Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (Cinemart)

fantassia

Dlouho jsem neviděla žádný český film, je to o tom jak si kdo ustele, tak si lehne. Nedá se to paušlizovat, ale možná někteří partneři to tak žijí, rozhodně není co závidět, popření identiy druhého a skoro ztráta osoby jako takové, to je tragedie a takový život je asi horší než smrt. Herci byli výborní hvězdy jsou jen pro ně, Bartoška pohodář, jen si nedovedu představit, kdyby ho takhle baba terorizovala, že by se pořád jen usmíval. Úsměvné bylo, že nápad dostal od papouška či co to bylo. Balzarová a ostatní herky byly tak uvěřitelné, že mi to šlo na nervy a proto se mi z toho vytratila ta komedie a dala bych to spíš do tragedie, ale evidentně jsem nebyla ve správném rozpoložení, po druhé do toho určitě nepůjdu ()

StanislachKo

To sú tie náhody, čo Ti médium s názvom TV občas podstrčí. A ty ani nevieš ako Ti ušli 2 hodiny života. Veľký luxus, z ktorého priam sála kryštálovo čistá Pohoda. ()

vesper001

Tenhle fatalismus s pálením mostů a heslem „po mně potopa“ žeru s i navijákem a čím jsem starší, tím víc, tedy teď už i s fousama. U tohohle filmu se dá příjemně filozofovat o různých podobách sobectví, a jak se může stát, že se jeden z partnerů stane osobním vlastnictvím a druhý věcným břemenem – anebo si prostě tuhle pánskou jízdu bílého tygra, který má možná stará kolena, ale nikoli starou duši, prostě užít s ním. ()

otík

Po velmi příjemné a vtipné první třetině filmu následuje povinná nostalgická část, která vrcholí očekávaným dějovým zvratem. Naštěstí autoři nepřipustili žádnou drámu a vše vyřešili ke spokojenosti diváka pěkným vývojem hlavních postav. Jinak jde o příjemnou, docela klidnou a hlavně zábavnou jednohubku spíše pro starší diváky. ()

octopuska

Ač jsem ženská, tady jednoznačně fandím chlapům. A té jejich vzpouře proti nesnesitelným megerám držím palce. Bavila jsem se celý film a Barťák je tady prostě úžasnej. A dost jsem mu ten Hausbot záviděla. Taky by se mi takovej hodil. Wilhelmice mě potěšila, že nakonec pochopila a prozřela. Ona ty dokonalý bio matky teda umí luxusně. Tenhle druh ženských, je pohroma pro celou planetu. Kohákova žena byla dobrej kontrast a takhle by to mělo fungovat. Výbornej film, který opět dokázal, že když se chce tak to jde, škoda, že je to tak málo. ()

Lopezka1982

Po dlouhé době dobrý český film a myslím, že si právem zaslouží být nejúspěšnějším filmem roku 2016. Zasmála jsem se, trochu pravdy v tom také bylo, i když tedy z mého pohledu ne moc hezky vykreslené ženské pohlaví, ale když se na to podívá člověk s nadhledem, tak se může královsky pobavit :) Dobré herecké obsazení i námět filmu, vřele doporučuji. ()

chelseaman22

Teorie tygra je nadprůměrným počinem v rámci české kinematografie, jež ale doplácí na značnou nevyrovnanost dějové linky. První polovina je svěží jako běh na boso po rozbláceném poli a druhý poločas představuje návštěvu příbuzné na oddělení LDN. Bartoška je štramák, jemuž by i čtyřicítka dala, zatímco Balzarová je semetrika, které by ani osmdesátník nedal. 73% ()

Skuby47

Na film jsem se těšila. Jednak ho předcházely kladné reference a jednak v něm hraje Jirka Bartoška, jehož jsem obdivovatelkou, tedy pokud se neplete do politiky. Znám ho už sedmdesát let, protože jsme se narodili ve stejný den. Teď k filmu. Scenáristicky je to trochu nadsazené, ale docela zábavné povídání rádo by ze života, ale k tomu to má opravdu daleko. Je to jen fikce hrající si na realitu. Chtěla bych vidět chlapa, jehož snem by bylo strávit stáří na břehu řeky v rozpadající se maringotce s plechovkou piva a opečeným špekáčkem. Už chápu, proč je po republice tolik bezdomovců. Jsou to vlastně jen muži plnící si svoje klukovské sny i když to tak nevypadá. Možná proto tolik mužů a žen žije ve volném vztahu. Revoltu vůči partnerům, kteří si svými každodenními stereotypy jdou časem vzájemně na nervy není nutno řešit rozvodem, ale sbalením batohu a vyjížďkou na kole do přírody. Přes všechny výhrady je to ale na současné poměry příjemný film. ()

cocrHeLL

Příjemná, lidská, vtipná a velmi barvitá sonda do rodinného života. A ony samotné záběry české přírody vyloženě nutí vyběhnout do hor, sednout si, vydechnout a u toho vyloknout 2 škopky, dát si cigárko a jen koukat. Svoboda je tu fakt krásně vyobrazena a onen rodinný diktát mě posouval až do absolutní deprese. Chvílemi mi to připomínalo filmy od pana mistra Jensena... aneb charaktery postav vyhnané do hodnot na okrajích Gaussovy křivky a přitom naprosto plno uvěřitelných, svízelných i vtipných situací. Congratulations, v českých luzích a hájích (Polabí?) se i v této uspěchané době točí dobré filmy. ()

HonzaBez

Skvělé obsazená komedie (nejen Jiřím Bartoškou), u níž jsem se i na podruhé dost dobře bavil. I když ten obraz majetnickych žen je až skoro na hranici uveřitelnosti. Ale je fakt že jsem si pak přišel jako že mám vlastně úžasně tolerantní ženu, pokud ji furt nemusím "hlásit" kam jdu, s kým jdu a kdy se vrátím.. ()

LadyPupu

Osobně bych se ráda zdržela výkřiků typu "kdo to komu nandal" a "ženský jsou pěkný megery". Ani ne tak proto, že jsem sama žena (sic!), ale protože zastávám názor, že každý má vztah takový, jaký si ho udělá. A pokud někdo včas nebouchne do stolu a nesjedná si pořádek, pak nevidím důvod ho litovat. Lítosti vůči komukoliv jsem taky v rámci filmu byla prosta a nechala jsem se pouze bavit. Což se tvůrcům podařilo. Myslím, že to je přesně ten typ filmu, který osloví široké publikum (klišé, vím), protože jako kretén/kráva se občas chová každý z nás, tzn. každý si tam najde něco pro sebe... Z hereckých výkonů (když pominu skvělého Bartošku, obzvlášť v tričku s tématickým nápisem :-)) mě fakt potěšil Jakub Kohák, kterého je sice snadné jednoduše odstřelit za jeho herectví, ale mě hrozně bavil, svými názory mi byl blízký a spolu s Pavlou Beretovou byli fajn dvojka. Suma sumárum - bylo by to na 4*, ale tu pátou dávám za to, že je Jirka "Pastýř" Bartoška zpět a v plné síle. Díkybohu. ()

Jizni Tlapa

Houbeles komedie. Drama jako blázen to je a už v úvodních minutách i ty lehce zkušenější vrhá do deprese. Oplívá spousty momenty, které nutí k zamyšlení a k přehodnocení svých "běžných" vtahů a životních etap. Je to smutné, jak se to přibližuje realitě a právě v tom je to výjimečné. Herecké výkony jsou průměrné... a pamatujte, každý sám svého štěstí strůjce.. ()

Mrkvič

Bartoška je fajn. A to je konec ve výčtu kladů tohoto filmu. Ostatní postavy jsou trapně jednoduché, prázdné a ještě šílené zahrané. Pár vtipů se povedlo, ale za komedii bych Teorii tygra rozhodně neoznačil. Nejblíže to má k road movie, ač k tomu se blíží spíš jen nudnými zasněnými pasážemi, kdy Jirka Bartoška někam kráčí. Nějaké epizodní roličky a scénky, které by hlavní hrdina cestou potkal, se nekonají. Možná jedna a ta je brutálně nudná. Když mi došlo, jaký film je, lehl jsem si v letním kině na záda a pozoroval hvězdy. Ještě že bylo krásně jasno. ()

Johnny.ARN

Ženy sú zlo. Ženy sú stíhačky, stále to vravím. Tu je toho pekný príklad. Síce až priveľmi laboratórne, bez nejakej fakt vyduchcenej a živočíšnej scény, ktorá by pri tomto príbehu rozhodne vznikla. Ale nato, aby ženy pochopili, to snaď stačí. Príjemné obsadenie, trefné dialógy, schopné tempo, nenudilo to a vždy na pozadí bolo cítiť takú ľahkosť, ba priam až humornosť. A preto milé ženy, manželky a podobne, nedomestikujte nás, pretože nikdy neviete, kedy sa tiger mód zapne. 3 z 5 ()

viperDavid

Vždyť ty se chováš jako normální stébačka...vždyť ty i tak vypadáš :) Skvělé hlášky a naprostá pravda v tomhle filmu pluje. Kdyby si někjterý ženský vzali tak polovinu z tohodle filmu, žilo by se nám líp. Bohužel humor je fajn, ale realita o to smutnější. ()

Sfinkter

Dokud muži nepochopí ženy a naopak, budou vztahy stále stejné. Jeden z povedených českých kusů. Poslední zhlédnutí 4/2023. ()

dzira

Prvních 20 minut skvělých, pak se z toho ale stal upatlaný český film, který neudělalo světový ani pár nesmyslně použitých písní v angličtině.... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017