Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

gegina31

NO TY VOLE! Tak to byla pecka. Pět, pět a ještě jednou pět. Takhle jsem se dlouho nezasmála. Slzy v očích, bolest břicha od smíchu a ještě pochechtávání v posteli, když jsem si vzpomněla na některé scény. Naprosto se trefili do mého vkusu. Původní Bláznivou dovolenou jsem zahlídla koutkem oka a nezaujala mě. Na takový typ komedií vlastně ani nejsem, ale tohle mě dostalo. Ani ten sráč Charlie Day, kterýho nesnáším od druhého dílu Šéfové na zabití, mi tam nevadil. Nakonec i scéna s ním byla dost vtipná. Film dle mého názoru velmi podhodnocený. ()

grogodil

John Francis Daley - nemôžem toho vola vystáť. Nemôžem si pomôcť, pre mňa to je ten "gesicht", ktorý si proste koleduje o päsť už len tak z princípu. Vždy keď som ho náhodou zazrel v Kostiach, musel som akútne prepnúť program. Zaujímevé zistenie, že spoza kamery je rovnako neznesiteľným elementom pre mňa. Griswoldovci boli doteraz minimálne záruka solídne stráveného vianočného času pri x-tej repríze v bedni, no pod Daleyho vedením je najnovší rodinný trip tejto famílie číre zlo a ukážkový príklad trapnej a zbytočne fekálnej súčasnej americkej komédie, ktorá sa mne hnusí. Nebýť tých splaškov, zvratkov a vnútorností, tak ide o neškodnú priemernú komédiu s občasnými dobrými vtipmi (korejská GPS), no takto už len z princípu tesne nad odpadom. ()

dyfur

Tak toto už do Griswoldovskej série nepatrí...možno názvom,možno tým ,že sa tam mihnu Ch.Chase a B. D´Angelo a možno a to asi hlavne tým neskutočným plagiatorstvom - keby bolo aspoň vydarené, ale toto fakt bieda.Aby som nezdržoval: hlavné fakty: 3x sa pousmejete,zažijete dosť trápneho ticha,zažijete ľútosť,že už to nie sú tí Griswoldovci čo ste čakali,získate chuť pozrieť si originál, zistíte že hlavný hrdnia v tomto filme ,ktorého hrá Ed Helms je strašne nesympatické stvorenie ....no proste KÓN JAK HOVADO....naštastie som na tom nebol v kine-len doma a zadarmo pozreté. ()

TheDon

Docela se divím, jak je možný, že někdo natočí takovou typickou Sandlerovku bez Sandlera. Tak trochu fekální komedoška, ale jen místama. I tak je tam množství fakt vtipnejch situací, který naštěstí převažujou nad těma trapnejma. Eda Helma lůzry umí, Melounek Applegateová je pořád k sežrání a jejich dva synové? Romantickej lulínek a malej bully satan, kterýho oblíbeným mučícím nástrojem je obyčejnej igelitovej sáček. Z toho jsem chcal magi v kostkách. Mám pocit,že nikdy nevyrostu a takovýhle úchylárny se mi prostě budou líbit i v pozdně důchodovým věku. 75% P.s: Počkám, kdy Albánie vyhlásí US válku kvůli Tartanu P.p.s: Ta korejská navigace nemá chybu ! 씹새끼 ()

honajz2

Originál už si pamatuji jen mlhavě, takže je jasné, že to žádná moje srdcovka není. A na stejnojmenné pokračování jsem narazil náhodou v busu a jelikož jsem zrovna měl chuť na něco, u čeho se nedá nic jiného než vypnout (a zároveň na road movie), tak jsem si to ze zvědavosti pustil. Kdybych to neviděl, tak se nestane nic, protože to je typická stupidní americká komedie, kde trapnost a fekální humor nesmí chybět, ale navzdory tomu, co tvrdí zlí jazykové, mi to nepřišlo až tak špatné. Dokážu ještě vypnout u některých filmů Zdeňka Trošky, tohle ale šlo s humorem ještě níž, ale i když jsem se tu za celou dobu jen jednou zasmál a asi dvakrát pousmál, tak musím uznat, že toho trapného a fekálního tam není tolik, pár lepších míst jsem tam vnímal a jako road movie to taky funguje. Jen holt musíte mít rádi tenhle echt jednoduchý humor, jinak budete trpět. Já taky částečně trpěl, hlavně u Chlemtodráhy a toho nesnesitelného fakana, který měl skončit kdekoli, jen ne v břiše svojí mámy, ale jsem k tomu tak mírný proto, že jsem si to představoval o poznání horší a nesnesitelnější. Hrozné to je, ale tak, že se to ješt%e dalo přežít. A jako bonus tam vyskočil Daryl. Slabé 2* ()

M.i.k.e

z původní trilogie mám sice nejradší Vánoční prázdniny,ale i zbylé dva filmy patří mezi VHS klasiky,na které se člověk tu a tam rád koukne...od nových "prázdnin" jsem raději moc nečekal a jsem tak nakonec rád že nejde o až takový průser.Je tu sice spousta zbytečně tlačeného fekálního humoru a narážek na sex za každou cenu (bez kterého se asi novodobá americká komedie prostě neobejde),tedy prvků,které původní filmy prostě nepotřebovaly a pobavily i bez nich,ale zase na druhou stranu je tu pár opravdu odzbrojujících věcí,u kterých sem se zasmál fakt nahlas (albánské rodiné vozidlo,...).Jako celek sice nikterak nevybočuje z průměru,ale je spousta mnohem horších věcí a tohle ve výsledku neurazí...60% (PS: je zajímavé porovnat jak moc nám zestárli původní Griswoldovci...) ()

Aljak

Nebolo to úplne na zahodenie, ale ani nič prevratné. V podstate taký priemer, štandard aký som od tohto voľného pokračovania legendárnych Griswoldovcov vlastne aj očakával (teda skôr som sa bál, že to bude o kus horšie). Síce som už videl kopu lepších road-comedies, ale aj toto malo viacero dobrých momentov, na ktorých sa dalo slušne zasmiať. Bohužiaľ, bolo tu aj kopu nechutného humoru, ktorý ja obzvlášť nemusím a zbytočne to pôsobilo občas príliš silene a neprirodzene. Ale tak, dalo sa to - z časti aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu. No a to zaradenie KISS FROM A ROSE, to sa mi fakt páčilo. ()

peiton

Griswoldovci??To BOLA docela fajn rodinka,lenže to by nesmelo prísť toto pokračovanie na ktoré si zajtra z najväčšou pravdepodobnosťou ani len nevspomeniem.Nedá mi neporovnávať túto nevydarenú kopiu zo skvelou zábavou z 80-tych rokov.Novodobí Griswoldovci nám ukázali,aký plytký humor a zábava ovláda modernú Ameriku.Sorry,ale eventuálne komické scénky mi vylúdili len otrávený výraz na tváry.Modré vybuchujúce čudo na štyroch kolesách na diaľkové ovládanie??!Asi je so mnou niečo špatne,ale neverím,že toto sa mi má páčiť nieto ešte baviť.Neviem prečo vzniklo toto nepriame pokračovanie,asi to ani nebudem chcieť vedieť. ()

Vyhy

Myšlenka byla dobře myšlena a proto hodnotím průměrně. Výběr herců mě neurazil (u některých i překvapil) a co se týče vtipů a srandovních scének - u některých jsem se upřímně od srdce zasmál a jiné jsem mávnutí rukou přešel jako nepovedené. Neurazilo. ()

Chen

Možná zbytečně fekální, ale vcelku trapně-vtipná podívaná, která je relativně důstojným rebootem původního filmu. Určitě z toho nebude taková klasika, jako první Bláznivá dovolená, ale jde o slušnou pásovou produkci. ()

Martin741

Neskutocne nudny americky film a plana US komedia. Herci - hm, Ed helms je priserny, nevie hrat, jeho filmova zenska otrava na n -tu , haranty tiez nic moc. Videl som aj Normana Reedusa /8 mm 1999/, Chevyho Chase-a a beverly D´angelo /obaja mali Blaznivu Dovolenu 1983, Vanocni prazdniny 1985/. Pribeh tu asi ani nie je, no nic, len dalsi lacny povrchny vyplach : 5 % ()

Rocky88

Celkem slušné tempo a spousta událostí - těch 96 minut tak vypadá daleko delších, což tedy beru jako plus, protože se šetří vatou a šlape se na plyn v rámci plánovaných opičáren, nechuťáren, trapnosti a dalších asi 57 aspektů. Mišmaš, kdy častokrát nevíte, jestli se smát nebo se za tvůrce cítit trapně. A tak paradoxně největší výbuch smíchu u mě vyvolal kop do křoví ke konci filmu. Jo a určitě to není pro děti! Pokud tedy nechcete, aby googlovali hesla typu "rim job" a "glory hole"... ()

bourec

Ze začátku sem se tlemil jako prase,a řikám si,dobrá komedie ,a vrchol byla scéna s otočnym sedadlem řidiče,a následný kotrmelce.Jenže pak nějak kadence vtípků utichla,a film se pomalu přesunul do skupiny průměrnejch filmečků.Stručně řečeno,gagy skvělý,ale vata vokolo už tak perfektní nebyla.60%. ()

Rodriguez

Bláznivá dovolená sazí na své starší bráchy, kterým se svým neotřelým námětem a vtipem nemůže rovnat ani po kolena. Křečovitý humor a grimasy hlavních přehrávajících postav jsou hrozné a samotný film jako celek moc dobře nepůsobí. 30% ()

necisty

Taková příjemná oddechovka. Nepřinese to nic nového, ale cestu vlakem to zpříjemní. Na Pařbu ve Vegas to zdaleka nemá. ()

Juto

Film predstavujú skvelú rovnováhu medzi poctou pôvodnému filmu a vydláždením vlastnej prázdninovej cesty. 6/10 ()

mortak

Herci se snaží, ale nefunguje to. Vtipy z traileru, roztažené do deseti minut, či scénky často dost otřepané. Ovšem hlavním záporem je prostě fakt, že Griswoldovci jsou hňupové bez sympatie, a zasloužili by si spíše psychiatra než celovečerní film. ()

Prometheus69

Na našem serveru se vyskytla neznámá chyba? No dobrý! Psát zase sáhoslohový hodnocení asi bych se trochu NAŠTVAL!!!!! BX Nuže" Jak praví jedno známé a velmi pravdivé přísloví - NENÍ DŮLEŽITÝ CÍL, ALE CESTA K NĚMU: Rusty Má pocit že jeho laxnímu životu něco chybí, že je prostě takový nudný. Jen přežívá a neprožívá, též jeho rodina skomírá. Přátele má jen pro zpestření a jeho práce, mno.. není zrovna to co by od toho očekával ... proto se rozhodne po vzoru rodiné tradice Simpsno... Criswoldů podniknout takovou malou stmelovací meku do země zaslíbené. tedy do Walle Worl kde kdysi před 30 lety ze svým otcem zapíchnu-li rodinou štafetu.. brzo mu však dochází že to nebyl zas tak úplně dobrý nápad když se mu postupně dědičná katastrofická smůla začne lepit na paty. Vše začíná velmy netipickým výběrem rodiného vozu, který by se z klidem dal označit jako Aláhova pomsta.:D Což je samozdřejmě jen začátek. Obzláště pokud máte tu smůlu a splodily jste psychopata jménem Kevin.. Buzeruje vás Šílená japonská navigace. Manželka se náhle chce předvádět, jelikož má za sebou velmy pochybnou minulost o které by jste raději nevěděli. A syn který se tak nějak taky moc zrovna nepotatil. :D To ještě nic není z tím co si na vás osud sadista připravil. Velmy neodbitný medvídek na nárazníku kamionu, bude ten váš nejmenší problém.. Protože tahle nepříjemná událost je jen začátek kolotoče velmy nepříjemných situací které by se rozhodně nedali označit za vysněnou rodinou terapiji.. Problém je že máte před sebou 4000km a celou tuhle nepříjemnou řadu nezvyklých situací musíte prostě nějak dožít. :D Viděno 54" v TV CZD: Tak jsem si dneska zase jednou udělal heský filmový večer zakončený touto komedii a nebyla to vážně špatná volba. :) Podle mě se pánům režisérům.. podařilo natočit celkem povedené a obstojné pokračování téhle dobré série, z řadou moderních prvků a přístupu... hmm, fekální humor, co všechno se dá dneska označit za fekální humor? O.o Za mě, 86% Já se bavil, jestli banda sucharů tady né... to bude spíš problém toho kdo jim ty antidepresiva předepisoval! Proč film vidět? 1) Aláhova pomsta 2) Ninja Vocation factor 3) Neodbytný meďa! 4) Ranč strýčka Dicka! 5) meating policistů. Dej tu hnátu z mého státu! :D 6) Sebevražedný Grand Canion! Ty openingový obrázky a ty endingový jsou dokonalí... :D Myšlenka závěrem.. Rozdíl mezi Japonskou a Korejskou GPS je asi takový jako množství odpaďáků a 5hvězdičkářů tady na ČSFD. O_o ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)