Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JJ.Gibson
  odpad!

  Původně jsem se na tuto komedii opravdu těšil, protože nápad zmenšování lidí, aby Země přežila, mi přišel fantastický a originální! Ale to, co jsem dostal, byla trestuhodně zpackaná příležitost o něco nového. Zaprvé bych chtěl zdůraznit, že se v žádném případě nejedná o komedii. Za celých 135 nemáte šanci se zasmát ani jednou. Proč?? Protože to prostě není vtipné, není zde žádná humorná situace. Celou dobu sleduje nesnesitelně nudného životem zničeného Matta Damona a to vážně nenadchne. Furt se snaží dostat ze své ulity zkrachovalce, ale moc se mu nedaří. Až se zde objeví jeho spása, vietnamka uklízečka, která si prošla peklem a přišla o nohu, žije někdy v minislumu a to je pro Matta zkrátka a dobře terno! Stane se přesně to, co se stát má. Musím, říci, že jsem snad nikdy neviděl film, který by bych tak bezpohlavní, bez drivu, bez špetky nadšení a bez humoru. Začal jsem u toho skládat puzzle, jinak bych to dozajista vypnul! Radím, nemarněte čas u toho nudného pokusu o zajímavost! O to více mě udivuje, že tolik "známých ksichtů" se na tomto nepovedeném snímku podílí...(9.4.2018)

 • RelaxMan
  *****

  První hodinu jsem si říkal, že je to nejlepší film za poslední 2 roky, byl jsem totiž maximálně nadšen. Pak se to trochu ubralo jiným směrem než jsem čekal, ale i tak to na kvalitě filmu moc neubralo. Matt Damon, Christoph Waltz a Hong Cahu předvádějí výborný herecký výkon. Na filmu oceňuji hlavně originální nápad. Nikdy jsem u filmů moc nemusel kombinaci komedie a drama, ale tady to díky skvělému scénaři funguje velmi dobře. Povedené jsou i triky a např. lokace Norské Fjordy. které mám moc rád. Doufám, že i v letošním roce 2018 nás čeká pár takhle podařených filmů.(4.1.2018)

 • Dzeyna
  *****

  Tohle byla další role, na kterou může být Matt pyšný. Příběh je naprosto skvělý. Plný lásky, pomoci, přátelství a taky existenční katastrofy, drog, party a zrady. Prostě život. A navíc hlavní postava má téměř české příjmením, což je milé. Nicméně největší potlesk zaslouží Christoph Waltz a to nejen proto, že je to můj oblíbenec, ale proto, že by to bez něj celé nemělo takový šmrnc. Já jsem spoko. Po dlouhé době oprvavdu milý film.(2.2.2018)

 • lamps
  ****

  Zmenšování se nedá upřít řada výborných filmařských myšlenek a postupů, které z něj činí i v dnešní době snímek zajímavý a originální. Hlavním vyprávěcím koridorem je zpočátku právě motiv zmenšování lidstva za účelem záchrany skomírající matičky Země, přičemž se dramatizuje především samotný proces radikálního tělesného smrsknutí a pozornost je vedena směrem k aklimatizaci hrdinů ve světě budoucnosti, který je obyvatelům "minulosti" líčen jako neuvěřitelný dobrodružný zážitek. Po předpokládaném klíčovém twistu se však Payne vzepře veškerým očekáváním a vystaví alternativní svět, který na malém prostoru v podstatě duplikuje ten reálný i s jeho společenskými neduhy, a namísto dobrodružství a objevování neznámého se soustředí na rozšiřování poznání hlavního hrdiny, jež se stává hlavní doménou vyprávění. Rozdíl mezi velkým a malým světem postupně zaniká a k prolnutí dochází v závěrečné norské části, kdy se propojí také smýšlení toho obrovského, chudobou sužovaného světa, zastoupeného svědomitou a humánní Vietnamkou, a prostopášného playboye Dušana, zastupujícího ten malý, malinkatý kousek světa, v němž je všeho dostatek. Downsizing je rozhodně svérázná výpověď o stavu současné společnosti, na níž je těžké určit, z jakého úhlu je vlastně ozvláštňující - jestli jako futuristická sci-fi s prvky sociální tragikomedie, nebo jako úsměvné drama o lidech, které malé a velké sociální či ekonomické rozdíly znázorňuje důvtipnou formou science fiction. A přestože mi závěr přišel myšlenkově křečovitý a celkový potenciál duality fikčního světa utopený pod nerozhodností, jak onu dualitu co nejlépe vystihnout (jestli skrze postavy nebo skrze prostředí), bavil jsem se i navzdory přepálené délce dost slušně. Čtvrtou hvězdu přihodím také za to, že je to tady jako tradičně solidně podhodnocené dílko... 70%(29.10.2018)

 • Ant
  ***

  Skvělý nápad, slušná první půlka a promrhaná šance v druhé. Payne se totiž snažll pokrýt tolik času a témat, že by to vystačilo na tři řady seriálu a právě to filmu podráží nohy. Výsledná romance je tak nezajímavá a uspěchaná, nemluvě o zvratu na konci, který je vyloženě extrémní a snaží se dojít ke stejnému závěru, k jakému by efektivněji došli v rámci komornějšího dramatu. Je to škoda, protože celá logistika změnšování a důvody lidí k němu byly neskutečně zábavné a v rukou jiného scénáristy by celý výsledek mohl být mnohem lepší.(7.4.2018)

 • - Když Ngoc Lan Tran (Hong Chau) ke konci filmu řekne, že Američané znají devět způsobů „šukání“, vyjmenuje jich pak jenom osm (z lásky, z nenávisti, jen pro sex, na rozchod, usmíření, v opilosti, z kamarádství a z lítosti). (thomasnikrs)

 • - Natáčení probíhalo v Ontariu, Torontu (Kanada), v Omaze, v Los Angeles (USA) a v Trollfjordenu (Norsko). (PaTeXx)

 • - Scéna, při které se Paul Safranek (Matt Damon) kochá pohledem na naplňování džbánu z Absolut Vodky, byla z filmu vystřižena. (SLOTH)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace