Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Babous

Bez začátku, bez konce. Prokletí prostředních dílů všech trilogií se promítlo i sem. Zachraňují to alespoň hrdinové, o které jsem při sledování měl celkem strach (lehký spoiler: ale na konci mě jeden z ústřední skupinky dost naštval!). Nejsměšnější mi ale přijde vztah filmového studia k tomuto filmu: na jednu stranu se ho snaží nacpat náctiletým fanynkám, ale na druhou stranu je to tak zoufale prudérní - na to, že jde o film s postapokalyptickou tematikou. V celém filmu dojde všehovšudy k jednomu polibku, jedné scéně s halucinogenními látkami a k jedné scéně, kdy se hlavní hrdina sprchuje, ale klidně by přitom mohl být v neoprenu, protože mu je vidět jenom mokrá hlava a krk, což v době Game of Thrones a Spartaka působí prostě směšně. Ale ať jenom nekritizuju: akce tam bylo dost, pár silných momentů by se taky našlo, ale tak o půl hodinu bych to zkrátil. ()

Sdoom

O něco menší hovadina než první díl, postavy o trochu méně otravné a aspoň jeden dobrý herec - Aidan Gillen - díky tomu dám o hvězdičku víc než dílu prvnímu. Už se "těším" na zakončení ságy, doufám že to tvůrci rozdělej aspoň na další 3 díly, ať v unudění diváka k smrti překonají Hunger Games. :-) (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

Melios

Pre mňa najslabší článok série ,herci samozrejme hrajú stále dobre ,no odpojenie od predlohy už samo o sebe neveští nič dobrého. No stále to má grády. Jumpscary na každom rohu. Skvelá výprava dejom. Svižné tempo. Zombíci zaujímaví. Vedľajše postavy újdu....ale niektoré sú fakt strašné. Väčšnu deja sa tu (ako hovorí názov) bude bežať. A prečo? Pretože dvojka je zväčša Zombie film! Ja osobne som si predstavoval dvojku o niečo lepšiu ,ale urazení nebudete ajkeď je dej úplne iný ako ten knižný. Obyčajných divákov a zombie fandov zaujme ,náročných divákov moc nie. 3,6* - Not great ,not terrible. ()

sedm.1

Po poměrně slušném, nicméně ne až tak působivém prvním díle, jsem byl docela zvědavý na další vývoj kolem party „útěkářů“, ale že to bude až taková jízda, tak to jsem tedy rozhodně nečekal a já jsem z dvojky opravdu nadšený, neboť prakticky ve všech ohledech první Labyrint naprosto strčila do kapsy. Dějově se to tedy celé zas až o tolik neposunulo a bohužel tu nadále stagnuje i zajímavější vývoj a uchopení charakterů jednotlivých postav, ale zbytek je opravdu parádní záležitost, především pak samotné zpracování je tedy neskutečný pokrok kupředu, film od prvních minut nabere strhující tempo a neubere z něj až do konce, jeho skvělá zápletka zde disponuje nápady, nečekanými situacemi a zvraty, spoustou napětí, parádní atmosférou, a hodně mě bavil i vizuál světa za zdmi Labyrintu, díky zombíkům jinak nabízí Zkoušky ohněm i působivé hororové prvky, ale musím zopakovat, především ten spád, to je prostě kulervoucí a dechberoucí náhul, který si zaslouží upřímný obdiv. Tohle zatraceně výrazné a efektní pokračování mě zkrátka opravdu nadchlo, je temné, syrové, častokrát dost nekompromisní, za mě tudíž jasný palec nahoru a doufám, že i trojka bude pokračovat v nastoleném trendu, neboť tentokrát to nedosáhlo na maximální hodnocení vážně jen o chloupek. ()

Kienast

Tohle je úplně někde jinde než ostatní filmy podle knih "young adult" za 1. dost odlišné než kniha - a vůbec to není špatně za 2. skvělé obsazení za 3. úžasná akce a pořád se tam něco děje nic tam není navíc ! za 4. Wes Ball je borec ! Chci to vidět znova ! a natěšenost na další díl :) Viděno v kině v předpremiéře ()

Lukoboss

Zatímco jednička byla napínavá, záhadná a tím pádem taky celkem zajímavá, uměla navíc vytvořit pocit napětí a hustou atmosféru i během bílýho dne. Mohl za to právě Labyrint, kterej to má v názvu. No a jak zmizel labyrint, zmizelo i všechno ostatní. Tady už se to staví výhradně na akci, musí se hlavně utíkat, takže s hlavním hrdinou utíkáme před "vězniteli", před mutanty, před vojáky, před bouřkou atd. Neustále... Akce už není ve dne, ale výhradně v noci, asi aby to mělo větší grády. Ale nemá. Příběh začíná hloupnout, snaží se to všelijak kombinovat různý možnosti, ale nefunguje to. No a ten závěr?! No jo no, musí se na to přece ještě naroubovat aspoň jeden díl. Hodně se divím tomu, že tady má dvojka vyšší hodnocení oproti prvotině. ()

KoRner

Sfilmovaná hra, ktorej najlepšia pasáž je keď sa uteká pred zombíkmi. Ostatné treba prezývať a keď sa ukáže záverečný "twist", treba sa len ťukať na čelo a veriť, že v pokračovaní to napravia a žiadne debilné odhalenia nebudú. Postavy vcelku sympatické, napínavé je to dostatočne, avšak Camerona mi to aj tak nepripomína. ()

joora1

Na tomto snímku byl určitě nejzajímavější právě samotný labyrint. V dalším díle jsme svědky postapokalyptického světa a jednoduché zápletky. Funguje to tak střídavě. Střídá se zajímavá stylizace se spoustou prázdného obsahu. Jako celek to není uplně špatné, ale prvnímu labyrintu jsem fandil mnohem více. ()

korndaddy odpad!

Párkové slavnosti, se nám posunuli do druhého kola, kdy se klucí mužou laskat v pohodlí domova. Nebo jak to nazvat. Ale ty bukvice si toho neváží a mažou si prohánět řiťky mezi zombíky, amazonky a další haldu dojemných žvástů, který prostě nebavějí.. Tahle trilogie ztratila všechno čeho v jedničce bylo jako šafránu, ale bylo... A myslím, že po druhém díle to je celkem brzy. ()

Seti

Na začátek je třeba říci, že kdo neviděl předchozí Maze Runner, ať o Scorch Trials ani neuvažuje, jelikož film navazuje přesně v momentě, kdy ten předchozí končil, takže kdokoliv by začínal až nyní (a nezná předlohu), bude pěkně v lese. Tvůrci se již nezabývají žádnými představovačkami či vysvětlovačkami (předpokládají, že je divák v obraze) a přeživší hlavní hrdiny rovnou mrsknou do víru dění. A to velmi svižně odsýpá. Ze Scorch Trials se stal převážně čistokrevný akčňák ve stylu Mad Maxe a to se všemi pozitivy i negativy. Pozitiva naleznou především akčně nalazení jedinci, jelikož hlavní hrdinové jdou z honičky do honičky, občas okořeněné nějakou tou přestřelkou a akce je z mého pohledu dost povedená. Režisér sice nepředstavuje nic, co bychom již neviděli dříve, ovšem co se řemesla týče, tak se jedná o velmi solidní práci, která vás dostatečně vtáhne a přibije do sedačky (na velkém plátně pak působí dvojnásobně). Dalším pozitivem je bezpochyby nastíněný postapo svět a atmosféra, jež ho obklopuje (občas jsem si říkal, že by stačil zelenošedý filtr a některé výjevy nebudou mít k třetímuFalloutu daleko). Já osobně jsem byl v celém průběhu vždy zvědav, na co či na koho naši mládežníci narazí nebo jakou lokaci nám tvůrci ukáží a nebyl jsem zklamán (přestože obligátní zombie nákaza už je trochu provařená). Negativa se pak vztahují k samotnému příběhu a vyprávění, jelikož rapidní zakčnění má za následek také značné zjednodušení. V návaznosti na předchozí díl se toho mezi akcí moc nevysvětlí, a když ano, tak to zrovna dvakrát uspokojivé není. Výhled na další díl toho bohužel příliš v rámci zajímavosti příběhu neslibuje, proto chápu, že lidé dožadující se po jedničce nějakých pádných a především zajímavých odpovědí nejsou zrovna nadšení. Scorch Trials se nám vyprofiloval jako přímočará akční záležitost s velmi solidní akcí, tempem i atmosférou, odehrávající se v zajímavém světě, která se však po příběhové stránce moc zajímavého posunu nedočkala. Uvidíme jak doapadne další díl (závěr?). ()

Han22

Vynikající nápad a záhada z jedničky je pryč a co zůstalo? Zákařná korporace (s ultradebilním jménem Zlosyn :D), zombíci, postapo svět, rychlé střídání lokací. Co mi to připomíná? Ano Resident Evil klon jak když vyšije. Musím uznat, že jsem se celkem bavil, mělo to spád, občas slušné postavy. Bohužel skvělé scény (kanály a parkourový útěk ruinami) se střídají s těmi naprosto debilními (hudební klub). Navíc to celé připomíná cestu odněkud někam, protože jde evidentně o výplňový díl série, takže se naprostý hovno vyřeší a než natočí trojku, budu si prd pamatovat. A ta dementní zrada ve finále mě pěkně nasrala. A když už srovnávám, Resident Evil měl akční scény na nesrovnatelně lepší úrovni. Takže lepší 3*. ()

iXtr3m3

Jednotka bola kvôli "Labyrintu" určite o stupienok vyššie, ale pokles o hviezdu neznamená, že je to omnoho horšie. Je to super, pekne to rozvíja svoju mytológiu, je to veľkolepejšie a ako návnada na poslednú časť je to skvelé. Hunger Games bol na tom podobne, Divergencia rovnako, vieme však, ako to dopadlo. Tuto si však myslím, že posledná časť bude dôstojná a ukončí to tak, ako sa patrí. ()

Madluska

V některých ohledech ještě slabíš než jednička, na druhou stranu už se začne aspoň něco dít a rozplétat. Stále přetrvává trend z prvního dílu - postavy mají tunu času a stačí říct o jednu větu víc a může být o kvadrilion problémů míň, ale oni ne... Zarytě mlčí, případně něco nakousnou a pak jsou strašně překvapení, když jim jejich dokonalé plány nevyjdou. Ohledně plánování je zcela geniální Thomas - vždycky něco vymyslí - no, řekněme že spíš ho něco napadne, tak se do toho pustí a doufá, že to vyjde... Protože je hlavní hrdina a musí nějak přežít do trojky, tak to vždycky nějak dopadne, že... Nevím nevím, jestli tohle unesu u ve třetím dílu, nebo si ji odpustím... Oceňuji ale docela hezky vystižený postapo svět a atmosféru nejistoty. NA druhou stranu závěr působil až směšně... :-) ()

HiddenDragon

Druhy dil "Labyrintu" s boybandem a holcinou v hlavnich rolich primo navazuje na utek do vnejsiho sveta v jednicce, coz nabizi spoustu novych exterieru. Presto se Dashnerova "obsese" bludisti a chodbami projevi i na nekolika mistech zde, coz je sympaticke :) Triky a masky jsou dost kvalitni, ale jako celek to neni zadna pecka, co by bourala zebricky. Napr. stopaz je dost silena, byt to o pul hodiny kratsi, je to snesitelnejsi. Krom nudnejsich pasazi je tu totiz znatelne vic akce, ktera me bavila. Vsechno to ale divak uz zkratka nekde videl - vpodstate je to mix videohry The Last of Us (jako serial zde) a RE Zanik. Film pry neni presne dle knihy, tak tezko rict, kdo od koho pri vymysleni stylu infekce i nakazenych opisoval :) i zde ma nakaza Flare (Erupce) houbovity raz a ovlada mozek jako v TLOU. Piscitymi sceneriemi s rozbitym velkomestem zas pripomene zmineny Resident. V tom vsem parta pubertaku neustale odnekud nekam zdrha. Konec je "to be continued", cili to chce hned trojku. ()

Mafian

Smíchejte Ostrov, Světovou válku Z a Já, legendu a vyjde z toho nový Maze Runner. A slovo "runner" je na místě, ve filmu se totiž nedělá nic jinýho než že se pořád utíká a špatně rozhoduje. Hezky na střídačku. Člověk pak v kině upadá do mikrospánku... ()

Janega

Celkový príbeh knižnej série je deravý ako sito a už prvý film uchopili zo špatného konca, takže som veľa od tohto filmu neočakával. No ale zostal som celkom milo prekvapený, ako si poradili s predlohou. A poradili si s ňou tak, že si filmári vytvorili vlastný príbeh. Pravdu povediac dej filmu mi dával viac zmysel než samotná predloha, čo je prekvapivé, keďže nie som zástancom príliš veľkých zmien filmu oproti knihe. Dej graduje, akcia je dobrá, zombie sú fakt strašidelní a tí mladí herci už moc nelezú na nervy. A všetko by skončilo dobre, keby niet toho debilného konca. Najmä tej poslednej scény, kde má hlavný hrdina debilný patetický monológ a následne sa k nemu všetci pridávajú aj napriek tomu, že mu každý chrstol do ksichtu, že je to blbosť. Tie dve šťandy, čo sedeli za mnou v kine a polovicu filmu sa rozprávali, sa začali na tom smiať a ja som sa musel s nimi. ()

Speedy01

Líbil se ti první díl ? Tak koukej zvednout zadek a mazej do kina. V jistém ohledu rozhodně zábavnější než první díl. Příběhově se dá srovnávat s hladovými hrami, ale když už jsme u nich... - ty já opravdu nemusím, ale i přes to jsem se pobavil. Jeden z mála filmů na který bych asi doporučil jít ve 3D, nevím konkrétně čím to, ale vtáhlo mě mnohem více do příběhu. Momentálně pro mě snad jediný film který stojí za to shlédnout ze sedačky kina. PS: od děje nečekejte něco závratného, stále v čele skupiny adolescentů Thomas, kterého všichni bezmezně poslouchají, který na vše přijde a vše dokáže. 4/5. ()

dopita

Minulej film byl docela svižnou a žánrově zábavnou podívanou, tentokrát je to bezvýrazná nuda. Tragédií jsou herecké výkony, naopak kladem (a hvězdičkou navíc) je hudba. ()

HArna

Přesto, že jsem viděl první díl, tak jsem si nepamatoval jak to vlastně skončilo. To je možná zapříčiněno sklerozou, ale taky "kvalitami" prvního dílu. Moc nechápu v názvu Labyrint. Celý film byl dost dlouhý a i přes to, že hlavní partě často hrozila smrt, tak mě to netankovalo. Moc keců okolo, stále dokola ta stejná omáčka jako v dalších x filmech podobného ražení. NUDA 20% ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)