Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

sedm.1

Šok! Jackie Chan a IRA? Zní to směšně? Tak mohu každého ubezpečit, že hned po prvních minutách každého smích přejde a postupem času mu bude ten úsměv ve tváři tuhnout víc a víc, a to až do samotného závěru, kde bude mít pak už jen každý hubu dokořán a civět jak trubka. Foreigner je neskutečná pecka, která mě semlela a jako fakt smekám. Po doslova třeskutém úvodu sice film poměrně zpomalí, ovšem po zhruba tak půl hodince začne své tempo postupně zvyšovat, aby vše následně vygradovalo v tak neuvěřitelně strhující a napínaví kolotoč, že něco tak intenzivního a dech beroucího ani nepamatuji, o závěru pak ani nemluvě, nehorázný masakr. Zásadní pro celý film je každopádně geniální scénář, který je originální, promyšlený a nápaditý, vyžadující tedy určitě neustálou pozornost, zároveň ale není nikterak nesmyslně překombinovaný, či dějově nepřehledný, vývoj je pak jen těžko dopředu odhadnutelný, hodně mě bavila i nejednoznačnost veškerých postav, emoce tu působí po celou dobu velice silným a především funkčním způsobem, akce je dostatek a i ona patří k prvotřídně zpracované záležitosti, atmosféra je překvapivě syrová, ovšem co mě překvapilo možná ještě víc, byla totální nekompromisnost, která mě hlavně v závěru doslova nadchla, prostě mazec jako kráva. Já jsem z této podívané zkrátka úplně v prdeli, jsem nadšený, jsem šokovaný, jsem z toho naprosto vyřízený, za mě tisíckrát každému doporučuji, BRAVO!!! ()

Maynard.

Irenko, proč? Proč sem se "musel" dívat na tuhle stupiditu... Pravda je, že nenávidím tohodle pošahanýho ráskosníka. Vlastně je tohle můjj první film, kterej sem s ním viděl. Ale nenávidím ho už en podle televizních upoutávek. Je to takovej uječenej pičuš :o). Tady teda hraje roli posmutnělýho mstícího otce, kterej je shodou okoností ten největší zabiják pod sluncem. No, scénáristicky naprostá katastrofa. Nic na tom neměmí ani jeho protějšek, bejvalej Bond, kterýho můžu, leč se tady vochomejtá s tím pičusem a proto jje to celý na prdlačku... ()

iXtr3m3

Dokonalý politický triler, asi najlepší, čo som videl z prostredia IRA, keď nerátam Ryana s Harrisonom Fordom. Fakt že prekvapenie ako hrom. Trailery síce lákali, ale aj tak som nečakal tak pútavý snímok. Jackie síce nie prvý raz, ale znovu ukázal, že vie aj vážnejšie úlohy. Pierce Brosnan má charizmu na utiahnutie celého filmu, super výprava a zasadenie do IRA tématiky, jednoducho chuťovka jak sviňa. Tak ako ma milo prekvapil American Assassin, tak to teraz urobil Jackieho a Brosnanov Cudzinec. ()

666Carnage

Jackie Chan je fakt hustej týpek. Je mu nějakých 63 let a tady ve filmu hraje 60-ti letého otce, kterému bombový útok zabije dceru. A tak se vydá hledat teroristy na vlastní pěst. Aby získal jména ohrožuje irského ministra(Pierce Brosnan), který byl kdysi v IRA. A musím říct, že jim tedy zatopí hodně. Na jeho věk je tam furt vidět jeho bojový styl i akrobatické kousky. Film má pomalejší tempo ale to dodává filmu na atmosféře. Akce tu je dost a je tu i docela zamotaná zápletka. Dobré herecké výkony a dobrá režie z tohohle nenápadného snímku dělá dobrý akční thriller. Za mě 75% ()

klukluka

Nevěřil bych, že budu velebit film s Jackiem Chenem v hlavní roli. Chovám vůči jeho stylu herectví a kvalitě jeho filmů určité předsudky, které budu muset přehodnotit. Tohle totiž bylo vynikající! Spadla mi brada a rozhodně to chci vidět ještě jednou. ()

keoma26

Kazda hvezda serioznich akcnaku si chce nekdy vyzkouset komedii a naopak, kazdej komik touzi po dramaticke roli. Jackie driv sazel humor vsude, treba i do relativne vazny Police Story, tady bohuzel chybi uplne a je to asi takova zabava, jako kdyz Sly hral Oscara nebo Arnold ve Dvojcatech ... ()

Fary

Nebylo to špatný, jen mě fascinuje jak pořád ještě stačí těmhle filmům logika -> "Je to jenom blbej Číňan, pošlete na něj 5 chlapů." "5 chlapů nestačilo." "Tak pošlete 20 chlapů." "20 chlapů nestačilo." "Tak zavolejte aspoň 100 chlapů." ()

Hanys_

Když se rozhodnete vyhodit něco vzduchu, pozor ať při tom nenas.rete čínského partyzána v důchodu, experta na boj z blízka i dálky, specialistu na výbušniny a velice neodbytného telefonistu Jackieho Chana.. Když Neeson kosil araby ve Francii, bylo to nové a do jisté míry uvěřitelné. Jackiemu jsem ale to kosení teroristů moc nevěřil. Škoda, že to Cambell nenatočil celé jako politický thriller. ()

Gogo333

Když jsem poprvé viděl trailer, tak mě to hodně zaujalo, navíc Jackie je můj oblíbenec. Bohužel jsem myslel, že půjde o Jackieho odplatu a rozbije pár lidem hubu než se dostane k Brosnanovi. Film tím sice začíná a končí, ale většina času je věnována Brosnanovi a jeho politické kariéře, rodinným problémům a IRA. Sice IRA je zajímavé téma a mohl by to být fajn film, ale byl jsem nalákán na něco jiného a to jsem nedostal. Jackie toho tedy moc nepředvede a vypadá docela znuděný. Aspoň Brosnan je výborný a s perfektním přízvukem. 65% ()

SpaceOdyseus

Campbell porad umi! The Foreigner je nabuseny thriller s bozskym Jackiem, kteremu vazna role neskutecne sedla. Brosnan je demonicky a ja jsem byl na hrane sedadla celou stopaz. ()

kolemjdouc

Produkce proti sobě postavila dvě herecká esa.Brosnana který spíš hraje očima a Chana který se pohybuje jako had.Já jsem si film užila.Ne že by mě rajcoval terorizmus ale scénář a režie byla nezvykle kvalitní.Režie netrvala na hvězdných manýrech,jakože se aktéři postaví na plac a něco odrecitují a finito.Ze všech vyždímali maximum.Nesnáším politická témata ale tady jsem si fakt příběh užila.Minimum digitálních efektů.Jen výbuchy. Konec překvapil.Nebo nepřekvapil? ()

Mafiapau

Staroch Jackie bombí Irsko? No tak to je pecka. Jen škoda že se k němu ještě nepřidala Scarlett Johansson, protože pak by je mohla ještě naložit a exportovat jako jídlo na její rodnou planetu. Ačkoliv film je v dost pasážích kýč a je to až pytel, má svůj charakter a docela odsejpá. Tři hezdy zváženy, ale ať jsem vážil jak jsem vážil, tý váhy bylo málo, takže to hodím na čtyři hvězdy. ()

Hanes88

Upřímně? Jackie Chan ve vážné roli? Myslel jsem si, že to nebude dobré, ale naštěstí jsem se mýlil. Z něho ty pocity jdou prostě cítit a jen za něj musím dát tu hvězdu navíc. Jinak film sám o sobě by zasloužil hvězdy tři. Takto jsem byl ale hodně spokojený. 75%. ()

Lefty86

Jackie jako Čínský Rambo ! Proč ne, funguje to. Jen se dost měnil žánr, nebo spíš styl filmů a jak se bude ubírat. A trochu se to na úplném konci zvrtlo někam kam nemělo. Ale to se dá přejít , jako akční thriller je to paráda. 80% ()

woodsman

vau velmy skvele Jackie Chan ma paradnu formu a v tomto filme sa fakt predviedol pan herec taktiez Brosnan tiez velmy dobre skveli filmy o pomste zasluzenej viac takýchto trilerov ()

Wishkah

Výborný akční thriller s vynikající dvojicí Chan/Brosnan a v jisté a pevné režii Martina Campbella. Jen mi přišlo občas líto, že Jackie nedostal podobnou šanci před 20 lety ()

Jeržik

Podivné CGI, dráty i zelené plátno hravě přebije charismatický Pierce (víc záporáků!), solidní zápletka, výborná akce a gerontobijec Jackie, kterému ty návraty prostě nejde nepřát. Škoda jen těch pětiletek mezi nimi. Campbell opět výborně a nebál bych se mu svěřit dalšího Bonda! ()