Muž z Vysokého zámku - Série 4

(série)
USA, 2019, 8 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Kamera:

Gonzalo Amat

Frances Turner, Clé Bennett, Alexa Davalos, Rufus Sewell, Rick Worthy, Joel de la Fuente, Chelah Horsdal, Genea Charpentier, Jason O'Mara, Daniel Diemer (více)

Epizody(10)

Karell840

Hodně je to podobné trojce v tom, že některé dějové linky jsou vyloženě nezajímavé a máte chuť přetáćet. Kdyby v sérii nebyl vůbec příběh Abendsena, nebyl zde detailní příběh odboje, a naopak by trochu víc pracoval se Smithem, Thomasem a Kidem, bylo by to asi klidně za 4-5. Takhle je to bohužel prostě nuda, kdy čekáte na hlavní děj a zoufale vás osudy některých postav nezajímají. ()

HonzysKISS

Naprosto důstojné zakončení jedinečného seriálu. Největší zásluhu má určitě John Smith. Jeden z nejlepších záporáků poslední doby. Jenom škoda příběhové linky Jullian. Ta mě fakt vůbec nebavila. Závěr mi nevadí. Mohl být sice úplně jiný a dokonalý, ale takhle to asi bylo v plánu od samého začátku… 9/10 ()

korok

Velice důstojné zakončení celé série. Taktéž jsem potěšen, že nezůstal otevřený konec. Celkově vzato, dle mého skromného názoru, skvělý a napínavý seriál s úchvatnými kulisami, lepší než knižní zpracování a to je rozdíl třeba oproti Otčině Roberta Harrise, kde zase kniha byla skvělá ale filmové zpracování za moc nestálo. ()

M.i.k.e

čtvrtá a závěrečná řada navazuje na tu třetí ve vší své nevyrovnanosti a dokazuje,že ač tu byl ohromný potenciál,tvůrci z něj za celou dobu (snad s vyjímkou druhé řady) nedokázali vykřesat nic co by se opravdu vrylo do paměti.Poslední řada sice chtě nechtě musela uzavřít osudy všech postav,ale dělá to tak nezáživně až to není hezké.Tu a tam sice vystrčí poslední řada růžek,ale nedělá to často a ani tuctové a vlastně očekávatelné finále to nezachrání...60% ()

Benjamin_L

Nejhorší konec v seriálové historii. Tohle nemůže nikdo překonat. Čtvrtá série vůbec nebere v úvahu dosavadní děj, postavy ani mechaniky a logiku světa. Co se stalo v předchozích sériích tady nemá prakticky žádný význam a přestože má světlé chvilky, jako celek je neskutečně hloupý. Z ničeho nic se objeví partička černých komoušů, která zlomí japonské impérium a založí černošský komunistický stát přímo vedle nácků, kteří ovládají prakticky celý svět? To snad nemůže nikdo myslet vážně? Ten poslední díl to dorazil úplně. Kde se vzali ti lidi v portálu? Kam šli? Proč proboha? ()

• Čtvrtá série je založena na nedokončeném pokračování původní knižní předlohy Philipa K. Dicka. (maxmen)