Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Soweek

Dívka ve vlaku měl být TEN ponurý thriller této zimní sezóny. Upřímně musím říct že jsem velmi zklamaný. Režisér Vám celý film podává z pohledu několika osob, navíc k tomu ještě velmi zmateně skáče v různých časových obdobích a k tomu nešetří flashbacky. Celou dobu si říkáte, že tento typ vyprávění Vám dá smysl, protože Vás na konci filmu čeká nějaký mindfuck, leč nic takového nepřijde. Vrahem je totiž opět zahradník a zmateným vyprávěním se režisér ( možná už i autor knihy - nevím, nečetl jsem ) snaží zachránit a oživit tento jinak velmi průměrný příběh. ()

Kelly2502

Keď to porovnám s Gone Girl, tak je to patetická hlúposť. Ani zďaleka tak komplexne pojaté, či už z hľadiska postáv, príbehu, alebo pojatia samotného manželstva. Zatiaľ čo Gone Girl viedlo diváka k istému záveru a nakoniec sa ukázalo, že nás iba klamali, V The Girl on the Train človek postupne začína tušiť o čo pôjde už od polky to nie je žiadnym prekvapením. Viem si však predstaviť, že keby som bol 45 ročná feministka, ktorú opustil manžel, lebo si neholila nohy, tak by som tomu dal plnú paľbu. Btw, knihu som si asi pred rokom stiahol, pretože som chcel prečítať niečo z bestsellerov 2015 a toto bol jeden z najlepšie predávaných...už od začiatku to bola sračka...horko ťažko som dal prvých 40 strán. ()

netahlo

Pro me teda rozhodne intenzivnejsi zazitek, nez zbytecne nadhodnocena a zde tolikrat zminovana Zmizela. Hlavne diky Emily a Haley - obe zahraly fantasticky. ()

LexBarker

Průměrný thriller u kterého nebudete muset moc přemýšlet a jak to všechno dopadne budete vědět dávno před závěrečnými titulky... ()

sedm.1

V rámci žánru naprosto uspokojivá podívaná, která disponuje skutečně vším, co divák od tohoto typu filmu potřebuje k opravdu záživné zábavě. Poměrně výraznou zápletku, se sice docela jednoduchým scénářem, ovšem díky flashbackovému zpracování působivě zajímavou a jistě neotřelou, navíc se skutečně svižným spádem a minimem hluchých scén. Její postupná gradace mě pak též dost oslovila, a ikdyž se dá závěrečná pointa prokouknout o něco dříve, než tvůrci nejspíš zamýšleli, tak ani to nevadí, neboť celé to vyvrcholení má i tak šťávu a dynamiku. Atmosféru a vizuál snímku lze považovat též za výtečné, moc mě bavili a i samotnému snímku výrazně pomohli. Dalším velkým plusem je pak skvělý casting, skládající se z nemála známých jmen, ovšem v čele s největší hvězdou, Emily Blunt, kterou zrovna jinak úplně dvakrát neobdivuji, ale tady mě s těmi neustálými třemi promilemi v krvi docela přesvědčila, že jí často možná kritizuji až zbytečně moc. Přímo zde toho ale každopádně kritizovat skutečně až tak nejde, o žádnou thrillerovou revoluci se tedy rozhodně nejedná, ale já se bavil fakt skvěle od začátku až do konce, takže klidně doporučuji. ()

kenkaku

Film si hraje na tajemno a proto velmi často (a bez varování) skáče v ději a dokonce míchá vzpomínky a představy. A to je celkem otrava. Naprostá lobotomie je chování policajtky. Celou dobu se tváří tak namachrovaně, jako by věděla něco víc než ostatní (a přitom ví U.H. stejně jako divák). Film má své dobré momenty (proto si u mě udržel koukatelný průměr), ale je to spíš na 2,5 hvězdy. ()

JamesSi

Rachel jede každý den lokomotivou do Velkého Jablka opilá jak skunk. Cestou si ve své duševně nestabilní mysli vymýšlí veselé historky ze života lidí, které vidí z vlaku. U jednoho páru má namyšleno, že jsou nejlepší pár na světě. A mýlí se, neboť jednoho dne vidí pářenku (ženskou členku páru), jak se líbá s jiným mužem. A první myšlenka, co jí samozřejmě napadne je rozbít jí hlavu o podlahu. A tak začíná příběh, který končí myšlenkovým trojlískem žen. A taky často postavy čirou náhodou vyjdou ven, když kolem nich projíždí mašinka. Čekal jsem, když se to stalo skoro na samém konci filmu, že film spustí titulky a že poslední záběr filmu bude jen připomenutí, že vlaky existují. No a asi se ptáte jak je na tom kvalita filmu - je to lepší než vývrtkou do krku. Jak řekl jeden moudrý muž: "Vraždění je nelegální.". A když říkám moudrý muž myslím můj právník. ()

Sygi

Do kina jsem šel zčásti kvůli skvělé knize a zčásti proto, že jsem prostě musel vidět, jak se filmaři poperou se záludnými scénami z knihy a časovými skoky. A musím říct, že si s tím poradili víceméně velice dobře, film celkem vystihl onu ponurou atmosféru knihy. A přitom je ten hlavní "plot twist" příběhu něco tak malého ... ()

preclajsz

Mě se to líbilo, hodně. Nejspíš to bude tím, že jsem četl knížku a věděl jsem jak to celé bude probíhat, tedy i hlavního vraha. Film se držel knižní předlohy zuby nehty, což se moc často nevidí a za to rozhodně palec nahoru. Emily zde hrála dost uvěřitelně a to celé jen podtrhla hudba, která příjemně gradovala. Za mě jednoznačně 4* a červená čísla! A ano, je to horší zmizelá, ale to bylo jasný už dopředu... ()

Billie777

Možná jsem čekala trochu víc ale jinak jsem odcházela z kina spokojená. Emily Blunt je dobrá herečka a její alkoholičku jsem jí věřila. Atmosféra byla skvělá a film byl pěkně napínavý a hezky zamotaný, zároveň, alespoň pro mě, velmi nepředvídatelný a odhalením skutečného pachatele jsem byla překvapena. Srovnávání se Zmizelou je trochu na místě, také jsem si na ní při koukání vzpomněla. Ta byla možná o hodně lepší a napínavější, ale ani Dívka ve vlaku není promarněná podívaná. ()

Lukoboss

Zajímavej snímek o třech ženských, který žijou naprosto odlišný životy, zejména co se týče mateřství. Jedna dítě mít nemůže, druhá o něj přišla a třetí ho spokojeně má. Pravdou je, že zde zmiňovaná Zmizelá je asi o fous lepší, na druhou stranu bych to tak úplně nesrovnával. Tady je to totál one-woman-show, protože E. Blunt je naprosto výborná. Alkoholičku hraje tak dokonale a přesvědčivě, že snad musela něco pít i během natáčení, protože jinak to není možný. Ona je onen rozdílovej prvek, kvůli kterýmu dám bez zardění 4*. Jo, zápletka je trochu obyčejnější, resp. ne tak vynalézavá, jak by mohla být, ale není zase tak tupá, jak tady někteří prezentujou. Svou pozornost si Dívka ve vlaku určitě zaslouží, za tím si stojím. ()

bari68

Kvalitná thrillerová detektívka s nápaditým scenárom, chytľavým dejom a celkovou formou, ktorá baví, trošku mrazí a udržuje to správne pnutie. ()

Kienast

Facku každému kdo tohle začne srovnávat se "Zmizelou". Zplácanec postav a jejich příbéhů, kde kámen pr*á cihlu a kámen je vrah asi ... ? ()

joora1

Velmi dobrý thriller s perfektním výkonem Emily Blunt. Bohužel už v půlce filmu jsem věděl, jak se věci mají, takže překvapivost byla ta tam. Nicméně vizuální i hudební stránka dávala filmu potřebný mysteriozní nádech. ()

Gogo333

Kniha mě minula, takže nemám s čím srovnávat. Film samotný mě ze začátku vůbec nezaujal, zbytečně se táhl a u plátna mě jen držely sexy scény s Haley Bennett. Závěrečná půlhodinka se ale krásně rozjede, převrátí to co jste si mysleli, že víte a finále je uspokujující. Justin Theroux opět výborný, stejně jako v Leftovers, pro takovéto role se narodil. Závěr tomu hodně pomohl a tak s odřenýma ušima 70%. ()

Zmrv

Tentokrát nám hype train zase jednou projel nástupištěm a zmasakroval nebohé platící diváky natěšeně čekající na jeho příjezd. Opravdu to nejde jinak než srovnávat se Zmizelou a Dívka jednoduše nemá šanci obstát. Taylor prostě není Fincher a to by ani nebyl takovej problém kdyby za něco stál scénář a příběh samotnej. Fakt není dobrý aby byl vrah jasnej už od půlky filmu i mě (a že mě to obvykle trvá dýl než ostatním). Dostali jsme tak velmi průměrnej thriller z něhož vyčnívají pouze herecké výkony. 50% ()

provitamin

Dobré herecké obsadenie: Emily Blunt - perfektný herecký výkon, takto zahrať alkoholičku, no klobúk dole + k tomu ešte moja obľúbená Haley Bennett. Inak film taký klasický thriller, kde v napätí čakáme, ako to všetko vlastne bolo a postupne retrospektívne sa to aj dozvedáme z flashbackov. ()

adam9

Už kniha nebyla ničím zvlášť speciální, ač se četla dobře a podobné pocity mám i z filmu, který předlohu zvládl věrohodně. Prim zde hraje ženské trio v čele s mou milovanou Emilkou (díky ní dávám 4 hvězdy). Snad se nominace na Oscara dostaví, zasloužila by si ji. Ale tam, kde herečky ve svých rolích válí, tak režisér a tempo příběhu tápe. Srovnání se Zmizelou se nevyhnu ani já a bez debat Fincherův film vyhrává na všech frontách včetně podmanivého soundtracku. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest