Westworld - The Choice

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2022, 6 h 57 min (Minutáž: 48–56 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Aurora Perrineau, Brandon Sklenar, Jim Cody Williams, Jeffrey Wright, Thandiwe Newton, Ed Harris, Aaron Paul, Ariana DeBose, Evan Rachel Wood, Manny Montana (více)

Epizody(8)

Dolores zapomněla vše, co se stalo. Žije novým životem. Má novou identitu (Christina), práci a přátele. Jenže minulost ji dohnala. Caleb se snaží žít normální život se svojí ženou a dcerou. Zjišťuje, že to asi nebude možné. I Maeve tvrdě narazí. Napadne ji totiž banda zabijáků. Muž v černém vyhlásil válku výtvorům a hodlá si vzít zpět, co mu bylo ukradeno. (Varan)

Jugamaru

Škoda, kdyby Nolan a Lisa se více nevěnovaly svému Falloutu a nesraly na čtvrtou řadu Westworldu tak to mohla být opravdu skvělá řada, protože on ten scénář fakt není marný. Když necháš ale svoje dílo nějakým loutkám a konzultuješ přes Skype co mají dělat, tak je jasné že to dopadne jako čtvrtá řada, která má prostě svoje momenty ale, když většina lidí neví ani pořádně co dělají a nechápou smysl díla tak pecka z toho být nemůže. Mohlo být ale hůře, nějaké epizody jsou opravdu skvělé hlavně díky výbornému scénáři, kde horší režie tolik neškodí, pak jsou ale epizody kde je už scénář horší a i režie díky čemuž to vypadá jako přechytralá blbost která je spíše dementní a hlavně nedotažená jako poslední epizoda, kde opravdu měl být někdo z tvůrců a dohlížet na to, protože tam jde jasně vidět, že ten dohled tam chybí a ta nedomyšlenost už je opravdu nesnesitelná. Pokud bude pátá série, která má být poslední, tak doufám, že opět s tvůrcema na place a ne někde na Skypu, jinak to může skončit tím nejhorším způsobem a hlavně ostudou a zklamáním. ()

krauset

Po třetí řadě, která se zdržovala vesměs mimo park, se tentokrát do simulované atrakce vracíme. Nikoliv však na Divoký západ, ale do New Yorku 20. let, kdy alkohol tekl navzdory zákazu proudem. I tvůrci seriálu si patrně řekli, že zasloužíme lepší zopakování 20. let, něž jsme dostali v realitě (jak krutým žertem je pandemie a uzavření barů na sté výročí roaring twenties), a tak jeden z parků zaměří právě na dobu prohibice a charlestonu. Jenže co naplat, že jste oblečení jako manželé Fitzgeraldovi, když i zde bují jakási nákaza, která bude mít vliv na svobodu nakažených... Nevybíravý pohled na lidskou přirozenost a robotí umělost s vybraným vizuálem. Ač Westworld kvalit první série zřejmě už nikdy nedosáhne, pořád se jedná o seriálovou singularitu, která stojí za vidění. Více zde na TVZone. ()

Batahst8

Miluju to, já to kurva, tak moc miluju. Westworld byl pro mě vždycky láska, od první epizody první série až doteď. Nejraději bych si chtěl koupit letenku a odletět do Ameriky a poklonit se Jonathanovi Nolanovi a Lise Joy a ještě bych jim líbal boty, protože takový koule, které Westworld v téhle sérii předvedl, už hodně dlouho žádný seriál neměl, ani Game of Thrones ve své nejlepší době. Miluju to jak mají celý ten příběh navržený, jak se nás snaží šokovat, jak nám pomalu nechávají odkrývat karty a vlastně i to jak to mají vypiplaný do posledního detailu a já ten příběh prostě miluji. Ano některé ty twisty už byly trochu očekávané (fakticky jenom některé), ale to vůbec nevadí, protože na mě to i tak neskutečně fungovalo, jo btw twist na konci 4. epizody naprosto miluji. Já tak neskutečně moc miluju ten svět, už jenom to jak vypadá, jak je architektonicky navržen (Panebože věž vypadá naprosto božsky). Ale opět nefungovalo by to, kdyby tam nebyly takhle kulervoucí postavy. Naprosto jsem si zamiloval Caleba, kterej si každou scénu kradl pro sebe, navíc Aaron Paul je kurva fenomenální a jeho vztah s jeho dcerou patří k tomu nejlepšímu na téhle sérii, dali možná to nejlepší. Dále musím pochválit nové postavy jako Christinu a C, které byly obě neskutečně sympatické a neskutečně jsem jim fandil, hlavně teda C a doufám, že se s tímhle charakterem bude ještě pokračovat. Ale i zbytek postav byl fenomenální, Bernard a jeho příběhová linka byla skvělá (navíc se pokračuje ve výborném buddy vztahu mezi Bernardem a Stubbsem), skvělou linku měla i Halelores (to její finále je naprosto geniální) a William a jeho linka s přerodem je naprosto skvělá. Hudba Ramina Djawadiho je opět jednoduše dokonalá a soundtrack, který zní na konci první epizody si ještě dlouho budu poslouchat. Jonathan Nolan je Bůůůůůůh, Lisa Joy je Bůůůůůůh a vlastně všichni, co dělali na tomhle jsou Bozi a já je Miluji. Děkuju za tohle. Druhá nejlepší sérka, ano první stále nepřekonána, ale I Fucking Love It. 10/10 ()

Trilobitter

Úplně zbytečná série, ve které se v podstatě nic nestane. Vidíme jenom destrukci jakýchsi virtuálních světů, které nikoho nezajímají. Z chaotického děje ani není moc poznat, co se vlastně děje a bavit to snad může jen pozéry, co dovedou hodiny a hodiny mlátit prázdnou slámu při diskuzích o tom, jak nás umělá inteligence ovládne a blablabla. Při náznaku, že "one last game" bude znamenat ještě jednu sérii, mě doslova polila hrůza. Prosím, nechte lidstvo konečně umřít. Ostatně už pár desítek let v podstatě nežije, tak proč to natahovat. Obecně mám pak neodbytný pocit, že americká scénáristická scéna má zásadní problém s drogama. Jakmile se povede první série, pisálci zřejmě dostanou peňauze na pořádný bomby a celý to jde do kopru. Westworld je jen jedním příkladem z mnoha. ()

warrenur

Rozhodne najslabsia seria, v ktorej epizodach mnohe postavy chodia v kruhu, a kopiruju svoje spravanie v predoslych serii. Kvitujem "casove odhalenie" niekde v polovici a pomerne razny "eradikacny" zaver v poslednych dvoch dieloch, avsak ukoncenie linii a "prerod" mi prisiel uplne zbytocne prekombinovany a aj prepaleny. Obcas som ozaj zvazoval, ci stal investovany cas za to, kedze som ocakaval epicke zakoncenie celej francizy. Slabota. 45% ()

Kopi1

Za mě se jedná o nejslabší sérii. Jak už bývá zvykem, tak se to celé zamotává furt hlouběji a člověk vůbec netuší (aspoň teda já), co se děje. A když už se to nějak rozlouskne jak a proč, tak je to pro mě nezáživné a poněkud i nudné. Celé je to hrozně zdlouhavé, bez nějaké jiskry a opravdového napětí. Pár dobrých dílů bylo (asi tak 3), ale to to zdaleka nezachraňuje. Jediná linka, která mě docela bavila byla s Bernardem a trochu Maeve. Furt moc netuším, jak to teda teď funguje s opravdovými lidmi a s jinou realitou. Asi se do toho nedokážu pořádně vžít a vychutnat si to, pak to ale nemají dělat tak zamotané. Poslední série se sice vrátí ke kořenům, ale nevím, jestli se ještě vrátím já, asi už jenom ze zvědavosti. Měli to zakončit 2. sérií. ()

gumbo

Mělo to své kvality. Technická stránka standardně skvělá. A v pozadí něco neznámého, tajemného až mystického, to člověka udržovalo v pozoru... jenže ... nakonec se ukázalo, že v pozadí není nic než prázdno a především že všechny ty logické lapsy nebyli něčím víc, jak slibovaly, ale opravdu se jednalo o pitomosti. Nakonec ve mě klíčí pocit, jakoby tvůrci dostali za úkol udělat "něco jako Matrix", "něco jako zombie apokalypsyu", "něco jako telenovelu" a "nacpat do toho trochu aktuálních témat", protože to jsou věci, které teď rezonují a hlavně ""marketingové oddělení je tam chce!"". Všechno zabalené do líbivého kabátku "chytrého sci-fi", které mate tělem a a tváří se jako něco víc, ale v podstatě je to bezduchá exhibice bez kostry, plná logických děr velkých jak Grand Canyon. Obávám se, že až si to nechám uležet, tak možná ještě hvězdu uberu, protože s tímhle rozpočtem, tvůrci a námětem je to tak strašně promarněná příležitost, že se mi chce brečet. P.S. Na konci série jsem u každého proslovu hlavních postav vloženě trpěl. 30% ()

Daiker

Přesně ten typ seriálu, který musíte sledovat v kuse..... Bez ročních nebo delších pauz. Stejný problém měli někteří u německého Dark. Už ani nevím co bylo ve 3. sérii a už vůbec nevím proč to pořád sledovat...... Složitost vyprávění se asi někomu líbí, ale mi přišla už otravná. Má to lepší děj než třeba 2. série a je tu více akce..... Větší prostor tu má Maeve, což je dobře...... Už to měli ukončit, série se už stává jen drahou, průměrnou a nezajímavou blbostí o robotem ze zábavního parku, která mě už prostě nebaví..... ()

B.Wilde

Jsem dost na vážkách... první série byla skvělá a nabízela velký potenciál, jenže každá další řada se tak nějak odkláněla víc a víc od směru, který jsem od toho všeho čekala... u čtyřky jsem kolikrát měla víc otázek než odpovědí a i když to bylo svým způsobem zajímavé, nedokážu se zbavit pocitu, že se tady tak trochu vaří z vody a některé pasáže jdou jen do slepé uličky... nějak mi tady chybí ta konzistentnost a přijde mi to kolikrát splácané do takového divného klubka velkých nápadů. No... finále nabízelo "možnost další řady" ale popravdě, asi bych byla radši kdyby to už nechali bejt, ať to skončí tak, jak to skončilo a víc se v tom už nevrtají... ()

Johny M.

Pořád se na to hezky koukalo, ale už mě to tolik netáhlo a prakticky už jsem nic nechápal. Tipnul bych si, že ani autoři už nebyli úplně v obraze a herce to taky nemohlo moc bavit. 3,5* a zrušení 5tý série mě vlastně ani moc nemrzí... ()

Hellierer

Pardon, ale už to tam prostě není. Ani přes pár fajn momentů. Příliš do sebe zahleděné, stále více ošklivější a hlavně mi už opravdu přijde, že se to v sobě čím dál více ztrácí a až příliš si to pomáhá agresivnějším akcentováním různých klasik. Možná by pomohlo si to celé pustit znovu, ale aktuálně převládá natolik silná letargie, že se mi do toho opravdu nechce. ()

bearmeedek

Tak tohle bylo překvapení! Po hrozné a zbytečné trojce takový návrat. Trojkou se jim podařilo přetrhnout moje stesky po prostředí původních dvou řad. Prostě nic krásného se nedá v životě opakovat. Takže do čtyřky jsem vstoupil srozuměn s prostředím a situací a čekal, kolik minut vydržím. Možná bylo v Americe víc lidí stejného smýšlení jako já u nás a dali to tvůrcům najevo. A ty vole. Oni udělali absolutně jiný film. Místo zamlženého blábolu je tu barvitý akční thriller. Zmizly i natahované nebo "art" pasáže z prvních dvou sérií, děj odsýpá, se stejnými postavami jsou nastaveno nové polohy, nová tajemství. Pro souvislosti je sice potřeba znát událostí původního děje, ale jinak tato série obstojí jako samostatný současný moderní sci-fi akčňák. Kromě spousty původních postav potěší i návrat do nového "westworldu". Tohle mělo nápad i koule. ()

MartinTerran

Poslední nakonec lepší než 2 předešlé, ale i zde je několik problémů a scény z města nebylo nic extra zábavného. Frajer Bernard zde byl nejlepší a jeho pasáže jsem si užil nejvíc, starej kovboj Will taky byl fajn, ale ke konci mu asi hráblo nebo co. Konec docela fajn a zajímavý a škoda, že to nezakončili tou pátou serkou, ale možná je to tak lepší, kdo ví co by zas vymysleli. Takhle si to každý může "ukončit" po svém. Hodnocení: 72/100. ()

koza3

Tak co si budem...určitě se to nevyrovná prvním dvěma sériím, které prostě rozkopaly základní klišé a "nezbytnosti" každé filmové a seriálové tvorby. Kde jinde můžete zabít hlavní postavu...několikrát! Celý seriál je velký spletenec a potřebujete stejné množství sledovacího času na redditové zkoumání. To se mi bohužel v poslední sérii nedopřálo. Ano, je tam dost easter eggů a odkazů (např. finální epizoda, kdy Ed Harris nařkne snipera "fu*king camper"), ale ta zamotanost tady prostě není. Seriál se posunul do lidské mysli a nakolik máme svou vlastní možnost volby, kolem čehož se vlastně točí celý seriál, ale připadá mi, že nevyčerpali plný potenciál, který seriál nabízí. Nějak jsem myslel, že se blížíme do finále a asi by to takto mohlo skončit, ale máme spoustu neuzavřených příběhů - Maeve, William a obecná fidelity...No nejsem zklamaný, ale ani nadšený. Musím říct, že seriál mě tak celkově nakopnul, že jsem si kvůli wild west atmosféře nainstaloval RDR2, abych se do toho ještě více dostal :-) Škoda, že třetí a čtvrtá série se tam podívaly jen minimálně, ale možná, že ta pátá poslední (jak to ostatně tvůrci od začátku zamýšleli) nás vrátí zpátky na začátek a uvidíme, jak se lidi dostanou ze svých loops! ()

muti

Celú sériu som dal za jeden deň, takže pekný maratón bez nejakých týždňových prestávok, ucelený pohľad na sériu aký si Westworld zaslúži. Ukončiť všetky postavy tak čo onak, všetky loose ends, proste to nie každému vždy sadne. Nevadí, cesta je cieľ a seriál ako taký má stále vysokú kvalitu, takže za mňa spokojnosť ()

Ironhead

Westworld má pro mě osobně bohužel s každou další sérií klesající kvalitu a větší rozpočet. Celá čtvrtá série mě dokonale nudila, nebavila a přišla vůbec nezajímavá. Staré postavy se tu v cameo rolích objevují často jen proto, aby tu byly a pro nic jiného. Děj mi celkově nedával moc smysl. To už i třetí nic moc série byla větší drama a měla lepší spád. Navíc přes všechny série mě k uzoufání nudí a nebaví celá linka Maeve, kterou ale autoři bohužel dělají čím dál důležitější a doslova nezastavitelnější postavou. :oT Slabší dokonce i než třetí série a to už je co říct. *tentokrát oba palce dolů* btw... Kdo tady skončil sledování seriálu s koncem série první, je vyloženě šťastný člověk ;) ()

jjjerry

Velké zklamání. Řekl bych, že někdo hodně lituje předešlých serií, že nezůstal u tématu parku a "Westroworldu". I přes velkou snahu navázat, to už prostě nefunguje. Je to jen laciná vykrádačka sebe sama a podobných příběhů. Ani nevim jaké postavě mam fandit, která je skutečná, která se může oživit a na ničem vlastně už nezáleží je to takový balast se starými postavami... ()

bonovox

4 séria už výraznejšie trpí nato, že ústredná téma sa dosť opakuje a tak už príbeh neprináša nejaké zásadnejšie zvraty či príbehové línie. Aj keď do prvej polovice je to skvelá jazda, horšie je to s druhou polovicou, kde vyústenie neprináša nejaké prekvapenia a samotný záver je síce OK ale aj tak to nebolo niečo wau tak ako v minulých sériach. Po hereckej, výpravnej či hudobnej stránke je to ale stále TOP seriál súčastnosti a sám som zvedavý čo ponúkne prípadne ďalšia séria. Za mňa "len" 75% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD