Hodný zloděj

The Good Thief

Férový zlodej

Krimi / Drama

Francie / Velká Británie / Irsko / Kanada, 2002, 105 min

Já mám prostě pro zlodějské filmy slabost a to se všemi jejich klišé (jako třeba závěrečné eso v rukávu, když už to s hlevním zlodějem vypadá špatně, skvěle vymyšlený plán atd.). Když se k tomu ještě přidá skvělé obsazení v čele s Nickem Noltem a Tchéky Karyem v roli jeho protihráče je z toho pro mě jasných 70%.(23.10.2005)

• 5150

Krimi s pohodovou atmosférou, která se však nakonci dostane za hranice uvěřitelnosti. Za zmínku stojí zejména výborný a pestrý písničkový doprovod - mj. pochmurnou "A Thousand Kisses Deep" zpívá Leonard Cohen, francouzskou předělávku "Noir C´est Noir" zas Johnny Hallyday (na něj je tady hezká narážka), atd. // hodnocení 2,5*(19.4.2007)

Hodne podcenena euroverzia vsakovakych Snatches a oceanskych jedenastok a este stale o hlavu vycnievajuca nad davom imitacii, proste dobre urobeny a dobre sa pozerajuci oddychovy filmik s bystrymi a letmymi dialogmi i charakter(izacia)mi a s par jordanovskymi specialitkami - ale ved preco nie. Nie je nepodstatne a skor symptomaticke pre sucasnu biedu napadov (a zaroven ciastocne vysvetluje jeho tazko definovatelny, ale nespochybnitelny sarm) ze sa jedna o remake rovnomennej kriminalky zo zlatych 50ok. Nikoho vsak nespasi.(19.2.2008)

Celý film skvěle rozjel a držel Nick Nolte, tomu jsem tentokrát věřila úplně všechno, solidní krimi Neila Jordana jako vždy protkána výbornou hudbou. Mihnou se tu i Emir Kusturica a Ralph Fiennes. Tentokrát bylo fajn sledovat film z Nice a nechat Irsko spát. Takže 3*/70 % já se nenudila s Noltem to mělo parádní spád.(13.7.2010)

Pohodový zlodějský film ... sympatická atmosféra a Nick Nolte. Příběh se mi líbí a vztah mezi ní a jím taky. Velice mile mě překvapila rolička Ralpha Fiennese(!), svých 5 minut ve filmu si užil. Film celkově mám v podvědomí, ale nějak extra nezaujal. Kdybych mohla, dala bych *** a 1/2 hvězdičky. Tři jsou málo, ale čtyři hodně.(12.1.2007)

• - Nick Nolte v rozhovoru přiznal, že si v rámci příprav na svou roli vzal malou dávku heroinu. Tvrdil, že pro ztvárnění takové postavy je potřeba vědět, jaké to je být narkomanem. (Avalon820)

• - Neil Jordan původně zamýšlel dát filmu název Double Down. Když se však dozvěděl, že existuje mnoho jiných filmů se stejným nebo podobným názvem, od záměru ustoupil. (Avalon820)