Reklama

Reklama

Hodný zloděj

  • Česko Férovej zloděj (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nechce peníze. Chce to, co není za peníze k mání.  Žije ve francouzském Nice a je „závislák". Závislák na hazardu a heroinu. Umí vyhrávat i prohrávat, ale neumí z toho mít radost. Bob Montagnet, po otci Američan, po matce Francouz, stárnoucí, životem i řemeslem opotřebovaný, unavený lupič, který se už dávno vzdal myšlenky na to, že by se ve svém oboru nějak výrazněji prosadil. Ani po tom, po pravdě řečeno, nikterak netouží. A pak mu jednoho dne osud nastrčí do cesty mladičkou Anne odkudsi z východu a skoro zároveň s ní i šanci udělat největší, nejslavnější ránu svého života. Neboť vykradení kasina Riviera ve francouzském Monte Carlu v předvečer Grand Prix by nepochybně byla věc, která by vstoupila do dějin. Takovému pokušení nemůže odolat nikdo. Ani Bob. Jenomže jak to provést, když se člověku jaksi nedostává základního kapitálu a když má navíc čtyřiadvacet hodin denně v patách stín v podobě zarputilého poldy, který je odhodlán zachránit jej před vězením?
Remake snímku francouzského klasika žánru film noir Jeana-Pierra Melvillea Bob le flambeur z roku 1955, který režisér Neil Jordan (Hra na pláč, Malý řezník, Mona Lisa aj.) přenesl z pařížského Montmartru na slunný francouzský jih a kromě Nicka Nolteho obsadil plejádou známých - nebo alespoň zajímavých - herců. Nejvýraznější z nich jsou samozřejmě Tchéky Karyo coby umanutý polda a Emir Kusturica v půvabné roli ruského počítačového mága Vlada... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

k212 

všechny recenze uživatele

Ó díky za tento fajnový oddychově-neoddychový filmík. Nick Nolte je prostě úžasný herec, Emir Kusturica pařící na Hendrixovy riffy stojí taky za to. Děj je vydařený, má lehkost, překvapivou poitu, postavy jsou zajímavě lidské a dobře zahrané. Malá rolička Ralpha Fiennese taktéž potěší. Žádné velké umění, žádná velká sranda, prostě film, který stojí za to vidět i bez těchto dvou atributů. A příjemně evropská atmosféra dělá hodně, ale na to už začíná přicházet čím dál tím více "bývalých" hollywoodských tvůrců. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

V rámci Jordanovej tvorby čistý priemer. Spoločne s hercami a štábom si natáčanie super užívali, boli v krásnom prostredí a popritom sa zabudlo, že sa točí film, ktorý by mal diváka vtiahnuťdo deja a ponúknuť mu prehľadnú a pochopiteľnú lúpež. Tá mi ostala v mysli najmenej. Ústredný vzťah veterána Nolteho a mladej herečky s nepísateľným menom bol zaujímavejší. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Velice povedený a pohodový zlodějský film. Nick Nolte v hlavní roli je poněkud jetý hrdina, ale o to je přesvědčivější. Protihráč Tchéky Karyo je také více než jednorozměrný polda a Emir Kusturica, Ralph Fiennes a další z tohoto v pravém slova smyslu mezinárodního obsazení pracují bez výpadků. Z hudebního doprovodu byla nejpůsobivější píseň Leonarda Cohena. A že z toho závěr dělá nepravděpodobnou pohádku? To přece nevadí. ()

FrodoF 

všechny recenze uživatele

Já mám prostě pro zlodějské filmy slabost a to se všemi jejich klišé (jako třeba závěrečné eso v rukávu, když už to s hlevním zlodějem vypadá špatně, skvěle vymyšlený plán atd.). Když se k tomu ještě přidá skvělé obsazení v čele s Nickem Noltem a Tchéky Karyem v roli jeho protihráče je z toho pro mě jasných 70%. ()

5150 

všechny recenze uživatele

Krimi s pohodovou atmosférou, která se však nakonci dostane za hranice uvěřitelnosti. Za zmínku stojí zejména výborný a pestrý písničkový doprovod - mj. pochmurnou "A Thousand Kisses Deep" zpívá Leonard Cohen, francouzskou předělávku "Noir C´est Noir" zas Johnny Hallyday (na něj je tady hezká narážka), atd. // hodnocení 2,5* ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Neil Jordan původně zamýšlel dát filmu název Double Down. Když se však dozvěděl, že existuje mnoho jiných filmů se stejným nebo podobným názvem, od záměru ustoupil. (Avalon820)
  • Nick Nolte v rozhovoru přiznal, že si v rámci příprav na svou roli vzal malou dávku heroinu. Tvrdil, že pro ztvárnění takové postavy je potřeba vědět, jaké to je být narkomanem. (Avalon820)

Reklama

Reklama