Trabantem z Austrálie do Asie

• Slovensko Trabantom z Austrálie do Ázie
TV spot

Epizody(12)

Dvanáctidílný seriál Dana Přibáně popisuje doposud nejnáročnější půlroční expedici tohoto cestovatele. Vzdálenost z australského Perthu přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko překonal devítičlenný tým ve dvou žlutých trabantech, polském fiatu, neboli maluchovi, na staré čezetě, jawě a dvou invalidních vozících. Přibáňův tým na své zatím poslední filmové cestě urazil během půl roku 15 291 kilometrů. (Česká televize)

Don82

Nemá cenu to obkecávat: už to není ono. Bohužel, nepodařilo se zopakovat úchvatnou atmosféru série z Jižní Ameriky. Tentokrát hodně věci prostě nefungovalo. A nebyla to jen auta, ale i lidi. Přibáň udělal velkou chybu když s sebou vzal přítelkyni, která očividně trpěla, i přes neustálé usmívání. Jestli jsou Trabanti o hledání (ne)limitů, tak zde se jeden našel. Přibáň samotný je očividně rozený vůdce a to zde zůstává, i přes některá špatná rozhodnutí se snažil být nad věcí a jít dál i když si určitě nejednou sáhl na dno. Počet členů výpravy opět narostl. Otázka je, jestli už ne přes imaginární čárů. Přeci jen tolik lidí pohromadě v náročných podmínkách vytváří po nějakém čase celkem dusno a občas to bylo jasně vidět. Každopádně, velká poklona vozíčkářům. Já vím, že oni to tak neberou, ale stále: pořád je to určité překonávání sebe sama. Osobně se mi asi nejvíce líbil přístup hravého, zarostlého Vojty a Slovensko-polského dua které totálně zašpiněné od motorového oleje pořád s úsměvem na tváři valilo dál a dál. Chtěl bych mít jejich bezstarostnou mysl. Jak zde jistě píší jiní, natahování je v sérii očividné. Edukačně podprůměrem. Materiálu bylo jistě hodně, ale prostě mi už jejich cesta nepřišla tak zábavná jako předtím. Ano, pořád je zde hodně zajímavých míst, příhod a "scének" ale jaksi chybí ono kouzlo, které vytáhlo tyto blázny nějak výš, k divácké nirváně. ()

Maniik88

V prípade Južnej Ameriky bol seriál super a o dosť lepší ako film. No v prípade Astrálie stačí veľmi dobrý film. Austrália je totiž hodne jednotvárna a podľa mňa o dosť nezaujímavejšia ako ostatné výpravy. A tak sú niektoré diely prázdnejšie. Máme tu nové postavy. Vozíčkari sú super a ich nadhľad a pohoda je výborná. No vôbec tam nesadla ufňukaná Dominika a aj duo poliakov bolo menej zaujímavé ako to z južnej ameriky. Marek opäť super a vedúci výpravy tiež. Akurát párkrát riskovali až moc a raz sa im to môže vypomsiť. Snáď sa ešte niekam vyberú. ()

topi80 odpad!

Heléé, koukejte, já jezdím trabantem. To koukáte, co? No jistě, že koukáme, nikdo z nás asi nikdy nejel starým autem. A natočím o tom tunu materiálu, Sice by se to dalo shrnout do 5 minut a promítnout to nanejvýš příbuzným, kteří vydrží aspoň chvíli předstírat, že je to zajímá, byť je to zajímavé asi tak stejně jako desáté album vaší tchýně z letošní dovolené. Zbytečná sebeprezentace jednoho nesympatického narcise s názory uvědomělého svazáka. ()

Scraffy

Miestami trocha nudné a zbytočne moc naťahované, ale stále je to najlepšia road-trip výprava, aká sa u nás robí. Slabšie, ako o niečo staršia časť s Južnou Amerikou. ()

nula87

Už to určitě není tak zábavné. Je totiž jasně vidět, že tentokrát už to místy opravdu nebyla sranda, a že si Trabantáři museli chvílema sáhnout až na dno. Nicméně jako dokument o nezlomné vůli, o tom, že "to nejde" neexistuje a o partě magorů v dobrém slova smyslu pořád výborné. 80% ()

Berry0153

Tato cesta byla pro mne ze všech trambantích výprav největším zklamáním. Většinu cesty tvoří nepříjemná nálada, rozbitá auta, víc škaredá než hezká místa, sprostá slova Dana - někdy v takovém sledu, že se to zvukaři či střihači ani nepovedlo vypípat - a další filmařské boty - jedna scéna se opakuje ve více dílech, nic neříkající záběry z dronu - samozřejmě je přece potřeba jít s dobou, že :-/. Vůbec je celá výprava tak nějak v takovém hraném na oko a na sílu duchu. Za každou cenu se pod taktovkou prdlého chlápka pouštět do míst, kde jde někomu fakt o kejhák a ještě dělat chytrého. Tohle už prostě není o splnění snu jako tomu bylo v báječné cestě po Jižní Americe. 50% ()

pOne

Při sledování této série mám dojem, jako by se na jejím natáčení podílel celý filmový štáb. Musím říct, že se mi líbí celá audiovizuální stránka věci, kamera, střih, hudební doprovod atd. A samozřejmě je to obrovská zábava. ()

Uroboros

Zatím 4*, ale mají nakročeno k maximu ty blázni :D Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Austrálie zatím super :) ()

papuchalk

První dva díly necestovatelské jsem vynechal, nasednul až na té zlatokopecké stezce, a nemá to chybu. Přibylo víc vtipů, hlášek, napětí, havárií, bouraček, zranění, i vztahů.. došla jim voda, a konečně taky jednou došel i benzín :D na některé díly jsem se kouknul i dvakrát po sobě a je to tak nabitý scénkama, že to nenudí ani podruhé. EDIT po 10tém dílu: po úvodním totálním nadšení z austrálie došlo k lehkému zklamání z toho jak ten seriál vypadá zhruba od 7 dílu. Ti lidi toho začínají mít dost, neustále nadávají na auta, který se rozbíjejí každých 50 km, začíná jim z toho hrabat a je to vidět na té jejich zoufalé snaze mít z toho srandu. Mi přijde, že ty jejich auta se už pak rozbíjela hlavně díky jejich neodborným opravám, které samozřejmě nemohly být tak kvalitně provedeny díky špatným podmínkám. Tempo seriálu pak je neskutečně zabržděné neustále se opakujícími opravami. A díky tomu, že jimi ztráceli obrovské porce času, tak potom strašně spěchali, aby tu ztrátu dohnali. Prostě pak už to vypadá, jako že sami nechápou proč tam s těma trabantama vůbec jeli, a že to je naprostá pitomost. Popření sebe sama, a jejich několikaměsíčního snažení. A nakonec těma trabantama do cíle výpravy ani nedojedou! Ale jo, pořád je to lepší než kdyby s nima jel štáb v džípech a pomáhal jim. Autentické to je nejvíc, stejně jako ti lidi. TO je pořád největší plus toho seriálu. ()

NeMiQ

S rozrastajúcou bandou sa rozrastá aj spektrum indivíduí, ale nie všetky sú také charizmatické, vtipné a prínosné. Nielen kvôli nim, ale celkovo táto výprava nebola to čo kedysi. V prípade južnej ameriky som uprednostnil seriál pred filmom, lebo celý čas bol zaujímavý, vtipný, pútavý, ale z tejto výpravy si myslím, že úplne postačí celovečerný film. Dúfam, že na ďalšej výprave sa počet bláznov opäť zredukuje a bude to mať svoje komornejšie čaro ako kedysi. ()

blondboss

Opäť ďalšie a o to dobrodružnejšie road predstavenie v podaní Dana Příbána a jeho partie. Po viacerých kontinentoch sa tentokrát rozhodli zdolať Austrália a juhovýchodnú Áziu a musím povedať, že tento seriál to zachytil dosť podrobne so všetkými radosťami aj problémami, ktoré počas cesty mali. Avšak oproti tým minulým expedíciám to bolo trošku menej záživné a v podstate takmer celý seriál bol o tom, ako každú chvíľu opravujú svoje zastaralé mašiny. Očakával by som od toho trochu viac, ale tú štvrtú hviezdu si to určite zaslúži už len za tú motiváciu, ktorú táto expedícia ľuďom dáva. 70 % ()

Fuksinka

Ve filmu mě něco chybí, tady zase prebývá. A chybí mi treba detailnější pohled na místní lidi. Ve 12 dílech by na něj byl určitě prostor. ()

GzL odpad!

Další porce odpadu z Přibáňovy dílny. Vzhledem k výši hodnocení a počtu sponzorů se však obávám, že nám, bakelitový Spielberg, ještě neřekl své poslední slovo. ()

Foogas

Nevyužitý potenciál. Opakující se rádoby vtípky, násilný humor, příliš mnoho slov o trabantech a záběrů na jejich opravy, zato málo informací o navštívených zemích a jejích obyvatelích, buranské chování. Dobrá podívaná, ale sebestřednost z toho sálá. Jižní Amerika byla nejlepší. ()

DrifterSoul

Tři hvězdičky za odvahu a fantastický fyzický plus psychický výkon všech zúčastněných. Úžasná cesta a životní zkušenost. Protože se ale jednalo o cestopis, určitě bych více ocenil koukat se kolem, než stále do útrob Trabantů či jiných vozítek a poslouchat občas vulgární komentáře některých členů teamu. (I když tohle asi k věci ovšem patřilo.) Mé největší sympatie měla skromná, neexhibující a křehká Dominika. ()

KraLuban

Pořád velmi zábavné, ale přece jen - tohle neberu jako úplně nějakou extra filmařinu. Je to zajímavé, z vlastních zemí ale člověk vidí relativně málo...což naprosto nesnižuje to, co Dan Přibáň a jeho tým dokázal v reálném životě, to je úplně jiná kapitola. Seriál 3*, expedice 5*. ()