La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

MikeCool

Krásný, barvitý muzikál plný chytlavých písní, s oslňujícími hereckými výkony. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

boshke

Tak tohle je ta sLaLava? 6 Oscarů a 8 nominací? Potěš pánbůh... Je to málo La La na muzikál a moc triviální příběh na... normální příběh. Po zklamání z Babylonu přichází zklamání z La La Landu. S panem Chazellem si asi moc rozumět nebudeme. Čest Whiplashi. Po jedné za Ryana a Emmu... 40% ()

DwayneJohnson

Na muzikály skoro vůbec nekoukám. Vlastně, když na tom takhle přemýšlím nemám je moc v oblibě a většinou, když vidím na nějaký ukázku, hned to vypustím z hlavy. Jediným důvodem, proč jsem se na tenhle nakonec díval, byla hlavní, herecká dvojice. Ryana a ani Emmu jsem ještě v žádném neviděl a musím říct, že ta dnešní čtyřka je hlavně za ně. Oba dva působí v tomhle pestrém příběhu, plném barev naprosto přirozeně a že tenhle příběh má nakonec do happy endu hodně daleko, to už je taková malá bonusovka navíc. ()

Ant

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16) ()

Zodd

Moderní, leč tradiční muzikál. Více než Mamma Mia a jde o důkaz, že mu nic takového nestojí v cestě… ()

Eawy

Po prvé, kto nemá rád muzikály, nech si muzikál nepúšťa. Môj prípad to nie je, aj napriek tomu sa mi tento film ťažko hodnotí. Po hudobnej i choreografickej, scénografickej stránke film nemá chybu. Stopáž nie je príliš dlhá, tanečné kúsky veľmi teatrálne. Čo mi však (pre moju romantickú dušu) nehrá, je príbeh. Obaja ústrední hrdinovia sú dobre zahraní, to je bez pochýb, ale samotná zápletka pôsobí príliš sucho. Možno odzrkadľuje niečo ako skutočný život, ale keď pozerám niečo kde sa spieva a tancuje na diaľnici očakávam niečo trošičku komplikovanejšie a komplexnejšie. Určite je to však niečo čo sa oplatí pozrieť a ľutujem, že som ho nevidela na veľkom plátne. (A Ryan Gosling vyzerá divne, keď sa usmieva, asi som si už veľmi zvykla na to, že sa skoro stále mračí). 85% ()

nascendi

Mám rád iba niektoré muzikály a jazzu nerozumiem. Neviem prečo som predpokladal, že taký preslávený muzikál by ma mohol zaujať. No nezaujal. A nedávam za to vinu ani filmu, ani sebe. ()

eileen

Opravdu velké zklamání. Muzikály mám ráda, když se povedou, děj je vždy předvídatelný, čitelný, s tím se počítá, jde tam ale o něco jiného, příběh je jen něco "navíc", pro mě je zážitkem zajímavá dechberoucí choreografie spojená s krásnou hudbou. Když muzikálu chybí původní hudba - písničky, což zde bylo jasné již předem a byla bych to ochotna odpustit, ale navíc chybí taneční čísla - nechápu zde v obsahu filmu autorovo "skvělé písničky doprovázené velkolepými tanečními čísly"- to jsme asi koukali každý na něco jiného, tady rozhodně nebylo nic velkolepého, už úvodní scéna na silnici v zácpě byla opravdu tanečně nanejvýš trapná a ten tanec ústřední dvojice "ve vzduchu" v té hvězdárně, nebo co to bylo, to bylo taky naprosto o ničem. Herci se sice pokouší o něco podobajícího se tanci, ale je to opravdu chabé, nepřesné - nijaké. Já ty novodobé americké muzikály nežeru - Moulin Rouge, Chicago, teď tohle! Nenávratně pryč jsou doby Zpívání v dešti, Hello Dolly, Funny Girl, West Side story - to se opravdu tajil dech nad těmi náročnými tanečními pasážemi dokonale přesnými, kdy tlupa tanečníků tančila jak jeden. Oscary se dnes dávají zadarmo, je to podvod. ()

silentname

"La La Land". Rok 2017 má pre mňa výrazne dobré filmové otvorenie, lebo nám ponúka dobré filmy na zhliadnutie, ktoré mali naši americkí susedia ešte u seba niekedy v októbri alebo novembri. Ale raz musia prísť aj do Európy, že? A som rád, že prišli, lebo musím povedať, že toto je maximálne príjemný, nádherne pozerateľný film, ktorý si ma rozhodne získal. A nielen pre jeho muziku a hercov, ale aj pre úžasnú atmosféru, ktorá niekedy dokáže plynúť len z toho, že tu máme veľmi príjemné teplé farby počas každého večera a vyzerá to úchvatne. Obaja herci sú mi veľmi sympatickí, majú medzi sebou dobrú chémiu a Emma Stone je tu podľa mňa zatiaľ vo svojej najlepšej a najvýraznejšej role. Pretože sa konečne dokázala trošku sama od svojich typických rolí odosobniť a dať nám niečo iné. A chvalabohu nič také ako sme mali v prípade Aloha. Tu to funguje. Hudba je super, dokonca sa tu ani nemusí veľmi veľa spievať, no inštrumentálne a tanečné pasáže sú vynikajúce. Ak máte radi muzikály, alebo výborné filmy všeobecne, tak si tento film čeknite. Vizuálne, hudobne aj režijne je to krásne. Plné dlhých príjemne plynúcich záberov bez zbytočných strihov, rovnako skvelé je aj, že tu máme momenty, ktoré skutočne nechajú viac vyniknúť danú scénku len s tým, že sa všetko okolo nás pohltí do temnoty a máme sústredenie len na to, na čo sa máme sústrediť. Plus sa mi aj páči záverečný alternatívny koniec, ktorý skôr ukáže, ako by to vyzeralo, keby bol svet absolútne ideálne miesto. A je to super. "La La Land" je nádherný, vtipný, energický, príjemný film, ktorý skutočne odporúčam vidieť. Čeknite si ho a užite si ho tiež. Hodnotenie: A ()

Slarque

Nijak mne to neuchvátilo. Nejlepší muzikálové číslo je hned v úvodu a obě hlavní postavy se na plátně objevily až po jeho skončení. Dalších písniček je už vlastně ve více než dvouhodinové stopáži jen pár, což je zaplněno několika tanečními čísly. Zhruba dvě písničky jsou solidní nadprůměr, zbytek šel rovnou druhým uchem ven. Scenáristické pojetí závěru se podle mne k tomuto typu filmu vůbec nehodí. Emma Stone je výborná, Ryan Gosling s ní celkem drží krok. Žádný z nich není dvakrát dobrý zpěvák, ale to by mi u takovéhoto filmu nijak nevadilo. Režisér bravurně zvládá jednotlivé scény, ale jejich souhrn mě tentokrát prostě nepřesvědčil. ()

Pedestrian

(2x kino). Moc nechápu výtky vůči choreografii, o kterou tu vlastně vůbec nejde, stejně jako to ani není moc muzikál (stačí si pustit oficiální klipy z filmu, které na nic takového nelákají). Druhá polovina je totiž pořádně temné drama. A miluju, jak se film soustředí jen na dvě hlavní postavy a nikdo jiný ho nezajímá. ()

eLeR

Mne keby Sebastian zatrúbil pred domom, tak obúvam stepovacie topánky a do sekundy mu sedím v aute. 3,5* ()

LoLaa

La La Land mi svým námětem i pojetím tak trochu připomínal muzikál Begin Again, který jsem si od prvního zhlédnutí (a poslechnutí) prostě zamilovala. Ač Ryan i Emma patří mezi mé velké oblíbence, mám je radši odděleně, měla jsem pocit, že ta chemii mezi nimi (v porovnání s Keirou a Adamem v Begin Again) tak nějak nefungovala. Film jako takový, hudba i taneční prvky byly skvělé, zaujalo mě i rozdělení na roční období a pohledy obou hlavních hrdinů. Do plného počtu hvězdiček a naplnění očekávání tolik opěvovaného muzikálového dramatu tomu přeci jen něco málo chybělo. ()

Happens

Mírné zklamání způsobené vysokými očekáváními. Prostě to není Pomáda. To moderní pojetí v abstraktní verzi mi nesedělo, písně a melodie, na které si za měsíc nikdo nevzpomene. Gosling je sice skvělý herec, ale charakter postavy mi úplně nesedl. Přiznávám, že muzikál není úplně můj TOP snový žánr. ()

dopitak

Slabý pokus o muzikál. Měla mě varovat už úvodní scéna na dálnici. Hudebně hrozné, jedině snad ty starý fláky u bazénu by se daly pustit znovu (Take on me, Tainted love) Stopáž je NEOMLUVITELNÁ, a kruté je i to, že se zase páni porotci jednou pořádně sekli, aspoň na Glóbech. Očekávám Oscara pro Emmu, za scénář (je katastrofa), střih, režii, a snad jen nominaci za hudbu, herce chlapa a Best Sound Mixing, Best Sound Editing. Ryan je ultrasympaťák, ale Emmu Stone neberu, není dostatečně sexy na role, do níž ji permanentně obsazují (včetně Woodyho). Ten alternativní závěr se mi líbil technicky, ve filmu je ale spíš jako odsávačka na ženský slzy. A prej to tak fakt funguje :-))) Kdyby nápad vzdát hold jazzu dopadl, tleskal bych, takhle mohu jen ocenit odkazy na dobu filmově minulou (Cinematoscope, Rebel bez příčiny). EDIT 24.1.2017: 14 nominací? hahaha, ještě to šlo v animácích... A smutný je, že tentokrát má verbal pravdu. La La Land je totiž sračka. ()

classic

Film - L 3, som najprv videl v kine, a to začiatkom januára, práve keď obdržal neuveriteľných 7 Zlatých Glóbusov !!! V tomto týždni som zaznamenal ďalší REKORD, keď získava monumentálnych 14 nominácii na Oscara, pre 89. ročník, odvysielaný vo februári tohto roku. Strašne veľa ruchu, kvôli tomuto filmu ? Áno, je to nespochybniteľná pravda, len otázka je taká, či si to vôbec celé zaslúži, či to náhodou nie je akosi nadhodnotené ? Mením úvod mojej recenzie, pretože som si to pozrel, po druhýkrát, s tým, že sa na túto vec celkom dobre pozerá, ale nie som až tak omráčený, akoby som chcel byť, a ani 3. , či 10. pozretím, svoj názor nezmením ? Skôr nie, ako áno. Odteraz je pôvodná R-E-C-E-N-Z-I-A, s dodatočnými textovými úpravami... - Z filmového muzikálu, v rytme moderného jazzu, sa odvíja príbeh, s dvomi hlavnými postavami, z ženského protipólu, sa snaží postava Mia Dolan, vybudovať kariéru herečky v Mekke Filmu, z mužského protipólu, sa pre zmenu postava Sebastiana Wildera, snaží uspieť v brandži, ktorá už nemá takú váhu, ako pred rokmi, jazzovým pianistom by rád bol, s vlastným klubom... Tieto dve postavy, na seba náhodou natrafia, keď Sebastiana vyhodia na Vianoce z nočného klubu, kam čírou náhodou zakotvila Mia. Takouto „náhodou” na seba narazia, ešte niekoľkokrát. Neskôr sa dajú do kopy, a predierajú sa svojimi životnými situáciami, keď Ona behá po hereckých castingoch, On sa musí prispôsobovať človeku, ktorým jednak pohŕda, ten Sebovi ponúkne prácu, ale musí hrať tak, ako si to vyžaduje doba, čo sa páči mladým... Dejovo je film prispôsobený ročným obdobiam, je predvídateľné, že obidvaja sa stanú úspešnými, ale nepoviem, ako, to si musí každý pozrieť v kine, alebo potom na nosičoch Blu - ray, či o pár rokov v TV ! S postavami som sa MOC nestotožnil, väčšinou ma nudili, boli dosť vykonštruované, ako samotný film sám ! Muzikál, v ktorom som si neobľúbil ani jedno číslo, tak to je veľmi, ale veľmi zlá VIZITKA !!! Samotný úvod na diaľnici, je dynamický a rázny, so zaujímavým tanečným a speváckym číslom, ale to je asi tak všetko ? Režisér a scenárista, v jednej osobe, Damien Chazelle, musí byť hlúpy až naivný, že si myslí, že hlavná ženská postava Mia Dolan, rozpráva o klasikách, ako Leopardia žena, Casablanca, či Povestný muž, doma ma nalepené plagáty Ingrid Bergman, so Sebastianom sa vyberú na Rebela bez príčiny, nachádzajú sa v rovnakých miestach, ako James Dean, či ukazujú filmové štúdio, kde sa nakrúcala legendárna romantika Casablanca, a tým chce, akože povedať, že vzdáva poctu starému Hollywoodu ? Akýsi HOLD ? To snáď ani nemyslí vážne ? Mňa NEOPIJE rožkom, možno takých, ktorí sú dutí, ktorí nemajú ani páru o tom, čo sa rieši, o akých filmoch sa vo filme rozprávalo, tak o tom nemalo šajnu, asi viacero jedincov ? Som si istý ! Toto nestačí na to, aby som bol ohúrený, tzv. opulentným muzikálom, na ktorý sa iba hrá, a nie je ním. Režisér si mal vziať príklad od Minnelliho, Fosseho, Wisea, napozerať do úmoru klasické muzikáli, ako Američan v Paríži, či aj Spievanie v daždi, alebo ešte Čarodejníka z krajiny Oz, zasadiť dej do minulosti, a výsledok by bol oveľa lepší, ako toto, nie príliš dobré filmové dielo, ktoré má nudné postavy. Technické zložky, ako kamera, je vskutku parádna, ale iba v niektorých momentoch. Výprava a kostýmy, ktoré do tohto žánru patria, ma takmer vôbec nezaujali. V hudbe, je veľká záruka kvality, ale sa v nej stále opakuje jeden a ten istý hudobný motív, na myslí mám pieseň : City of Stars. Podľa mňa, toto nie je až tak kvalitný film, ako väčšinou všetci vravia. Dá sa naň, bez problémov pozerať, ale po záverečných titulkoch, si človek povie, že to nie je nič - EXTRA strhujúce... Takmer vôbec sa tu nič nedeje. Žiadny výrazný ZLOM v deji. Strih po 5. rokoch, dáva na zreteľ, že sa všetko pekne kompletne zmenilo, a to takmer na záver. Ale treba si všimnúť, že ak by sa pôvodne so seba zamilovali, v tom nočnom klube, že Ona sa mu prihovorila, On len okolo nej drzo prešiel, tak je jasné, že by sa ich životy odvíjali inak, ako to znázorňuje pekné filmové finále...Stone bola lepšia v Birdmanovi !!! , Gosling, dúfam, že bude trochu viac živší v Blade Runnerovi 2049 ? Emma má pekné veľké oči, ale to nestačí... Stone s Goslingom, sú zaujímavo zohratá dvojica, s predošlými skúsenosťami. Som strašne zvedavý, koľko tých zlatých plešivcov vo februári na odovzdávaní, nakoniec premení ? () (méně) (více)

Arsenal83

Pomerne nuda, propagácia jazzu v otrepanej forme. Na jednu stranu sa film tvári, ako by bol retro, a to atmosférou, kostýmami, no na druhej strane tam vyzváňajú smartfóny a Gossling hraje na synťáky prenajaté od Scootru. No tak sa nám Ryan kvôli filmu naučil hrať na piane a šup hneď má nomináciu na Oscara. Na Emmu Stone sa nedá pozerať, vyzerá tu veľmi zle, navyše jej mimika je vyložene divná. A to má dostať tú plešatú sošku? Nechápem. Nefunguje tu toho veľa. Romantická časť – nepresvedčivá, komediálna – ani raz sa nezasmejete, dráma – takmer nulová, pesničky – nezapamätateľné okrem jednej, ktorú spieva Emma na kástingu, tá bola fakt skvelá a precítená. Je však neuveriteľné, že mladý režisér Chazelle, ktorý stvoril Whiplash, a ten rukopis tu je cítiť, dokázal takto zmrviť film, hoci Akadémia nebude súhlasiť a rozhádže ocenenia, ako by to bol film storočia. Nemám rád muzikály, nečakal som veľa, ale dostal som ešte menej. Jediné, čo tu vyšlo, boli sporadické pekné scenérie, raz za čas nejaký ten taneček a spomínaná pieseň. ()

Ghoulman

Výrazný současný filosof, marxista (a často i recesista) Slavoj Žižek nejednou prohlásil, že v současnosti si všímá trendu mizení opravdu romanticky pojaté lásky z života průměrného člověka. Poukazuje nejen na jakousi všeobecnou pragmatičnost (partneři mohou být v případě potřeby bez problémů nahrazeni), ale i na éru různých seznamek, ve které se vracíme k předem domluvených „sňatkům“ z dřívějších dekád, s tím rozdílem, že dnes lidé již nejsou vydáni na milost svým drahým rodičům, či tetičkám, ale dobrovolně vkládají své partnerské štěstí do rukou seznamovacích agentur, koučů, apod. Jistě, podobně vyhrocené tvrzení může působit úsměvně (a mám takový dojem, že to byl i Žižkův záměr). Avšak jestliže se podíváme na Hollywood posledních let, nabízí se otázka, zda-li na tom nebude trochu pravdy a zda určité osudové pojetí lásky ze společnosti vážně tak trochu nemizí. Čím dál tím častěji se totiž v romantických filmech objevují tendence spíše k zesměšnění romantiky a melodramatičnosti, než k jejich posilování. Na tomto místě bych rád udělal jedno čestné prohlášení - vážně mi tahle změna v mnoha případech vůbec nevadí. Ale na druhou stranu přiznávám, že u La La Landu mi "odmítnutí lásky" přijde až překvapivě razantní. Proč vlastně? Všimněte si, že většina hollywoodských filmů má dvě linie vyprávění. První se zabývá cílem hrdinů, jejich posláním (od malých bojůvek, až třeba ke spasení světa). Druhá linie se pak věnuje vztahům, ať již rodinným, nebo milostným. První linii nazývají filmoví teoretikové pracovní, druhá se vžila pod pojmem soukromá. Zatímco třeba v akčních filmech má linie pracovní povětšinou navrch (např. McClane musí primárně sejmout německé teroristy, jeho manželské problémy jsou totiž vedle Gruberovi bandy docela marginální), v romantických snímcích je tomu přesně naopak. Jistě, do soukromé linie (vývoj vztahu mezi mužem a ženou) připluje občas i nějaká ta povinnost, ale povětšinou je to jen banalita, jež nezabrání v rozpuku veliké, osudové lásky (či vodopádům slz při jejím nenaplnění). La La Land poměr pracovní a soukromé linie obrací naruby. Kdybychom si odmysleli veškerou vatu, v podstatě hlavním sdělením filmu je, že kariéra je mnohem podstatnější než láska/partner, protože partneři jsou (jak ukazuje poslední pasáž „zimy“) nahraditelní (nikoliv však „splnění si snu“). Celkově mne nicméně vedou k mírnějšímu hodnocení především velmi sporadické hudebně/choreografické vsuvky, už kvůli tomu, že ty, co ve snímku jsou, jsou vážně skvělé (jako například grandiózní antré v automobilové koloně, či povznášející překvapení v planetáriu). ()

Chrustyn

Zvláštní a vizuálně vybroušený muzikál, kde mě bohužel zaujalo jen první hudební vystoupení. Zbytek byl sice profesionální a skvěle zahraný, ale hudební čísla mi nesedla. Každopádně Chazelle je talent. ()

marhoul

Geniální pocta filmu, jako takovému! Dokonalé, milé, klasické, jemné, syrové, vkusné, barevné, inteligentní, strhující, hudební, bravurní, překrásné a lidské! Oscary si zaslouží a pevně věřím, že si Emma Stone odnese také jednoho. Jakoby, v tanečních scénách, ožila Rita Hayworth. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary