Padesát odstínů temnoty

• Austrálie

Drama / Romantický / Erotický

USA, 2017, 117 min

• Kaka

Jeden z mála filmů, kde se za dvě hodiny projekce nestane vlastně vůbec nic a je to taková lehce přetažená reklama na svaly Jamieho Dornana, jeho střešní penthouse a suverénní pózu podnikatele. Tohle všechno baví daleko víc, než jakýsi pseudo děj, či hašteření v posteli, kde o erotičnu nemůže být moc řeč, vše je v podstatě jen na efekt a umělé. Jedno z nejprázdnějších a nejzbytečnějších pokračování v historii áčkové produkce Hollywoodu.(13.4.2017)

Připadám si tu po dlouhý době jako u série Twillight, kdy s radostí každej zkouknul další a další film jenom, aby to mohl následně zkritizovat. Tak proč na ten druhej díl koukáte? Proč se podíváte i na trojku, když už teď víte, že tomu stejně dáte odpad? Že by demence. Mě to prostě nějakým způsobem baví. A to nemůžu říct, že bych měl tohodle žánru nakoukáno stovky, ale nejede to podle přesně danejch a zavedenejch stereotypů. Jede si to prostě svoje, když je třeba, tak to přitvrdí způsobem, kterým to romantická komedie nedokáže. Výpovědní hodnota možná nulová, ale koukám na to, protože mě to baví. Ano, scénu s vrtulníkem si mohli vystřihnout a zarámovat, absolutně zbytečná, až směšná, ale poslední dobou je moderní kritizovat trend, tak je nechme. A Dakota Johnson? Úchvatná postava, ve tváři ta správná jiskra. Mě si získala.(25.8.2017)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $114,434,010Tržby Celosvetovo $378,827,494Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,722,827Tržby za predaj DVD v USA $6,662,801║ Strašná tuposť aj na druhý krát, či pokus. Nehorázne banálne a prázdne, naivita ako hrom, bez dejové, bez iskry, či poriadného hereckého prejavu, tu nie je moc čo hrať. Fakt silná konkurencia pre Twilight. /20%/(21.8.2017)

• Chrustyn

Jestli první díl zaujal nějakou tou soft erotikou, druhý díl selhává úplně všude. Mohl bych popsat x stran a vyzdvihnout špatnou předlohu, scénář, herecké výkony i samotnou režii, ale nebudu s tím ztrácet čas. Tento film si ho nezaslouží, tak jako si nezaslouží pozornost kohokoliv, kdo má skutečně rád film.(8.3.2017)

• Earl_23

Filmařsky to kupodivu nebylo vůbec špatné a místy jsme se u filmu docela dobře bavil (tentokrát už nesmál, ale dobře bavil). Objektivně by to bylo na tři hvězdičky, ale oproti prvnímu dílu byl scénář neskutečně slabej. V podstatě sledujete úplně stejný příběh jako v prvním díle, jenom s rádoby zápletkami a dramatickými momenty, které jsou maximálně nelogické a trapné, ale určitě ne dramatické. Škoda, dokud se to nesnažilo hrát na příběh, nebylo to vůbec zlé.(8.7.2017)

• - Ve filmu se ani jednou neobjeví ikonický kostým Christiana Greye (Jamie Dornan), a sice modré, roztrhané, seprané džíny, které jsou v knize často zmiňovány. (funhouse)

• - Když se Ana (Dakota Johnson) chystá na charitativní večírek do domu Greyových, má na sobě černý krajkový korzet a černé krajkové kalhotky. Když se ale s Christianem (Jamie Dornan) chystá milovat v jeho pokoji během večírku, pod šaty nemá ani korzet ani podprsenku a má jiné kalhotky než předtím. (Calwen22)

• - Velký podíl na tom, že Kim Basinger přijala roli Eleny Lincoln, měla její dcera Ireland. (Agatha)