• S.Quentin QUALE

Sorry, toto nebylo řečí mého kmene, musel jsem to vypnout, protože jsem tomu vůbec nerozuměl....co hůř, ani nechtěl rozumět. Virtuální odpad.(6.4.2016)

Kritici mě dost utlumili v očekávání této Coenovské bizarnosti. Čekal jsem to nejhorší, jenže pak jsem se zasmál u prvního gagu...a pak dalšího a dalšího a...vlastně jsem se hlavně v první polovině uchechtl skoro u všeho. Ať už jde o lekci logopedie u Ralpha Fiennese ( mimochodem s naprosto geniálním jménem) nebo lakonické pitvoření George Clooneyho. Je to jako by někdo obří porci satiry zamíchal ještě mohutnější porcí satiry. Jakoby audiovizuálně vypulírovanou sebeparodii točil Ben Stiller. Tedy skoro. Jenže oproti nedávnému Zoolanderovi za kormidlem stojí mistři Coenové, kteří mají látku pevně v rukou a laškovně nadhazují jednu přepálenou scénu za druhou doufajíc, že to lidé pochopí a docení. Jasně, taky mě otravovala příliš dlouhá scéna ve fontáně, ze které vyleze Scarlett Johansson (Nemůžu uvěřit, že bych zrovna Scarlett nejradši z filmu vyškrtl) s ploutví, naprosto zbytečný skřek Jonaha Hilla či taneční galakoncert Channinga Tatuma, ač choreograficky vymazlený a velice dynamický, opět přestřeleně dlouhý. Stále jsem se ale po většinu filmu velice bavil, nenudil se, nýbrž doufal v nějaký nášup. Nejvíc mě bavil Wayne Knight (konečně po dlouhé době na plátně!) a právě Fiennes. Kéž by se vyškrtlo několik postav a tito dva dostali více prostoru po boku Joshe Brolina a Clooneyho. Jistě by se pak našlo pár dalších vydařeně přepálených skečů a já bych sázel 5*...takhle 8/10...[29.2.2016_ČSFD projekce_Kino Atlas](29.2.2016)

• Xeelee

Ubíjející film. Obsahuje pár skvělejch humorů (Heil Jesus! Heil Marx!) a spoustu epizodních scén, u kterejch je vám putna, jestli dávaj smysl. Coeni upekli stokrát dobrej film, do kterýho dali všechno co maj rádi, zahustili to jakýms takýms příběhem, pěkně to natočili a asi ztratili soudnost, když všem chtějí dát za drobný příspěvek ochutnat.(29.2.2016)

-"Would that it were so simple." (Inu provizorně, musím nad tím kontemplovat.) Ačkoliv momentů, kdy jsem se nekontrolovaně chechtala na hlas, bylo docela dost, tak mám dojem, že v mém mínění bude film s časem jenom klesat a klesat. Vtírá se mi pocit, jako by mi něco zásadního, co bych měla ke správnému docenění vědět, unikalo. Je pravda, že některé momenty, zejména tedy ruskou linku (a ačkoliv bych nevěřila, že to někdy řeknu, tak i Scarlett Johansson), jsem zřejmě od základu nepochopila. Ve svém celkovém vyznění mi film přišel nezaostřený, nesjednocený a také předvídatelný. Předvídatelný v pointách, které přinesl, a neuspokojivý v tom, kolik věcí se rozhodl do vyústění nezahrnout. Jako nejhodnotnější/nejbystřejší scénu bych popsala diskusi s duchovními a jako nejslibnější postavu (která to také s pointou asi nejvíc odskákala) mladého kovboje.(29.2.2016)

Coenovi se vrhli tématem na filmový průmysl a jejich zvolání Ave, Caesar! má ve své paletě malířských barev co nabídnout. Neřikám, že je to pecka ve velikosti medicinbalu, ale rozhodně nějakou váhu to přeci jen má. Pár skvělých scének se rychle vmáčkne do paměti a herecké výkony jsou nadmíru špicoidní. Škoda jen, že někteří dostávají štěky, které rezonují éterem jen nepatrnou chvilku. Kmnsms je svinstvo, navíc pokud svírá ve svých rudě prokřehlých pařátech Clooneyho, u čehož jsem si opravdu nesmírně polochtal bránici. Pohodový snímek, který neurazí ani bolševikovu nataženou levici.(3.3.2016)

• - Spoiler: I když je Jonah Hill (Joseph Silverman) brán jako jeden z tahounů filmu, tak se objeví až po více než hodině filmu a v pouze jedné jediné scéně. (vyfuk)

• - Fiktívne filmové štúdio Capitol Pictures sa taktiež objavilo v jednom zo starších filmov bratov Coenovcov, Barton Fink (1991). (beso74)

• - Muž, který přemlouvá Eddie Mannixe (Josh Brolin), aby vzal práci ve firmě Lockhead, se zmíní, že test na atolu Bikini proběhl před třemi týdny. To znamená, že se film odehrává v březnu roku 1954. (D´Athos)