Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Rakosnicek77

Ty skoky do představ ale James Bond filmu hodně podráželi nohy! I bez nich by šlo o konečně dobrou českou komedii, bohužel tyhle snové vstupy, film troch přitrapnili :-( Agent sperminátor, scény z dredatými kojenci atd. hazeli snímek do úplně jiné roviny! Škoda... ()

slunicko2

Lehce úsměvné... Česká směs Bob Saint-Clara s agentem s povolením zabíjet v podání 53letého Ondřeje Vetchého mě moc nebavila, ale ani jsem se nenudil...a to není málo. Ostatně, kdo ví, jaké má Ondřej Vetchý sny? ()

veronikav

Nejdřív jsem si říkala, že je to děsná kravina - ale dokoukala jsem a dost jsem se i nasmála - tak to asi má být :) ()

Rosalinda

Co to tady dělám??? Mačkám čtyři hvězdičky, jsem se už snad totálně zbláznila? No, ale průměr tři to není, dvě jsou málo, tak je pak jasné, že čtyři. Jsem zapnula TV a tam nějaká neplánovaná "píp..." A já se celkem slušně zadívala. Celkem psycho, ale bavilo mě to... i s těma snovýma rovinama. Trochu bizarre, ale to mám ráda. Ke konci mě už snový i nesnový pozice zase až tak nebavily, happy-end, ale i to je možná život. Pro mne osobně celkem povedené české dílko a zcela nečekaně. Tak díky, bylo to milé a nečekané překvapení. ()

Aleee89

Vcelku prapodivný film. A musím se přiznat, že tu ulítlost jsem vážně nečekala. Zarazila mě a myslím, že se do snímku ani nehodila. Neříkám, že jsem se nebavila vůbec, párkrát jsem se uchechtla, to zase jo, ale celkově byl snímek divný, šílený, taková podivná směsice, která ani sama nevěděla, čím chce vlastně být. ()

kajas

Minutu od minuty bláznivější a zároveň méně a méně koukatelné. Mrzí mě to o to více, protože Cieslar do tohohle paskvilu sehnal velmi kvalitní herecké obsazení. Právě za jejich snahu nehodnotím ještě hůř. ()

mikinhoo

Trochu slabší česká komedie. Úsměvné scény kazí zmatený příběh, který je okořeněný o snové scény, které tam vůbec nepatří. Určitě převažuje zklamání. ()

maverick10

Pro českého diváka, který od českého filmu už nic nečeká, je tento snímek jako zjevení. Je to však pouze stará ošumtělá a trochu i zákeřná kostra v překvapivě bláznivém kabátě. Překvapivě bláznivém pouze na české poměry, protože fantazie scénáristů zakrněla s převratem v 89'. Je to jakýsi náznak bláznivé crazy komedie, ovšem naprosto nedotažené a totálně nabourané všudypřítomnou dějovou linkou české telenovely o rodinných hodnotách morálce a etice. Ta svazuje všem autorům ruce i nohy a dovoluje jim psát scénáře jen vlastní močí do sněhu. Proč by v rámci bláznivé komedie, nemohl skutěčně František být tajným agentem, který vede dvojí bláznivý život? Proč se vše musí vrátit zpátky do rodinného kruhu a řešit pouze věci nevěry, rozerní potomků a pořád a pořád dokola řešit problémy pouze na úrovni rodiny? ()

ilemas

Oddechová komedie u které jsem se bavil, ale za čas si na ni ani nevzpomenu. Pár momentů výborných, ale zbytek průměr. ()

TheDon

Takže asi takhle, úporná snaha vyrovnat se Pelíškům, nebo Báječným letům je tu citelně poznat. Až na ten podstatnej rozdíl, že v tomhle movie naprosto chybí jakejkoliv příběh a tak nám z toho nevznikly Pelíšky 2 , ale trochu Vetchej Kameňák bez vodních zvířátek. Musím ale uznat, že despotickej poručík Pták tam pár dobrejch zvonků (rozumněj vtipných replik) vystřihl. Bohužel to bylo vše přátelé. Tádydádydá. 20% P.s: Až mi někdo předvede jak uvařit fechtla (Jawa Pionýr), tak ho navrhnu na Nobelovu cenu, protože uvařit vzduchem chlazenej hardbike je hardcore nejhrubšího zrna. ()

Hennes

Velmi příjemná komedie, u které zejména dějová linie týkající se správné české rodinky, vytváří to co na filmu baví. Skoky do snů a život agenta jsou příjemné zpestření, ale pro tento film to nebylo tak nějak to pravé. Vetchý, Stašová, Táborský i ostatní byli přesvědčivý, ale jedničkou filmu je určitě Vetchý. Chce to více těchto oddechových komedií, které jsou vtipné a ne trapné. ()

M.i.k.e

standardní česká (tragi)komedie,jejíž největší devízou je výboný Vetchý.Zbytek je jen klasická omáčka s pár vtipnými momenty a několika dobrými hláškami.Tu a tam se sice přejde do vážna,ale tahle rovina až tolik nefunguje...60% ()

rakovnik

Po dělší době kvalitní česká komedie, která je opravdu komedií. Od začátku srší vtipem a to především díky vynikajícímu duu Vetchý - Stašová. Trochu mi vadily snové ("bondovské") pasáže, ale to se časem poddalo. Děj se celkem slušně zamotává a nakonec přijde i hezké rozuzlení. Tvůrcům bych vytkl především nevyrovnanost charakteru postavy otce Františka, který se z morouse změní na bačkoru. Jinak slušná zábava, aniž by se snažili tvůrci vehnat divákům do očí sluzu dojemnosti, jak bohužel v poslední době bývá zvykem. ()

kaposlav

Kapitalisti Vetchý a Táborsky to teda nevytrhli :) Taká zlátanina a humor podradnej kategórie, alebo ináč napísané nič moc. ()

Martin741

Reziser Milan Cieslar /Laska je Laska/ natocil len priemernu komediu, ktora ale dokaze miestami pobavit. Ondrej Vetchy /Prodavac Humoru/ v roli hlavy rodinmy sa dal zniest a aj ked ho nemam rad, zaujimave boli jeho snove vylety do sveta 007-ky, to bolo nieco zaujimave sledovat to. Simona Stasova /Dobrodruzstvi kriminalistiky/ odohrala svoj part slusne, Pelankova a Voriskova su nadherne, a pribeh az tak nenudil. Ovsem, kulisy su len priemerne a Cieslar je rutiner - jo, stale. 52 % ()

bourec

Musím přiznat, že já zase nechápu to nízký hodnocení.Je to odlehčený jak prase.Ta parodická linie film trochu hází jinam, a hodně mu to prospívá.Za poslední dny jsem skouknul několik českejch starších filmů,a když porovnám,jak tady hvězdicujete třeba film Černí baroni,veskrze průměrnou ptákovinku, tak Cieslarův počin je asi za sedm hvězd.No neva.Je to stejný, jako když přijdete na Spartu, a povzdechnete, že je zase slabá návštěva.A soused vedle sedící pokývne, ale vzápětí dodá, že hlavně ,že jsme na fotbale my,věrní.Tak asi tak.80%. ()

Langy10

Nevim, co si o tom filmu mám myslet. Pár vtipných nesmyslných scén, jako volá mi Vatikán nebo skluzavka do neznáma a nástup do rolce royce, ale jinak šílená sračka, za kterou bych nedejbože až do kina nikdy nezašel. ()

necisty

Proč české filmy čím dál tím víc začleňují do svého příběhu nevěru dlouholetého manželství, jak kdyby to byla naprosto obvyklá věc? Myslím, že je pak složité ocenit film s přídomkem komedie, kdyby divák sám něco podobného prožíval. Postupně jsme se tak šli od klasické a hezké komedie k romantickým komediím, až jsme se dnes dostali ke smutným komediím. Sice jsem se párkrát zasmál a byly tam i hezké momenty, ale celkový dojem kazí právě životní problémy, které v komedii nemají co dělat. Nechápu, proč se točí filmy, kde se proti sobě bijí dva opačné póly. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST