Loupež ve velkém stylu

Vo veľkom štýle

Going in Style

Komedie / Krimi

USA, 2017, 96 min

Musím nejdříve říci, že původní film, který posloužil jako předloha, jsem neviděl. Loupež ve velkém stylu je nadmíru pohodový film. Nejdříve sledujete strasti tří starých mládenců, kterým tento systém nesvědčí a moc jim nepomáhá. Žel, to je skutečnost i v naší zemi a každý z nás to budeme řešit. Tím nenabádám naše letité, aby šli vykrást nejbližší banku! Film mě bavil ve všech vrstvách. Přípravy na krádež, samotné provedení přepadení a finální vyšetřování. Navíc, jak to ti „mládenci“ provedli – neskutečné. Je nutné to brát trochu s nadhledem, ale jako komedie a příběh třech důchodců, kteří si vezmou to, co je jejich, to funguje náramně!(22.7.2017)

Bol to smutný, ale aj zábavný, napínavý a milý príbeh. Ústredné trio bolo úžasné. Po hereckej stránke a aj ako postavy. Vo filme všetko pasovalo. Vôbec nebolo zložité starým pánom držať palce, lebo ich situácia je veľa ľuďom až príliš blízka. A to nielen v Amerike. A aj vedľajšie postavy sa vydarili. Jesus, Brook, Mitzi, Milton, Lucy a Annie. Maximálne príjemný zážitok.(13.4.2017)

Z trailerů jsem čekal opravdovou nefalšovanou zábavu, kde bude každou minutu filmu znát spousta let (dohromady bezmála 200let) herectvý všech zmíněmých hlavních herců. Bohužel se tak nestalo. Scénárista ani režisér prostě nedokázal tuto devizu využít, takže se z filmu stal pouhý průměrný úsměvný snímek. Za mě 63%(14.10.2017)

Sympatická hlavní trojice, které není těžké fandit. Dobře herecky obsazené, příjemný film s nepřetaženou stopáží, který bez hluchých míst plyne až ke geniálnímu závěru. Dostala jsem od filmu přesně to, co jsem čekala. Možná jen trochu nevyužité po vtipové stránce, dalo se tam toho nasázet víc, ale pobavila jsem se i tak. Absolutním vrcholem filmu je krádež v obchoďáku. 4*(22.4.2017)

Už dlouho jsem neviděl tak příjemnou pohodovku. S tímhle obsazením by to taky mohl zvorat jen naprosto neschopnej rejža. Cain i Freeman jsou naprostá esa, v malé roli dokonalý Christopher Lloyd. Střed filmu trošku pokulhává v tempu, ale závěr se vydařil, člověk je hned rád na světě, když se podívá na takovouhle pohádku. 80%(10.9.2017)

• - Jedno z možných „únikových aut“ je Austin Mini Cooper. V těchto automobilech prchala zlodějská banda vedená Michaelem Cainem ve snímku Italian Job (1969). (D.Moore)

• - Původně měl mít film americkou premiéru 6. května 2016. Nakonec ji ale studio Warner Bros. přesunulo až na 7. dubna 2017. (PaTeXx)

• - Film sa inšpiroval prípadom dôchodcov z Londýna, ktorí v roku 2015 uskutočnili najväčšiu vlámačku v anglických dejinách. (slavo_held)