• LadyPupu

Jsem si myslela, jak mě Pustina chytne a nepustí a ono je to zatím tak, že Pustinu opustím já dřív, než nastane grandiózní finále. Nejsem si jistá, kde přesně udělali soudruzi z HBO chybu, ale mě to pořád tak nějak nebaví. Severskou ponurost to má, tmavé filtry taky, ale drive veskrze žádný. Mám za sebou Broen, Ófærð i Forbrydelsen, co mají hafo mega giga dílů a byla to razantnější jízda než tady po těch čtyřech, kde se vlastně dohromady nic moc zajímavého nestalo.(15.11.2016)

Tak se mi to zdá, anebo krom Hany (Zuzana Stivínová) a Hany (Elišky Křenkový) a také Mirka Vladyky a Evy Holubové a jiných epizodních vedlejších rolí, se zde nikdo nechová ani za mák lidsky... Chápu, ale i ten Karel (Jaroslav Dušek) trpící bipolární poruchou by se alespoň minimálně krotit - jeho snaha o výpomoc se samozřejmě počítá. Lukáš (Jan Cina) s Filipem obchodujou s perníkem (na Walta a Jessieho prostě nemaj - change my mind), zatímco v pasťáku, kde se zrovna Filip stal obětí šikany, ve mě vzbuzuje dojem regulérního vězení, kde si i dozorce bez problému šňupe, a syn paní prodavačky si krade zboží. A kapitán Reiner si místo pátrání hraje na automatech. Jo, a to všechno se mi jednoduše šmakuje! ... špičkový scénář Štěpána Hulíka nemá sebemenší náznak přikrášlení a prezentuje realitu v tom nejvíce autentickém světle, primárně na něj sází a navíc z něj vytěžil absolutní maximum. Palec nahoru také pro Alici Nellis a její bezchybnou režii. Posledních cca 16 minut bylo dechberoucích... Zahřívačka evidentně skončila, ta pravá dramatická jízda může započít.(11.9.2017)

S01E04 - První díl mě bavil, další dva méně, ale kupodivu čtvrtý díl "Pustiny" zase vytáhl misku vah zase směrem nahoru.. Zatím asi "nejakčnější" díl ;-) Starostka v podání Zuzany Stivínové (konečně) přestává zachovávat chladnou hlavu.. Její manžel, kterého ztvárnil Jaroslav Dušek, se vybarvuje o otvírá divákovi daleko více.. Konečně mu tu roli věřím na 100%.. Jan Cina se pomalu začíná dostávat ze škatulky "obličej z laciného seriálu a muzikálů" a herecky se pochlapil.. A nakonec dílu pěkně odvedené otevřené zakončení.. Poprvé od pilotu se těším na další díl :-)(16.11.2016)

Napětí by se dalo občas krájet, dějové linky se nám pěkně rozjely (jen jestli ale zapadnou do soukolí, ale to se snad ukáže nakonec) a konec dílu mě opět opravdu nepotěšil. Tedy, jak se to vezme. Podezřelých jen přibylo, ale nikam jsme se v hlavní dějové lince neposunuli. Jsem zvědav, co nám nabídne další díl, "Studna".(18.11.2016)

V tejto epizóde asi najviac k slovu prichádza násilie, až vám v niektorých okamžikoch môže skypieť žlč. Čo sa týka ústredného prípadu, tak sa veci začnú hýbať dopredu a čaká nás jeden dôležitý dejový zvrat. Pričom sa natíska aj otázka, či nejde v skutočnosti o úmyselnú slepú uličku, ako napríklad v prvej sérii Temného prípadu. Doposiaľ najväčší cliffhanger na záver a absolútna nutnosť si pustiť ďalšiu epizódu.(24.2.2020)

• - Zbraně, kterými jsou ozbrojeni policisté při zatčení Karla Sikory (Jaroslav Dušek), jsou samopaly Heckler & Koch MP5. (Necrotongue)