Padesát odstínů temnoty

Pätdesiat odtieňov temnoty

• Austrálie

Drama / Romantický / Erotický

USA / Čína, 2017, 118 min (SE: 131 min)

Mně jsou vlastně fuč ti lidé, co za takovou bezkrevnou limonádu jsou schopni (a velmi rádi) utratit své peníze, protože jednou ročně to za to přece stojí, mně se spíše chce zvracet z těch lidí, co na to kouknou, protože prostě můžou, ikdyž musí jasně vědět (zvlášť u druhého dílu), že se jim to prostě nebude líbit a jenom se budou cítit důležitě, když jejich odpadový komentář bude s úspěchem obrážet sociální sítě (zdravím mistra RedAKa). Navíc samotný film čistě technicky je bez problému, netíží jej různé technické lapsy typu zbrklé kamery jako u mnoha jiných filmů a tak nějak to celé utíká poměrně plynule. Problémem je, jakožto u mnoha předělových mezi-dílů, že se v něm vlastně vůbec nic neděje a celé je to jeden oslí můstek na příštího Valentýna. Jednička se alespoň snažila fascinovat neortodoxními postelovými hrátkami, jenomže zde je Jamie Dornan zkrocen a my sledujeme jen klasické strasti vesměs obyčejného vztahu (až na to, že pan Gray je nechutně bohatej a pořád nikdo nevysvětlil, co vlastně dělá), kde se vzoru série občas odehrají nějaké neuvěřitelné situace, jakoby vycucané z prstu a jinak je to vlastně v unrated verzi 130 minut holé průměrnosti v už tak velice hloupém příběhu z prvního dílu (kastrát v podobě rated kino verze musí být opět o ničem dvojnásob, když jsou z ní vystřiženy všechny sexuální scény). Proč ale vlastně něco měnit, když (nejen) fanynky v kině minule nechali přes půlmiliardu, no né? ... 5/10(5.5.2017)

• Earl_23

Filmařsky to kupodivu nebylo vůbec špatné a místy jsme se u filmu docela dobře bavil (tentokrát už nesmál, ale dobře bavil). Objektivně by to bylo na tři hvězdičky, ale oproti prvnímu dílu byl scénář neskutečně slabej. V podstatě sledujete úplně stejný příběh jako v prvním díle, jenom s rádoby zápletkami a dramatickými momenty, které jsou maximálně nelogické a trapné, ale určitě ne dramatické. Škoda, dokud se to nesnažilo hrát na příběh, nebylo to vůbec zlé.(8.7.2017)

• Dzeyna

Víte v čem je ta temnota? V tom, že v rádoby "erotickém" filmu hlavní představitelka ukáže pouze prsa a její protějšek si svlékne tričko. No a taky v tom, že vzdychá jak na povel a totálně při všem. Při líbání? To už je trochu mimo. Ovšem největší temno je, že to celé špatně hrají dva lidé, kteří ani neví, jak to hrát mají a nedá se na ně koukat, natož aby někoho přitahovali. Tomuhle se říká zkurvení knížky.(26.2.2017)

• cheyene

O hvězdičku slabší než Padesát odstínů šedi. Snad každý, kdo se na tento počin dívá, očekává nějaké lechtivé a ožehavé scény, nevšední erotiku. Ehm. Mně to teda absolutně nebralo. Zapojte erotiku do filmů Rosamundy Pilcher a bude to možná lepší trhák.. přinejhorším to vyjde nastejno. Stejná romantická a naivní slaďárna. Odhaduji, že 15-20 minut v druhé půlce filmu jsem prospal (asi dost tvrdě, neb mi bylo řečeno, že jsem hlasitě chrápal). To je asi nejvýmluvnější.(18.4.2017)

• johnn333

1) hlavni twist je, ze se Anastasia oholila a uz si tolik nekouse spodni ret 2) nejvic BDSM moment nastane, kdyz da Marcia Gay Harden facku Kim Basinger a rekne ji, at opusti vecirek 3) Jamie Dornan ukaze dvakrat zadek na pul sekundy, zatimco v serialu Bohema ukazali Vladimir Polivka a Jaroslav Plesl zadek po dobu 10 sekund, Michal Balcar 15 sekund a Michal Dlouhy 30 sekund, jak spocital Blesk.cz(9.2.2017)

• - Ve starém pokoji Christiana Graye (Jamie Dornan) je možné zahlédnout plakát k filmu Riddick: Kronika temna (2004). (NiWi)

• - Velký podíl na tom, že Kim Basinger přijala roli Eleny Lincoln, měla její dcera Ireland. (Agatha)

• - Ve filmu se ani jednou neobjeví ikonický kostým Christiana Greye (Jamie Dornan), a sice modré, roztrhané, seprané džíny, které jsou v knize často zmiňovány. (funhouse)