Loupež ve velkém stylu

Vo veľkom štýle

Going in Style

Komedie / Krimi

USA, 2017, 96 min

Nuž tedy čekal jsem větší nářez při tomto obsazení. Pánové jsou super, ale ten příběh je až moc tuctovej a obyčejnej, zkrátka chybí tomu ,,drajv,, Pravda, jsem zhýčkán, takovými těmi uau efekty, také celou dobu na ně film připravuje, ovšem ve finále se vlastně vůbec nic převratného nestane a celková gradace snímku je spíše v posledním tažení, stejně jako sami hlavní představitelé.. Tahle herecká partička by si přeci jen zasloužila lepší námět. Ne že by se divák nepobavil, úsměvných situací je tu dost, ale........ tři a půl hvězdice směrem dolu je myslím tak akorát.(26.7.2017)

Väčšinou takéto filmy o bankových prepadoch moc nemusím, ale že to malo takéto slušné herecké obsadenie a režíroval to Zach Braff, tak som sa na to napokon dal. Bola to v podstate skôr taká oddychovka - nič mimoriadne prevratné, ale zas ani žiadny brak. Niektoré scénky a neustále doťahovanie sa hlavných aktérov boli nadmieru vydarené, no dejová línia bola na môj vkus až príliš priamočiara a takmer bez prekvapení. A to pri filmoch o vykrádačkách baniek býva dobrým zvykom do toho zamiešať aj väčší kus napätia a zložitejšie zápletky. Ale čo už, aj tak to malo vcelku fajnovú atmosféru.(25.7.2017)

Zo začiatku ma tento film, teda komédia dosť bavila. Obsadenie hereckých postáv je neskutočné. Všetci páni majú nad 80 rokov a každý doma Oscara. Čudoval som sa len tomu, že réžiu na tom spískal Zach Braff, ktorý je o 1/2 mladší ako hlavní predstavitelia. Legendy filmového plátna sa doberajú, kto skôr zomrie, ako vyriešia svoje finančné problémy a čo bude z ich rodina. Tento jav príjemného zobrazenia trvá tak cca. 30 minút. Potom film začne naberať iné kontúry a aj moje hodnotenie začalo klesať. Ak v po tom príjemnom úvode som premýšľal na 4*, tak ten zvyšok to stiahol do priemerného filmu, okolo tých 60-65%. Škoda, lebo herecký potenciál tu bol veľký ako naša galaxia, ale vďaka zbytočne blbému a sentimentálnemu scenáru sa z toho vykľula priemerná záležitosť.(5.10.2017)

Bol to smutný, ale aj zábavný, napínavý a milý príbeh. Ústredné trio bolo úžasné. Po hereckej stránke a aj ako postavy. Vo filme všetko pasovalo. Vôbec nebolo zložité starým pánom držať palce, lebo ich situácia je veľa ľuďom až príliš blízka. A to nielen v Amerike. A aj vedľajšie postavy sa vydarili. Jesus, Brook, Mitzi, Milton, Lucy a Annie. Maximálne príjemný zážitok.(13.4.2017)

• Morholt

Braff si zřejmě myslel, že když má k dispozici tak ostřílenou sestavu, nemusí se ani moc snažit a bude stačit herce občas jen mírně nasměrovat. Copak o to, Freeman, Caine a Arkin se evidentně bavili, ale pro mě to bylo místy utrpení. Vtipu, či nedej Bože gagů, jsem se prakticky nedočkal. Ten odlehčený styl sice mohl být fajn, ale občas to chtělo přitvrdit muziku, což platí zejména pro loupež, která měla být vrcholem, ale byla naprosto jalová. Stejně jako příprava, následné vyšetřování či odhalení toho, jak to bylo celé geniální. Těch 40% je spíš z úcty k přítomným veteránům.(20.7.2017)

• - Původně měl mít film americkou premiéru 6. května 2016. Nakonec ji ale studio Warner Bros. přesunulo až na 7. dubna 2017. (PaTeXx)

• - Film sa inšpiroval prípadom dôchodcov z Londýna, ktorí v roku 2015 uskutočnili najväčšiu vlámačku v anglických dejinách. (slavo_held)

• - Natáčelo se v New Yorku, konkrétně v částech Brooklyn a Queens. (PaTeXx)