Reklama

Reklama

Ave, Caesar!

  • USA Hail, Caesar! (více)
Trailer 2
Mysteriózní / Komedie
USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min (Alternativní 102 min)

Scénář:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Hrají:

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (více)
(další profese)

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů" Eddieho (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou. (CinemArt)

(více)

Videa (25)

Trailer 2

Recenze (359)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Ti, kteří neznají absolutně nic o americkém filmovém průmyslu z let čtyřicátých a padesátých, tehdejší atmosféry, filosofie dějin, komunistické filosofie se tomuhle filmu nemohou zasmát. Narážky a výroky jim budou připadat divné, zbyde jen trocha situačního humoru. Ale o tom ten film není, perfektní parodie tehdejšího stylu natáčení filmu, kromě vynikajícího Clooneyho, mě dostává role Scarlett Johansson jako nafrněná mořská panna, fakt spousta humoru a zabijáckých narážek i dialogů, zejména když dorazí profesor Marcuse:) Neomarxisti již vědí. Channing Tatum má rovněž roli k sežrání, film jako výsměch 50.letům, kdy antikomunismus i rusofilství bujelo je pro mě jeden z nejlepších počinů loňského roku. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Film je nekonzistentný, lebo napriek tomu, že sa neberie vážne, má obrovské ambície na možnosti hodinu a trištvrte dlhej stopáže. Robí totiž z Hollywoodu všeobjímajúci kolos, ktorý rieši nečakané tehotenstvo právnickými fintami, studenú vojnu sa snaží poraziť v zárodku a prirovnáva vieru v boha k viere v profesionálne poslanie na poli show businessu. Čo sú častokrát tak naivné žvásty založené na skutočnosti, až si človek uvedomí, akej jedinečnej satiry sa stal svedkom. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Sat i Rici Coenovi nám přichystali další ze svých hvězdně obsazených filmů, které lze nejlépe popsat slovy jako "LOL" či "OMG" (viz. naprosto geniální scéna s církevními představiteli). Nevím, čím to je, ale narozdíl od "Millerovy křižovatky", "Big Lebowskiho", "Po přečtení spalte" apod., mě nikterak neuchvátila zápletka. V traileru sice působila cool (a ona svým způsobem i je), ve finále je ale nejslabší složkou filmu. Potěšil tak především seznam hvězdných jmen (wow, ukázal se i Christopher Lambert:-)), nejvíce se mi ale paradoxně líbil Alden Ehrenreich, o kterém jsem v životě neslyšela. A propos, je to jen můj pocit nebo se Tatum opravdu dlouhodobě snaží o nejLOLovatější roli(čku) ever?XD ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Dalo se na to dívat, ale koncept filmu se mi nelíbil. A i ten příběh byl takový divný, některé scény byly takové, že už jsem pomalu začal chápat pointu toho příběhu, načež pak přišly scény, které byly úplně mimo. Bylo to takové divné. Zklamalo mě také to, že Scarlett Johansson, Jonaha Hilla a některé další, dají na plakát, nalákají diváky na to, že budou hlavními postavami, ale skutečnost je taková, že se ve filmu objeví pouze na 3 minuty.... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Krizový manažer v továrně na sny a přetvářku těžký chleba má, aneb se satirickou láskou na téma hollywoodská éra kočičího zlata.. Prakticky neomezená tvůrčí svoboda Coenů se začíná stávat dvojsečnou zbraní, obzvláště když hodně výpadů cílí jen na úzký okruh zasvěcených. Sice opakovaně prokazují, že mají retro prostor v malíku, ale tentokrát zůstal pocit, že si postavy různě pokřiveného charakteru zasloužily na úkor pomrkávání na cinefily mnohem více péče, tak jak se to podařilo u Bartona Finka. Taneční výstup a ponorkový nástup stepujícího teplomilného soudruha Tatuma byl zážitek srovnatelný s očividnou zkušeností ze zvracejícího koně, močícího hada či podvyživeného Jonaha Hilla.. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (13)

  • Muž, který přemlouvá Eddie Mannixe (Josh Brolin), aby vzal práci ve firmě Lockhead, se zmíní, že test na atolu Bikini proběhl před třemi týdny. To znamená, že se film odehrává v březnu roku 1954. (DavKom)
  • Tento film bol vybraný ako otvárací film Berlínskeho filmového festivalu v roku 2016. (beso74)
  • Josh Brolin a Christopher Lambert  sa už stretli pri natáčaní filmu The Road Killers (1994). Po skončení natáčania sa Lambert so svojou manželkou Diane Lane rozviedol. Tá si v roku 2004 vzala za manžela Josha Brolina. Avšak tesne pred natáčaním Hail, Ceasar! aj toto manželstvo stroskotalo. (beso74)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (více)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (více)

Reklama

Reklama