Devátý život Louise Draxe

Deviaty život Louisa Draxa

• Irsko

Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016, 108 min

Tak tady jsem byl dost ztracenej. Alexanre Aja je totiž poměrně solidní režisér a tady se ujal příběhu, který se na první dotyk tváří neuvěřitelně mysteriozně, ale po prvních dvaceti minutách se Vám bude točit Zeměkoule, jak kdybyste vypili půl litr vodky. Tady to totiž vypadá, jak kdyby si scénárista protestně kapal hašišový kapky pod nehet, protože film, který se vyprávěním tváří, že strčí do kapsy Forresta Gumpa, má v hlavě takový zmatek, že se Vám během filmu několikrát protočí panenky. Do konce jsem ale vydržel. Byl jsem zvědavý, jak se ten galimatyáš vlastně zakončí, což mě jediné opravdu drželo nad vodou. Nakonec to ale nedopadlo zase tak strašně. Nicméně dojem z filmu mi to nezlepšilo. Film, který se filmařsky tváří hodně na úrovni, ale příběhově se budete kroutit každých pět minut.(29.7.2017)

• J*A*S*M

Dost mě štve, že se francouzský hororový řezník Alex Aja, na jehož filmy jsme se před deseti lety třásli jako nadržené stepní kozy, úchýlil k točení filmů, na jejichž samotnou existenci v době mezi kino premiérou a vydáním na BluRay zcela zapomenu. Louise Drax mě prostě nijak moc nelákal a nemastný, neslaný film to nakonec vskutku je. I když se zde Aja o něco zajímavého snaží, jde mu to o poznání hůř, než když nechával masakrovat americkou rodinku zdegenerovanými hornickými kanibaly. Největší průser je, že rozuzlení je jasné zhruba ve třicáté minutě, ale scénář jej jako překvapivý twist předkládá zhruba v minutě sté.(28.1.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $567,000▐ Stratený Alexandre Aja, bez šťavy, hľadá sa. /40%/(6.8.2017)

Toto je troška komplikované. Pravdupovediac nemám chuť pozrieť si tento film druhý raz (hoci by to nemuselo byť od veci, nakoľko by som vzhľadom na finálne twisty lepšie porozumel niektorým menej zrozumiteľným pasážam predtým), ale musím uznať, že je to natoľko „iné“ a originálne (a dobre napísané, nakrútené, zahraté a oplývajúce veľmi zvláštnou atmosférou), že všetko pod 60% (vrátane) mi pripadá nefér. P.S. – Scenár (podľa knihy) napísal syn Anthonyho Minghellu Max, ktorý si zahral v predchádzajúcom Ajaovom filme Rohy. Max snímku zároveň produkoval.(16.3.2017)

Více se mi Aja zamlouval v živelnějším zpracování před desítky lety, kdy nám servíroval Hills Have Eyes či High Tension, ale poslední dobou jako by vyměknul. Sice servíruje nápadité žánrovky, ústřední nápad mi příjde zajímavý a rozhodně by byl ještě zajímavější kdyby chlapec neležel celý film v kómatu. Jamie Dornan je snaživý. Dalo se na to koukat. 60%(27.1.2017)

Vystraší, překvapí, zaujme, ale ve výsledku prostě tenhle ambiciózní kus úplně nefunguje. Přitom kousky Alexandre Ajy vždy docela s nadšením očekávám a říkám si, kam se ten chlapík, jenž kdysi ve vyprahlé pustině nechal zmutované potomky horníků útočit na jednu rodinku, zase posunul. Už minule měla jeho spolupráce s rozčertěným Danielem Radcliffem solidní drive i ambice. Tentokrát představuje chlapce, který tak nějak přežil už osm smrtelných nehod. Podeváté ovšem upadne do kómatu, čímž rozjede kolotoč dumání, mysteriózna, slz, fantazií, flashbacků a zvláštních emocí. Hlavně krkolomně mísí žánry, občas mu schází dynamika, jindy napětí. Po technické stránce si dal Aja hodně záležet, nejvíc tak zřejmě naráží se scénářem. Uvidíme příště, přál bych si tříchodové menu ve složení: méně ambicí, větší koule a hodně krve.(17.2.2017)

• Xmilden

Nejslabší snímek, kdysi vyhlášeného francouzského řezníka. Nemůžu uvěřit, že by měl teďka točit takovéhle filmy. 90 minut čeká divák na šokující odhalení, ale režisér mu už neporadí, čím by se měl ten samý divák zabavit, aby tu nudu nějak přežil. Dornan bude nakonec možná i dobrej herec, ale určitě by si měl pečlivěji volit filmy a zkusit příště raději nějakého člena elitní jednotky. Tyhle úlohy ochránců pofidérních žen se budou těžko odpouštět. 45%(1.3.2017)

Sledovalo se to v podstatě tak nějak samo.. Chci tím říct, že příběh mě brzy vtáhl a byť jsem očekával, kde bude zakopaný pes, stejně to celé dobře fungovalo. Film kombinuje nejen prvky thrilleru, ale svým způsobem přesahuje i do psychologicky laděných počinů.(1.3.2017)

Na začátku mi řeknou, že doktor Pascal se něčím zabývá a je v tom fakt dobrej. A až na konci ho napadne, že by to něco mohl použít i na Louise...? Podobnou pitomost ve vyprávění příběhu jsem dlouho neviděl. Dál mě mrzí větší nevyužití Sáry (o to bych se býval rád postaral já) a Draxe. O zajímavost jeho postavy ležící v prázdným špitálu se zas měli postarat pánové s tužkou v ruce. Takhle totiž jakoby v kómatu nebyl ani tak ten malý kluk, jako spíš celý film.(5.11.2016)

• kingik

Režijně prázdný a divácky málo atraktivní náhled na život devítiletého chlapce jménem Louis Drax (Aiden Longworth), extrémně náchylného k nehodám, co dostal do vínku prožít devátý život. V době, kdy se s ním setkáváme, nám stačí o sobě povyprávět to nejdůležitější ze svého života, než upadne po hrozivém pádu do kómatu. A na divákovi, psychologovi (Jamie Dornan), terapeutovi (Oliver Platt), jeho půvabné mamince (Sarah Gadon) i otčímovi (Aaron Paul) je, aby rozklíčovali jeho život. A je to nad síly pro všechny. Nad síly bylo i pro režiséra rozklíčovat literární předlohu Liz Jensen, tudíž se jí měl obloukem vyhnout, a její natočení přenechat režijním kolegům, kteří jsou na takové mysteriozně podivné a málo smysluplné příběhy stavění. Slavný hororový tvůrce Alexandre Aja k nim rozhodně nepatří. Aja od počátku nasadí "burtonovský" styl, přitom je to režisér s osobitým režijním rukopisem, který rozhodně nepotřebuje někoho napodobovat. Hororisté si mohou tentokrát dát pohov, tento jeho počin o horor, až na rozkládající se mrtvolu, ani nezavadí. Film je to pomalý, úmorně rozvláčný, jehož zajímavé i energické nápady se dají spočítat na prstech jedné ruky. Aby se divák alespoň nějak prokousal tou nudnou, je zde zajímavé herecké obsazení, které své role zvládá na patřičné úrovni. Kdyby Jamie Dornan nebyl tolik spjatý se slavnou rolí obšourníka, dalo by se o jeho herectví prohlásit, že je důstojné. Jeho psycholog je zahrán na úrovni. O moc pozadu nezůstává ani kanadská hezule Sarah Gadon, která se v zájmu bytí a nebytí svého kloučka, spustí s Dornanem. Jenže ta výplň filmu je celkově otravná, fantazijní výjevy příliš nezabírají a nejsou moc atraktivní pro oko. Takový Tim Burton v horší formě, to mě napadlo během filmu i po jeho zhlédnutí. Film trval jak dva Titaniky dohromady. Ani "senzační" odhalení, že klukův tata není jeho tata, nijak nezabrala. Technicky uspokojivé, vizuál dobrý. Aja by se měl urychleně vrátit ke svým hororům, a hned tak se nevrátí, v nich tkví jeho síla, tohle fantasmagoření mu nesedí. Film mě nebavil, nezáživný, nedalo se v něm dost dobře komfortně zorientovat, působil nadmíru psychedelicky, stál za hovňajs, žánrově neuchopitelný i nezařaditelný. Rating R úplně nevyužitý. Milý LONGworthe, bylo to fakt LONG. 4/10(24.8.2017)

Že je to předvídatelné? Tady mi to vůbec nevadilo, protože polovinu času se rozčilujete nad tím otravným nepodarkem, co ne a ne umřít, pak vklouznete do jeho komatozních představ, se kterými si tvůrci pěkně vyhráli, no a pak... pak si dáme Deli. Pistáciovou nebo čokoládovou? Jamie Dornan nebo Aaron Paul? V obchodě vám muka volby bryskně rozsekne francouzská hůl nějakého důchodce, ale v kině? Protože nechci vyzradit absolutně nic, tak jen napíšu, že závěrečné loučení dvou osob bylo to nejhezčí a nejdojemnější, co jsem za poslední dobu viděla.(5.11.2016)

Zprvu až komedií, rodinnou vztahovkou, záhy dramatem, fantasy, až se to nakonec dostane k thrilleru. Třebaže překvapí jak moc "burtonovsky" se film ze začátku jeví, každou další minutou zájem diváka uvadá a z kómatu se dostane až při hypnóze. Nelze upřít snahu, ale tady Aja vcelku ujel. Nedaří se mu budovat správnou snovou atmosféru a vůbec neví jak režijně uchopit tak žánrově rozmanitej spletenec. Obsazení je navíc strašně suchý, bez charakteru a příběh - byť s potenciálem - je scenáristicky utopenej ne úplně talentovanym hercem, kterej až doposud nic nenapsal. Příště by to chtělo potlačit ambice a zkusit něco tématicky jednoduššího. Od dvou hvězd to zachraňuje moc pěknej, ale trestuhodně nevyužitej soundtrack.(27.1.2017)

Trošku rozporuplný film, který vypráví o chlapci, kterému se stávají nehody a ocitá se v komatu po "nehodě". Příběh kombinuje snad x žánrů, děj plyne z počátku pomalým tempem a příběh není nijak zvlášť zajímavý. Mladý hrdina je spratek, který by si zasloužil pár facek u každého flashbacku a je vyloženě otravný. Film se snaží navodit mystery, spletitou a napínavou zápletku, což se příliš nedaří, díky utahané zápletce a odhadu, jak to skončí. Nakonec to celé je hloupoučké, překombinované a i když závěr dokáže přitvrzovat atmosférou, tak díky předvídavosti se míjí účinkem. Tvůrci se snažili z filmu udělat až moc cool záležitost,......5/10(27.10.2016)

S Louisom mám jeden zásadnejší problém. Keď na konci všetko vyjde na povrch a postavy dostávajú zo seba emócie, tak sa na mňa nijak obzvlášť nepreniesli. Napriek tomu, že réžia je v poriadku, scenár tiež a herci sa už viac ani snažiť nemohli. Možno film nemal prejsť do takej melodramatickej roviny, akou sa nakoniec vybral a mal ostať, respektívne byť ešte mystickejším. Na pointu som vopred neprišiel, scenár je napísaný chytro a informácie dávkuje v presne vypočítanom čase. Napriek tomu ma ale celý tento puzzle výmysel výraznejšie nešokoval a neprinútil ma svojou doslovnosťou nad ním dlhšie premýšľať, ako sa to napríklad podarilo podobne ladenému Stay. Nespoilerujem, ten má úplne odlišnú pointu, ale poetika je podobná.(21.10.2016)

Zajímavý film s odhadnutelnými ústředními postavami, ve kterém mi přišel dost na hlavu konec, který to poněkud zabíjel. Směsice žánrům všech možných, umě zpracovaná, že se divák nenudí a musí přemýšlet „Co se to stalo“, pak „Jak se to stalo“ a netrvá to ani dlouho a protože ví či tuší kdo a jak, tak „Proč se to stalo“, no a pak konec nedává msysl, pokud nejsou některé postavy úplně vymaštěné. O Aidenovi možná ještě uslyšíme.(26.10.2016)

Poměrně zajímavá kombinace žánrů a atmosfér, se kterými v rámci jednoho filmu Alexandre Aja pracuje. Docela chápu, že ne všem tahle podívaná sedne, nicméně i přes značné nedostatky nemůžu říct, že bych byl z filmu zklamán. Devátý život Louise Draxe je totiž natolik podivný a zvláštní, že jsem si ho užil a ani na moment se nenudil. [65%](24.10.2016)

Je to jiný film a právě tím zaujme, ale není to tak úplně uchopeno jak by mohlo. Prezentuje to nemastně neslaně, ale v důsledku to působí dobře, ale ne tak úplně jako celek. Velký kaz tohoto filmu je že hlavní postava je po celou dobu v kómatu a to není zrovna divácky atraktivní. Beru to i s nedostatky, ale dalo se to provést lépe. ( 25.7.17/MAC )(28.7.2017)

Alexandre Aja je moc dobrý režisér na to, aby natočil úplnou ptákovinu. Technicky má filmy skvěle zvládnuté, ale nemůžu si pomoct, tady to bylo žánrově tak nějak překombinované. Jako kdyby chtěl napodobit filmy Guillerma del Tora, ale neměl jeho hravost. Hra s postavami ale dovede překvapit i díky výběru herců.(1.2.2017)

• slunicko2

Těžkopádně pomalé. 1) Líbil se mi 12letý Aiden Longworth (Louis) a 37letý Aaron Paul (otec). 2) Ovšem tento fakt jsem musel pracně dolovat ze svých poznámek, protože jsem po pár týdnech po zhlédnutí si zaboha nemohl vzpomenout, o čem snímek byl. Nepomohly ani fotky, ani komentáře. Až trailer mi osvěžil paměť. Takhle si tedy zapamatováníhodný zážitek z filmu nepředstavuji.(18.9.2017)

Ne že by to byl úplně blbej film,ale s otočením se za Sašovou starší tvorbou pochopíte,že směřuje někam úplně jinam.Jako drama málo emocionální,jako krimi dost uťáplý,jako thriler slabý,rozuzlení snad ani ne šokující,celý takový pomalý,vlastně i nudný.Nejmíň zábavnej film.50%.(5.7.2017)

• silentname

Mám taký zlý pocit, že som sa išiel pozrieť na úplne iný film, než som očakával. Chcel som mať trošku mysteriózny thriller, z ktorého nakoniec vznikla neskutočná melodráma s romantickým podtónom a krimi zápletkou, ktorú tu absolútne nikto nepotreboval. Netrvalo mi dlho, aby som pochopil, čo sa asi reálne stalo, postavy v tomto filme majú proste svoju rolu a všetko čo si myslíme, že sa vo filme stane sa skutočne aj udeje. Je to neskutočne monotónne, nudné a neprináša to nič. Na začiatku som si povedal, že asi tu nebudeme mať thriller ale nejakú temnejšiu rozprávku. Reálne tu ale nie je ani to. Dialógy mi pílili uši a absolútne som to nedokázal brať seriózne. Možno trošku s výnimkou postavy Aarona Paula. Ostatní tu reprezentujú všetky stereotypy, na ktoré si spomeniem a nič ma na filme absolútne nebavilo. Mal som pocit, že to ani nebolo pre ľudí, ktorí majú radi thrillery, ale skôr melodramatické blbosti, kde sa človek sústredí na úplne iné veci než je príbeh a postavy. Štve ma to. Toto je zatiaľ najhorší tohtoročný film, na ktorý som si kúpil lístok a odsedel si ho v kine dúfajúc, že dostanem pozitívny zážitok. Ale ide to kompletne mimo všetkého. Okrem toho to ani nie je dobre poskladané. V tej halde flashbackov a presunov do Louisovej hlavy a súčasnosti... je to nesktuočne komplikované, neprehľadné, furt sa dozvieme len malé kúsky a keď už človek pozná koncept, vieme, kde nakoniec skončíme. Musím povedať, že aj nuda vo filme The Girl On The Train mala viac prekvapení a silných momentov, než toto. Ak sa vám film páčil, super. Ale ja rozhodne fanúšikom nebudem. Pre mňa je toto obrovské sklamanie a veľká dávka nervov a frustrácie. Je mi ľúto peňazí, ktoré do tohto projektu išli. Neviem aká je kniha, ale film je pre mňa absolútna tragédia. Jediné čo dokážem na tomto filme pochváliť je vzťah medzi otcom a synom a detský herecký výkon. Chalan má podľa mňa nábeh na slušnú kariéru, len nech si v budúcnosti vyberie film s oveľa lepším scénarom Hodnotenie: D(22.10.2016)

• Redi

Předvídatelná blbost od začátku do konce, kde si celé okolí hl. protagonistů sedí na vedení.(9.5.2017)

Svojský spôsob ako podať obyčajný príbeh neobyčajne.....(12.8.2017)

• Johnny.ARN

Drsný príbeh s drsným koncom. Chalanko s putami a bičom je tu za uznávaného doktora na detské kómy, ale keďže starého psa novým praktikám nenaučíš, popri liečbe obšťastňuje zúboženú manku a pritom sa mu rozpadá manželstvo. Chválabohu že táto linka tu nebola rozobratá. Inak to má všetky známky thrileru a dokážete do pozerať do konca bez toho, aby ste si vyšklbali kotlety. 2 z 5(13.8.2017)

• M.i.k.e

film který by chtěl být zajímavý a mohl by být zajímavý,jen by to musel dělat jiným způsobem.Minimálně takovým,který udrží divákovu pozornost a nebude ho uspávat 3/4 stopáže.Je asi jedno,jestli je to průhledné nebo ne,protože ani solidní pointa nedokáže zachránit fakt,že 95 minut z celkové stopáže je to prostě nuda.Aja má určitě na víc...40%(17.2.2017)

• jefff

Hodně vlažný film. Thriller to moc není, protože do poloviny stopáže je to téměř bez tempa. Konec není zlý, ale chybí tomu hutnější atmosféra a režijně je to překvapivě velmi nezvládnuté. Od Ajy by člověk čekal úplně jiný nářez. Akce mu evidentně jde, ale na mysteriozní thrillery zatím nemá.(31.7.2017)

Samotnej problém filmu není námět, herecký výkony nebo něco takovýho. Ale zejména fakt, že na vyřešení zápletky (tzn. že vrahem je zahradník) potřebujete sotva třetinu filmu. Prostě, kdo už pár thrillerů a kriminálek viděl, tak na to jednoduše přijde. A tím pádem už tam může stát cokoliv a nechá vás to naprosto chladným. No jo, tak zase někdy příště. Krom toho ta mystery vsuvka je trochu zbytečná, ale budiž. Víceméně mě tam potěšila pouze přítomnost A. Paula, jinak jsou to hodně vydřený 3*.(27.3.2017)

Spousta lidé by řekla "Ty voleeee, ten "Adža" točí teďka samý hovna, na to se nedá koukat. Kam se poděli, ty horory, který ani nebyly strašidelný a pro skutečný hororový fanoušky to byly úplná hovna?". Víte kam tím mířím? Horns je pro mě stále film, který byl až neuvěřitelně trhlý, ale já stále na ten film vzpomínám s neuvěřitelnou nostalgií a celkově jako na jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Aja nám zde dokazuje, že režisér není člověk, co poslouchá příkazy scenáristů nebo producentů. Už jenom protože Horns i tento film psali jiní lidé a to samé platí v podstatě o produkci. A i přesto všechno bych řekl, že oba tyto filmy jsou na sebe nějak napojený. Ta charakteristická kamera je prostě pozná a jedno kdo za ní stojí. Prostě je stejná. Když jsem viděl, že Aja zase vydává film, zpozorněl jsem, a když už jsem jenom viděl ten název, žánrové rozložení a přibližný popis toho o čem bude příběh, věděl jsem, že tohle je zase film, co mě dostane. Problémem bylo, že jsem ho nestihl v kině a z nějakého důvodu jsem na něj zapomněl. A pak najednou po asi skoro neuvěřitelným půl roce se k tomu opět dostávám. A skoro přesně dva roky poté, co jsem poprvé a (bohužel zatím) naposledy viděl Horns. No a výsledek je vlastně stejný. Oba filmy mají stejně pokládaný příběh. Mají stejné zvláštní momenty, které si pohrávají se zvráceností. A to celé dává dohromady pro mě šokující a skvělou podívanou. Film jsem si mohl užít mnohem víc, ale to ne ani kvůli tomu, že by ten film natočili blbě, ale protože někdo nebyl schopen udělat korekci titulků. Z nějakého důvodu je tenhle film pro mě topovka. Neuvěřitelná podívaná, co si zaslouží vyzdvihnout. A hlavně se jedná o super herecké doplnění. Dornan nezklamal, ale alespoň jednou si tu košili prostě sundal. Doplňuje zde krásná Gadon, charismatický Paul, který nehraje tak moc jak bych chtěl, pan Platt, který to celé doplňuje, a také málo známá, ale sympatická a krásná Parker. Co víc si pomalu přát? Největší trhlinou ve filmu je to moje jistá averze vůči hlavní postavě samotné, jelikož na mě dělá dojem blbého a sobeckýho kida. I tak... tohle si ještě s láskou pustím několikrát.(18.3.2017)

Kdybych musel něco o tom říct, tak to, že není ideální na to chodit v deset večer jako já😄✌🏻️ Tenhle film bude po vás chtít intenzivní pozornost a ta mi chyběla. Asi na to budu muset znovu🙌🏻 Jinak, nedá se říct, že je to "skvělý" film, ale rozhodně patří mezi ty nejzajímavější, které jsem zatím z roku 2016 viděl. Zajímavý, bizardní, hluboký, k zamyšlení, výjmečný,... to jsou výrazy, kterými bych tento film popsal. Trochu mi to připomenulo další film, na který se tenhle rok těší (A Monster Calls), ale doufám, že ten bude po všech stránkách úžasný. Ne pouze zajímavý a bizardní, jako Louis Drax(24.10.2016)

Neříkám, že jsem to ani ne od půlky nečekala, ale i tak se mi to líbilo a jsem uchvácena____Někdy se to vyvine docela legračně. Ne legračně typu ha, ha, ale neočekávaně legračně.(21.2.2017)

Obávam sa,že som sa až príliš stratil v tom scenári...a možno aj samotní tvorcovia v tom nemali až tak jasno..každopádne film má svoju zaujímavú atmosféru a tvári sa mysteriózne a ide mu to.(2.8.2017)

Zvláštní film. Rozhodně to neni předvídatelný jak zdejší parta chytráků tvrdí, neni třeba si zde honit svoje ego. Film vás k závěrečný pointě směruje sám postupem času a až na konci se ohlídnete a řeknete si JOOO JASNÝ ačkoliv jste do tý doby věděli hovno. Můj hlavní problém je to že titulní postava tady má velmi málo prostoru a je skoro až nepodstatná, čekal jsem něco víc ve stylu Lovely Bones ale tohle téma je zde jen lehce naťuknutý v pár minutách. Většinu času je tak na scéně pan Šedivej Odstín kterej ovšem tak dobrej herec neni. Sympatická postava Olivera Platta je zde taky trochu nevyužitá. Aaron Paul zde ovšem má asi nejdojemnější scénu svojí kariéry a ten závěr je opravdu na slzičku. Celej film vlastně moc šťastně nevyzní, pokud se na to ale koukáte pohledem dospělýho člověka. Možná že právě to byl záměr.(26.1.2017)

Neviem,či sa mi to len zdá....ale podľa komentov,čo tu čítam, tu veľká väčšina ľudí hodnotí tento film porovnávaním ho s predošlými filmami pána režiséra...fuuuuu,ešte že som nevidela od Alexandra Aja doteraz aleže absolútne nič :) Aj keď to bolo ľahko predvídateľné,mne sa film ľúbil. A bodka.(19.8.2017)

Jo - je to v podstatě předělané Pevné pouto... Ano, Dornan není srovna Shakespearovský herec... A ten "šokují zvrat" jsem odhalil už cca v půlce filmu. Navíc to na mě působilo tak, že Aja se celou dobu natáčení vlastně nedokázal rozhodnout, jaký žánr vlastně chce točit. Přesto přese všechno se mi 9.život líbil a nenudil jsem se ani na minutu i přes tu předvídatelnost. Kvůli atmosféře a hravosti jsem odpustil i pár nelogičností (zdejší policie by nevyšetřila ani krádež pastelek ve školce - natož vraždu) a užíval si tenhle mysteriozní mišmaš až do konce.(27.10.2016)

• Arsenal83

Naozaj film bez šťavy, kde sa tej thrillerovej zložky odhalenej na konci možno publikum ani nedočká. Prestane to totiž dovtedy pozerať, dej sa dosť vlečie. Hlavnou myšlienkou je asi tvrdenie, že aj za krásou sa môže skrývať zlo. Sľubované prekvapenie na konci je však dosť predvídateľné. Na Sarah Gadon sa dobre pozerá, ale spolu s Dornanom jej to až tak nejde, nefunguje to.(10.4.2017)

• rigby

Začátek je rozhodně velmi zajímavý a sliboval výborný film. Bohužel pak se kouzlo někam vytratilo a nad vším získal nadvládu chaos a zmatek. Natolik, že to sebejistě zavedlo k nudě, protože jsem se jaksi přestal orientovat v příběhu a vlastně mě začal být lhostejný. Až do konce filmu jsem se nechytil, ničím už mě neupoutal. Ani závěrečným rozuzlením. Je to trochu škoda, protože jinak by to mohl být velmi dobrý snímek.(2.8.2017)

Hmm...predvídateľné, miestami nelogické, no predsa pre mňa niečim zaujímavé. Louis je tak pútavo zvláštne decko, to ma dosť bavilo. Jamie je kus chlapa, no herecky mi to z jeho strany prišlo stráášne slabučké.(15.2.2017)

Zajímavý mix psychologického thrilleru a fantasy.(15.2.2017)

The 9th Life of Louis Drax ako by som len tento film zhodnotila...Neponúkol nič prevratné, skôr to miestami vyzeralo na fantasy. Ale musím uznať, že herecké obsadenie sa s prázdnotou deja popasoval úctyhodne. Herečka Sarah Gadon, celkom prekvapila v dobrom slovazmysle. Chválim postavu Louise, pretože sa mi páčil jeho podzrezaný jazyk. Nakoniec charizmatický Jamie Dornan ten zachránil situáciu a vďaka nemu má film od mňa 3*(8.3.2017)

60% - komentář 20ti slovy: Thriller? Spíš mysteriózní, protože člověk dlouho neví co se vlastně řeší a kam to směřuje. Nakonec ale ucházející s překvapujícím koncem.(10.5.2017)

• v.indruchova

Zajímavé rozuzlení, ale film sám o sobě je zdlouhavý a ono se tam toho moc neděje, kluk leží v komatu, ještě díky za ty střípky (vzpomínek a pochody mysli).(8.7.2017)

Aju je na tyhle filmy škoda na druhou stranu se nejedná o špatný film. Když se nad tím člověk zamyslí pointu zjistí cca po půlhodině (3 postavy jedna je v komatu druhá nezvěstná, která zbývá). Doladit nedostatky (policie například vůbec nevyslechne matku a ani ji nepodezírá od začátku je jako podezřelý otec každý chlap je hajzl a násilník, ale na to, aby jí udělaly děcka jí dobří byli jedna osoba je v jeskyni 2 týdny a nedělá pro svoji záchranu nic jen si tam chcípá). Knihu jsem nečetl Alternativy: http://www.csfd.cz/film/360075-zlo-nikdy-nespi/komentare/ http://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto/komentare/(22.10.2016)

..pokus o všetko v jednom ale má to takú svoju mágiu ktorá mi sadla.(18.2.2017)

• Shanen29

Zvláštní Ajovo zabřednutí v jiných vodách,ale pomalu si pod sebou řeže větev.(15.5.2017)

• Lucinek

Hodně zvláštní film. Námět byl zajímavý, ale krkolomně natočený - tvůrci toho divákům chtěli naservírovat moc, ale ve finále z toho byla prachobyčejná šlichta. Dávám ** a to za námět.(24.8.2017)

Desať minút po pozretí je z hlavy fuč, slabota.(25.8.2017)