Emmu Stone mám rád, Ryana Goslinga také, ale nemohu si pomoc, cítím z nich umělost. Jejich láska působí předvídatelně a nuceně. Navíc se k sobě jako pár obsolutně nehodí. Emma je sladká a roztomilá, možná mít vedle sebe jiného herce, bylo by to jiné. Ryan je nemastný a neslaný, jeho role není vůbec věrohodná. Klasický hollywoodský muzikálový trhák, který pravděpodobně posbírá pár cen, ale do mého srdce se nevryje. Ono se na druhou stranu není čemu divit, když Jazz je hudba vzdálená mému stylu. Nebudu jen pesimistický, pochválit mohu třeba kostými nebo občas povedené a příjemně poslouchající songy, kterých je bohužel málo. Každý rok vyjde pár snímků útočících na ceny a La La Land je jedním z nich. Jen díky příjemnému muzikálovému závěru jsem ochotný skočit přes průměr, který po hudební stránce neměl chybu. Takový mix hudebních žánrů od Jazzu, po klasickou hudbu. Obrovským a nejspíš největším kladem je právě vážná a klasická hudba, kterou si poslechnu mile rád .. 5/10 = 53%(23.1.2017)

Paraplíčka z Hollywoodu.(29.9.2016)

Úplně průměrná rom-com. Tohle je něco podobnýho, ale ve všech ohledech lepšího. Co se Oscarů týče, akceptoval bych nějaký technický kategorie a možná Emmu Stone, jinak je to omyl. 55%(29.1.2017)

Všechny letošní nominované filmy jsem zatím neviděl, ale mnohem více bych pochopil, kdyby Damien Chazelle získal Oscara za vydařený Whiplash (2014). Po technické stránce je La La Land (2016) udělán dobře, ale příběh mě vůbec neoslovil, nebavil a málem jsem při projekci usnul. HODNOCENÍ 50%(1.5.2017)

"Here's to the ones who dream, foolish as they may seem." Filmy jako je La La Land už se v dnešní době netočí. Je to udělané tak zvláštně, kouzelně, skoro až nepopsatelně. Vtáhne vás to a vy dostanete pocit, že se díváte na film z jiné doby, pak vás ale najednou vyruší zvonění mobilu hlavního hrdiny, a vy si uvědomíte, že to je film ze současnosti. Kromě originálního pojetí a chytlavého soundtracku, který z hlavy jen tak nedostanete, je ještě jako bonus příjemné obsazení v podobě Emmy Stone a Ryana Goslinga, kteří k sobě tak nějak (aspoň filmově) patří. Hlavní herci se sice pěvecky moc nevytáhli, ale to filmu nevadilo, písničky nebyly nijak náročné. Ryan Gosling navíc svoje zpívání dost slušně vynahradil hrou na piano. Upřímně to působí jako pohlazení po duši pro všechny romantiky a snílky. 5*(7.1.2017)

Krásná, precizní a láskyplná pohlednice z dob zlatého Hollywoodu, který však nikdy nebyl až tak zlatý. Explozivní mix/shake všeho, co byste asi tak milovali na klasickém muzikálu, ale co se tehdy nikdy nemohlo sejít v rámci jednoho filmu...alespoň ne v takové míře. Je to podobné jako Hazanaviciusův The Artist - ten taky napodoboval němé filmy, i když ony ve skutečnosti úplně takové nebyly. Říkejme tomu moderní revize věcí minulých. P.S.: k tomu všemu dostanete na konci jako bonus pěknou ťafku do slabin. P.P.S: Ryan a Ema jsou boží hvězdný pár.(14.3.2017)

Krásný, barvitý muzikál plný chytlavých písní, s oslňujícími hereckými výkony. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(24.1.2017)

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)(10.10.2016)

La La Land je jednak přezdívka pro Los Angeles a jednak označení pro mentální stav někoho, kdo neví, co se kolem něj děje. A to sedí. Tenhle film je milostným dopisem L.A. - už je to dlouho, co to tomuhle městu na filmovém plátně takhle slušelo. Chazelle mu totiž dal zasněnou atmosféru letní noci, kterou je těžké si nezamilovat. A hlavní hrdinové jsou zároveň snílci, kteří jdou tvrdohlavě za svými sny. Jak ale na konci oni i diváci zjistí, i splnění snů něco stojí. Chazelle je skvělý režisér a má můj velký obdiv, že ve svém věku (31 let!) dokáže vytvořit takhle profesionální a sofistikovaný film. Zklamala mě průměrná pěvecká čísla (kromě dvou hlavních motivů je těžké si zapamatovat jiné songy), ale Gosling s Emmou Stone podávají skvělé výkony a i díky jejich vzájemné chemii krásně funguje romantická - ale nepřeslazená - složka filmu. Chazelle si totiž udělal čas na to, aby vztah hlavních hrdinů pěkně pomalu rozvinul. (SPOILER:) O to víc se mi nelíbil časový skok na konci filmu, kdy je divák nucen si některé věci domyslet a zvlášť postava Mii z toho nevychází dobře. Je konec realistický a hořkosladký? Ano, splnění snů zkrátka něco stojí. Ale já si připadala ochuzená o kus předtím pečlivě vyprávěného příběhu, jako by někdo z knížky vytrhl deset stránek. To ale nic nemění na tom, že stejně jako u Whiplashe je konec La La Landu tím neefektnějším z celého filmu. 80 %(5.1.2017)

Na mě toho bylo za těch 128 minut prostě až moc.(30.3.2017)

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba.(26.2.2017)

ten nepochopiteľný úspech tohto filmu je práveže úplne pochopiteľný; napriek tomu, že je to klišé a sladký hollywood, nie je to zlý film, remeselne dobre urobený a hlavní protagonisti majú celkom pozerateľnú a počúvateľnú iskru; hudba je (napriek tomu, že muzikály priam neznášam práve kvôli ich hudobnej stránke) naozaj kvalitná... ale je to iba taká zvláštna anomália typu Artist (spred pár rokov), pričom ten bol ešte o čosi poctivejší a mal aj nejaký druhý plán... tento mal len snahu oň, ale príliš gýčovú a povrchnú. ak to získa viac, ako oskara za hudbu, bude to nafúknutý tendenčný hollywoodsky sebaklam... chazellov debut bol podľa mňa oveľa vydarenejšia a zmyslupnejšia záležitosť(3.2.2017)

• mat.ilda

Úvod natolik děsivý, že jsem se lekla, zdali jsem se nějakým nedopatřením nevyškrábala ze stroje času a neocejtila se na podivné retro-periferii, kde právě probíhá generálka výstupu spolku muzikálových ochotníků... Tak ne, ke sledování se mi zde nabízel oscarový nominát ve všemožných kategoriích a hit loňské sezóny, ve skutečnosti plytká odrhovačka, kde za poslech (nikoli za zapamatování) stály jen jazzové úseky, kde herci neuměle napodobovali béčkové hvězdy padesátých let a to celé v tak hloupě usekaných scénách, až by si jeden myslel, že sleduje dlouhatááánský teaser z hrubého sestřihu. Ukázalo se, že i snímek sám je jen sen, který se však vůbec neměl zhmotnit... nebo alespoň ne v tomto století. Vlastně, výjimečně souhlasím s verbalovým popisem děje i obsazení, ačkoli nechápu, proč nás v něm seznamuje se svým chorobopisem, možná by nebylo od věci překliknout na zdraví.cz a svěřit se tam... mno, já jsem poměrně zdráva, budu tedy s hodnocením poněkud velkorysejší.(9.3.2017)

Po prvé, kto nemá rád muzikály, nech si muzikál nepúšťa. Môj prípad to nie je, aj napriek tomu sa mi tento film ťažko hodnotí. Po hudobnej i choreografickej, scénografickej stránke film nemá chybu. Stopáž nie je príliš dlhá, tanečné kúsky veľmi teatrálne. Čo mi však (pre moju romantickú dušu) nehrá, je príbeh. Obaja ústrední hrdinovia sú dobre zahraní, to je bez pochýb, ale samotná zápletka pôsobí príliš sucho. Možno odzrkadľuje niečo ako skutočný život, ale keď pozerám niečo kde sa spieva a tancuje na diaľnici očakávam niečo trošičku komplikovanejšie a komplexnejšie. Určite je to však niečo čo sa oplatí pozrieť a ľutujem, že som ho nevidela na veľkom plátne. (A Ryan Gosling vyzerá divne, keď sa usmieva, asi som si už veľmi zvykla na to, že sa skoro stále mračí). 85%(31.8.2017)

La La Land mi svým námětem i pojetím tak trochu připomínal muzikál Begin Again, který jsem si od prvního zhlédnutí (a poslechnutí) prostě zamilovala. Ač Ryan i Emma patří mezi mé velké oblíbence, mám je radši odděleně, měla jsem pocit, že ta chemii mezi nimi (v porovnání s Keirou a Adamem v Begin Again) tak nějak nefungovala. Film jako takový, hudba i taneční prvky byly skvělé, zaujalo mě i rozdělení na roční období a pohledy obou hlavních hrdinů. Do plného počtu hvězdiček a naplnění očekávání tolik opěvovaného muzikálového dramatu tomu přeci jen něco málo chybělo. (24.1.2017)

Úžasná pocta mému milovanému Technicoloru.(8.1.2017)

Miloučké! Po celou dobu filmu jsem měla příjemný pocit, zkroucená na sedadle v kině, přitisklá ke svýmu mužíčkovi a naštvaná za své fádní nebarevné oblečení a sny, které nikdy nezrealizuji. Konec jsem si ve své hlavě upravila na tu druhou, nesplněnou realitu. City of Stars, are you shining just for me?(3.2.2017)

(2x kino). Moc nechápu výtky vůči choreografii, o kterou tu vlastně vůbec nejde, stejně jako to ani není moc muzikál (stačí si pustit oficiální klipy z filmu, které na nic takového nelákají). Druhá polovina je totiž pořádně temné drama. A miluju, jak se film soustředí jen na dvě hlavní postavy a nikdo jiný ho nezajímá.(7.1.2017)

Neubránil jsem se určitému zklamání (nezávisle na tom, že muzikálům příliš neholduji). Snad je to tím, že toto je zřejmě první film, v němž se mi Emma Stone nelíbila tolik jako dřív - jako by náhle zestárla, a v některých detailech na její tvář mi přišla vyloženě nehezká. Nebavilo mě ani herectví Ryana Goslinga a celou dobu jsem musel přemýšlet, zda se skutečně naučil tak dobře hrát na piano, nebo zda to jsou jen cizí ruce a dobrá práce s kamerou (nic jsem si k tomu nezjišťoval). Na druhou stranu mě ten film vyloženě okouzlil svou výtvarnou stránkou - většina scén je nádherně nasvícených a některé z nich jsou vyloženě vizuálně úchvatné (to platí i pro lokace); a líbila se mi i většina pěveckých čísel (Emma Stone jako zpěvačka příjemně překvapila, Gosling naopak podle mě spíše jen slušný pěvecký "standard"). Celkově mi u toho filmu ale nejvíc vadilo, že ve mně nevyvolal skoro žádné emoce, a značnou část projekce jsem se strašně nudil - řekněme prostřední část snímku mezi prvním a druhým bodem obratu mi přišla zoufale nudná a dramaticky nezajímavá. Výsledný dojem ale nakonec vytáhnul nahoru fantastický závěr, který mi přišel velmi dojemný a krásný - jak mi oproti tomu úvodní muzikálová sekvence v dopravní zácpě přišla skoro až odpudivá a protivná, konec filmu mě naopak zcela dostal a okouzlil. La La Land mi mimochodem částečně připomněl Allenův muzikál Všichni říkají: Miluji tě, který se mi přece jen líbil víc - jen můj názor...(5.1.2017)

Nechtěla jsem, aby tenhle můj komentář byl jen výkřikem superlativů, ale zřejmě se tomu úplně nevyhnu. Byla jsem na tomhle filmu v kině už dvakrát - napoprvé mě zanechal v naprostém úžasu a se slzami v očích, napodruhé to bylo obdobné, jen jsem si ještě o to víc všímala všech těch úžasných detailů, kterými je film prodchnutý. Všechno to dokonale funguje a od první sekundy je na to radost pohledět. Nadchla mě už jenom ta první scéna, která je přes svou komplikovanost celá natočená na jeden záběr (což, jak jsem si později všimla, se ve filmu opakuje několikrát). Samotná technická stránka je vypilovaná k dokonalosti - skvělá režie, kamera, choreografie... To, jakým způsobem se Damien Chazelle rozhodl tento příběh vyprávět (syžet je hezky vystavěný)... Našla bych spousty a spousty věcí, které bych ráda na La La Landu pochválila, a naopak mě nenapadá ani jediný nedostatek, což je podle mě u filmu naprosto výjimečná skutečnost. Kromě technické stránky byly pro mě určující především příběh, téma a atmosféra filmu. Není to vůbec klasicky sladkobolné, ale naopak se před divákem rozprostírá kouzelný svět, který však není tak úplně mimo realitu, a říká nám, že životem můžou vést různé cesty a cesta k lásce a štěstí není jenom jedna jediná. Vše stojí na vlastních volbách. Ryan a Emma byli pro hlavní role jako stvoření - nejen, že mezi nimi fungovala chemie, ale celkově film naplňovali ryzími emocemi. V neposlední řadě pak musím zmínit hudbu, která ony emoce krásně podtrhuje a velkou měrou přispívá k nezapomenutelné atmosféře filmu. Všechno grandiózně a zároveň s jakousi lehkostí a nenuceností spojuje dohromady. A upřímně - jak hlavní hudební téma, tak i všechny jednotlivé písně jsou natolik povedené, že už jsem je po zhlédnutí filmu nedostala z hlavy (abych se přiznala, něco z toho mi utkvělo v hlavě dokonce ještě předtím, po pouhém zhlédnutí traileru). A z hlavy je ani dostat nechci, protože soundtrack je právě jedna z těch mnohých dokonalostí, kterou La La Land oplývá. Triumfální vítězství na Zlatých glóbech si rozhodně zasloužil. A stejně tak věřím, že sklidí úspěchy i na předávání Oscarů. ~(5,0)~(27.1.2017)

1 2 3 4 5 6 7 12 23 33 44