The Disaster Artist: Úžasný propadák

• Česko Úžasný propadák (více)

Film Disaster Artist se točí kolem vzniku kultovního propadáku Pokoj v režii Tommyho Wiseaua ("Nejlepší propadák všech dob"). Režisér a herec James Franco (Zlatý glóbus(R) pro nejlepšího herce, 2018) v něm proměnil skutečný příběh ambiciózního hollywoodského outsidera Tommyho Wiseaua - umělce proslulého upřímným zápalem a diskutabilními metodami – v oslavu přátelství, uměleckého vyjádření a snů splněných navzdory nepřekonatelným překážkám. (Magic Box)

Mr.Jenda

Geniální! Těžko se mi hledají správná slova na tento film. James Franco zahrál Tommyho tak přesvědčivě, že jsem chvílemi zapomínal, že tam ve skutečnosti není. Znovu nahrané scény z původního The Room byly dovedené k dokonalosti. ()

Merenre

Tak tohle bylo, kurva, skvělé!!! Nic lepšího jsem v životě neviděl... teda možná. Standing ovation. Ještě lepší než originál. ()

earthworm

Neni to žádné veledílo, ale bavil jsem se u toho skvěle... možná by stačilo jen říct, že nelituju že jsem protrpěl celý The Room (zezačátku vtipný, několik scén ze zlata, ale celkově velice frustrující), abych pochytil všechny reference. James Franco je na jedničku a ostatní herci taky pobavili. Problém je, že nakonec to je vesměs pořád jenom film o natáčení jednoho filmu, a protože Tommy Wiseau si ještě pořád nechává všechny detaily z osobního života pro sebe (jako třeba i věk), tak se z toho nedal udělat víc film o něm, ani nebylo možné odpovědět na důležité otázky (Je ten člověk nemocný nebo je to jen hovado?). Mimochodem Greg Sestero je asi ten nejlepší kamarád na světě, protože takhle zahodit kariéru se jen tak nevidí... ()

Snow

Tri hviezdy dávam Jamesovi za obdivuhodné stvárnenie Tommyho. Bez neho a jeho hereckého výkonu by bol tento film len prázdnou kulisou. Ak sa chcete dobre zabaviť, určite si pozrite najprv predlohu “The Room”. ()

Capri2016

Výborný životopisný film o živote režiséra a hlavného aktéra filmu "The Room" Tommy Wiseau podľa knižnej predlohy jeho priateľa a herca toho istého filmu Grega Sestera. V čom je tento film "Disaster Artis" unikátny je skvele uchopená réžia, ale hlavne famózny herecký výkon zvyčajne krásavca Jamesa Franca v úlohe tohoto zaujímavého, geniálne trápneho, ale aj chlapčensky úprimného čudáka, skoro až marťana Tommyho Wiseau. Určite zaslúžená nominácia na Oskara pre Jamesa Franca. A celkom dobre mu asistoval v úlohe Grega Sestera jeho brat Dave Franco. Okrem výborných hereckých výkonov hlavne hlavných dvoch predstaviteľov a bratov, bol tento životopisný film skvelá satira o tom ako sa točil tento jeden z najhorších filmov "The Room", ktorý sa stal kultom. Smiala som sa skoro celý film a to nezadržateľne a nahlas, tak ako sa mnohí diváci dodnes smejú na dielku "The Room", ktorý sa stal kultom aj vďaka trápnosti filmu, tak neuveriteľnej, že u každého "normálneho" diváka musela táto trápnosť vyvolať hlasný smiech.... Ale keďže som aj snílek, páčila sa mi aj odvaha Tommyho si splniť chlapčenský sen zahrať si vo filme a vytvoriť si tento film, keď neprichádzali príležitosti. Človek musí ísť za snami! Pre mňa 80% a príjemné a úsmevné prekvapenie! ()

2rady

Od srdca zrežírované a zahrané. Bratia idú naplno a vidno, že James Franco The Room zbožňuje. Škoda, že z toho nie je aj dobrý film. ()

Doffy

Natočit film a doufat, že to bude skvělý snímek, který lidi nadchne a pak natočit film o tom jak se točil ten film a doufat v to samý je - nevim. Zvláštní. Podivný. Určitě pro tohle bude existovat slovo, ale já teď žádná nenacházím. ()

luboUKZA

Nemusíte vidieť pôvodný film The Room aby ste mali predstavu o deji, ale doporučujem si aspoň niečo prečítať o pôvode tohto filmu. Samotný Disaster Artist ma ničím nezaujal. I keď charakterovo zaujímavé postavy občas zabavili, celkovovo ma film nijako nezaujal a miestami nudil. ()

Royaldell

Až vyrostu,chci být jako Tommy Wiseau. Jelikož The Room je pro mě kult a bratry Francovy prostě miluju (i když tbh nevím, kdo tady vypadá hůř),The Disaster Artist je pro mě skvělej dokumento-film-komedie. Jo,není to The Room a nikdy se tomu ani nepřiblíží (a co jo?),ale natočit film o člověku,o kterém téměř nikdo neví nic víc,než že natočil jeden z nejhorších filmů všech dob,chce koule. Ještě že je James Franco má a udělal z toho skvělou podívanou. Fajn náhled do zákulisí ikonicky příšerného filmu. Bonus už je jen Seth Rogen,Zac Efron a Josh Hutcherson.Asi se jdu znovu podívat na The Room.. Hi mark! ()

maneki_neko

Tommy Wiseau je opravdu mimozemšťan. Nikdo ho nechápe, nikdo ho nechválí a nikdo se s ním nebaví. Až do chvíle, než pozná k sobě ještě poměrně normálního týpka Grega, se kterým se rozhodnou natočit skvělý film. Nu, jejich film se sice do žebříčku nejlepších filmů všech dob úplně nedostal, zato ale dodnes sklízí velký úspěch jakožto nejlepší propadák všech dob. The Disaster Artist nám ukazuje, že i ten nejdivnější mimozemšťan se zvláštním akcentem, a zjevně trpící mentální poruchou, se může stát hvězdou. Je mi jasné, že okolnosti byly v tomto filmu možná mírně poupraveny, aby Tommy vyšel v lepším světle. Realita možná nebyla tak dojemná, jako zde, ale rozhodně se dá uvěřit tomu, že se podobným způsobem tento film opravdu natočil. Překvapil mě skvělý herecký výkon Jamese Franca v podání samotného Tommyho i jeho neméně talentovaného bratra Davea jakožto Grega. Přestože Tommy Wiseau je vskutku nekonvenční bytost, jeho životní dílo The Room v sobě skrývá spoustu hlubokých myšlenek, které zde byly přehlédnuty. Jako pocta původnímu filmu se mi tento snímek moc líbil. ()

Pokri

Miestami až sentimentálne, najmä v úvode má človek nutkanie s Wiseauom aj trochu súcitiť. Na druhej strane, ak to na natáčaní vyzeralo aspoň sčasti tak, ako to zobrazuje táto snímka, tak to musela byť ohromná bizarnosť. Hodnotiť samotný film Disaster artist je zložité, keďže je to vlastne rekonštrukcia natáčania The Room vrátane úplne identických scén. Subjektívne slabšie 4 * ()

jaanyna

Naprostá BOMBA!!! Nejdřív jsem si samozřejmě pustila The Room, protože dívat se na film o filmu, který jsem neviděla, je podle mne blbost. The Room mi přišel jako nechutný, nikoli vtipný film, takže jsem ho nemilosrdně poslala do odpadu. The Disaster Artist je skvělý film, James Franco je skvělý herec a otázky jako:" Proč jí ho strká do pupíku?" nebo "Jak ho může někdo nepoznat?" jsem si během sledování The Room položila taky. ()

Eric.Kosar

Bratři Francovi se pustili do tohoto filmu o filmu, a výsledek působí zajímavě. Nejlepší propadák všech dob jsem sice neviděl celej, ale tohle za to stálo (možná The Room zkusim znova, ale spíš kvůli tomuhle), už jen kvůli Jamesově hereckýmu výkonu, Tommyho zahrál přesvědčivě. Příběh o přátelství Tommyho a jeho kamaráda Grega zkombinovanej s jejich snem o natočení velkofilmu a slávě v LA funguje jako celek, kvůli komediálním prvkům, kvůli dramatickům prvkům a mohl bych to tady vynachvalovat donekonečna. Tommy měl svoji vlastni vizi a nebál se toho vzdát ať to stálo co to stálo. Efrona ani Cranstona jsem v tomhle filmu nečekal, takže to bylo taky příjemným překvapením. Abych to shrnul, jedná se o umělecký snímek, který vynachvaluje originál až do výšin a pojednává o jeho vzniku a o příběhu všech lidi co se na něm podíleli. Bravo. 10/10 ()

Feacher

Je to takový suchý film. Hlavní kostrou je odvyprávění příběhu o The Room, ale vše okolo je takové částečně nudné, podané docela nezajímavě a nepřitažlivě. Není to tak zlé, aby se koukalo do zdí a čekalo na konec, nicméně není to úplně ono. Ani herecky mě to nějak moc nesedí, asi se tam hodně promítá originální dílo. Má to pro mě pouze tu životopisnou hodnotu, občas nějaký ten vtipný moment, ale jinak se na to asi znova nepodívám. 3* Edit po zhlédnutí originálu "The Room": ještě bych chtěl dodatečně ocenit, jak James Franco naprosto přesvědčivě hrál Tommyho. Navíc mnoho z toho, co bylo v tom filmu bylo opravdu podobné tomu z originálu. V tomto směru dokonalé, nicméně zůstává to, že to má pro mne spíše životopisnou a dokumentární hodnotu než hodnotu zábavnou... ()

Sa.sa

Téhle šílenosti se snad nedá dát nic jiného než 5hvězd... :))) Musel to být opravdu rachot a neskutečná šílenost to natáčení, ale když jsou neomezené peníze, tak jde vše... Prostě toto je Hollywood.... Jinak ty scény na konci filmu jsou opravdu super a jde vidět, že obsazení filmu se povedlo...! ()

Peddro

Vybavil se mi Ed Wood, ale nějak to prostě nefungovalo. Film mě nebavil, protože zahrát, že neumíte hrát není vůbec lehké.... ()

Mastik222 odpad!

Vydržel jsem u toho 45 min, větší voser jsem v životě neviděl, nechápu, jak to může mít takový hodnocení, kam jste dali oci? ()

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan