Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (CinemArt)

Fiftis

Dobrá infoška na začiatok. Neighbors 2: Sorority Rising nie sú iba vernou kópiou originálu, čoho sa mnohí báli. Macova rodina sa presťahuje do inej lokality, kde čakajú sexi riťky a budú si robiť zle. Zatiaľ čo jednotka mala päť-šesť nezabudnuteľných scén, dvojka ich toľko nedostala. Tu a tam fajn nápad, ale už to nie je taká fajn zábava. V celej stopáži sa nenájde ani pár momentov, kedy sa dá vybuchnúť od smiechu a ani pár pamätných momentov. Tento diel je slabší oproti originálu, takže ak ho nemilujete, neosloví vás ani novinka. Ostatní nasledujte pohľad na pokračovanie, ktoré vyzerá ako by si ho nik nepýtal a skrýva v sebe dobrý nápad, keď miesto rozbúreného bratstva povolal do susedstva ešte horších nepriateľov. Skutočne - ako vás nebavila jednotka, tak tomuto sa už ozaj vyhnite. ()

Shakers

Ale hej celkom to ušlo. Viac menej je to iba vytuningovaná jednotka, ale bavil som sa celkom aj pri tomto. Niektoré scény sú samozrejme trápne, ale to už je klasika u Rogena. Na druhu stranu ma ten týpek vždycky niečim zabaví a aj tento krát som sa moc pri ňom nenudil. Na druhu stranu sa k nemu pridá aj (poslednú dobu) celkom v pohode Efron, k tomu si prirátajte Beastie Boys a ich Sabotage, ktorá skvelo pasuje aj tu, nie len v Star Treku. Stručne a jasne, Susedia na odstrel 2 sú rovnaká blbina ako prvý diel, ale čo by ste chceli od Rogane a Goldberga ? 70% - 3* ()

filmfanouch

Sousedi 2 je pokračování hitu z roku 2014. To vydělalo hrozně moc peněz (rozpočet 20 milionů, vydělek 270 milionů) a tak se musel Seth Rogen (kterého mám v oblibě) domyslet jak natočit pokračování. A vymyslel originální způsob místo bratrstva nasadit sesterstvo. Film je zábavná komedie při které je vtipných momentů mnoho. Celkové obsazení je v pohodě a nudit se rozhodně nebudete. Jediný problém je v tom že pokud jste alergičtí na slovo sexizmus tak budete při tomhle filmu trpět. Jinak je to ale v pohodě komedie u které by mi trojka nevadila (Divných sousedů je mnoho). ()

-OverLord-

Až na pár vtipných momentů vcelku průměrná komedie, která nepřekvapí ničím novým, protože všechno už někde bylo. Na druhou stranu svižně odsýpá, má příjemné herecké obsazení a je dobře natočená. Občas ale působí až rodinnou podívanou, což si samozřejmě nerozumí s množstvím vulgarit, takže nevím, co si o tom myslet. Klidně to mohlo bejt ještě o něco "hustější". Seth Rogen dělá v podstatě všechen dobrej humor, ale sám to nemá šanci utáhnout. ()

misterz

Ešte horšie ako jednotka. Aspoň od Setha Rogena som čakal viac. Pár gagov mu síce vyšlo,ale inak žiadna sláva - nezáživné, nudné a často aj trápne. Chcelo to hlavne lepší scenár a vymenil by som aj pár hercov. Napr. Chloë Grace Moretz sa mi do komédií moc nehodí, ale to je subjektívne, uznávam. Len podpriemer. 40/100 ()

Tsuki

Bavila jsem se o krapet méně než u jedničky, ale i tak to byla docela fajn odpočinková komedie. Jen bych osobně vypustila několik těch gagů, které už na můj vkus hodně hraničily s nechutností. Jakmile to podle mě přesáhne určitou míru, už to není vtipné (no, je to asi věc vkusu, ale přece jenom by se to dalo nahradit jiným druhem humoru, který by fungoval lépe). Spousta vtipů se ale naopak povedla, například scéna při vaření vajíček natvrdo. :D A potěšila mě v hlavní roli Chloë a ve vedlejší mini roličce Selena. Pokud se líbil první díl, je rozhodně fajn kouknout se na toto pokračování, přestože opravdu stačí vidět jednou. ~(3,2)~ ()

Kothy

Tohle bylo snad ještě lepší jak 1. Námět je sice podobný, ale myšlenka zajímavější. Místo bratrstva se totiž do vedlejšího domu nastěhovalo sesterstvo. Dost se tu řeší témata jako feminismus nebo sexismus. Taky si z nich občas střílí. Některé postavy se posunuly a jiné zůstaly tam, kde byly. To je například problém Teddyho v podání Zaca Efrona. Chloë Grace Moretz asi víc sedly dětské role, ale taky není špatná. Nakonec po všech společných naschválech opět najdou společnou řeč. Přišlo mi, že je tady víc fórů, takže je film svižnější. Další díl už ale asi nebude. "Proč bych maso počítal na gramy?" :D ()

Kudly4

Chtěl jsem si pustit něco pro zasmání, bohužel někde se stala chyba. Sousedi 1 bylo v celku v pohodě, v pohodě Efron, vtípky celkem fájn, ale ve dvojce Efron není v pohodě, vtípky nejsou fájn a ten konec jakože maminka jim dala radu a všechno je vlastně OK, tak to mi málem vypálilo oči. ()

Yoshitsune

Ještě šílenější, zhulenější, ožralejší a nebezpečnější je tahle parta holek je než Delta Psí. Podobná věc tu už byla s 22 Jump Street, kdy dvojka prostě těžce válcuje jedničku. Navíc tvůrcům se tady povedlo rozehrát tři dějové line, a ve všech třech případech, ani jedna strana nepůsobí jako ta špatná, takže divák tak nějak fandí všem. Jo a Chloë byla naprosto vynikající, tyhle role zlobivých holek, ji prostě sednou. Musím začít víc koukat na její filmy. Rogen zkouší rapovat a vytáhne to svoje nářadí......né nemyslím přirození, myslím to že je žid, to bylo výborný. Tenhle film je ideální na léto, vypnout mozek a užívat si film,. Pokuď od tohohle filmu očekáváte Turinského koně a nebo přemítaní nad životem, tak tady to fakt nenajdete, ironie že někteří diváci to asi fakt čekali. Takže bomba komedie. ()

silentname

A keď už sme videli prvý film, tka si môžeme niečo povedať aj o tohtoročnom pokračovaní. Mám pocit, že rovnako ako v prvom filme je aj v druhom dostatočný počet dobrých momentov, ktoré ho vedia ťahať a aspoň je to komédia, ktorá má nejakú pointu a celkom to funguje. Seth Rogen a Rose Byrne sú stále vynikajúci a rovnako super je aj zábava, ktorú prináša Zac Efron. Musím povedať, že tento chalan ma poslednej dobe skutočne vie pobaviť a je vidno na ňom, že nie je len hviezdička od Disney, ktorá sa nikam neposunie. Chloe Grace Moretz je v pohode a musím povedať aj fakt, že myšlienka sesterstva nie je podľa mňa úplne zlá. Akurát keby to skutočne neubližovalo druhým, ktorí môžu mať na krku skutočné problémy. Je asi pravda, že v tomto filme sa dali veci riešiť jednoduchšie než spôsobom, ktorí si vybrali naši hrdinovia, ale to je už ich vec ako budú riešiť svoje starosti. Opätovne som sa pobavil, takže znovu hovorím, zabavte sa aj vy. Hodnotenie: B- ()

SeBig

Oproti jedničce jsem se smál o dost min. I kdyz par fakt vtipnych scen se tam najde. Furt to ale nebyla zase tak supr komedie, jako This is end. Noha čouhajic z vaginy a hazeni zakrvacenych tamponu na okna ale nemelo chybu. ()

klerik

Kým jednotka mala jeden rozvinutý nápad a pár pekne natočených scén, pokračovanie je na tom naopak. Až nepríjemne rutinne natočené a priehrštie nedotiahnutých scénok. Film má síce vďaka tomu slušný spád, ale celé to pôsobí ako nejaký dvd bonus poskladaný z nápadov, ktoré sa nepoužili minule... Skratkovité a nevýrazné. A nič na tom nezmení ani rodinné posolstvo. Dôkaz, že SEX TAPE bol naozaj fajn film... ()

Chrustyn

Už původní "Sousedi" mě nebavili, (a že jsem se na ně těšil) ale teprve druhý díl ukazuje co znamená spojení trapné a hlavně absolutně zbytečné komedie, která recykluje již viděné a nepřináší nic nového. ()

Arsenal83 odpad!

Rogenov humor je na 90% grcky, fekál, prdy, grganie, nadávky, drogy, dekadentné páry a samý sexizmus. Ako jednotka bola otras, dvojka je ešte väčší humáč. To fakt sa niekto smeje na tom, ako sa pri sexe ženská vybľuje na Rogenovú tvár? Ja som síce mal rovnaké nutkanie, ale do filmu by som to nedal. ()

Stanislaus

Pokračování Sousedů neztrácí nic oproti prvnímu dílu, který nabídl celkem svižnou a lehkou letní zábavu k odreagování se. Jde sice na jednu stranu o průměrně natočenou komedii s jednoduchým scénářem, nicméně na druhou stranu jsem se nejednou opravdu od srdce zasmál, což je u tohoto žánru nejdůležitější. Samozřejmě došlo i na pár okatých moralizujích mouder, ale to vem čert, jelikož to dnes najde člověk téměř všude. Nejvíce mě odbouraly scény alá Mimoni a pokus o útěk z garáže. Zkrátka obstojný druhý díl, který v rámci genderové rovnováhy nabízí tentokrát více ženských hrdinek, které však ani náhodou nezaostávají pozadu za mužským obsazením a řádně hlavním hrdinům zatopí pod kotlem. ()

BMW12

Tohle pokračování kazí reputaci dobrému prvnímu dílu. Zvládnul jsem v pohodě dokoukat do konce, vyloženě mě to nenudilo, v pohodě jsem to zkouknul, takže ode mě film dostane 3* (čtěte 2,5*), ale asi spíše vypíšu jen věci, které se mi nelíbili. Seth Rogen a Rose Byrne už nejsou vtipní, jako v prvním díle. Sesterstvo v čele s Chloe Grace Moretz se mi tam vůbec nehodilo do toho filmu. Z Davea Franca udělala homosexuála, za to palec dolů. Zac Efron měl tentokrát úplně špatně napsanou postavu, všechno co dělal, bylo trapné, divím se, že tohle vůbec podstupoval. No asi tedy chápete, že bych se raději obešel bez tohoto pokračování. ()