Zmenšování

• USA Downsizing (více)

Proces zvaný celulární miniaturizace vyvinuli norští vědci jako jeden z léků na hrozící přelidnění planety. Malí lidé míň snědí a zaberou míň místa, to dá rozum. A aby do tohoto programu vstupovali lidé houfně a s nadšením, provázejí ho gigantické ekonomické výhody a trvalý pobyt v mini-milionářském ráji Leisureland. Vidina zbohatnutí do programu přivede i Paula Safranka (Matt Damon) a jeho ženu Audrey (Kristen Wiig). Bezdětní čtyřicátníci s nudnou prací a neútulným bytem stejně nevidí lepší životní perspektivu. Po absolvování vstupního pohovoru následuje nutná úprava (všechen tělesný porost a plomby musí pryč) a pak už narkóza a samotná miniaturizace. Když se deseticentimetrový Paul probudí „na druhé straně“, dozví se, že Audrey nakonec vycouvala. Bohatého, ale opuštěného Paula naštěstí nenechají dlouho truchlit jeho noví „přátelé“, srbský playboy Dušan (Christoph Waltz) a jednonohá vietnamská disidentka (Hong Chau). S nimi toho prožije během pár týdnů víc než za celý svůj dosavadní život a uvědomí si, že i v malém světě lze prožít velké věci. (Cinemart)

Ajbell

Ach, tak dobre sa to začalo a zvyšok nestál skoro za nič. Parádny nápad, kde sú dva svety: svet obyčajných (neekologických) ľudí a na druhej strane tí, ktorí sa dali zmenšiť. Režisér chcel očividne povedať svoju myšlienku , ktorá vyznela len dvakrát za celý film, a to veľmi zaujímavým spôsobom. Prečo ale nalákal diváka na taký super námet??? Nevyužitý potenciál. Očakával som niečo úplne odlišné. Pre mňa veľké sklamanie. ()

Az_tec

Nečakal som síce čistokrvnú komédiu, ale že sa to od polovice filmu zmení na filozofickú blbosť o ludských hodnotách... Navyše tvorcovia neboli dôslední pri niektoých detailoch, napr. ked máte 10 cm tak dažďové kvapky by mali byť o dosť väčšie oproti pôvodným... ()

Milsa

Na filme zamrzí fakt, že v podstate po zmenšení sa celý príbeh deje tak, ako keby ani nijaké zmenšenie nebolo. Vlastne to zmenšenie je v istom zmysle na tom filme aj zbytočné. A to je vlastne škoda nevyužitého potenciálu filmu. Toto u mňa dosť ovplyvnilo hodnotenie, keďže som od niečoho takého "veľkého" aj čakal niečo "veľké", čoho som sa nedočkal. ()

LiSaiFun

Možná jsem zrovna neměl náladu, ale příšerně mě to nebavilo a nedokoukal jsem. A to se tady říká, že slabší je ta druhá polovina! Já se nudil už od začátku. Přišlo mi, že ten film chtěl původně cosi říct a to téma zmenšování si vzal jako dobrou záminku. Pak ale tvůrce to téma zmenšování natolik zaujalo, že ho velmi pečlivě propracovali. Bohužel se to minulo účelem. Jak už tady někdo poznamenal, myšlenka zmenšování tady vlastně vůbec není až tak důležitá. A tak se nám to celé nějak rozpadlo. ()

Calabria

Tak tohle bylo těžké zklamání. Tak nevyužitý potenciál filmu. To vymýšlelo nějaké vemeno, to jinak není možný. Že se lidi můžou zmenšit a vytvoří město super nápad. Přoč měl Safranek měl ženu a co tam dělala ta vietnamka. Čas do toho filmu se odrazí jenom v tomto komentářu. Už si to asi nikdy nepustím... ()

GalaktikHero odpad!

Film o jednom debilovi, ktorý si presral celý život, aby našiel vo svojej submisivite šťastie... Neznášam filmy o típkoch, ktorí nemajú gule... dosť že ich človek stretáva stále viac v realite... Oslavný film pre zhulených slniečkárov. ()

d-nao

Zo zaciatku perfektne, ale akonahle sa to zmeni na priblble ekologicke socialne drama, v tom momente je to skor otravne klise s nesympatickou jednonohou vietnamkou. ()

kekebreke

Zajímavý nápad, však zahozený potenciál. Druhá polovina filmu taková táhlá nudle, která mě nudila. Dalo se to spolknout, ale příště bych si dal něco menšího a lahodnějšího. Vím, že podruhé už se na to nepodívám. ()

KcarlosK

Bohužel jsem čekal komedii a dostalo se mi malé agitky o přelidnění a tak přišlo spíš zklamání. Celé je to poměrně nezáživné. ()