Loupež ve velkém stylu

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA, 2017, 96 min

"I'VE WATCHED THIS TV SHOW CALLED LAW AND ORDER, AND THEY SOLVE CRIMES MUCH QUICKER THAN YOU DO. YOU SHOULD TUNE IN." ---------- Banková lúpež vo filme je zvyčajne už dobre známa a väčšinou nenadchne. Banková lúpež vo filme s dôchodcami, to sa rovná ultimátnej komédii. Vynikajúca, skoro dvojhodinová oddychovka so skvelým obsadením. A keďže humor je asi tá najviac subjektívna vec, ktorá existuje, stačí len dodať, že som sa bavil. No a baviť sa budeš pravdepodobne aj ty. Morgan Freeman kradnúci v samoške vajcia, čo na tom nie je vtipné?(29.7.2017)

Časem se dostanete do věku, kdy vaše odsouzení na doživotí už daňové poplatníky tolik nestojí.. Velkoryse obsazený duchna-heist, který se na jedné straně snaží pohrávat s klišé (předání štěněte) a na druhé servíruje věci, o jejíchž využití v dalším průběhu nemáte pochyb (pomoc asijské holčičky). O humor se stejně jako v Grudge Match stará především A.Arkin, sir Michael Caine zase nenuceně rozdává noblesu. Opakujícího se M.Freemana bych nahradil De Nirovou postavou lupiče McCauleyho z Heat, ale chápu, že tady se mělo jednat o amatéry a taky je tu ten menší detail, že doktor Al Pacino už zařídil eutanázii.. Zdá se mi to, nebo se začínají čím dál tím víc objevovat filmy, v nichž se na finanční instituce z principu pohlíží jako na zločinecké syndikáty? Přichází čas bankster movies..(24.8.2017)

Trojica hereckých velikánov to tu naozaj roztočila vo veľkom štýle a prekvapila milým a nevtieravým stareckým sentimentom. Trochu humoru (hlavne krádež v obchode bola komediálne vydarená), trochu melanchólie, trochu romantiky a spolu to vydalo na príjemne strávený filmový čas. Myslím, že slabší nadpriemer si tento snímok s prehľadom zaslúži, a to aj napriek tomu, že obsahovo to nebolo žiadne terno. 70/100(20.8.2017)

Herec Zach Braff se především proslavil hlavní roli v seriálu Scrubs: Doktůrci, Postupně se ale vydal na dráhu režiséra a nyní se rozhodl natočit remake filmu z roku 1979. S Morganem Freemanem, Michaelem Cainem a Alanem Arkinem. Tato komedie skvěle funguje co se týče hlavní trojice který je prostě herecky výborná. Freeman a Caine spolu mají při této šesté spolupráci zase skvělou chemii a Arkin k nim geniálně ladí. Potěší i Christopher Lloyd v menší roli. Plán loupeže ale není dost velkou dobu dostatečně zajímavý než se dočkáme velkého vysvětlování. Celkem fajn solidní komedie se zábavnými prvky ale nic extra.(24.4.2017)

Z trailerů jsem čekal opravdovou nefalšovanou zábavu, kde bude každou minutu filmu znát spousta let (dohromady bezmála 200let) herectvý všech zmíněmých hlavních herců. Bohužel se tak nestalo. Scénárista ani režisér prostě nedokázal tuto devizu využít, takže se z filmu stal pouhý průměrný úsměvný snímek. Za mě 63%(14.10.2017)

• - Natáčelo se v New Yorku, konkrétně v částech Brooklyn a Queens. (PaTeXx)

• - Jedno z možných únikových áut, o ktorých partia uvažovala, bolo aj Scooby-Doo's Mystery Machine. (Astonko)

• - Hlavní hrdinové sledují v televizi film Psí odpoledne (1975). (D.Moore)