Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

NeMiQ

Veľmi málo momentov, pri ktorých som nemal pocit ako keď pozerám nejaký lacný akčno-romantický film na Markíze alebo JOJke. Už mi len chýbalo oznámenie od Alex, že spolu čakajú dieťa počaté počas jediného krátkeho vášnivého momentu v chatrči. A aby som nezabudol: krásne prostredie, ale na dobrý film je to primálo. ()

solisoli

Ak by tomuto filmu bol priradený žáner – rozprávka pre tých skôr narodených, dalo by sa to lepšie pochopiť. Pilot počas infarktu pristane lietadlom medzi skalnými útesmi, slečna zastrelí pumu signálnou pištoľou, ktorá je ešte natoľko ústretová, že vybehne s horiacou svetlicou von z trupu lietadla. Zliezať strmou zasneženou horou na jednej nohe by nedokázal ani veľmi skúsený horolezec. Slečna z mesta sa naobliekaná prepadne pod ľad do premrznutej najmenej 4 m hlbokej vody, stratí pritom vedomie, ale nejaké nadprirodzene sily ju vytlačia na povrch. Potom sa zrazu objaví neobývaná perníková chalúpka s pripraveným suchým drevom a všetko je OK. Slušná kamera, pekná príroda a príjemné herecké výkony hlavných aktérov. 60% ()

DonBraso

Ze slibného začátku se z toho stala naprostá romantická slátanina.Tohle režisér má na jedničku,jak vypnout mozek a fláknout tam postelovou scénu.Všichni vyčerpaní,ale na muchlování v posteli to je čas vždycky:) První půl hodina super,než odejdou z letadla,že támhle v dálce něco vidím.Pak začíná klasický survival,který přijde s jednou dobrou věcí,která logicky přijde vhod,jinak je to utopie,kdy ti dva přestanou bavit a nejlepší herec je pes,který tam přebíhá ze strany na stranu jak cvičitel řekne.Reálný to je děsně asi jako medvěd na Sahaře.Závěrečná kapesníčková tečka na romantickém dortíku je hotové harakiri.Ani krásná scenérie filmu moc nepomůže. ()

čertíček

Ten kdo čeká nějaké drama ať raději zůstane doma... Jak už někdo psal níže - předvídatelné scény jak z románů červené knihovny - adrenalin, pocit strachu, zima, která na vás dýchne z plátna, pocit prázdnoty, neznaděje, ... = to vše nahradily nesmyslný až komicky trapný emoce v ději filmu ... sice jsem dala ** ale je to spíš tím, že jsme měli strach o pejska a celou domu mu fandili, aby to s ním dobře dopadlo :D ()

Gregor_Samsa

Kdybych se nevrátil před pár týdny z Grónska, asi bych na to byl méně citlivý, ale takhle to prostě nešlo. Ne, oheň živený papíry nehoří tři dny. Ne, z mokrého dřeva nejde oheň jen tak udělat. Obecně oheň nelze jen tak jednoduše zapálit. A dřevo má navíc tu vlastnost, že hoří. Rychle hoří. Rychle... A deky... většinou nejsou takhle po ruce. Prostě o tomhle jsem furt přemýšlel a taky jsem si uvědomoval, že Maslowova pyramida to má postavené tak, jak to opravdu funguje, a když jde člověku o život, obvykle nemá čas se připravit na to, že by se mohlo trochu zaláskovat... Pár desítek procent za Kate a Idrise a nápad a krajinu... ale prostě je to trochu přitažené za pačísky, no. [60%; 2017-10-06 CinemaCity Nový Smíchov] ()

cinemafil

Nádherné exteriéry, předvídatelná story a příběh, kterému docházel dech. K.W. hrála trochu strnule. Zamrzlý herecký projev? Proč se jít na ten film podívat? Kamera je akční, příběh má spád, Kate Winslet má pořád co nabídnout a pak ten happy ending , jak se patří! Příběh je uvěřitelný a Alex po prožitém strádání neudělala životní chybu a nevzala si nudného panáka. Mezní situace prověřila charaktery a Ben prošel. Alex a Ben si byli souzeni, ale cesty osudu mají někdy podivné směry... 3* ()

tomashinka

Asi chápu, že nejde vymýšlet donekonečna nové a nové příběhy a že se tím pádem děj filmů opakuje a stále dokola se natáčí hodně podobné kusy. Ale snad by šlo film natočit alespoň reálně a pokaždé s alespoň nějakou zajímavou zápletkou. Přitom začátek super, žádné půlhodinové kecání o ničem, jasný start příběhu a letadla, které samozřejmě spadne, samozřejmě v horách, samozřejmě v zimě, samozřejmě o něm nikdo neví, samozřejmě to přežijí všichni mimo pilota, samozřejmě bez vysílačky, samozřejmě se psem, samozřejmě sebou mají zimní výbavu a jídlo na týden... Od chvíle, kdy letadlo spadne, začne dlóóóóuhááá cesta po kolena ve sněhu, kterou nezbytně musí zpestřit milostný příběh (já si teda neumím představit sex s někým, kdo se týden nekoupal), nemluvě o tom, že člověk v takové situaci musí být natolik vyšťavený, že pochybuju, že by měl myšlenky na nějaké vztahové pletky. Jinými slovy dlouhý, utahaný, předvídatelný děj, který už je natolik ohraný, že trochu realisticky smýšlející divák skončí za hodinu umlácený pod sedačkou ve zbytcích rozsypaného popcornu. ()

kokofek

U mě zklamání.Spletenec žánrů,který je velmi málo uvěřitelný.Myslím herecky.Nevěřím jim vůbec nic.Mé hodnocení je tak bohužel jen za uvěřitelné tělíčko Idrise Elby. ()

HellsAngel

Oporným pilierom tejto drámy prekvapivo nie je samotný "survival", ale romantický príbeh dvoch ľudí, ktorých osud spojil dokopy (aj preto ten záver, ktorý mimochodom oceňujem). Gýčové v únosnej miere, solídne natočené a najmä veľmi presvedčivo zahrané (Elba a Winslet majú medzi sebou ozaj skvelú chémiu). Čo ale predsa len zamrzí je absencia výraznejšieho napätia, pretože všetko je až moc predvídateľné a postavy zažijú priveľa "náhodných" zásahov šťastia, čo divákovi znemožní sa o nich skutočne obávať. No nad tým sa v tomto žánri prižmurujú oči. ()

ifca88

Kdyby se postavy chovaly alespoň trochu uvěřitelněji, mohl z toho být slušný survival...takhle dávám jednu hvězdičku za přírodu, jednu za Kate a jednu za Idrise....60% ()

Narana_Baba

Verbalee ty chrobačisko smrdute proč tolik čučiš na filmy co se jim pak pošklebuješ?? Jdi radej do sklepa pripraviť se na obranu svojej rodiny bo přijdu. Uvedom si že i hnusni lide potřebuju mit romanticke pocity a tak kukaju na tyhle filmy. Posmivať se hnusakum a hlupakum se nama. ()

gu-staff

Žena chtěla něco romantickýho, já zase nějakej pěknej trajler. No nakonec si užila spíš vona. Nic, co bych si zapsal do deníčku, ale zase na druhou stranu jsme mohli koukat na Modrý kód, OVRZ, nebo eRPéčka...nebo třeba shukat. Počkat, to by vlastně... ()

fafejt001

POKUD je někdo v horách a nejde pára od huby , tedy ůůst , tak je něco špatně . Jo záběry hor krásné , ale z velké části , asi trikově . ŠKOOODA . Průměrný příběh , jenž vygraduje ve velkou lásku obou ztracených . Herecky se oba snažili , ale slabý scénář se na výsledku podepsal . Jo a pes se také solidně snažil . Tak půl hvězdy za něj . Čili dvě a půl za celkový dojem . ()

rigby

Pokus o úžasný psychologický film. Bohužel to moc nefunguje a veškeré rádoby úžasné rozhovory vyznívají velice trapně. Nejhezčí na tom nakonec byly ty hory, které ale dostaly jen málo záběrů. Výsledek tedy opravdu za moc nestojí, i když se herci snaží sebevíc. Včetně psa. ()

yourhead

Film má sestupnou tendenci. Alex a Ben se zřítí. Pak usoudí, že musí sestoupit, aby mohli přežít. Pak si zaprcaj a už to jde střemhlav do prdele! ()

hony23

Ta Winsletka si vážně nedá říct! Jakoby jí nestačila ledová koupel s Di Capriem po vylodění z Titaniku, sedne do letadýlka s fešným negrem a po ztroskotání uprosřed hor vezme koupel v zamrzlém jezeře. No opět je z toho láska jako trám, jenomže vše je komplikované, protože ona má před svatbou a on se nevyrovnal se smrtí manželky. Závěrečná půlhodina celkem slušného boje o přežití se tak promění v uondanou telenovelu pro romantické dylinky. ()