Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HorrFi
  ****

  Podle mě tohle je přesně ten typ filmu, kterej asi většina lidí neocení, ale svým způsobem má určitě co nabídnout.. u takových filmů se musí přemejšlet o životě a současný situaci ve světě.. o Matta Damona jsem se nikdy moc nezajímal, ale tady jsem si jeho hereckej výkon docela vychutnával a nejvíc mě bavily scény s Dušanem.. nechápu ale tu zbytečně dlouhou stopáž..(16.1.2018)

 • PogoJoe
  ****

  70%. Pocitově je to tak mezi 3 a 4 hvězdami, ale zaokrouhluji nahoru, protože se mi tu pár věcí líbilo - hlavně několik vtípků, někdy až gagů, které mě zde rozesmály (k čemuž asi i pomohla atmosféra v hledišti kina při CSFD projekci, kdy se lidi okolo smáli poměrně často); dále skvělý Ch. Waltz - ten mě fakt bavil :-) i přes málo prostoru, který zde dostal; zajímavý námět, který ovšem šlo asi využít i lépe: obzvlášť ke konci mi film přišel trochu rozpačitý, zkrátka vyšuměl. Když už je tento námět brán s nadhledem, mohlo se na komediální strunu tedy přitlačit ještě mnohem víc. Potenciál tu byl.(3.1.2018)

 • C0r0ner
  ****

  Když pomineme, že by fakt nešlo vyrobit pěticentimetrovou televizi a půlcentimetrový mobil, je Zmenšování příjemné sci-fi, které jde na stejný problém jako 7 životů o dost jinak a spíše humorně. Trochu jsem se bál předvídatelnosti scénáře, ale nakonec to bylo fajn a bezvadně to uteklo, takže spokojenost. 80%(18.2.2018)

 • Kaluž
  ***

  Setsakra promarněná šance na satirickou pecku desetiletí. Neotřelý nápad, výborný koncept, skvělé obsazení, svižný úvod… a najednou se ten pečlivě vystavěný narativ stihne ještě před půlí rozpadnout. Na scénu nastoupí Dušan Markovič, dění na plátně víceméně přestane dávat smysl a vy až do závěrečných titulků pomalu umíráte nudou. Kdyby tam ta Kristen Wiigová vydržela a nahradila tu otravnou vietnamskou aktivistku, mohlo z toho klidně být slušné vztahové minidrámo. Namísto toho však dostaneme jen výstřední a lehce úsměvnou kritiku společnosti zabalenou do ne moc povedeného filmu. Tohle mě moc mrzí, protože Alexander Payne jinak umí.(22.1.2018)

 • Nevka
  ***

  Downsizing je dalším filmem, ve kterém plave velké množství nevyužitého potenciálu. Přitom začátek je velice funkční. Působí sice jako groteska se zajímavou myšlenkou (i ty střihy, či hudba k tomu hodně svádí), ale rozhodně nenudí a zaujme. Povedený je například cinkající (mikrovlnka) stroj, Neil Patrick Harris (a jeho chvilka slávy, i proces redukce, který se jednoduše povedl. Matt je zajímavý a zdá se, že všechno bude skvělé. Tohle však skončí ve chvíli, kdy dojde ke zmenšení a dostaví se Dušanova párty. Jeho postava by s lepším vedením mohla filmu hodně přidat (navíc je Waltz zajímavý), ale celkově ho přebíjí okolí a příběh, který se od hravosti pomalu přesune k frašce... Ngoc je vcelku otravná a ve finále se jedná jen o běžnou "křupanku" s dobrým srdcem. Což je vzhledem k její původní prezentaci - ekoaktivistka, kterou věznili kvůli jejím postojům - dost málo. Film tak ztratí na své ladnosti a zajímavosti... Po odjezdu do Norska už stojí za zmínku snad jen osm druhů sexu, jinak se všechno úmorně vleče. Věčná škoda. Po druhé polovině na tu první málem zapomenete...(4.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace