Ave, Caesar!

Mysteriózní / Komedie

USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min

Joel Coen, Ethan Coen

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill, Heather Goldenhersh, Alison Pill, Max Baker, Fisher Stevens, Patrick Fischler, Tom Musgrave, David Krumholtz, Patrick Carroll, Clancy Brown, John Bluthal, Alex Karpovsky, Robert Picardo, Geoffrey Cantor, Christopher Lambert, Ming Zhao, Helen Siff, Basil Hoffman, Ralph P. Martin, Natasha Bassett, Jon Daly, Michael Gambon, Fred Melamed, Mather Zickel, Clement von Franckenstein, Wayne Knight, Jeff Lewis, Kyle Bornheimer, Josh Cooke, Peter Jason, Stephen Ellis, Jillian Armenante, Jacob Witkin, Jack Huston, Agyness Deyn, Emily Beecham, E.E. Bell, Dolph Lundgren, Terry F. Smith, Benjamin James, Bekka Prewitt, Robert Trebor, Ian Blackman, Christian Ramirez, Rebecca Kessler, Owen Conway, Michael Yama, Marcos Mateo Ochoa, Sergio Kato, Allan Havey, Bianca Von Krieg, Luke Spencer Roberts, Veronica Osorio, Josiah Black, David Castro, Deven Bromme, Tomoko Karina, Adam Perry, Carl Bird McLaughlin, G. Larry Butler, Joshua Rodriguez, Jayk Gallagher, Julia Cavanaugh, Clifton Samuels, Tiffany Lonsdale, Diana Care, Meggan Kaiser

Scénografie:

Jess Gonchor, Nancy Haigh (set dekoratér)

Kostýmy:

Mary Zophres
  • Lacike

Najhorsia Coenovka aku som doteraz videl a druha ktorej davam podpriemerne hodnotenie. Zapletka je tuctova detektivka o zmiznutej filmovej hviezde, ktora sa odohrava v prostredi filmoveho studia. Pointa ma mat nejaky ten filozoficko moralny presah ale to je uplne jedno. Rovnako ako prostredie v ktorom sa to odohrava. Pritom prave to malo byt na celom filme najstavnatejsie a malo snad byt zdrojom neskutocnej zabavy, ktora ale uplne absentuje. Je pravda, ze som zo vsetkych tych narazok na stare filmy rozpoznal tak 1-2 ale ani vtedy som sa nesmial. Vsetky narazky a sceny z inych filmov su samoucelne a nie su zdrojom nicoho. Ani zabavy ani kritiky. Proste tam su naviac. Bez nich by film trval ledva polovicu stopaze. Neuzival som si ani cameo vystupy mnozstva znamych xichtov. Väcsina z nich sa tu zbytocne mihne rovnako ako je zbytocny aj samotny film. Jednu hviezdicku davam za jedinu scenu, ktora ma pobavila. A to ked zastupcovia jednotlivych cirkvi rozoberaju s producentom, ci planovany film neuraza ich nabozenstvo. P.S: Film pre ktory nebol dobry Dolph Lundgren, nie je dobry ani pre jeho fanusikov. :) 2/10.(29.5.2016)

Je to trochu rozhárané, nedrží to pohromadě, jsou tu zábavné scény, pak méně zábavné a pak úplně připitomělé (sovětská ponorka). Ale jako celek to je pořád milá exkurse do doby, kterou mám rád nade vše, tedy do zlatých 50.let ´Zlatého Hollywoodu´, kdy kinům vládli naivní westerny, ještě naivnější béčková sc-fi a sandálové filmy. A řeknu jedno jméno - Alden Ehrenreich. Ten kluk mě hodně baví, z něho bude jednou hvězda, dejte na mě.(3.10.2016)

• Malarkey

To, že tento film bude vzpomínat na starý Hollywood v polovině minulého století, s tím se dalo počítat. To, že v něm bude miliarda nekonečných narážek byla taky vlastně samozřejmost. Jenže to, že si bratři Coeni arogantně mysleli, že všichni víme všechno o Hollywoodu a veškeré narážky nejenom, že pochopíme, ale budeme se jim nutně smát, tak to byli dost na omylu. On tenhle film totiž zase tak vtipnej není a to ani přesto, že tu hlavní roli má Josh Brolin se svým producentem, což by samo o sobě mohlo vytvořit tucet nekonečně vtipných scén. Jenže to by ten humor nesměl být sušší jak Martiny na Panenských ostrovech. Škoda, mám Coeny rád, ale tenhle film byl děsnej.(15.6.2016)

Všechno, co v tom filmu, je, je strašně fajn. Ale není toho tam dost. Plno zápletek a charakterů s úžasným potenciálem, které vyplynou naprázdno, místo toho tíhnutí k strašné prvoplánovosti. Třeba s Altmanovým Hráčem se to nedá co do trefnosti srovnat . Každopádně nejhorší druh zklamání - trestuhodně nevyužitý potenciál. Je to taková bolest, jako když si někdo objedná dvanáctiletou whiskey a naleje do ní colu.(24.2.2016)

• classic

Mám predtuchu, že bratia Coenovci sú momentálne v tvorivej kríze, z čoho pramení tento NEPODAROK, odfláknutý, fušersky film o filme. Preboha živého, takmer nepozerateľný film ! Absolútne nefunguje ako celok, ale len v dvoch scénach, jednak muzikálové číslo s Channingom Tatumom a scéna so strižne s Frances McDormand, ktorá je žena, Joela Coena ( Za čias classic hollywood bolo úplne bežné, aby filmy strihali ženy, to zachytili dobre + napozerali klasické snímky, ale ako vidieť, to nie je všetko, skrátka - nestačí to ! ). Tému by som pochopil, t.j KOMUNISTI a SCENÁRISTI Vs. HOLLYWOOD, v tom šéf štúdia ( Eddie Mannix ) - Capitol Pictures, ktorému uniesli najväčšiu HVIEZDU - Baird Whitlock, ale potom to naberá tak debilné obrátky, že sa normálne čudujem, toto je od bratov Coenovcov ? Bohužiaľ, áno, a to ma mrzí, že kedysi talentovaní vyprávači zaujímavých a celistvých príbehov, takto klesli k niečomu, čo sa na nich nehodí ! Jebnutý film ! Nemajú ani poňatia, ako by sa mal nakrúcať, skutočne kvalitný film o filme, Billyho Wildera sa už opýtať môcť určite nebudú, ale Tim Burton by im poradiť mohol, či skôr mal. Je neskoro, vážení, toto je skoro odpad ! Ani herecké obsadenie, či tradične prospešná kamera, dvorného Rogera Deakinsa, nezachráni už tak strašne rozpačité DOJMY ! SKLAMALI ma, a ak prídu opäť po rokoch s niečim tak príšerným, ako je toto, tak teda zbohom aj s batohom, dúfam, že sa spamätajú, pokiaľ je čas, lebo mám rád ich staršie filmové chuťovky, ako sú - No Country for old men, Fargo, či Big Lebowski, ale ako vravím, naposledy, fakt dobrý film nakrútili pred ôsmymi rokmi, Burn After Reading, tak skúste byť opäť tými, ktorými ste boli...(31.5.2016)