Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

fantassia

Na obrázek o jednom magorovi to bylo až moc dlouhý a opravdu se to táhlo. Náboženství není zlo,jak tu někdo píše, zlo jsou jen magoři, kteří dokážou zneužít všechno a to obzvlášť proto, že lidi už nedokážou rozlišovat, tak potom kdejaký magor může vydávat dobro za zlo a zlo za dobro a bude se to táhnout jako červená nit, protože kdekdo se občas snaží, aby žebříček hodnot přehodil jak se to jeho zvrácenosti zrovna hodí do krámu. Dobře zahraný, výbornej finiš>peklo je absence lásky a dobra a nejhorší na něm je, že je definitivní. Proti peklu, tenhle film byl sice zbytečně dlouhý, ale zaplať PánBůh měl svůj konec;-) ()

Tosi

Krvavá bitva pohlaví, rozdělená do čtyř časově matoucích kapitol. Násilí se zde nevyhýbá nikomu, ani ženám, dětem či zvířatům, takže na některé scény se fakt dobře nekoukalo. Ženy většinou ve westernech velký prostor nedostávají, Brimstone to vyvrací, ale nejsem si jistý, zda zrovna o tohle stojí. Guy Pearce to darebný úchylný hovado hraje jak se na Reverenda sluší a patří, takže doporučuji u úvodních scén znecitlivět a pak to půjde samo. ()

Jizni Tlapa

Celkem slušná filmařina, trpící přetaženou stopáží! Originální westernové zpracování a herecké výkony jsou tím vůbec nejlepším, na čemž lze stavět výsledné hodnocení...chapterové rozdělení smrdí Tarantinem, ale diváka to alespoň správně nasměruje a zorientuje.. zajímavá podívaná! ()

Mrkvič

Stylem vyprávění, prostředím a některými motivy až lehce Tarantinovské. Dalo by se říct i stopáží, ale oproti drsným historkám příběhové linii v závěru docházel dech. Což je ale možná dílem nacpání Johna Sněha s Rudou paní do jednoho příběhu. Já osobně od té chvíle nedokázal myslet na nic jiného než na jejich dvě postavy (potažmo prsa) ve Hře o trůny. Jak mohlo být při skocích v čase některé odhalení překvapivé, tak závěrečné střetnutí bylo dost jednoduché. Atmosféra příběhů je ale parádní - ač klesající, protože odhalení jsou sice překvapivá, ale nijak démonická. A jak jsem si od začátku říkal, že je to zajímavý film pro něžné pohlaví se silnou ženskou hrdinkou, tak těch pár děr v hlavách, pověšených lidí a uřízlých jazyků mi to snadno vyvrátilo. ()

Lachtaan

Svou vyprávěcí technikou a na celkové pochopení příběhu hodně těžký western, který možná místy zbytečně mate a semtam i trochu zadrhává, jinak ale svou temnotou poskytuje trýznivý zážitek, jež si oblíbí každičký příznivce tohoto filmového stylu. Z Dakoty Fanning nám vyrostla krásná a zdatná herečka a Guy Pearce se asi z rolí odpudivých záporáků již nikdy nevymaní. Jdou mu totiž nadmíru dobře. ()

mickyreed

V polovině sem si říkal super. Způsob vyprávění tě nechává napjatýho, dlouho přemýšlíš co se děje. Obrazově je to pecka, herci taky dobrý, ale jedna zásadní věc mi ten film pokazila. Počtem mrtvol by mohl nakopat prdel mnoha slasherům a to je podle mě špatně. Několikaterá smrt ve vypjatém dramatu ztrácí na dopadu na diváka. ()

Yoshimitsu

Velká pochvala pro Guye Pearceho zahrál tady, jak vyvrženec z pekla spíše, jak démon, který se řídí svými pravidly a když mu někdo odporuje a nehraje jeho hru, tak ho náležitě potrestá a do toho je ještě pořádně perverzní a slizký. Na Dakotu Fanning jsem si vzpomněl jako holčičku z Muže v ohni, ale taky zahrála obstojně ve všech etapách. Doporučuji a dávám 100% ()

ivan bohatyr

Dobry, konec mohl být lepší - myslím větší pomsta, tam to bylo takové slabší. Ovšem film jen pro silné povahy - týrání, mučení, bičování malé holčičky, smilstvo, znásilnění, krev stříkala, střeva... jako hnus, tohle už teda víckrát vidět nechci. ()

Blue.Poison

Sakra dobré, syrové a drsné. Tenhle western ukazuje všechno, co Tenkrát na západě a Hodný, zlý a ošklivý nechali očím diváka skryté. A rozhodně se nebojí jít až na dřeň, možná až za hranice...minimálně morální. ()

hroubek

Brimstone aneb film, který by se z fleku mohl, také jmenovat Muž, který rád ubližuje ženám. Čekal jsem dost, ale to co jsem dostal, jsem opravdu nečekal. Režisér Martin Koolhoven se s tím vůbec nepáře. A za to má můj velký respekt, jelikož Brimstone rozhodně není podívaná pro citlivé povahy. Vše co ve filmu vidíme má své opodstatnění a samotná míra násilí nemá za úkol jen to, aby šokovala. Krásně nám definuje prostředí, postavy a morálku společnosti a samozřejmě v neposlední řadě motivaci postav. Koolhoven má film pevně v rukou a je vidět, že dost přemýšlel, o tom co a jakým způsobem uvidíme. Pohrál si vyprávěním na kapitoly, které trochu připomene Tarantina, ale hlavně vystavěl film na silné ženské hrdince. Dakota Fanning je dobrá herečka, ale zde podává fantastický výkon. To jakým způsobem snáší všechnu tu fyzickou bolest a utrpení, a při tom ani nemluví, a vše odehraje vyrázem v obličeji. Něco podobného se povede i Emilii Jones, která též podává skvělý výkon a má několik skvělých scén. Guy Pearce je zde vyloženě lahůdkový psychopat. Jde z něho strach a dost mě z něho mrazilo v zádech a rozhodně patří k tomu nejlepší co je ve filmu. Velmi příjemně potěšila Carla Juri, již vůbec neznám. Velkou radost mě udělala i dvojice z Game of Thrones Carice van Houten a Kit Harington, jejich výkon byl velmi dobrý a i na menším prostoru toho předvedli hodně. Film je trochu delší, přesto vůbec nenudí a po celou dobu je hodně napínavý a nepříjemný na sledování. A jeho pointa je silná a bolestivá jako šlehnutí bičem po zádech. Brimstone drsný western, jenž z hlavy jen tak nedostanete. ()

nevermore

Garantuju vám, že tenhle film s Vámi hne. Po všech stránkách bych plýtval superlativama. Ale režie, posloupnost příběhu, explicita násilí a naturálních záběrů icelková atmosféra spolu s Dakotou Pearcem to je mix, který se takto dobře podaří jednou za čas. Plnej počet, tady není o čem. ()

zdenny

Při sledování jednotlivostí nás tento film doslova nutí sledovat dvě roviny, morální a sociologickou. Podrobněji je to faktické ovládání lidí pomocí církevních dogmat a role postavení ženy v tehdejší společnosti. Za prvé se mi velice líbí, že když chtějí umělci kritizovat náboženství, v drtivé převaze jde o kritiku křesťanství. Kritizovat např. islám se jim moc nechce. Pokud jde o násilí páchaném na ženách a celkové zacházení s nimi - opravdu jsem se musel přesvědčit, jestli režisérkou nebyla žena. Chceme-li totiž ospravedlnit a odargumentovat víceméně fašistickou kampaň "me too", musíme ji nějak vědecky a historicky podložit. Proto i děj se odehrává v Americe, kde celá tato nenávistná kampaň vznikla. Potud byl film hodný zamyšlení a zneklidňující. Podíváme-li se ale na film v globále, tak nám vypráví příběh jednoho úchylného psychopata, který má rád malé holčičky a nejlépe z jeho vlastní krve. Pro ukojení svých zvrácených choutek využívá své moci, která se v tomto případě skrývá v kněžském rouchu. Závěrem tedy ponouknutí vysokohodnotících k upřímnému zamyšlení: dali byste vysoké hodnocení béčkovému horroru, který by pojednával o úchylném psychopatovi, který má rád malé holčičky, nejlépe z jeho vlastní krve, a jenž pro ukojení svých zvrácených choutek zneužívá kněžského roucha? Myslím si, že hodnocení by bylo o desítky procent nižší. Jde prostě jen o krásu obalu, ale ten se nakonec taky počítá. Každopádně byly natočeny daleko lepší osudové filmy. 60 %. ()

Skeksis

Konečne nejaký sympatický pedofilný sadista! A samozrejme farár zároveň! Nik ho nebol schopný dlho zabiť, tak si svoje presvedčenia vnuknuté Bohom mohol uplatňovať naplno. Občas mi to pripadalo ako komédia, možno občas aj bola (najmä časť s Kitom Haringtonom), ale ako sú psychotici ovládaní vlastnými predstavami, je jednoducho vtipné. Všetci herci výborní, ale Guy Pearce to zaklincoval (doslova). ()

Marrdaa

Ty krávo ! Obsazení v naprostym TOPu. Hrozivej Guy si střihnul roli, kterou od Mementa nepamatuju, Dakota se půlkou promlčí líp než pokuta za parkování, osazenstvo Zimohadu hraje konečně o něco jinýho než o trůny a hlavně to má koule, že s nima může sázet striky i kvadruplegik. Western se mění na Eastern, zahálka a sáhodlouhý záběry na odpadávající Marlboro tu nejsou, má to spád a je to skvěle znepokojující. Jenom bych chtěl varovat panbíčkáře a cukráře, že po tomhle se v klidu nevyspí. ()

cpt.Lynch

Mohlo to byt geniální, nebýt poslední epizody. .. Brutální a atmosférický psychologický western. První díl naladí, další dva jsem doslova hltal. Na poslední jsem se těšil věda jak to dopadne. Dopadlo to jak jsem si myslel ale poslední díl přetažený stopáží a hodně přitažený za vlasy. Škoda že autoři trochu nepřibrzdili. . ()

Pedross800

Tož já jsem zvyklej na ledacos a mám celkem slabost na příběhy o temných zákoutích lidské duše, ale tohle bylo i na mě moc. Hned jak jsem dokoukal letělo to do koše, tohle už rozhodně nechci nikdy vidět znovu. Tak temný, depresivní, drsný a po všech stránkách nekompromisní příběh se jen tak nevidí. Chudák hlavní hrdinka, tentokrát jsem nebyl veškerou tou temnotou uhranut, ale bylo mně z toho doslova fyzicky špatně. Zas na druhou stranu mám v poslední době fakt štěstí na neskutečně odporné záporáky, tady ten fanatickej pánbůžkář byl tak neskutečně temnej a zvrácenej, že jsem po celou dobu filmu fantazíroval nad tím, jakou hroznou a pomalou smrtí bych se s ním vypořádal. Neskutečnej zmrd! Tohle byl fakt Divokej západ.....až moc. ()

Autogram

Všetko je pominuteľné, len utrpenie je večné a zlo nezničiteľné. To bola nálož, tento film. Dakota ešte poriadne nevyrástla z detských rolí a už jej takto naložili. Spolu s jej mladšou verziou Emiliou (s perfektnou podobou), ktorá z detských rolí ešte nevyrástla vôbec, to zvládli, to by jeden neveril. Ja som to potreboval zvládnuť na dvakrát, inak sa to nedalo. A slabšie povahy si môžu každú zo štyroch nechronologických kapitol filmu dať radšej samostatne, mne veľmi prospela jednodňová prestávka na usporiadanie myšlienok. Film dávkuje všetko utrpenie tak premyslene za pomoci obrazu, zvuku, monológov a hudby, že mu divák nemôže nijak uniknúť. A kto si myslí, že na konci mu film dá vydýchnuť, tak sa nedočká. –––– Takový je úděl ženy. – Říká kdo? – Tak to stojí v Bibli. –––– Co je to nejhorší, co ti můžu udělat, Joanno? ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět