Ave, Caesar!

• Austrálie

• Nový Zéland

Mysteriózní / Komedie

USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min

Coenovi se vrhli tématem na filmový průmysl a jejich zvolání Ave, Caesar! má ve své paletě malířských barev co nabídnout. Neřikám, že je to pecka ve velikosti medicinbalu, ale rozhodně nějakou váhu to přeci jen má. Pár skvělých scének se rychle vmáčkne do paměti a herecké výkony jsou nadmíru špicoidní. Škoda jen, že někteří dostávají štěky, které rezonují éterem jen nepatrnou chvilku. Kmnsms je svinstvo, navíc pokud svírá ve svých rudě prokřehlých pařátech Clooneyho, u čehož jsem si opravdu nesmírně polochtal bránici. Pohodový snímek, který neurazí ani bolševikovu nataženou levici.(3.3.2016)

2,5* ~ ono to nebylo vůbec špatné, jen to mělo hromadu nápad naskládaných na sebe jak pejskokočičí dort a výsledkem nebylo vlastně nic. Pár humorných okamžiků bylo více než vyváženo sice pěknými, ale zbytečně dlouhými a pro nějaký děj zcela nepodstatnými ukázkami natáčených filmů, které probíhalo zrovna v ateliéru, kde procházela hlavní postava. většina tohohle mohla ve filmu naprosto bez potíží zcela absentovat a nic by se nestalo. Stejně jako ona zápletka, která také vyčpěla do ztracena. Bylo by to na **, ale některé velmi dobré scény to udrží nad vodou, ale pro každého je dno jinde, nedivím se tedy ani těm jednohvězdičkovým hodnocením. ~ Tildina dvojrole, Ralphova práce se "dřevem", střihačka, permanentně vyjeveným Clooneym, zhýralá andělská Scarlett, ďábelsky hřešící Brolin :) (moc zbytečné politiky a zpěvo-tanco-plavbo her, absence gradujícího a smysluplnějšího děje).(8.3.2016)

Jedním slovem průšvih. Distributor věděl, co dělá, když film uvedl v únoru, což je jinými slovy filmový hřbitov. Film je v podstatě pohled do jednoho dne v životě filmového studia v 50. letech. Potkáte plno šáhlých postav, které jsou více či méně inspirovány skutečnými osobami, ale žádná z nich nedostane dost prostoru k tomu, abyste si k ní vytvořili nějaký vztah. Jediný, kdo filmu dává život, je Alden Ehrenreich, který je velký talent. Jeho scéna s Ralphem Fiennes je úplné zlato. Je škoda, že film nemá větší hloubku... pokud to vůbec bylo cílem Coenů. Rogera Deakinse je na tenhle film škoda a jen díky jeho klasicky skvělé kameře dávám tu 3*.(3.3.2016)

Bavil som sa od začiatku do konca a bavilo ma úplne všetko. Skvelé obsadenie (robiť zo seba idiota, tomu sa už povie dôvera k režisérovi... pri Coenovcoch to naviac hercov aj herečky sakramentsky baví, mám pocit, že sa ich počas natáčania pýtajú: "Môžem, môžem ešte pritlačiť na pílu? Prosím prosím... !"), bavili ma hudobno-tanečné čísla aj príbeh sám (uštipačný i láskavý zároveň)... a ako si na (povrchné) zosmiešňovanie komunistov nepotrpím, tu som sa práve pri nich pučil zo všetkého najviac. Ono to totiž, pri celom tom bláznovstve, nebolo povrchné. Hlavne skvelé to bolo!(18.7.2016)

Sat i Rici Coenovi nám přichystali další ze svých hvězdně obsazených filmů, které lze nejlépe popsat slovy jako "LOL" či "OMG" (viz. naprosto geniální scéna s církevními představiteli). Nevím, čím to je, ale narozdíl od "Millerovy křižovatky", "Big Lebowskiho", "Po přečtení spalte" apod., mě nikterak neuchvátila zápletka. V traileru sice působila cool (a ona svým způsobem i je), ve finále je ale nejslabší složkou filmu. Potěšil tak především seznam hvězdných jmen (wow, ukázal se i Christopher Lambert:-)), nejvíce se mi ale paradoxně líbil Alden Ehrenreich, o kterém jsem v životě neslyšela. A propos, je to jen můj pocit nebo se Tatum opravdu dlouhodobě snaží o nejLOLovatější roli(čku) ever?XD(1.3.2016)