Mladý papež

• Itálie Il giovane papa (více)
Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 8 h 38 min (Minutáž: 50–55 min)

Tvůrci:

Paolo Sorrentino

Kamera:

Luca Bigazzi

Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli, James Cromwell, Ignazio Oliva (více)

Epizody(10)

Nový seriál od režiséra oscarového snímku Velká nádhera vypráví kontroverzní příběh o začátku pontifikátu hlavy katolické církve Pia XIII., vlastním jménem Lennyho Belarda. První americký papež je složitá a rozporuplná postava, která je ve svém počínání tak konzervativní, že to hraničí až s obskurností. Přesto má ale hluboký soucit s chudými a potřebnými. Je to velice vlivný muž, který si zatvrzele drží odstup od vatikánských pochlebovačů, aniž si připouští možné důsledky svého postoje. V desetidílné sérii se představí držitel dvou nominací na Oscara Jude Law v hlavní roli Pia XIII. a oscarová Diane Keaton jako řádová sestra Mary, jeptiška ze Spojených států žijící ve Vatikánu. (HBO Europe)

Eloi

Místy nádherné záběry z Vatikánu, to ano, ale nádherné záběry a elegantní herecké pózy umocněné místy zpomaleným tempem vyprávění jsou v tomto případě málo. Co vedlo Paola Sorrentina k natočení takového filmu a obsazení Jude Law(a) do hlavní role? Nemám nejmenší tušení. Stejně jako netuším, co má tento film předat divákovi za poselství a myšlenku. Předpokládám možná naivně, že film o jednom z největších duchovních hnutí světa by se měl alespoň pokusit o něco jako je hlubší zamyšlení. Podívejte se raději na film Habemus Papam. ()

IceFraud

Podle mě to je ten nejlepší seriál, a to jsem zamilovaný do Game of Thrones (četl jsem i knihy). Herecký výkon je skvělý, to je zřejmé už ze jmen (Jude Law, Dieane Keaton, ...). Soundtrack je ohromující. Doporučuji všem, kteří mají rádi drama a zvláštní podání příběhu. ()

Youngster

Kdyby mi někdo ještě nedávno řekl, že se budu dívat na seriál o víře a křesťanství a brečet u toho smíchy, řekl bych že je to blázen. No a teď jsem za blázna já, že jsem tomuto seriálu nedal šanci už dříve. Byl jsem ohromen, když jsem namísto nudných intrik a snah ovlivnit nějakého vysoce postaveného muže, jako ve Hře o trůny (přeci jen i to má pod palcem HBO), spatřil nesmírně vtipnou satiru zesměšňující církev. Nemám nic proti náboženství, ale jakožto nevěřícího mě seriál opravdu baví. Ano, intrik je v seriálu spousta, ale jsou pojaty velmi vtipně a k tomu excentrický mladý papež, který by pro boha udělal cokoliv, i kdyby přitom musel rozvrátit celý Vatikán, se dokáže se vším vypořádat. Je to zkrátka skvělý nápad a myslím že seriál má před sebou ještě mnoho úspěchů, už jen díky skvělým hereckým výkonům. Jednoznačně jeden z nejlepších a nejzajímavějších seriálů dnešní doby. ()

JRSB

Jsem katolík, ale tento seriál žeru. Takhle dobře jsem se dlouho nezasmál. Zejména ta scéna v nemocnici s tím dítětem. Úžasné. Dokonce si myslím, že tvůrci nakonec vůbec nešli proti církvi. Spíše ji ke konci první série dokonce kopírovali. Nemohou se vymanit ze svých italských tradic. ()

Tereza11

SORRENTINO krásně poukázal na to ja umít být lidská povaha odporná a je jedno jestli máte křížek na krku a denně řekněte několik,, otčenášů,,... Kamera a znělka hned na začátku první série Vás donutí zůstat ve střehu a také přemýšlet nad tím, že i když jste absolutní ateista, jako já, tak to bude jízda... Seriál vylože nekrizuji víru, ale pěkně linčuje ty, kteří si hrají na svaté... Co se týče hereckého výkonu Law je přímo pekelně svatý... ()

PanIncognito

Mladý papež je takovým Domkem z karet z prostředí úřadu římského biskupa. I postava Pia XIII. je posedlá svým postavením, zapáleně pravicová a bez odpuštění. Herec je v této roli impozantní... ta panovačnost, mstivost, potrhlost a samolibost je boží (přesně jako Frank Underwood)! Není zde nouze ani o humor. Výprava je nádherná, produkce HBO zkrátka předvádí dokonalou práci. :) (viděno s 2. dabingem) ()

Foxlady1

Jude byl pro mě vždycky ten nejvíc herec. Milovala jsem jeho role ´´oprsklých spratků hodných dostat pár facek.´´ Za posledních pár let jsem ho ale v ničem pořádném hrát neviděla. Po dlouhé době se vrací do typu role pro něj jako dělané a to je podle mě né naprostej klaďas (např.Návrat do Cold Mountain), ale návrat do role ´´hajzlíka.´´ Nikdy jsem ho neviděla hrát roli tak rozporuplnou, kdy postavu nejdřív nemáte rádi, pak nechápete a nakonec oddaně milujete :-) JUDE NIKDY NEBYL TAK SEXY JAKO V ROLI PAPEŽE a dovoluji si směle říct, že jsem nikdy neviděla nikoho hrát jeho roli tak sexy!!! A já nejspíš páchám hřích tím, jak nadrženě slintám nad jeho každým dalším pohybem a slovem O:-) úžasný počin režiséra Sorrentina...nikdy jsem nic podobného neviděla. Seriál buď budete milovat nebo nenávidět ;-) ()

Korra

Obvykle se zdržuju hodnocení, dokud nedokoukám. Ale Mladý papež ve mě po dvou epizodách zanechal tak výrazný pocit zmatku spojený s určitou pachutí, že mám potřebu se svěřit, přátelé:-) Co to sakra má být? První epizodu nás režisér nechal najít si vztah k "mladému" hrdinovi, jen proto, aby z něj v druhé epizodě udělal hajzla světových rozměrů? Zdánlivě bezskrupulózní kardinál je kladnou postavou? Prázdná slova o padajícím světle pronášená tak pomaaaluuu a vážně, že to hraničí s absurditou? Dokonce seriál Hannibal by se mohl červenat, i tam měly dialogy občas nějaký význam. Mimochodem, papež by byl ideální kandidát pro Hannibalovy krvavé choutky; nejen že je přímo ukázkově nezdvořilý, ale je v dobré kondici a na česneku by chutnal dozajista výtečně... Dokoukám to, ale jdu hledat crossover fanfiction s Hannibalem a pořádně krvavým koncem... ()

andreas_tool

Skvěle natočené (kamera). Za to 2*. A jinak, jak pravil klasik. Fázi očekávání následovala fáze zklamání. Pokud to mělo ukázat ,,jak to funguje ve Vatikánu", tak pak je to dost povrchní. Šokující to rozhodně nebylo, což jsem podle traileru očekával. K třetímu dílu jsem se vyloženě nutil, a to jsem se na něj ještě musel dívat nadvakrát. ()

LoneGunman

Od seriálu jsem očekával docela dost. Nadšené recenze, atraktivní prostředí a příběh, label HBO - to všechno ve mě zbuzovalo naději, že půjde o něco mimořádného. Ať jsem se ale snažil sebevíc, žádný vztah jsem si k Mladému papeži prostě nevybudoval. Až příliš často totiž zachází do absurdity, která je navíc samoúčelná. Seriál je označovaný jako dramedie, ale já v tom žádnou porci komedie nevidím, maximálně tak nepovedenou parodii - ať již je jejím předmětem církev nebo seriály z politického prostředí. Za mě prostě ne. ()

5tipes

Ambiciózní seriál s velmi nevybíravým slovníkem, dramatickými postupy, scénámi, zvyklostmi a motivy. Skvělá příležitost pro italskou televizní tvorbu. Puristická kamera, pravoúhlé záběry, velmi čisté komponování a zajímavé záběry z roninu. Herecky velmi záživné, hudebně absolutně pestré a režijně skutečně nápadité. Krásně nasnímaná architektura, dobře zahrané party a skvěle nadabované postavy. Na první pohled velmi jednoduchý konverzační seriál, ovšem uvnitř propracovaný, okázalý a inovativní. Palec nahoru. ()

stuj

Perfektní. Po delší době originální dílko. Nejlepší je před kouknutím vůbec nečíst, o čem seriál je. Zaujme i hudba, skvěle dotváří atmosféru. A Jude Law velice překvapil. Nikdy jsem ho neměl za zajímavého herce, ale tady ukázal, že opravdu umí. Nutno vidět v originálním znění. Jediná výtka je k posledním dvěma dílům... ty už bohužel nebyly tolik vtahující jako předchozí. ()

Ryorka

za mě naprostej luxus. Nitěrnost a zároveň velikost lidských duší, dobro a zlo, víra a prázdnota, naděje i zmar. Skvělé dialogy, úžasnej Jude Law. ()

eoj

Fajn zacatek, ale kvalita pribehu se vyviji inverzne ke zvysujicim se cislum epizod. Ke konci jedno kazani za druhym. Filmarsky a herecky na serial stabilne hodne vysoka uroven. Jestli si uzivate navstevy kostela, nebo ciste filmarinu, bez ohledu co se na obrazovce deje, tak to bude neco pro vas. Pro me ne. Btw pokud nekdo shledava kontroverzi v tom, ze postava papeze obcas rekne, ze neveri v boha, tak zapnout mozek. Postava, ktera se pravidelne modli a veri ze jeho modleni bude mit / ma / melo realne dusledky, tak tato postava opravdu v boha veri. To ze obcas pochybuje je normalni. Bez pochyb veri jenom tupohlav. ()

John Malkovich a Nový papež

John Malkovich a Nový papež

05.07.2018

Kontroverzní seriál Mladý papež s Judem Lawem (Král Artuš: Legenda o meči, Sherlock Holmes) zaznamenal před dvěma lety na kabelovce HBO relativní úspěch, oceňovaný režisér a scenárista Paolo… (více)

HBO a jaderná katastrofa

HBO a jaderná katastrofa

08.06.2018

HBO ve spolupráci s britskou Sky Televion začalo natáčet novou pětidílnou minisérii o jaderné katastrofě v Černobylu. Natáčení momentálně probíhá v Litvě, v hlavních rolích se objeví herci Jared… (více)

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)