Ave, Caesar!

• Austrálie

• Nový Zéland

Mysteriózní / Komedie

USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min

Coenovi se vrhli tématem na filmový průmysl a jejich zvolání Ave, Caesar! má ve své paletě malířských barev co nabídnout. Neřikám, že je to pecka ve velikosti medicinbalu, ale rozhodně nějakou váhu to přeci jen má. Pár skvělých scének se rychle vmáčkne do paměti a herecké výkony jsou nadmíru špicoidní. Škoda jen, že někteří dostávají štěky, které rezonují éterem jen nepatrnou chvilku. Kmnsms je svinstvo, navíc pokud svírá ve svých rudě prokřehlých pařátech Clooneyho, u čehož jsem si opravdu nesmírně polochtal bránici. Pohodový snímek, který neurazí ani bolševikovu nataženou levici.(3.3.2016)

• Pepinec

Hollywood sobě. Filmové obchodí centrum, kde seženete úplně všechno od spodního prádla přes kolečkové brusle a dveře z masivu až po motorový člun nebo hypotéku. Vařila myšička kašičku a Pepincovi to nejelo. Užil jsem si tak leda homostepování Tátuma a one-fish show Scarlett, která nezklamala a opět i tady žvejkala tak, že jsem se viděl v odraze jejích osmiček.(26.3.2017)

Lidi k těmhle Coenovcům přistoupili s předsudky a takhle to dopadlo. Přitom je to semtam zase ta jejich bezvadná komedie, jakou oni umí. Vyloženě mě nadchnul v pidiroli Jonah Hill a potom jako režisér Ralph Fiennes. Historie dějepisu se opět rozdává plnými hrstmi. Tvůrci mají retro prostě v malíčku. Hodně zvláštní film, nicméně zábavný. O muzikál se opravdu nejedná. Hlásím spokojenost. 65%(31.5.2016)

Ti, kteří neznají absolutně nic o americkém filmovém průmyslu z let čtyřicátých a padesátých, tehdejší atmosféry, filosofie dějin, komunistické filosofie se tomuhle filmu nemohou zasmát. Narážky a výroky jim budou připadat divné, zbyde jen trocha situačního humoru. Ale o tom ten film není, perfektní parodie tehdejšího stylu natáčení filmu, kromě vynikajícího Clooneyho, mě dostává role Scarlett Johansson jako nafrněná mořská panna, fakt spousta humoru a zabijáckých narážek i dialogů, zejména když dorazí profesor Marcuse:) Neomarxisti již vědí. Channing Tatum má rovněž roli k sežrání, film jako výsměch 50.letům, kdy antikomunismus i rusofilství bujelo je pro mě jeden z nejlepších počinů loňského roku.(24.7.2017)

Ozaj veľmi zábavná pocta hollywoodskej továrni na sny. Coenovci predstavili na postave "hasiča" Mannixa ( výborný Josh Brolin ) akési spojítko, ktoré spája celé štúdio a dokonale zobrazuje všetky problémy pri nakrúcaní filmov. Od povrchných westernov, spoločenských drám, biblických veľkofilmov či muzikálov, ale aj bujnejúcemu honu na komunistov v americkom filme. Do všetkého vložili úžasný vtip a iróniu ( žiadny výsmech ) a vytvorili zábavný film-nefilm. Film je v podstate bez príbehu, je to len akási skeč pospájaná hlavným predstaviteľom. Snímok určite viacej ocenia znalci starého Hollywoodu.(20.6.2016)