Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Othello
  ***

  Ono prostě dělat ty filmy jako čistou společenskou metaforu je hrozně ošemetný, protože upadnout do prostých, jednoznačných hořkých tezí je strašlivě přitažlivé. Lanthimos z toho pravidelně vybrušuje alespoň tou absurditou, neutěšeným vizuálem a pravidelnými šrapnely vybuchujícími z jinak pomalého tempa a postmoderní formy. Payne namísto toho žádnou svébytnou formální metodu nemá a tak trochu se v tom oportunisticky plácá, kdy jednou chce, abychom se nad jeho postavami lidsky dojímali či s nimi dokonce empatizovali, ale když se mu to hodí, přepne je do jednoduchých karikatur, jež se sami náhle redefinují jednou větou. V Downsizing tak najdeme scény jak vystřižené ze South Parku (výbuch vstupu do vaultu, Matt Damon zničehonic bubnující v hipízáckých hadrech při západu slunce), scény, které vypadají jak důsledek večírku filmových fanoušků (zmaštěnej Matt Damon pařící na večírku s Christopherem Waltzem a Udo Kierem) i scény, které jsou dostatečně dlouhé a citlivé, že by skutečně mohlo někomu dojít, že se u nich má rozněžňovat a s pitomým úsměvem pokyvovat hlavou nad tím jaká je ta láska mocná čarodějka i v těch nejnepravděpodobnějších momentech. A moje nervová centra v mozku již zkrátka nejsou natolik flexibilní, aby takto rychle a nahodile dokázala mezi všemi těmito módy přepínat.(16.1.2018)

 • Dzeyna
  *****

  Tohle byla další role, na kterou může být Matt pyšný. Příběh je naprosto skvělý. Plný lásky, pomoci, přátelství a taky existenční katastrofy, drog, party a zrady. Prostě život. A navíc hlavní postava má téměř české příjmením, což je milé. Nicméně největší potlesk zaslouží Christoph Waltz a to nejen proto, že je to můj oblíbenec, ale proto, že by to bez něj celé nemělo takový šmrnc. Já jsem spoko. Po dlouhé době oprvavdu milý film.(2.2.2018)

 • Lima
  **

  Tvorbu Alexander Paynea mám moc rád a zatím mě nikdy vysloveně nezklamal, ale tady šlápl pořádně vedle. Prvotní nápad je fajn, chápu myšlenku, co chtěl publiku sdělit, ze začátku to hýří zajímavými výjevy a nápady, ale v poslední třetině se to režisérovi úplně rozpadne pod rukama, kdy máte pocit, že si z vás Payne buď solidně střílí, anebo prokazuje ztrátu soudnosti. Už tam chyběli jenom Monty Python v objetí s Aštanem Šeranem, asi takhle nechtěně sebeparodicky to na mě působilo. No prostě úlet, co vám mám povídat.(11.4.2018)

 • Kaluž
  ***

  Setsakra promarněná šance na satirickou pecku desetiletí. Neotřelý nápad, výborný koncept, skvělé obsazení, svižný úvod… a najednou se ten pečlivě vystavěný narativ stihne ještě před půlí rozpadnout. Na scénu nastoupí Dušan Markovič, dění na plátně víceméně přestane dávat smysl a vy až do závěrečných titulků pomalu umíráte nudou. Kdyby tam ta Kristen Wiigová vydržela a nahradila tu otravnou vietnamskou aktivistku, mohlo z toho klidně být slušné vztahové minidrámo. Namísto toho však dostaneme jen výstřední a lehce úsměvnou kritiku společnosti zabalenou do ne moc povedeného filmu. Tohle mě moc mrzí, protože Alexander Payne jinak umí.(22.1.2018)

 • JJ.Gibson
  odpad!

  Původně jsem se na tuto komedii opravdu těšil, protože nápad zmenšování lidí, aby Země přežila, mi přišel fantastický a originální! Ale to, co jsem dostal, byla trestuhodně zpackaná příležitost o něco nového. Zaprvé bych chtěl zdůraznit, že se v žádném případě nejedná o komedii. Za celých 135 nemáte šanci se zasmát ani jednou. Proč?? Protože to prostě není vtipné, není zde žádná humorná situace. Celou dobu sleduje nesnesitelně nudného životem zničeného Matta Damona a to vážně nenadchne. Furt se snaží dostat ze své ulity zkrachovalce, ale moc se mu nedaří. Až se zde objeví jeho spása, vietnamka uklízečka, která si prošla peklem a přišla o nohu, žije někdy v minislumu a to je pro Matta zkrátka a dobře terno! Stane se přesně to, co se stát má. Musím, říci, že jsem snad nikdy neviděl film, který by bych tak bezpohlavní, bez drivu, bez špetky nadšení a bez humoru. Začal jsem u toho skládat puzzle, jinak bych to dozajista vypnul! Radím, nemarněte čas u toho nudného pokusu o zajímavost! O to více mě udivuje, že tolik "známých ksichtů" se na tomto nepovedeném snímku podílí...(9.4.2018)

 • - Původně si měli hlavní role zahrát Paul Giamatti a Sacha Baron Cohen. (Delock)

 • - Vesnice byla natáčena v Kelso Rock v Kanadě. (Dzeyna)

 • - Scéna, při které se Paul Safranek (Matt Damon) kochá pohledem na naplňování džbánu z Absolut Vodky, byla z filmu vystřižena. (SLOTH)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace