Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Krásná, precizní a láskyplná pohlednice z dob zlatého Hollywoodu, který však nikdy nebyl až tak zlatý. Explozivní mix/shake všeho, co byste asi tak milovali na klasickém muzikálu, ale co se tehdy nikdy nemohlo sejít v rámci jednoho filmu...alespoň ne v takové míře. Je to podobné jako Hazanaviciusův The Artist - ten taky napodoboval němé filmy, i když ony ve skutečnosti úplně takové nebyly. Říkejme tomu moderní revize věcí minulých. P.S.: k tomu všemu dostanete na konci jako bonus pěknou ťafku do slabin. P.P.S: Ryan a Ema jsou boží hvězdný pár.(14.3.2017)

Krásný, barvitý muzikál plný chytlavých písní, s oslňujícími hereckými výkony. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(24.1.2017)

Na mě toho bylo za těch 128 minut prostě až moc.(30.3.2017)

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba.(26.2.2017)

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)(10.10.2016)

ten nepochopiteľný úspech tohto filmu je práveže úplne pochopiteľný; napriek tomu, že je to klišé a sladký hollywood, nie je to zlý film, remeselne dobre urobený a hlavní protagonisti majú celkom pozerateľnú a počúvateľnú iskru; hudba je (napriek tomu, že muzikály priam neznášam práve kvôli ich hudobnej stránke) naozaj kvalitná... ale je to iba taká zvláštna anomália typu Artist (spred pár rokov), pričom ten bol ešte o čosi poctivejší a mal aj nejaký druhý plán... tento mal len snahu oň, ale príliš gýčovú a povrchnú. ak to získa viac, ako oskara za hudbu, bude to nafúknutý tendenčný hollywoodsky sebaklam... chazellov debut bol podľa mňa oveľa vydarenejšia a zmyslupnejšia záležitosť(3.2.2017)

• mat.ilda

Úvod natolik děsivý, že jsem se lekla, zdali jsem se nějakým nedopatřením nevyškrábala ze stroje času a neocejtila se na podivné retro-periferii, kde právě probíhá generálka výstupu spolku muzikálových ochotníků... Tak ne, ke sledování se mi zde nabízel oscarový nominát ve všemožných kategoriích a hit loňské sezóny, ve skutečnosti plytká odrhovačka, kde za poslech (nikoli za zapamatování) stály jen jazzové úseky, kde herci neuměle napodobovali béčkové hvězdy padesátých let a to celé v tak hloupě usekaných scénách, až by si jeden myslel, že sleduje dlouhatááánský teaser z hrubého sestřihu. Ukázalo se, že i snímek sám je jen sen, který se však vůbec neměl zhmotnit... nebo alespoň ne v tomto století. Vlastně, výjimečně souhlasím s verbalovým popisem děje i obsazení, ačkoli nechápu, proč nás v něm seznamuje se svým chorobopisem, možná by nebylo od věci překliknout na zdraví.cz a svěřit se tam... mno, já jsem poměrně zdráva, budu tedy s hodnocením poněkud velkorysejší.(9.3.2017)

La La Land mi svým námětem i pojetím tak trochu připomínal muzikál Begin Again, který jsem si od prvního zhlédnutí (a poslechnutí) prostě zamilovala. Ač Ryan i Emma patří mezi mé velké oblíbence, mám je radši odděleně, měla jsem pocit, že ta chemii mezi nimi (v porovnání s Keirou a Adamem v Begin Again) tak nějak nefungovala. Film jako takový, hudba i taneční prvky byly skvělé, zaujalo mě i rozdělení na roční období a pohledy obou hlavních hrdinů. Do plného počtu hvězdiček a naplnění očekávání tolik opěvovaného muzikálového dramatu tomu přeci jen něco málo chybělo. (24.1.2017)

Neubránil jsem se určitému zklamání (nezávisle na tom, že muzikálům příliš neholduji). Snad je to tím, že toto je zřejmě první film, v němž se mi Emma Stone nelíbila tolik jako dřív - jako by náhle zestárla, a v některých detailech na její tvář mi přišla vyloženě nehezká. Nebavilo mě ani herectví Ryana Goslinga a celou dobu jsem musel přemýšlet, zda se skutečně naučil tak dobře hrát na piano, nebo zda to jsou jen cizí ruce a dobrá práce s kamerou (nic jsem si k tomu nezjišťoval). Na druhou stranu mě ten film vyloženě okouzlil svou výtvarnou stránkou - většina scén je nádherně nasvícených a některé z nich jsou vyloženě vizuálně úchvatné (to platí i pro lokace); a líbila se mi i většina pěveckých čísel (Emma Stone jako zpěvačka příjemně překvapila, Gosling naopak podle mě spíše jen slušný pěvecký "standard"). Celkově mi u toho filmu ale nejvíc vadilo, že ve mně nevyvolal skoro žádné emoce, a značnou část projekce jsem se strašně nudil - řekněme prostřední část snímku mezi prvním a druhým bodem obratu mi přišla zoufale nudná a dramaticky nezajímavá. Výsledný dojem ale nakonec vytáhnul nahoru fantastický závěr, který mi přišel velmi dojemný a krásný - jak mi oproti tomu úvodní muzikálová sekvence v dopravní zácpě přišla skoro až odpudivá a protivná, konec filmu mě naopak zcela dostal a okouzlil. La La Land mi mimochodem částečně připomněl Allenův muzikál Všichni říkají: Miluji tě, který se mi přece jen líbil víc - jen můj názor...(5.1.2017)

(2x kino). Moc nechápu výtky vůči choreografii, o kterou tu vlastně vůbec nejde, stejně jako to ani není moc muzikál (stačí si pustit oficiální klipy z filmu, které na nic takového nelákají). Druhá polovina je totiž pořádně temné drama. A miluju, jak se film soustředí jen na dvě hlavní postavy a nikdo jiný ho nezajímá.(7.1.2017)

Úžasná pocta mému milovanému Technicoloru.(8.1.2017)

Miloučké! Po celou dobu filmu jsem měla příjemný pocit, zkroucená na sedadle v kině, přitisklá ke svýmu mužíčkovi a naštvaná za své fádní nebarevné oblečení a sny, které nikdy nezrealizuji. Konec jsem si ve své hlavě upravila na tu druhou, nesplněnou realitu. City of Stars, are you shining just for me?(3.2.2017)

Nechtěla jsem, aby tenhle můj komentář byl jen výkřikem superlativů, ale zřejmě se tomu úplně nevyhnu. Byla jsem na tomhle filmu v kině už dvakrát - napoprvé mě zanechal v naprostém úžasu a se slzami v očích, napodruhé to bylo obdobné, jen jsem si ještě o to víc všímala všech těch úžasných detailů, kterými je film prodchnutý. Všechno to dokonale funguje a od první sekundy je na to radost pohledět. Nadchla mě už jenom ta první scéna, která je přes svou komplikovanost celá natočená na jeden záběr (což, jak jsem si později všimla, se ve filmu opakuje několikrát). Samotná technická stránka je vypilovaná k dokonalosti - skvělá režie, kamera, choreografie... To, jakým způsobem se Damien Chazelle rozhodl tento příběh vyprávět (syžet je hezky vystavěný)... Našla bych spousty a spousty věcí, které bych ráda na La La Landu pochválila, a naopak mě nenapadá ani jediný nedostatek, což je podle mě u filmu naprosto výjimečná skutečnost. Kromě technické stránky byly pro mě určující především příběh, téma a atmosféra filmu. Není to vůbec klasicky sladkobolné, ale naopak se před divákem rozprostírá kouzelný svět, který však není tak úplně mimo realitu, a říká nám, že životem můžou vést různé cesty a cesta k lásce a štěstí není jenom jedna jediná. Vše stojí na vlastních volbách. Ryan a Emma byli pro hlavní role jako stvoření - nejen, že mezi nimi fungovala chemie, ale celkově film naplňovali ryzími emocemi. V neposlední řadě pak musím zmínit hudbu, která ony emoce krásně podtrhuje a velkou měrou přispívá k nezapomenutelné atmosféře filmu. Všechno grandiózně a zároveň s jakousi lehkostí a nenuceností spojuje dohromady. A upřímně - jak hlavní hudební téma, tak i všechny jednotlivé písně jsou natolik povedené, že už jsem je po zhlédnutí filmu nedostala z hlavy (abych se přiznala, něco z toho mi utkvělo v hlavě dokonce ještě předtím, po pouhém zhlédnutí traileru). A z hlavy je ani dostat nechci, protože soundtrack je právě jedna z těch mnohých dokonalostí, kterou La La Land oplývá. Triumfální vítězství na Zlatých glóbech si rozhodně zasloužil. A stejně tak věřím, že sklidí úspěchy i na předávání Oscarů. ~(5,0)~(27.1.2017)

• Beastmaster4

Muzikály mám rád, ale tohle?! Herecky perfektní, romantický příběh jemně pojatý, ale............tak strašně nudné pasáže? Nuda nuda a nuda. Vlastně mi to připadalo, jak sledovat v TV dobrej film, který je přecpaný otravnými reklamami :-/(7.3.2017)

Orgastické retro a asi největší, nejstylovější a nejotevřenější pocta éře klasického Hollywoodu, co jsem kdy viděl (v tom filmu snad není scéna, která by neobsahovala nějaký odkaz či narážku na díla oné doby). A po Whiplash navíc další režisérovo obří vyznání lásky a obdivu k jazzu. Bez přehánění - z tohohle bude většina cinefilních nostalgiků a milovníků kvalitní hudby omdlévat blahem. I samotná (love)story dokáže zapůsobit (obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě i výtečné duo Gosling-Stone), vizuálně je to vypiplané k zbláznění (bože, ty technicolorové barvy!), některé scény jsou neskonale magické a finální sekvence je (stejně jako ve Whiplash) řemeslným a hlavně emocionálním vrcholem snímku. 5* (zatím) nedávám jen ze dvou důvodů - jednak mi trochu vadila délka (někdy cca v poslední čtvrtině už jsem začal pociťovat mírnou únavu) a především mi asi přeci jen o něco více sedí modernističtější (a divočejší) pojetí filmového muzikálu (viz Moulin Rouge, Sweeney Todd apod.)... Ale i tak big fuckin' like pro Chazzellea - ten kluk má nevídaný talent a pevně věřím a doufám, že nás od něj čekají ještě hodně velké věci... 80 %(30.12.2016)

Mírné zklamání způsobené vysokými očekáváními. Prostě to není Pomáda. To moderní pojetí v abstraktní verzi mi nesedělo, písně a melodie, na které si za měsíc nikdo nevzpomene. Gosling je sice skvělý herec, ale charakter postavy mi úplně nesedl. Přiznávám, že muzikál není úplně můj TOP snový žánr.(23.5.2017)

Nijak mne to neuchvátilo. Nejlepší muzikálové číslo je hned v úvodu a obě hlavní postavy se na plátně objevily až po jeho skončení. Dalších písniček je už vlastně ve více než dvouhodinové stopáži jen pár, což je zaplněno několika tanečními čísly. Zhruba dvě písničky jsou solidní nadprůměr, zbytek šel rovnou druhým uchem ven. Scenáristické pojetí závěru se podle mne k tomuto typu filmu vůbec nehodí. Emma Stone je výborná, Ryan Gosling s ní celkem drží krok. Žádný z nich není dvakrát dobrý zpěvák, ale to by mi u takovéhoto filmu nijak nevadilo. Režisér bravurně zvládá jednotlivé scény, ale jejich souhrn mě tentokrát prostě nepřesvědčil.(24.1.2017)

Poslední dobou jsem nějak na měkko z romantických bijáků. Nevím, jestli stárnu, bo se možná točí lepší náměty, které nemíchají tento žánr s tuctovými komediálními gagy, ale je to zkrátka fakt. La La Land je jednoznačně pohlazením, nejen v oblasti vizuální a herecké. Ryan s Emmou jsou prostě skvělí, křehkost a vcítění se do rolí u obou herců je dokonalé. Jedná se ovšem také o velice kvalitní hudební počin. Vynikající provedení na poli hudebním, ostatně co jiného čekat od tvůrců Whiplashe, Rozhodně zde zaplesá hudební cítění každého, kdo jen trošku přičichl k tak užasnému hudebnímu žánru jakým je jazz. Jedním slovem prostě parádička.(29.1.2017)

4,5*/5 Damien Chazelle je talent, to je jasné. Aj to je pravda, že od čias bájneho ML tu nebol lepší, farbistejší, romantickejší a kreatívnejší muzikál. Tomuto filmu sa dajú vytknúť snáď len detaily, a tým jedným no najpodstatnejším je Emma Stone. Je síce tvárna, no niekedy prehráva. To taký Ryan Gosling si sám všetko odtancoval, odohral, odspieval spôsobom par excellance. Posledná romanticko smutno-nostalgická scéna je parádnym highlightom a pre mňa dôvodom na takmer absolútne hodnotenie.Film, ktorému úspech prajem!... BTW: náhodou som pozrel aj titulky do konca a pri jednej piesni stoji: "performed by Slovak Radio Orchestra" (SIC!!!!!:))))))))))(27.2.2017)

Damien Chazelle rozhodně má nakoukané filmové postupy a vizuální finesy starých hollywoodských muzikálů - odpovídá jim koncepce tanečních čísel, hudba a vlastně i hlavní snílkovské postavy jazzového muzikanta Sebastiana a herečky Mii. Extra dobrý muzikál to ovšem není. Kromě dvou hlavních melodií (a hlavně "City of stars" vám asi stejně jako mě bude v hlavě znít dlouho) hudba nedokáže chytit a hudební čísla často nerozvíjí příběh ani zpívající postavu. Opravdu dobrý muzikál je těžké zrežírovat a ne každý režisér může vymyslet a ukočírovat podobná hudební čísla jako Luhrmann v Moulin Rouge. Chazelle navíc vytvořil sympatický pár, ale problematické je, že Sebastian se (vyjma špatného úvodu) projeví jako ideální přítel a kvůli Mie udělá řadu ústupků, ale Mia není dobrá přítelkyni ani pro Sebastiana, ani pro svého předchozího přítele. SPOILER Co se týče konce, tak je milé, že Chazelle netrval na tom, že náš pár zůstane spolu, a studio ho k tomu nenutilo. Ve výsledku se tak film řídí moudrem, že člověk má jít za svým snem, ale není to zadarmo. Jak ke konci ukáže idealizovaná sekvence jejich vztahu v Miině hlavě, Sebastian by si svůj sen nikdy nesplnil, kdyby spolu zůstali. Ano, kdyby Chazelle chtěl, mohl napsat ultra happy end, ve kterém ústřední pár zůstane spolu a přitom si trpělivě splní sny, ale pokud chtěl hořkosladký konec, je dobře, že se vykašlal na přání diváckých srdíček.(5.1.2017)

1 2 3 4 5 6 7 11 21 30 40