Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

rublik05

Padesátka, jakožto celovečerní režijní debut Vojty Kotka, je překvapivě příjemná záležitost, která těží nejen z krásného horského prostředí, ale i z přímo fenomenálního hereckého obsazení a samozřejmě z povedeného scénáře od Petra Kolečka. Příběh má plno vtipných momentů, humor ve stylu ironie a sarkasmu docela ujde, potěší i menší drama v závěru. Z herců se nejvíce předvedl Ondřej Pavelka, jemuž role horala sedla perfektně a vyloženě si ji užívá. Ve finále vcelku koukatelná komedie, za kterou se nikdo rozhodně stydět nemusí. 6/10. ()

Blutarg

Komedie, kde ty vtípky jsou až moc na sílu... Ano, zasmál jsem se, ale je to takový ten až nucený smích. Nejlepší fórek byl na úplném konci. Pro mě někde mezi 2-3 hvězky, ale nechám zatím dvě. ()

speedy7929

Nemám rád české a slovenské filmy, príde mi to také strašne nútene, silené a hlavne bez nápadu a s fádnymi dejmi, často mi vadia hlavne herci, ktorý na nás pozerajú v seriáloch, ktoré stoja za suché z nosa. 50ka, ale prekvapila. Dobrý dej, humor to malo tiež svojský a ani som sa nenudil. Dobrú roľu zahral hlavne Prachař, ktorý bavil asi najviac s jeho vyhánaním "mrazu z duše". Veľmi sa mi páčil aj predel do minulosti. /65% ()

RAFT

Tak,když už natočil film Jirka Mádl,též musel natočit i Kotek.A že,se mu to povedlo.Kdybych to měl porovnat jestli,od Mádla nebo od Kotka ,i když každý film je jiný ,tak u mě vítězí Padesátka.Schmitzerovi dejte českého lva za nejlepšího herce.K+M+B= Kurva musíš běžet. Nejlepší česká komedie 2015.70% ()

FIAT 500

Asi to bylo tím, v jaké chvíli jsem film viděl, ale neskutečně mě pobavil. Pár přehmatů by se našlo, ale celkově naprůměrná komedie. Body navíc za Pavláska a Vydru, jejich Poláci sice stereotypně vykreslení, ale o to zábavnější. Pavelka dobrý, Prachař klasicky ani nenadchl, ani neurazil. ()

Martin__S

V druhé třetině jsem se začal bát, že to Kotek neudrží a pujde to do kytek a nedokoukáme to. Nicméně pak to víceméně ustál a nakonec jsme se pobavili, takže pěkné 3 hvězdičky i za pekné retro sekvence :). Pavelka byl hodně věrohodnej, aspon pulku filmu - dobrej výkon. Za mne OK. ()

viky13

Opravdu o hodně lepší než komedie posledních tří let (10 pravidel, vybíjená, hodinový manžel, andílek na nervy, modelky sro...a mohla bych pokračovat). Neuvěřitelně mě to bavilo, od začátku až do úplnýho konce. ()

joelly01

Docela trapna konverzacka s par silnejsimi momenty a ne uplne marnymi herci. Zacatek vypadal velice slibne, jenze asi po pul hodce jsem zjistila ze vtipy jsou predvidatelne a herci prehravaji. Ovsem dovedu si predstavit ze Padesatce lip slusi divadelni provedeni, film prece jen docela tlacil na pilu a to ja nemam rada. Jo a Kudos za Pavelku, hrdina meho mladi, toho jsem zde malem nepoznala :) ()

TommyDiamond

Tak vojta kokotek určitě mile překvapil. S jeho padesátkou je docela zábava. Navíc umí být i nebezpečně retro, je iniciativní, příběhově zajímavá a na svůj věk neobvykle pružná. Škoda jen toho závěrečného vyvrcholení... Vojtovi dávám tři hvězdy a doufám, že příště natočí něco s třicítkama, abych se nemusel tolik červenat.... ()

Shitonit

Určitě si to najde hromadu příznivců z řad paneláčníků dychtících po jakési Rafťákovině.. Je to spíš ptákovina, nedržící pohromadě, protkaná mrakem nestoudných reklamoidních záběrů, a zhruba čtyřistašedesátkrát tam je poučit termín Tříkrálová padesátka. Což mě sralo docela dost.. Jediný co jsem si z toho odnesl je pocit, že jsem něco nepochopil, je to hromada osob nestoudně se honící za vlastním klackem, hledajících kdo je čí otec nebo koho je čí syn. Padesátka je asi zajímavý počin, střídající pseudoretro výjevy s vylízanou realitou kovaných horalů. Nevím, nechápu a snad ani nechci pochopit. Hlubší smysl to nemá, komediální vejšplechty mi unikly a nakonec jsem u toho usnul. Takže tak. ()

JimDeNiro

Tak jsem asi čekal víc. Bylo to takový jalový.. Spíš než ke komedii to přiřazuji ke komediálnímu dramatu.. Takový hořkosladký i smutný... 2,5* 45% - zaokrouhluji dolů ()

dwyane odpad!

To je ale kokotina na entou. Takové herecké obsazené, takové téma, takové prostředí a přitom všechno špatně.Vlatně ani nevím, zda jsem se ve filmu něčemu upřímně zasmál. Rádoby vtipný hlášky postavený na základě sprostého slova se fakt nepočítají. Děj by možná nebyl tak špatný a na začátku měl celkem našlápnuto, ale jak se postupně vyvíjel, tak šel do kytek. Nikdy víc, snad ani při cestě autobusem na DVD. ()

Tauk

Nečekal jsem nic extra, ale nakonec jsem se docela slušně pobavil. A to se mi u nového českého filmu v poslední době už dlouho nestalo. Každopádně mi to tady přijde docela podhodnocené. Pavelka se mi v jeho roli opravdu líbil a Schmitzer dokonalý. :D Čtyři hvězdičky si to podle mě zaslouží. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Musím uznat, že špatné to nebylo. "Klasické" české vtípky, hlášky i jednodušší zápletka. Dojem mi kazily občas nepřehledné skoky do minulosti. ()

Mahowny

Milé překvapení. S tím filmem si někdo vyhrál. Mělo to horskej feeling a zasmál jsem se. Trochu nádech ala Wes Anderson. Cením chlapackou atmosféru, která jde proti proudu feminismu. Tady imho těžce podhodnocené. ()

topi80

Snowboarďáka Vojty Kotka bylo jeden čas všude plno, a tak i člověk příliš se nezajímající věděl, že by se rád věnoval režii a že ho na ni nevzali. Ale člověk, který si chce splnit sen, se samozřejmě nevzdává, a tak tady po nepříliš vydařené Cimrmanovské expedici na Altaj máme Vojtův filmový debut. Jak to dopadlo? Musím říci, že žádný velký dojem ve mně po zhlédnutí filmu nezůstal, pouze ten, že jsem se ho snažil dokoukat, ač mě u něj nic nedrželo. ()

alldo.raine odpad!

Všechno špatně. Nejvtipnější je, že na Netflixu je to v sekci sports movie. Zřejmě by se měla přidat sekce, shitty movies. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku