Loupež ve velkém stylu

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA, 2017, 96 min

Vypadá to, že Hollywood je nejlepší domov důchodců na světě. Kdybych navzdory všemu jednou vážně zestárnul, podám si mezi kluky žádanku. Přesně ten film, který nedělá nápad, ale charisma legend. Upřímně doufám, že ty prachy brzo rozfofrujou a budou muset vymyslet další bejkárnu. Tak jako jsou moje dvě největší noční můry stáří se svatbou, mě Loupež přesvědčila, že aspoň u jedné z těch dvou komplikací může být prča.(28.4.2017)

Ďalší z ľudských príbehov obalených v komediálnom háve, kde sa to glorifikujúce ´´násilie´´ musí zapáčiť každému poctivcovi. Tí ostatní ( zrejme bezcharakterný štátny hajzli ) sa budú smiať buď z toho, že aj tak sa nič nezmení, alebo od nešťastia, že čo ak niekedy...A mi poctivci budeme fandiť postavám v mimoriadne vtipnom snímku, pričom čo ak niekedy...(27.8.2017)

• kajda.l

Existují filmy, moderní především, které ani skvostné herecké obsazení z (pod)průměru vytáhnout nedokáže. Film sledujete, neuráží vás, ale po projekci jediné co si řeknete je: "Proč jsem na to vlastně koukal?". Zbytečnost, která nežije, ale události se v ní dějí proto, že to tak Melfi napsal. Respektive opsal...(22.7.2018)

Tato předělávka filmu (Ve velkém stylu) z roku 1979 si své fanoušky jistě najde. I zde se potkáme s trojicí staříků, kteří jsou v těžké životní situaci, kteří se do ní nedostali svou vinou, ale špatným systémem. Vysedávání v klubu seniorů a pojídání zlevněných věcí je už nebaví, stejně jako sledování akčních letáků v supermarketech, aby měli vůbec co do žaludku. Proto se rozhodnou vykrást banku, která jim chce vzít střechu nad hlavou, ale mají i jiné problémy. Na rozdíl od starého filmu se skoro celý příběh točí okolo příprav a trampotách, do kterých se staříci dostanou. Sem tam vypotí nějakou tu srandovní hlášku, občas tempo příběhu lehce skřípá, ale díky velmi slušnému hereckému obsazení se to dá určitě přežít bez újmy na zdraví.(18.3.2018)

Jump in the basket! - Who the hell you think I am? E.T.? Super komedie. Freeman, Caine, Arkin. Je jim sice přes osmdesát, jak už ale napovídá český název filmu, dávají si to zde opravdu ve velkém stylu. Tohle trio, hlášky, lidský příběh o přátelství, geniální scéna s vykrádáním supermarketu, hodně kvalitní hudba. Going in Style je nadprůměrná pohodová komedie. Komu takové filmy v kinech scházejí, neměl by váhat.(22.4.2017)

• - Film produkovala společnost RatPac a hlavní hrdinové vylupují banku v maskách zpěváků Franka Sinatry, Deana Martina a Sammyho Davise Jr., kteří byli členy umělecké skupiny Rat Pack. (D.Moore)

• - Původně měl mít film americkou premiéru 6. května 2016. Nakonec ji ale studio Warner Bros. přesunulo až na 7. dubna 2017. (PaTeXx)

• - Jedno z možných „únikových aut“ je Austin Mini Cooper. V těchto automobilech prchala zlodějská banda vedená Michaelem Cainem ve snímku Italian Job (1969). (D.Moore)