Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

sun.eagle

Dva skvělí herci nezachrání utahanou klisovitou survivor lovestory. Utahanost se projevi hlavně v poslední třetině, třeba u sceny kdy hrdinové už už sahají po záchraně se zase něco musí stát jakoby si přežití vykoupili nedostatkem utrpeni. A konec kde se cukrem nešetřilo mozna kdekoho dojme, mě nechal úplně chladným a celé to vlastně asi rychle zapomenu. ()

MikeB

Podle mne hodně moc špatný film. Chemie mezi hlavníma postavama žádná, ten film vůbec nefungoval. V podstatě mě bolelo ho dokoukat do konce. ()

Markytkaaa

Pardon, ale za mě zklamání. Více klišé v jednom filmu tuším nebylo možné a tak vzniklo toto. Romantika, slaďárna přivádějící diváky k hyperglykemickému záchvatu. Takže jak ne ... ztroskotání v dokonalých lesích, přímo ledové pustině. Přežije muž, žena a pes. Krásnej černoch Elba, kočka Winslet. Oba se samozřejmě děsně nechtějí, protože jsou totální protiklady. Mínus třicet stupňů, krajina zavátá sněhem. Ani omrzlina, protože zdá se, že byli připraveni a měli funkční spodky. Mínus třicet stupňů a zraněná noha, pokud čekáte zdravotní komplikace, pak marně. Mínus třicet stupňů a lehká konverzace na téma, ty jsi ženatý? ty se budeš vdávat? Mínus třicet stupňů a koupačka v zamrzlém jezeře, hádáte správně, jen dobrodružná vsuvka bez následků. Mínuš třicet stupňů a tři týdny neviděli sprchu, přesto ze soulože patrná vůně praskajícího dřeva ... Tohle nedosahuje ani těch 20% ani ... tak 15% krok k odpadu, protože tohle vážně stačilo jednou. Abych nebyla tak krutá ... tak ten konec, ten spěl k tomu, že hodnocení posudnu o hvězdu výš, ale nic no. ()

JohnnyV

Jedna velká nuda a k tomu spousta blbostí. Ať už je to sexík po 3 týdnech nemytí, stále čiperný pejsek, který asi celou tu dobu byl na granulích nebo letadlo, které má jistě svou pravidelnou trasu a tudíž se mohlo objevit znovu. ()

Sejkorka

Skutečně nic zvláštního. I když občas Alex a Ben prohodí, že to nepřežijou, bylo jasné, že to dopadne po Americku. Nejvíc jsem se bál o Psa, resp, mu dával nejmenší šanci na přežití. Je tam spousta pěkných přírodopisných záběrů a Kate Winslet nezklame. Tento krát zaokrohluju nahoru, 51,2% na 3 *. ()

Andrew88cz

Pěkně natočený katastrofický film. Havárie letadla v horské oblasti, po kterém zůstane naživu Idris Elba a Kate Winslet, neznámo kde s omezenými zásobami... Nic nového na obzoru, ale je třeba říct, že film nenudil, bylo to hezky podáno, natočeno... Za mě příjemný film na nedělní večer. (7/10) ()

Hansolo35 odpad!

To bylo rychlý. Slibně vypadající trailer, ale když ebenový bojovník byl opět jakýsi lékař...ten nejlepší z nejlepších...a ona mu hned ukáže, že fotila neonacisty, tak už moje očekávání rychle ochladlo. Když pilot zkolabuje a oni ho křísí, místo co by se chopili kniplu, tak je jasné, že půjde o další Hollywoodskou sračku. Vydržel jsem to dvacet minut. Souhlasím s vebalem. ()

vinson003

Myslím, že nebyla velká, barva pleti, předsudky nebo strach ze sexu tady nehráli roli, tedy alespoň po pár dnech a hlavně tedy u dámy, protože sen každého černocha je mít takto stavěnou bílou krásku. Nakonec oba tápali, co s tím, jestli musí zůstat spolu, nebo ne, ale nakonec jim došlo, že už mají všech pět pohromadě a zařadí se do mainstreamu, radší...a opět, tedy ona....každopádně pro něj to byl tedy velký zážitek....na té chatě, vykládal pak přátelům, prostě byla úžasná, myslíš, že by se mnou byla...nevím, zkus to, řekl mu černej Butch, nebo někdo :) pro mě senzační drama, které mě bavilo, mám rád tyto filmy, kdy lidé bojují o přežití a tento byl vcelku uvěřitelný, on vypadá jako bělošský černoch a ona jako by vedla nějakou katedru na londýnské fakultě hereckých umění, ona je dost důležitá, má být proč s těma přednostma, které furt ukazuje, oba jsem žral a věřil jim to, nechtěl jsem, aby to skončilo...pěkná fajn zábava... ()

Di.ana

Oddych, pohoda, dej má vtiahol a upútal moju pozornosť. Tak trochu mi prišla lacná tá chémia medzi nimi, dalo by sa to viac rozpracovať. Celý čas som sa bála hlavne o toho psa ako o to, čo bude s nimi ( chvalabohu prežil (pes) ) inak fajn no veľká škoda toho šťastného konca, hneď by boli tri hviezdy. Celkovo prišla som videla som. Nemastané, neslané. Nepoteší, neurazí. Pes super. ()

RLkray

Prvá polovica filmu dobrá, tá druhá o niečo horšia a nezaujímavejšia... Mám rád filmy zo zasnežených hôr a v tomto filme máme možnosť vidieť mnoho podôb majestátnych mrazivých veľhôr. ()

K1K0

Podľa mňa veľmi pekny film na krátkej trati, z ktorého sa nakoniec vyfarbil romanticky a zamilovaný pribeh s funkčnou chémiou medzi dvoma ľuďmi v boji o prežitie. Celkom zaujímavé prepojenie týchto dvoch rubrík, zvyčajne sa u takýchto filmov čaká akčný boj o prežitie s dramatickým koncom, ale pre zmenu toto pekne hra do kariet a naozaj je to krása. ()