Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

mateas.matt

Tady mi neco nehraje. Tohle je pokracovani Labyrintu a nebo dalsi "zoombie" tuctovka? A jestli ziskavaji z techto deti-bezcu leky, proc ze je vlastne cpali do labyrintu, kde je muze kde co zabit? Proc proboha stavet velke a slozite labyronty, kdyz je na ty kapacky mohli nahazet rovnou? Dvojka vypada jak uplne jiny film osazeny stejnejma hercema, prirazenej k sobe a trada, mame pokracovani. Jestli to takhle pujde dal, v pokracovani budem mit emzaky a dej se bude odehravat na Marsu. ()

hell_boy

Kompaktnější než první díl, kulisy a celková postapo atmosféra super, ale dějově je to pořád hrozně nevyrovnané. Nemá to hlavu ani patu, nějaké náznaky a pokusy o vysvětlení toho, co se děje tam sice jsou, ale nadělají ve výsledku víc škody než užitku. Přesto jsem zvědavý na pokračování. 60% ()

Hepy13

Po prvním díle, na který se mimochodem velmi pěkně a s napětím dívalo. (A přesně jak napsal Malarkey, tak i podle mého hodnocení to tak na první pohled nemusí vypadat). Jsem čekal že to Wes Ball na podruhý nedá. Ale dal to celkem obstojně. Nejvíc jsem se obával že bude chybět atmosféra....víte jak to myslim. Taková ta ''Kde to kurva jsme??'' kterou by každej v nějakym tom bludišti měl. Tahle série pro mladé, jak by se Labyrint dal taky nazvat, mi rozhodně chutná daleko líp než třeba Twilight, Divergence nebo Hunger Games. Nakonec mám ale jednu ''zanedbatelnou'' otázku. Kde byl sakra nějakej ten labyrint??? Asi jako labyrint byl myšlenej ten zničenej svět. S tim se ale já nemůžu spokojit. Celej film jsem se těšil na vyděšený obličeje, jak budou zmateně pobíhat v bludišti, a vono houno. Tak snad příště... ()

BlackHood

Jsem rád, že se film lišil od knížky a jsem napjatý, jak to tvůrci mají v plánu zakončit v posledním dílu. Útěk ze základy ZLOSINu byl nejlepší a nejnapínavější. Klidně mohl být celý film jen o něm :) ()

TheSpearCZ

Potom, co jsem vychválil, dle mého, povedený první díl jsem tam ve zvědavosti a v domnění, že dostanu stejně povedený film hned poslal dvojku a bylo z toho teda hodně rychlé vystřízlivění. To, co tady scénaristé vyplodili se jen tak nevidí, to byl výplach absolutně náhodných nápadů, kde si někdo řekl, že to bude strašná bomba, ta ale skončila maximálně tak napsaná na papíře. V jedničce fungoval především tajemný labyrint a otázka "kdo nás do labyrintu poslal", ale tady místo toho není už vůbec nic, o to hůře, že to končí, jak to končí. Zlosyn na tohle koukat. Čisté 2* ()

johnymdoe

Mladí herci strašní, staří dobře vybraní a dobří, příběh nula, efekty sto(nemluvím o digitální kryse-ta byla otřesná a i já bych ji naanimoval lépe). Další film pro mládež, což odpovídá osazení kina, kde jsem byl jednoznačně po třicítce nejstarší..což mluví za vše. Když umře jeden "hrdina" na zombie virus..příšerná scéna kdy se sám zastřelí a ostatní se kdesi na poušti jak na rozkaz zastaví, já dostal málem záchvat smíchu a byl jsem jediný :-D :-( Divák vedle mě (když tam jednoho z těch ... trefí blesk) "ať neumře, ať neumře, ať neumře" - já prostě nemohl udržet smích...jsem ale rád že jsem udržel svěrač. Navíc celé to dílo mělo 2 hodiny, takže to bylo i poměrně DLOUHÉ..Jednička alespoň sci-fi, tohle už jen Dawsonův svět, nicméně naštěstí se tam hodně střílelo a byli tam ti zombíci, takže průměr a 50%. ()

warrenur

S filmami, kde deti a nastrocny celia nastraham a zucastnuju sa kadejakych hier, testov a zapasov sa za poslednych par rokov roztrhlo vrece. A tak i tu, s osadenstvom preplnenom hercami z Game of Thrones, mozeme vidiet rovnaku, neoriginalnu dejovu liniu, ktora bude mat dalsi a dalsi chaby diel, typu Hunger Games a inych. Nie moja salka kavy, nebavil som sa. Ale kedze su tieto kusky zamerane prave na tu vekovu kategoriu, aka v tychto filmoch prevazuje, uzivia sa i do buducna. Pre nas ostatnych, je tento "skvost" len naivnou bachorkou zabity cas. ()

bezvim

Dokud člověk nezačne (pátrat) a dumat (p)o spojitostech s prvním dílem a hodnotí pouze kvalitu samotného filmu, nedopadne to tak špatně. Ve skutečnosti jsou akční scény dobře nasnímané, dynamické, dialogy rozumné, scény skvěle nasvícené, efekty ucházející, obrázek postapokalyptického světa i technologií povedený, herci schopní. Jen v těch souvislostech to prostě nedává smysl, ale za to podle všeho může předloha, takže režisérovi a scénáristům musím sklonit poklonu. Chytře toho totiž moc nevysvětlují a tudíž zůstává prostor pro spekulace, které většinu wtf momentů obhájí. ()

Matli

Těžko hodnotit, na jednu stranu lepší na druhou stranu horší jako jednička. Zdevastované město a jiné efekty jsou parádní, ale jinak jsem občas usínal. A ničím mě to extra neobohatilo. Možná jako celek až ukončej sérii, tak to za 4 bude. 63% ()

ViktorEl

Na 5 hviezd to určite nemá a možno po druhom pozretí zmením názor, ale nemôžem si pomôcť takýto druh filmu sa mi páči. Po druhom pozretí 4 hviezdy ten prvý dojem vyprchal. 70% ()

Monisek

Omg, co to jako má být? Jsem zvědavá, co vymyslí ve třetím díle, protože tenhle film nemá z knížkou téměř nic společného...!! ()

dragoliz

Oproti jednotke o dosť slabšie. Tá bola jasne tématicky vyhranená, navyše ponúkala dobrú dávku tajomna v podobe toho labyrintu. V tomto pokračovaní už labyrint nie je a film, mám z toho taký pocit, sa rozliezol do všetkých strán a ohlodáva po kúsku zo všetkého možného, čo už všetci dobre poznáme. Stratu motivácie medzi hlavnými aktérmi sa akoby snaží nahradiť hutným obsahom, ktorého je ale strašne moc a absolútne sa to mixuje až to nedáva zmysel. A čo je najsmutnejšie - tým, že tú motiváciu strácajú "hrdinovia", stráca ju aj divák pri sledovaní filmu. Nepomáha tomu ani absolútna neoriginalita námetu alebo nelogickosti v konaní hlavných postáv. Technicky je to však stále skvelé a niektoré scény sú ozaj pútavé. Ako celok to ale nedopadá uspokojivo. Jediný, kto ma skutočne potešil, bol Gus Fring. :) ()

Eratashi

Zpatlaný film psychodelických výplachů mozků. Nelogické chování jedinců je dotvářeno béčkovými překážkami. Nuda a předvídatelnost je zabiják. V dnešní době, kdy jsme viděli už toho tolik na stejné téma, je tohle považováno za vykrádačku. Originalita z prvního dílu vyprchala a stalo se z toho teenagerovský film o ... o čem vlastně ... pochybující se postavičky sem tam, aby zjistili, že všichni jsou špatní. ()

Bozvav

Zatímco jednička mne vcelku nadchla, tak dvojka už tak dobrá nebyla. Nečetla jsem knižní předlohu, ale dcera říkala, že se jí to moc nedrží. Každopádně film měl spoustu děr v logice, akce nepřehledná. Koukat se to dalo, ale žádný zázrak. Sotva 40%. ()

jasanka

Tematicky o dost jine nez jednicka, ale porad super. Fandila jsem nasim hrdinum, prostredi bylo taky zajimave. Tema krasne aktualni (2020). ()

MikeeTheory

Zklamání. Jestli se jednička vzdalovala od knížní předlohy, tak u dvojky to platí dvojnásob. Příběh je kompletně překopán a s ním i charaktery hlavních postav. Nemyslím si, že je to úplně na škodu, ale ty opravdu velké zásahy do děje čtenáře asi zabolí. Film však minimálně nabízí divákovi alternativu a i jiný pohled na věc. To by ale některé souvislosti nesměli postrádat logiku a dějové zvraty nebýt tak lacíné a předvídatelně. To u knížky byl člověk několikrát mile překvapen, nebo dokonce šokován. Tvůrcům nicméně bezpochyby musím pochválit celé postapokalyptické prostředí, které vytvořili, a také hororové prvky. Komentář k hudbě : John Paesano se posouvá. Hudebně logicky navázal na motivy z jedničky, přídává na epičnosti a navíc přináší akčnost, zběsilost a dynamiku. Stále to není nic výjimečného, ale do kategorie autorů s velkým potenciálem můžeme skladatele v klidu zařadit. Hudba k Labyrintu je totiž snadno zapamatovatelná, výrazná a (i když to bude znít trochu hloupě) i typicky filmová. Myslím, že se toho od Johna ještě hodně dočkáme. ()

Majkak

Druhý díl Labyrintu přináší více akce a depresívnější atmosféru. Oblast prachu a spáleniště se střídá s troskami výškových budov a opuštěných velkokapacitních výrobních a skladových prostor. Těch zombií je až příliš a nehrají podle žádných pravidel. Wes Ball se neobtěžuje vysvětlováním, fungování imunity a možnosti zombíků jsou proto občas nezřetelné. První část je velmi akční, s krajně jednoduchým dialogy skládající se především z výzev a pobídek k ještě rychlejšímu běhu. Oproti jedničce dvojka podstatně zajímavěji představuje společnost ochotnou obětovat některé jedince pro blaho jiných. ()

rhobos

Film od kterého jsem očekával mnoho a dostal jsem něco úplně jiného. Ale neříkám že je to špatně.. Dospělejší pokračování prvního dílu, kde se dočkáme více akce a to není v Akčním filmu určitě na škodu. Celkový dojem podtrhuje a o 100% vylepšuje parádní hudba, která je po celý film opravdu špičková. To co pro mě osobně ubralo tomuto filmu je to, že jsem si nemohl nevšimnout některých podobností s letošním Šíleným Maxem. Celkově film hodnotím kladně a čekám na pokračování na které si určitě opět najdu čas v kině :). Za mě 85%. ()

P.J.2

Necekane o tridu lepsi nez prvni dil. Epictejsi, monumentalnejsi a i prestoze jde o vykradacku bezpoctu jinych filmu tak si zkouska ohnem moje sympatie ziskala. Dokonce tak moc, ze jsem zvedav na dalsi dil. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)