Reklama

Reklama

Ave, Caesar!

  • USA Hail, Caesar! (více)
Trailer 2
Mysteriózní / Komedie
USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min (Alternativní 102 min)

Scénář:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Hrají:

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (více)
(další profese)

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů" Eddieho (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou. (Cinemart)

(více)

Videa (25)

Trailer 2

Recenze (364)

classic 

všechny recenze uživatele

Mám predtuchu, že bratia Coenovci sú momentálne v tvorivej kríze, z čoho pramení tento NEPODAROK, odfláknutý, fušersky film o filme. Preboha živého, takmer nepozerateľný film ! Absolútne nefunguje ako celok, ale len v dvoch scénach, jednak muzikálové číslo s Channingom Tatumom a scéna so strižne s Frances McDormand, ktorá je žena, Joela Coena ( Za čias classic hollywood bolo úplne bežné, aby filmy strihali ženy, to zachytili dobre + napozerali klasické snímky, ale ako vidieť, to nie je všetko, skrátka - nestačí to ! ). Tému by som pochopil, t.j KOMUNISTI a SCENÁRISTI Vs. HOLLYWOOD, v tom šéf štúdia ( Eddie Mannix ) - Capitol Pictures, ktorému uniesli najväčšiu HVIEZDU - Baird Whitlock, ale potom to naberá tak debilné obrátky, že sa normálne čudujem, toto je od bratov Coenovcov ? Bohužiaľ, áno, a to ma mrzí, že kedysi talentovaní vyprávači zaujímavých a celistvých príbehov, takto klesli k niečomu, čo sa na nich nehodí ! Jebnutý film ! Nemajú ani poňatia, ako by sa mal nakrúcať, skutočne kvalitný film o filme, Billyho Wildera sa už opýtať môcť určite nebudú, ale Tim Burton by im poradiť mohol, či skôr mal. Je neskoro, vážení, toto je skoro odpad ! Ani herecké obsadenie, či tradične prospešná kamera, dvorného Rogera Deakinsa, nezachráni už tak strašne rozpačité DOJMY ! SKLAMALI ma, a ak prídu opäť po rokoch s niečim tak príšerným, ako je toto, tak teda zbohom aj s batohom, dúfam, že sa spamätajú, pokiaľ je čas, lebo mám rád ich staršie filmové chuťovky, ako sú - No Country for old men, Fargo, či Big Lebowski, ale ako vravím, naposledy, fakt dobrý film nakrútili pred ôsmymi rokmi, Burn After Reading, tak skúste byť opäť tými, ktorými ste boli... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…A TAK BAIRD WHITLOCK ZJISTIL, ŽE SE OCITL V RUKÁCH KOMUNISTŮ... /// Hollywoodská satira (nebo satira na Hollywood?) s parádním obsazením (který dokazuje, že u Coenů není malých rolí) a fajn atmosférou. Bohužel pro našince příběh nemá údernou ideovou sílu. Zklamanej nejsem, ale čekal jsem větší pecku! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem scénárista (a malej komunista). 2.) Rád se šťourám ve skrytým (filmovým) obsahu. 3. Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Ave, Caesar a trochu tápu! Jediné slovo, které mě při konci filmu napadlo byla nekonzistentnost. Námět naprosto skvostný a výprava přímo malebná, ale jen mi to prostě nedrželo pohromadě. Coenovic rochnění se v bizarnostech je nesmírně zábavné a je tu široká paleta vtipných scének, ale nepronikl jsem do toho kolotoče, jak by mělo být hodno. Příběh mi tak trochu unikal a nejsem si jistý, jak snímek uchopit. Tři hvězdy myslím hovoří za vše. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Nudil jsem se a bavil zhruba tak ve stejném poměru. Ta atmosféra je fajn, několik fórků je opravdu povedených, několik slabých a pak tu je samozřejmě plno pasáží těžce přestřelených co se týče stopáže, čímž se dostáváme k té nudě. Celkově taková jednohubka. Víc než jedno zhlédnutí si bohužel nový počin coenovců nezaslouží. Mně osobně asi nejvíc bavily scény s "ultraklaďasovským kaubojem" Hobbiem. Závěrečná, záměrně zkažená scéna natáčení "sandálového" velkofilmu s Clooneyho téměř dokonale patetickým monologem, jen naznačuje jak dobrý tenhle film mohl být. Škoda. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Dalo se na to dívat, ale koncept filmu se mi nelíbil. A i ten příběh byl takový divný, některé scény byly takové, že už jsem pomalu začal chápat pointu toho příběhu, načež pak přišly scény, které byly úplně mimo. Bylo to takové divné. Zklamalo mě také to, že Scarlett Johansson, Jonaha Hilla a některé další, dají na plakát, nalákají diváky na to, že budou hlavními postavami, ale skutečnost je taková, že se ve filmu objeví pouze na 3 minuty.... ()

Galerie (48)

Zajímavosti (13)

  • Dolph Lundgren má ve filmu malé cameo jako velitel ruské ponorky. V závěrečných titulcích však není uveden. (fisus)
  • Josh Brolin a Christopher Lambert  sa už stretli pri natáčaní filmu The Road Killers (1994). Po skončení natáčania sa Lambert so svojou manželkou Diane Lane rozviedol. Tá si v roku 2004 vzala za manžela Josha Brolina. Avšak tesne pred natáčaním Hail, Ceasar! aj toto manželstvo stroskotalo. (beso74)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (více)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (více)

Reklama

Reklama