Tak toto bola sila. Aspoň u mňa zásah do čierneho. Skvelá paródia na zlatý vek Hollywood so všetkými vtedy uznávanými žánrami. Kameň úrazu sa dá nájsť v dvoch veciach. Film nemá výraznejšÍ dej. Je to len jeden deň v živote skutočne ustarosteného chlapíka od filmu, ktorý prechádza z jednej vtipnej situácie do druhej. Druhou vecou je miestami zbytočné CGI, kedy staré filmy mohli doriešiť fakt kulisami a komparzistami, miesto toho len efekty. Skvelé herecké obsadenie, hviezdne cameá a pre ľudí, čo sa hlbšie zaoberajú filmom povinná jazda.(25.8.2016)

-"Would that it were so simple." Po určité době kontemplování a srovnávání s obdobně zaměřenými filmy jsem dospěla k rozhodnutí: Je to opět mistrkus. A jako že jsem zprvu měla problém pochopit, co má co přesně znamenat, tak postupně mi to všechno docvaklo. Nic tam není navíc, jak jsem se mylně domnívala. Mladý kovboj do každého filmu.(29.2.2016)

• Xeelee

Ubíjející film. Obsahuje pár skvělejch humorů (Heil Jesus! Heil Marx!) a spoustu epizodních scén, u kterejch je vám putna, jestli dávaj smysl. Coeni upekli stokrát dobrej film, do kterýho dali všechno co maj rádi, zahustili to jakýms takýms příběhem, pěkně to natočili a asi ztratili soudnost, když všem chtějí dát za drobný příspěvek ochutnat.(29.2.2016)

,,…A TAK BAIRD WHITLOCK ZJISTIL, ŽE SE OCITL V RUKÁCH KOMUNISTŮ... /// Hollywoodská satira (nebo satira na Hollywood?) s parádním obsazením (který dokazuje, že u Coenů není malých rolí) a fajn atmosférou. Bohužel pro našince příběh nemá údernou ideovou sílu. Zklamanej nejsem, ale čekal jsem větší pecku! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem scénárista (a malej komunista). 2.) Rád se šťourám ve skrytým (filmovým) obsahu. 3. Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.8.2016)

Všechno, co v tom filmu, je, je strašně fajn. Ale není toho tam dost. Plno zápletek a charakterů s úžasným potenciálem, které vyplynou naprázdno, místo toho tíhnutí k strašné prvoplánovosti. Třeba s Altmanovým Hráčem se to nedá co do trefnosti srovnat . Každopádně nejhorší druh zklamání - trestuhodně nevyužitý potenciál. Je to taková bolest, jako když si někdo objedná dvanáctiletou whiskey a naleje do ní colu.(24.2.2016)

• - Carlotta Valdes (Veronica Osorio), žena se kterou šel Hobie Doyle (Alden Ehrenreich) na premiéru svého filmu, je taktéž jméno záhadné postavy ve filmu Vertigo (1958) od Alfréda Hitchcocka. (D´Athos)

• - Tento film bol vybraný ako otvárací film Berlínskeho filmového festivalu v roku 2016. (beso74)

• - Muž, který přemlouvá Eddie Mannixe (Josh Brolin), aby vzal práci ve firmě Lockhead, se zmíní, že test na atolu Bikini proběhl před třemi týdny. To znamená, že se film odehrává v březnu roku 1954. (D´Athos)