Toto romantické drama, natočené na motivy slavného románu Gustava Flauberta, vypráví o ženě, která se snažila najít lásku a o třech mužích, kteří ji milovali. Film vás zavede do Francie 19. století. Rolníkova dcera Emma si bere za manžela venkovského lékaře, Charlese Bovaryho. Jenže se s ním velmi brzy začne nudit a tak se po romantice začne ohlížet jinde. Nejprve se spustí s velkostatkářem Léonem Dupuisem. A následují další. Později začne zběsile utrácet a témeř přivede svého manžela na mizinu. Aby se pan Bovary, jenž ji stále slepě zbožňuje, nedozvěděl o obrovském dluhu, obrátí se Emma s žádostí o pomoc na své bývalé milence... (Cinemax)

ekomo

Krásný romantický snímek skutečně velkolepě převeden z knižní do filmové tvorby. Výborný herecký výkon Isabelle Huppert jen zdůraznuje stereotyp tehdejšího manželství, nudu z níž může vylézt jen nevěra a odpor ke svému vlastnímu manželi. Je mi velice líto, že jsem doposud nemohl přečíst tohle krásně zfilmované dílo v knižním podání skvělého spisovatele a jednoho ze zakladatelů moderního románu Gustava Flauberta na kterém je vidět jak veliké musel mít s tímhle tématem jen zkušenosti a zážitky, aby vzniklo na tehdejší dobu převratné dílo v literatuře. ()

Mikino00

Knížní předlohu jsem jako jednu z mála knih v životě nedočetl a rozhodně se k ní vracet nehodlám, příběh mě tedy neoslovil, Bovary je neuvěřitelně nesympatická postava, kterou nezachrání ani toto vcelku solidní zpracování. Pochvala k režisérovi za to, že opravdu pomohl polidštit předlohu. ()

NickBrychova

Kniha pro mě byla neskutečně nudná, stejně tak tento film s neuvěřitelně nesympatickou Huppertovou. Snímek je téměř totožný s knihou, jen má větší švih - scéna střídá scénu a nikde se moc nepozastaví. ()

Radek.SCH

Nebýt toho, že nám to pouštěli v češtině, tak bych se k tomu nikdy nedostal. No, ale pořád lepší, než kdyby jsme to museli číst. ()

Fridecka

Měla jsem obavy, zda filmové zpracování Paní Bovaryové nebude jen slabý a zkratkovitý odvar knižní předlohy, ale Isabelle Huppert v hlavní roli byla lákavá a slibovala, že to nebude nuda. Rozhodně mě film nezklamal, naopak plynul jako bychom sledovali knihu, protože děj doplňují krátké úseky vyprávěného textu. Hlavní rozdíl vidím ale v celkovém vyznění hlavních postav. V knize to byla utlačovaná a vztahem i životem zklamaná a zrazená paní Bovaryová. Paní Bovaryová, která chtěla "létat" a užívat si života plného romantiky a v podstatě souhrou nešťastných událostí s trochou vlastního přičinění byla vehnána až na dno existence. Její manžel pak z příběhu v knize vychází jako příliš přízemně vyhlížející tyran a původce jejího neštěstí, který jí nedokáže dát tu pravou lásku. Film oproti tomu působí více nejasně a přináší více úhlů pohledu na tyto postavy. Madam Bovaryová vychází z příběhu jako rozmarná ženská, která neví co chce, přestává si vážit svého dosud šťastného života a jde cestou hříchu a sobectví a udělá svému manželovi a dcerce ze života peklo. Pan Bovary z příběhu vychází jako "hodný hlupák", který by pro svou ženušku udělal cokoliv, ale nemá potřebnou "noblesu" a neumí dát své ženě pocítit romantickou lásku. Nevím čím to je, ale kniha byla silným a smutným romantickým příběhem ženy, která se ocitla "ve špatném světě" s tragickým závěrem,. Ve filmu mi však o dost více madam Bovaryová připadala jako odporné monstrum, které je pro své sny a ideály schopné udělat cokoliv. ()

Galahad

Brutálně popisné zpracování Flaubertova románu se strhujícím výkonem Isabelle Huppert. Když už se režisér rozhodl otrocky převést román na plátno, tak nechápu, proč na konci vynechal jeden z jeho klíčových momentů. A sice to, že se pan Bovary po smrti své ženy z nalezených dopisů dozvěděl o všech jejích avantýrách. Přes zmíněné nedostatky je film jistě záslužným počinem a kdybych knihu nečetl, hodnotil bych výše. ()

ClayGirl

Poměrně strohé převyprávění Flaubertovy slavné knihy vhodné především pro nečtenáře, kteří chtějí nebo jsou nuceni znát příběh paní Bovaryové. ()

Tyna31

Čtu Flaubertovi předlohu, tak jsem se mezitím rozhodla podívat i na film. Tak vám nevím, ale u filmu jsem se hodně nudila. Nevím proč, ale nezaujalo mě absolutně nic. Neříkám, že kniha je něco světoborného, ale aspoň je místy chytlavá. Nic víc, nic míň.... ()

myse

Velmi věrná filmová adaptace literárního díla, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí, spíše naopak. Huppertová mě v hlavní roli moc nepřesvědčila a navíc mě trochu mrzí onen menší odklon postavy Emmy od literární předlohy - totiž filmová Emma z toho celého vychází daleko protivnější, náladovější a iracionálnější než ta literární, tudíž se do její postavy snad nikdo nemůže vcítit a sympatizovat s ní. ()

Kaja137

Kniha byla velmi čtivá a zábavná, ale těm hercům jsem vůbec žádnou vášeň ani touhu nevěřila. Byla to vyloženě nuda.. tahle kniha se, dle mého názoru, na filmové zpracování nehodí :( ()

Gortyna

Záleží na tom, jestli se vám líbí Flaubertův román nebo ne. Film je totiž doslova jeho přenesení na plátno. Můžete sedět s knihou na klíně, listovat a sledovat děj. Prakticky totožné dialogy, stejná posloupnost scén; Chabrol nevynechal například ani otravného průvodce po katedrále. Kdosi tu napsal, že v knize je Charles tyran. To je nesmysl. Bovary je nemohoucí slaboch a nic víc, jak v knize, tak na filmovém plátně. Knihu jsem dočetl jeden večer a druhý večer si pustil film. I casting byl vynikající - vybraly se takové typy herců, jak mi šly při četbě hlavou. ()

Wintery odpad!

Tak byl jsem nucen během výuky francouzského jazyka zhlédnout tento film a po úmorných minutách jeho trvání mě hned napadlo: "Tak tohle je pro mě nejhorší film všech dob." Mějte mi to za zlé jestli chcete, ale můj názor na tento film se nezmění. Ne špatné v tom "pokémon-kýč" smyslu, ale nudné. Nudné. Nudné. ()

kedluben

hlavní hrdinky bojuje s povrchností a puzena touhou po něčem mimořádném nepřízemním dělá jednu pitomost za druhou. kdo je ale povrchní, je jenom a pouze ona.... film sám o sobě je natočen dosti poutavě a psychologický profil představitelů je vcelku uvěřitelný.... 70/100 ()

FandaF

Stručně: příliš roztáhlá romantická nuda s krásnou, ale hloupou hlavní hrdinkou, film bez sebemenší erotiky, která ho jinak mohla oživit. ()

wick

Klasika působící jako TV film...herecky ok, filmařsky slabší, odtažité, neživé. Od Chabrola jsem čekal lepší zpracování. ()

Kozlowski8

Poměrně věrná adaptace slavného Flaubertova románu o mladé vesnické dívce Emily, která touží po životě ve městě, po společnosti. Tyto tužby se jí mají vyplnit sňatkem s doktorem Bovarym. Emily se však stále více zaplétá do sítí svých tužeb. Film, který mne ani nenadchl, ani nezklamal. 60%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

gizi

Režisér zřejmě dost věrně a určitě dost dobře převedl román na filmové plátno. Bohužel, románová předloha (pravděpodobně, nečetl jsem, jen recenze) se filmem nedala vylepšit. Sledujeme tak nesympatickou hlavní hrdinku nudným, plytkým a přehnaně dlouhým filmem. 60%, 24.6.2014. ()

silverfuck odpad!

Ještě žádná literární postava ve mě nikdy nevyvolávala tak extrémní antipatie jako paní Bovaryová ve stejnojmenné knize. Když se k tomu ještě přidá ksicht Isabelle Huppert, tvoří to třaskavou kombinaci a často jsem se musel opravdu držet, abych si v návalu vzteku nerozbil televizi. Film je ale špatný po všech stránkách, od režie až po naprosto katastrofickou kameru (nevím, kdo by zasloužil nafackovat víc, jestli režisér za výběr Huppertové do role Evy, nebo kameraman za tu hrůzu co celou dobu předvádí). ()