Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

sir-dave

Dva cizí lidé se po 15 minutách zřítí v letadle v horách, a tady končí akční stránka a začíná romantika prolnutá občas zajímavou scénou. Více než na survivor drama je kladen důraz na postupné sbližování hlavních postav a jejich chování. Herci nic nekazí, hrají to, co jim asi scénář dovolil. Jen tomu chybí nějaké překvapení.. ()

StanislachKo

Revolučný film, vskutku. Tým, že dokázal skĺbiť všetky najhoršie klišé naprieč celou filmografiou, nadrbať to dokopy, dať tam 1) prudko nesvoju Winsletku (ok, lebo herecky je niekde v prvých triedach, prečo sa nechala ukecať na toto... a ako žalostne jej nebolo veriť nič. absolútne), 2) rádoby fešina Elbu, ktorého herecký um podľa neexistuje, 3) debilnú zápletku (počnúc páru, čo sa nepozná, ale oba sa nemajú ako dostať do toho istého mesta v ten istý deň, či 4) rozkošného psíka, ktorý tam len roztomilo zazerá a kňučí. Navyše to bolo presladené a naťahované až hanba. Jedna ide za zrútenie lietadla. To bolo ok. ()

panMartin

Každopádně herecké výkony jsou tu parádní a doplňuje to tu hlavně silný příběh, ale nevím jestli to úplně splnilo potenciál, který to mělo. Pěkné záběry hor. Chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou je sice jasně daná a do filmu hodící se. I tak podle mě tý romantiky bylo zbytečně moc.. ()

kocik1

Splácanina všech možných klišé a osvědčených tipů, jak navodit dobrodružství tak, aby to na plátně vypadalo dostatečně cool a přitom to bylo dostatečně bezpečný. Takže si zaplavem přesně ve chvíli, kdy už pomalu hoří v krbu, a zastřílíme, zatímco zvíře počká, než tu flintičku najdem. Navíc ženská pro přežití naprosto nemožná, ta by se snad nemohla dožít ani dospělosti, v přírodě by uhynula do 24 hodin. Ale ne, přijde instantní romantika. Ještě, že jsem na to nešla do kina. ()

otík

Nečekaně to nebylo vůbec špatné. Scény z divoké zamrzlé přírody fajn, herci také v pohodě (ale žádný herecký zázrak to není), sladký konec mi nevadil. Určitě spokojenost bez zásadnějšího překvapení. ()

andiek05

Pro mě trošku oříšek. Myslím si, že to mělo velký potenciál, ale nevím, zda se ho úplně podařilo naplnit. K hercům mě nenapadá vůbec žádná výtka, byli skvělí a moc se mi tam líbili, záběry hor a přírody byly nádherné, příběh byl zajímavý, ale ... nechci říkat, že to působilo úplně nerealisticky, ale v jejich podání jsem měla pocit, že nic není problém a že kdybych někde spadla s letadlem, tak všechno bez problému zvládnu. Ve "většině" případů se jim dařilo až moc dobře, takže mám dojem, že jsem se o ně snad ani vůbec nebála, že by to na konec snad nezvládli, i když scénáristé vždy mohou překvapit. I když na druhou stranu to bylo zajímavé z psychologického hlediska, zda by se člověk rozhodl stejně jako oni nebo jinak nebo co by kdo dělal. Pád letadla se mi líbil a ve 3D by to muselo být super :-D Hodně jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale i s přihlédnutím ke konci a k tomu, že si myslím, že stojí za to to vidět, tak za mě slabé čtyři hvězdičky. ()

David.Darco

Nádherný vizuál, milenecký príbeh za nie príliš príjemných podmienok. Chémia fungovala perfektne. O to lepšie vyzerali herecké výkony oboch hlavných "previnilcov". Záver pekný. Osobne by som sa s ním viac vyhral, no popravde to inak skončiť ani nemohlo :) ()

Lopezka1982

Na film jsem se těšila a upřímně mne nezklamal. Kate je má oblíbená herečka a jako vždy předvedla super výkon! Děj byl trochu předvídatelný, ale záběry z přírody byly super a děj byl relativně uvěřitelný, akorát tedy do hlavní mužské role bych vybrala asi někoho jiného, nějak mi k té Kate nepasoval, ale jinak doporučuji :) ()

Copacabana

Vyzeralo to celkom sľubne, zaujal ma názov, ale aj príbeh, ktorý bol sfilmovaný podľa knižnej predlohy. A v pohode herci samozrejme. Avšak musím smutne konštatovať, že z celého mi ostal v pamäti labrador, o ktorého som sa bála hádam najviac. Ale keď frajer prežil útok pumy bez škrabanca, tak som si povedala že ten prežije všetko. A tak aj bolo🙂. Keď sa vrátim ešte k samotnému filmu, tiež mi nedá nespomenúť tie flashbacky na Titanic, tentokrát však v opačnom gardé. Čakala by som, že akonáhle nájdu hlavný hrdinovia pomoc, film bude na konci, ale trval ešte dobrú pol hodinku, za ktorú sa dokázal slušne rozbehnúť a následne zakončiť záverom, ktorý chytí za srdiečko. ()

chelseaman22

Pokud jste blondýna, tak dozajisté oceníte penys Afroameričana Elby, Vzhledem k aktuálnímu počtu survive filmů se jedná o šeď obohacenou o špičkové herecké obsazení. A když se to tak vezme, tak pád letadla je tak mírný, jak je Tom Cruise skromný. 35% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $62,832,209, což je 1,79 násobek rozpočtu ()

UhLee

(7/10). Romantické a ledové. Idris Elba a Kate Winslet se k sobě ze začátku vůbec nehodí, ale postupem času si k sobě najdou cestu. To samé se stane i divákovi, který si je postupem času oblíbí a ke konci jim přeje samozřejmě šťastný konec a psa k tomu. Osobně se mi líbila více první polovina filmu, protože se tam toho víc dělo a nesledovali jsme jenom brodění se sněhem. Ale kolem a kolem to byla fajn romantická, průměrná jednohubka, kde byly dech - beroucí záběry přírody a krásný soundtrack. ()

baruss

Pozerateľné hoci plytké. Napätie nevydržalo ani tretinu filmu, a zo zaujímavého trilleru je rázom stupidná dráma. Stupidná lebo režisér robí romantické dramatično z ničoho, pravidelne zabúda na psa a takých pošahaných žien sú na svete milióny. #me too ()

Tosi

Zasněžená mýdlová opera pro fanoušky Winslet a Elby, pro mě nuda. Na boj o přežití film zcela rezignoval, takže kromě krásných hor jsem jiný zážitek nedostal. ()

Johnny.ARN

Proste sú také filmy, pri ktorých mrznete. Pred rokom alebo dvoma mi takúto náladičku spravil Everest, teraz toto. Everest bol aspoň film, ktorý ma bavil. Toto bol presladený survival lovestory film, pri ktorom som si šklbal kotlety, mrzol a najviac ľutoval toho psa. Poučenie ale je, nikdy necestujte s Winsletkou. Nikdy! A keď náhodou áno, tak majte so sebou čierneho doktora, ktorý bude špecialista v nejakom obore a popritom ešte aj tajný zálesák. 2 z 5 ()

DJ Rocco iNc

Skvelá romantická dráma. Milujem filmy o prírode a o to viac, ak ide o prežitie. V tomto prípade boj o život spojil dvoch ľudí. Idris Elba svojim výkonom iba potvrdil, že je talentovaný a tento rok by si zaslúžil Oscara práve on. Napokon, aj Leo dostal Oscara za boj o život v prírode :) ()

Jizni Tlapa

Mrazivá nuda se zajímavou hlavní dvojkou, která k sobě ale pasuje stejně, jako jejich farba kůže-nijak! Jediný moment, kdy jsem se trochu zahřál byl “hrátky s kočičkou” obyčejných 50 % ()

FritoleXx

Jaká je kniha jsem slyšel vesměs převyprávěno, respektive srovnání s filmem, jaký je a jaký není. Znělo mi to prostě jako typicky americký, zidealizovaný román pro ženy, takže se nabízí otázka, kde je vlastně chyba. Nebudu knihu ale soudit, číst také ne a jednoduše řeknu, že film je všechno, co nejspíš očekáváte. Tvůrci si nevědí rady se survival žánrem stejně jako si nevědí rady s romantikou. Výsledek pak je polovičatá slátanina, která v člověku vyvolá jedinou emoci - smích. Člověk by nevěřil, co všechno dokáží v Hollywoodu ještě zrecyklovat. Vždyť je to rok 2017, tak proč?! Předvídatelnost, samoučelná sex scéna, flashbacky (Ty jsou vůbec nejvtipnější. Idris Elba chytá flashbacky událostí, ktere se staly doslova před minutou), kecy o Bohu, nějaká ta rakovinka, zakázaná láska, neustále opakující se "nebezpečné" momenty, klišé romantické scény a neuvěřitelně neoriginální a dementní závěr a nakonec nechybí ani ta americká vlajka. Prostě vše, co se vám vybaví pod slovem Odpad. Aspoň že na ty hory se kouká docela dobře. ()