Padesát odstínů temnoty

Pätdesiat odtieňov temnoty

• Austrálie

Drama / Romantický / Erotický

USA, 2017, 117 min

Znovu se pokusím o střízlivý pohled. Kdyby kolem toho nebylo tolik humbuku a nezdůrazňovalo se, že je zde zobrazeno něco co jinde neexistuje, tak řeknu fajn. Myslím si, že to má zajímavý námět, ovšem vykradený z jinších děl, má to herecké kvality, ale hloupé dialogy, je to dobře zpracované a dobře se na to dívá a poslouchá, ALE nemyslím si, že to takhle James napsala. To naštěstí nikdy nezjistím, protože mě nikdo nedonutí to přečíst :D. Jo a ten jantar konečně píchá. ... Cinestar Anděl(21.2.2017)

• c.tucker

Oproti jedničce je zde minimum rádoby BDSM hrátek a jen se zbytečně svlékají a plkají nesmysly. Děj to v podstatě nemá, a když to vypadá že se něco stane (vrtulník), tak zase nic. P.S. Daleko lépe a erotičtěji je udělaná scéna se sundáváním kalhotek v restauraci ve filmu Někdo se dívá se Sharon Stone.(11.2.2017)

Jako jo, děj celého filmu se vejde do nějakých dvou vět. Jako jo, mnoha erotických scén se divák nedočká (a už vůbec ne žhavých). Ale pořád to není tak hloupé jako knižní předloha, na hlavní představitele se pěkně kouká a vůbec, copak jsme všichni neviděli mnohem větší srajdy? Za posilujícího Dornana jsem skoro nahodila i tu čtvrtou.(10.2.2017)

• JohnCZ

Podobně o ničem jako jednička, ale má to sem tam docela fajn decentní seksi scény, režijně je to docela ukočírované a hádám, že ty předramatizované cringeworthy dialogy mají svůj původ především v předloze. Do trapnosti to tedy vyloženě nesklouzává, ale občas to nechtěně komediální přeci jen je a to především kvůli puritánské formě, s jakou je daná tématika předkládána. Jako romantika to sice docela funguje, ale chemie mezi herci není kdovíjak výrazná. Je to až tak vyumělkované, až jim to člověk prostě nežere.(22.5.2017)

• Larushka

Moc nevím, co bych k tomu řekla. Poslední dobou jsem začala číst romantické knihy, ale zápletka Fifty Shades je snad nejlacinější z laciných! První díl ještě ušel, ale tohle fakt nešlo. Dakota je strašně uvzdychaná a udělala by se snad i z toho, kdybych jí mezi voči vrazila tužku. Jamie Dornan je pro mě bohužel nepritažlivej, takže co by mohlo fungovat jinde, tady nefungovalo. Spousta dramatu, odhalování tajemství, ale je to tak suchý. Sex? Bohužel. Fakt jde mimo mě, jak se to může někomu líbit. "Komplikovaná osobnost", Christian Grey, lol. Je nějaká možnost, že oba na konci umrou? Pak bych totiž asi hodnocení zvýšila.(25.2.2017)

• - Z filmu Padesát odstínů šedi (2015) bylo patrné, že se fanouškům více líbí neoholený Christian Grey (Jamie Dornan), proto se producenti rozhodli ho pro další pokračování Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody (2018) nechat neoholeného. (MessiM)

• - Film byl natáčen v Nice ve Francii v době, kdy se tam odehrál teroristický útok. (MessiM)

• - Velký podíl na tom, že Kim Basinger přijala roli Eleny Lincoln, měla její dcera Ireland. (Agatha)