Jean Gabin v roli venkovského statkáře, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Francouzsko-italský snímek režiséra a scenáristy Pierra Granier-Deferrea z roku 1970 připomene Jeana Gabina (vl. jménem Jean-Alexis Moncorgé 1904–1976) v období jeho nejvyzrálejšího herectví, kdy měl již za sebou desítky slavných rolí včetně Jeana Valjeana či slavného komisaře Maigreta. Po dobu své 20 let dlouhé herecké kariéry natočil Jean Gabin téměř půl stovky filmů.
Postava starého patriarchálního farmáře Augustea Maroilleura, kterou ztvárňuje v tomto kriminálně laděném thrilleru, Jeanu Gabinovi dokonale padne. Jeho hrdina je despotickým, ale svým způsobem spravedlivým vládcem své půdy v tradiční farmářské rodině v Normandii, ve které společně hospodaří dvě dcery i jejich manželé. Ve chvíli, kdy Auguste zjistí, že jeho vnuk Henri je zapleten do nebezpečného obchodu s pašeráky drog a že jeho farma se dokonce stala úkrytem pro smrtící bílý prášek, neváhá vzít spravedlnost do svých rukou. Když je však prolita krev, nebezpečná hra se mění v nevyhlášenou krutou válku bez zákona a pravidel. (Česká televize)

Austen

Jeden ze silných filmových zážitků mého dětství díky atmosféře, která se mi vryla do mysli. S dospělejším pohledem si kladu některé pochybovačné otázky ohledně příběhu, ale síla filmu netkví v zápletce drog a podobě konkrétního ohrožení rodiny, ale v podivném silném a tradičním patrialchálním řádu, který na statku panoval. Pro většinu lidí dnes neznámá situace pevně (ne láskou) semknuté rodiny, kde se s více či méně zaťatými zuby všichni podřizují pánovi domu, působí intenzivně, dusivě, ale i nedotknutelně a nedobytně. Proto toto šílené vítězství "majitele statku" nad padouchy i policií beru za vnitřně pravdivé ač ne pravděpodobné. Gabin pochopitelně skvělý... ()

stiewe

Konzervativní zemědělec proti drogové mafii ve skvělém francouzské thrilleru u kterého se skvěle pochopí co je to oddanost k rodině a ke svým zásadám. ()

joelly01

Takove uz se dneska moc nedelaji! Nebo teda asi delaji, ale na me nepusobi tak jak by meli. A Jean Gabin je Kral Kralu, ten ty umanute a nekompromisni umi jako nikdo jiny. Tenhle dryler o farmari ze vsech nejdrsnejsim je opravdu kvalita. Videno v ramci Season Challenge Tour 2015: ()

Rattlehead

Povedený film se skvělým Gabinem. Kratší stopáž, žádné kecy okolo, hezky rovnou na věc. Hlavní postava mi svým způsobem připomíná staré české venkovské romány. ()

subic

Serge Gainsbourg k tomu napsal skvělou dobovou hudbu. To je ten film, jak si pamatuju už z dětství, hodiny právě ukazují poledne, všichni stojí v pozoru u stolu, otevřou se dveře, farmář Auguste Maroilleur (Jean Gabin) vstoupí, opře si v rohu flintu a usedá ke stolu, v tu chvíli usedají i ostatní a začne se obědvat. ()

jolly.rose

Neopakovatelný Gabin. Jako vždy ví, co má dělat a co je pro statek nejdůležitější včetně rodiny. Nekompromisní, uzavřený sedlák, který to má v hlavě srovnané.Film je opravdu nadčasový, syrový a dobrý. Žádné zbytečné prodlevy a děj má švih. Jen by mě zajímalo, jestli se Gabin někdy v nějakém filmu vůbec usmál. ()

Hawaj

Ve svý době asi zajimavý thriller, ale dneska už to nikoho moc nedojme. Psychologie postav je podaná místy ledabyle a scénář nešel taky moc do hloubky. Bez Gabena by to bylo ještě slabší. Todle není venkovské drama co vám zalaze pod kůži. Spíš jen náznak. ()

rawboy

Nepříliš originální scénář, mdlé herecké výkony, úděsná kamera, hrozná hudba. Mám pocit, že jsem viděl jiný film než všichni ostatní. A to mám francouzskou tvorbu z té doby velice rád. Nezachránil to ani Gabin, jen tak tak, že jsem to dokoukal. ()

quasar

Takový úžasný evropský western. Pokud se na to díváte z tohohle úhlu, nemůže vás to zklamat, ale jen nadchnout. ()

pOne

Slušnej tah na bránu. Svižnej děj. Taková rychlá jednohubka. Příjemný, netrávit u povedenýho filmu 2 hodiny a více.... ()

harycek

Dosti drsné , ale skvělý Gabin , scény s masakrem dobytka by asi dnes neprošly, to by se ochránci postolicovali!!No bylo to dost i na mne!! ()

E.T.Martin

Jean Gabin je drsňák. Stačí, když se jenom podívá. Před tímhle chlápkem se můžou jít všichni Van Dammové a Seagalové schovat. ()

gu-staff

No tohle mně překvapilo. Řikal jsem si že na to mrknu, když už se v práci nudim, a nakonec to bylo hustýýýý. Od okamžiku, kdy Gabin picnul toho posla se to rozjelo do nevídanejch grád. ()

hony23

Jean Gabin ve své typické roli nemluvného samorosta. Tentokrát hraje farmáře, jehož vnuk se zapletl s drogovou mafií. A jako správný dědeček vnukův problém vyřeší s grácií sobě vlastní... ()

Amaranta

Zezačátku fajn, ale pak mě Gabin dost vytáčel - pohrdání zeti, upnutí se na jediného vnuka, kterého sice trochu poklepne tyčkou, ale následně bez vymáchání čumáku schová do sklepa (kde si dobrovolně studuje vybranou literaturu - nejlepší scéna u komisaře) a odnese to bez většího pozdvyžení obočí vnučka. Ano, to mi vadí, starej pán si s kamennou tváří střílí do pašeráků, ale ohlídat si rodinu, ženy, na to už tak velký a samostatný hrdina není. Přitom z toho jako bezchybný ochránce rodiny vychází. A jeho styl obrany statku je taky poněkud těžkopádný - vždy krok po těch špatných, žádné předvídání, jen brokovnice. ()

Salvator

Pomsta v podání Jeana Gabina nebyla nikdy tak sladká. Škoda jen, že ostatní se mu nedokáží herecky alespoň přiblížit. ()