako spievajú bývalí veľký komici slovenského šoubiznisu - ,,prachy sú prachy,, a tak sa tešme ( ja sa teším ) na záver tejto ´´magickej´´ trilógie, kde sa to možno začne aj podobať na kinofilm a nie na výkal, ktorý uspeje na TV Šlachtičná o 20:30 ( samozrejme s tradičným 15 minútovým meškaním ) podporená reklamami na ženské vaginálne doplnky a dezodoranty pre pánov.(11.2.2017)

• RedAK

Hysterie se opakuje. Nezletilé školačky a staré panny si vymetají pavučiny z rozkroků, aby si mohly po dvou letech opět zvesela rozdráždit své zatuhlé kačeny. Jelikož odstíny šedé zajistily hutnou reklamní masáž už před lety, odstíny temné mají prakticky vyhráno; kina budou praskat ve švech, i kdyby se na plátně promítal dvouhodinový záběr na hovno v rozkladu. To by ostatně ničemu nevadilo, zvlhlé divačky by stejně nepoznaly rozdíl a chápavě by se dojímaly nad tím, jakou má ten výkal citlivou duši. Ovšem autorka předlohy je jiná kapacita a tak se vytasila s novou klitoris drásající zápletkou, při níž nezůstane jedna díra suchá. Expedice do hrdinčiny kundy bude protentokrát výzvou, protože Christian si musí její lůno opětovně vydobýt. A co hůř, Anastasia nebude čelit pouze Christianovým vnitřním démonům, ale i jeho pohnuté minulosti! Ano, lepší zápletku bych sice vyčetl i z libovolného captcha kódu na uložtu, ale fanynkám to stejně bude připomínat Kafku v nejlepší formě. Christian je prostě nenapravitelný snílek/romantik/pičus (nehodící se škrtněte), který touží svoji vyvolenou nalubrikovat třpytem z měsíčního prachu a je ochoten pro to udělat cokoliv. Věřím, že toto odhodlání dojme každou, ať je to zhrzená Anička, frigidní Věrka, nebo Máňa z konzumu, která po letech odšpuntovala tampon a razila se svými pětašedesátiletými kamarádkami do biografu. Od posledně se nezlepšilo prakticky nic, Dakota stále vypadá jako bývalý člen Kelly Family přeoperovaný na koně a Christiana by zahrál lépe snad i Luděk Sobota. Dokonce i to šukání ustoupilo do pozadí, a kdo touží po něčem trošku odvážnějším, ať si pustí raději Peříčko nebo plyn. Rádoby dramatickými prvky se tvůrci zřejmě chtěli zavděčit i pánskému publiku, ovšem tady je nutné si připomenout, že pánské publikum od prvních odstínů visí na stromech a tak se není komu zavděčovat. Obézní trafikantka Helga pak v kině dychtivě očekává zvrácený pohlavní propletenec plný mlaskání a čvachtání a místo toho musí sledovat, jak jejímu milovanému Krysčnovi nějaký ani zdaleka ne tak krásný čurák vyhrožuje. Jediné pozitivum spatřuji v tom, že druhý díl je o něco kratší, takže letos si ušetříte celých osm minut smrtelného dávení. Frigidní autorku předlohy měl někdo už dávno vrátit fotrovi do koulí a udělat mu na péru uzel, aby nemohla svými fantaserotickými zvratky o naivní slepici a trapném pičusovi (ano, cé bylo správně) nadále špinit literární univerzum. Podobně nekvalitní brak červené knihovny by totiž dokázal dohromady splácat i negramotný popelář s pokročilým Alzheimerem, a pokud i vy toužíte zohavit regály Levných knih svými postelovými patáliemi, v krátké ukázce s vysvětlivkami vám předvedu, jak na to: „Jo!!!“ [začněte zprudka, tím zaručeně rozpálíte každou hospodyňku], vzdychla a konejšivě si zarazila jeho bytelný žilnatý a krví napumpovaný úd co nejhlouběji do sebe. [čím víc nesmyslných přídavných jmen, tím líp] „Jsi tak fantastický milovník, Gabrieli!“ [zvolte nějaké vznešené jméno, s Karlem by to nefungovalo] „Ach, já vím, holubičko moje, a teď se připrav na orgastický gejzír rozkoše,“ řekl Gabriel nemravně, oplzle, chlípně a vyzývavě. [dominantní musí být muž, ten v brakových románech vždy představuje šampaňské mezi pohlavími] Dvě touhou spletená těla náhle propadla do rytmu doposud neprobádaného vesmíru živočišné vášně. [nyní používám honosnou řeč, kterou jsem opsal z nedělní přílohy Blesku] „Ne, Gabrieli, zastav,“ vyhekla rozčarovaně dívka, „musím ti něco říct!“ [je nutné čas od času hodit mezi hlavní postavy klín, abyste udrželi své slabomyslné čtenářky v napětí] „Něco je tu špatně a já s tím nedokážu nic udělat,“ pokračovala dívka. [už nevím co psát, takže cituji svého urologa] „Holubičko, ničeho se neboj, společně to zlo porazíme!“… a v tomto stylu se zacyklete na nějakých zhruba šest set stran, pak důkladně vykuřte náhodného nakladatele a pravděpodobnost neúspěchu bude ještě menší než to, že byste se jako homosexuální komunistický žid v roce 1943 dožili konce války v Berlíně.(8.2.2017)

• René.girl

Taková absurdní americká telenovela o "ideálním chlapovi", který vás po prvním rande obdaruje naprosto novým iPhonem, Macem, autem a ještě vám na účet pošle nějakou tu korunku na útratu. Vy si za to si jen musíte občas nechat naplácat na zadek a koukat se na to, jak "nenuceně" cvičí na kladině. No a když budete extra trpělivá, tak vás po cca. měsíci požádá o roku a dá vám diamant velikosti pštrosího vejce. Film je to děsný, ale když to nebudete brát vážně, tak vám zaručuji, že se parádně nasmějete. 35%(18.2.2017)

• maverick10

Tak a je to tu znova. To takhle přišla jedna neukojená rádoby spisovatelka s nápadem napsat něco o jejích vlhkých snech. A tak se stalo, když se editor zeptal a co bude dějová nitka těchto SádloMáslo hrátek? A ona na to, že NIC! Hlavně to sádlo a máslo aby tam bylo. A taky jo, celé ženské pokolení hltalo její fantazie - od puberťaček co si vysnily něco, co nikdy nebude až po zhrzené a rozvedené geronťačky, co si nikdy pořádně neštrejchly. A to stačilo, tato tupá stáda si houfně kupovala tyto výtisky tak rychle, že se i Henry Trotl zapotil. Došlo to až do takové absurdity, že se kvůli byznysu z této cetky, natočil i film. Takže gratuluji, stupidita opět vyhrála a lidstvo se chodí houfně do kina pokochat, jak se tvůrcům povedlo natočit - NIC! Film o jednom velkém nic a ještě na tom bohatnou - slamáček dolů! Mám pro tvůrce tip: svlékněte ve filmu nějakou šukatelnější celebritu a požene se vám do kina i mužské přirození.(27.5.2017)