Padesát odstínů temnoty

• Nový Zéland

• Austrálie

• Nizozemsko

Drama / Romantický / Erotický

USA / Čína, 2017, 118 min (SE: 131 min)

• Shakers

Bieda fakt bieda. Celý čas som čakal na nejaký príbeh lebo som vlastne netušil, že o čom to bude a keď tu bol konečne naznak niečo zaujímavejšieho, tak to nakoniec seriálovo skončilo. Nuda, jednotka mi prišla zaujímavá svojou konceptom, ale toto bolo doslova o ničom a okrem toho sexu skutočne nebolo na čo pozerať a nemalo čo zaujať. 20% - 1*(6.6.2017)

• Enšpígl

Já rozodně nemám nic proti "odstínové serii", první díl jsem považoval za čistokrevnou romantiku a hodnotil jsem ho vysoko. S druhým dílem mám zásadní problém. Přišel mě extremně nepřirozené a to nejen v oblasti sexu, tady to vypadalo, tak, že Jamiemu stačí dát hlavu k jejímu rozkroku a ona už předvádí orgasmus a to tam bylo opakovaně. Nebylo to však jen v sexu, ale třeba když Anastasia na poradě vydavatelství řekne majitelům tak banální obchodní nápad, že by na něj přišla i tramvaj natož aby o tomhle nevěděli protřelí podniketelé a hned jsou z ní na jedli. Postupně se mně to líbilo alespoň v tom základním, tedy, že mně hlavní postavy alespoň přesvědčily, že se milujou, ale bylo to upachtěné a především to tlačení na pilu působilo strašně hloupě. Film má naprosto parádní soundtrack, kvůli němu stojí za to tenhle film poslouchat.(12.2.2018)

Mně jsou vlastně fuč ti lidé, co za takovou bezkrevnou limonádu jsou schopni (a velmi rádi) utratit své peníze, protože jednou ročně to za to přece stojí, mně se spíše chce zvracet z těch lidí, co na to kouknou, protože prostě můžou, ikdyž musí jasně vědět (zvlášť u druhého dílu), že se jim to prostě nebude líbit a jenom se budou cítit důležitě, když jejich odpadový komentář bude s úspěchem obrážet sociální sítě (zdravím mistra RedAKa). Navíc samotný film čistě technicky je bez problému, netíží jej různé technické lapsy typu zbrklé kamery jako u mnoha jiných filmů a tak nějak to celé utíká poměrně plynule. Problémem je, jakožto u mnoha předělových mezi-dílů, že se v něm vlastně vůbec nic neděje a celé je to jeden oslí můstek na příštího Valentýna. Jednička se alespoň snažila fascinovat neortodoxními postelovými hrátkami, jenomže zde je Jamie Dornan zkrocen a my sledujeme jen klasické strasti vesměs obyčejného vztahu (až na to, že pan Gray je nechutně bohatej a pořád nikdo nevysvětlil, co vlastně dělá), kde se vzoru série občas odehrají nějaké neuvěřitelné situace, jakoby vycucané z prstu a jinak je to vlastně v unrated verzi 130 minut holé průměrnosti v už tak velice hloupém příběhu z prvního dílu (kastrát v podobě rated kino verze musí být opět o ničem dvojnásob, když jsou z ní vystřiženy všechny sexuální scény). Proč ale vlastně něco měnit, když (nejen) fanynky v kině minule nechali přes půlmiliardu, no né? ... 5/10(5.5.2017)

• vurhor

Hele... já vím, že když jsem chlap, je docela klišé o tomhle filmu říct, že je to sračka. Ale tak... jako... co naplat, když opravdu je! Na tohle já nehledím, všechny žánry jsou si rovny, důležitý je pro mě způsob provedení. Fifty shades Darker má jednoduchou šablonu: nuda, nuda, kecání vo hovnech, nuda, sex, kecání vo hovnech a sexu, nuda, sex, sex vo hovně, nuda, sex, nuda, sex. Snímek opět rozvijí vztah dvou tragédů, mezi kterými stále není absolutně žádná chemie, zato se na ně hezky kouká. Je v něm zápletka, která je totálně o ničem, scény, které nedávají smysl, scény, které jsou zcela zbytečný. Film mi vlastně připomínal hodiny matiky - tak nějak jsem vlastně poslouchal, ale během 10 sekund jsem zapomněl, co jsem to vlastně slyšel, podobně je to i s tímhle filmem. Je mdlý, nudný, nijaký. Bez jakéhokoliv zvratu. Ani jsem během těch "odvážných" sexuálních scén vůbec nedostal erekci. Docela epic fail. Zachraňuje to opět celkem obstojný soundtrack, plus ty herecký výkony vlastně taky nebyly nejhorší. Ale jinak je to vopravdu bída. Slabší 2*(14.5.2017)

• novoten

Asi jediné pokračování úspěšného filmu, které osvědčené pravidlo "všeho víc" dokonale přetavilo ve "všeho míň". Z figurek jsou šablony, z dialogů jsou náhodné shluky slov, erotika má jeden nový nápad na deset rutinních čísel. Netrpět Jamie Dornan z přítomnosti v kůži pana Greye tak očividně, neodpustil bych utrpení při nejlínějším scénáři široko daleko ani já.(27.5.2017)