Mikael pracoval jako apatykář v jednom malém městě v Osmanské říši, ale to mu nestačilo, takže se rozhodl stát se lékařem. Mikael neměl na studium dost peněz, a tak se zasnoubil s Maral a její věno chtěl použít na studia. V Istanbulu se Mikael nastěhoval ke svému strýci, kde se seznámil s krásnou Anou, která mnoho let žila v Paříži, ale nyní se vrátila do Osmanské říše, aby poznala blíže svoje arménské kořeny. Ona i Mikael byli Arméni. Ana žila s Chrisem, který byl americkým novinářem. Mikael se na studiích medicíny seznámil s Emrem, který byl synem významného tureckého vojenského velitele. Ti čtyři spolu trávili hodně času, ale když Osmanská říše vstoupila do války, začala se nad Armény stahovat mračna. Emr a Mikael unikli narukování do války jen díky jménu Emra, ale Emrův otec nebyl moc nadšený z toho, že Emr použil jeho jméno k pomoci Arménovi. Ana zůstala v Istanbulu sama, protože Chrise povolali na reportáž o vyvražďování Arménů na vesnicích. Během nepřítomnosti Chrise se spolu Ana a Mikael sblížili a strávili spolu i noc, když v Istanbulu vypukly nepokoje a Turci začali ničit vše arménské a začali Armény napadat. Ana a Mikael nepokojům unikli, ale Mikaelův strýc byl odvlečen a obviněn z vlastizrady. Mikael požádal Emra o pomoc a společně došli na základnu, kde drželi Mikaelova strýce, ale Mikael ho nedokázal zachránit a sám byl odvlečen do pracovního tábora. Emr musel za to, že znovu zneužil otcovo jméno, narukovat. Mikael byl několik měsíců v pracovním táboře, zatímco Ana se postarala o jeho sestřenice a tetu. Ana spolu s Chrisem a Mikaelovou rodinou doputovala do uprchlického tábora, odkud jeden farář pomáhal uprchnout sirotkům ze země. Mikaelovi se jednoho dne podařilo z pracovního tábora utéct, a dostal se až domů k rodině, kde byli s Maral oddáni, a jejich rodiče je přestěhovali vysoko do hor, kde byli v bezpečí. Mikael stále miloval Anu, ale opravdu se snažil, aby jeho manželství s Maral fungovalo. Vše šlo dobře, ale pak Maral otěhotněla a Mikael ji musel odvést z hor, protože její těhotenství mělo velmi těžký průběh. V tu chvíli se Mikael setkal se svou tetou, kterou k jeho rodičům dovedla Ana. Když se Mikael dozvěděl, že je Ana naživu, vydal se za ní. Mikael, Ana a Chris pak měli zajistit přesun další skupiny sirotků na loď, která je dostane z Osmanské říše do bezpečí. Cestou se měli zastavit v rodné vesnici Mikaela a vyzvednout tam jeho rodinu, ale turecká armáda se tam dostala první a všechny v lese pozabíjela. Masakr přežily jen Mikaelova teta a sestřenice. Turečtí vojáci si Mikaela a Chrise všimli a začali je pronásledovat. Chris ale vojáky odlákal, a dovolil tak Mikaelovi, aby sirotky dostal na pobřeží. Chris byl vojáky nakonec zajat a hrozila mu poprava za poznámky, které byly nalezeny v jeho deníku. Chris požádal o pomoc Emra, který kontaktoval amerického velvyslance, a ten Chrise z vězení dostal. Emr za to zaplatil vlastním životem, protože byl za zradu popraven.  Ana a Mikael mezitím dostali sirotky na pobřeží, ale přístav, ze kterého měli odplout, byl obsazen tureckou armádou. Jejich skupina se tedy připojila k uprchlíkům z přístavu a usadili se s nimi na úpatí hory Musa Dagh... (TV Prima)

Cheeter

Pro mě skvělý filmový zážitek, kvalitní a dobře zvolené herecké obsazení, k tomu silný příběh. Doufám, že se filmu dostane větší pozornosti, rozhodně si jí zaslouží! Až na nějaké drobnosti mě nenapadají přešlapy a snímek mohu jedině doporučit. ()

dr.fish

Dovedl bych si asi představit mnohem zajímavější zpracování podobného tématu. Ale asi musíme být vděční, že se arménskou genocidou vůbec nějací filmaři rozhodli zabývat. Některé momenty byly zajímavé, jinak spíš telenovela. 60% ()

chelseaman22

Věru nedokáži pochopit, jak moc hluboko "Krisčn" klesl. Je sice chvály hodné, že se distancuje od US produkce, ale proč ksakru účinkuje v ryze regionálních počinech produkované tureckými či čínskými penězi? Jinak zápletka je skrz naskrz tragická se spoustou uhynulých arménských kusů. Metráž velkolepě přetažená. 62% ()

Tristan Rafael

Monumentální pomník ke stoletému výročí památky a zeširoka pojatá historická epopej s hlubokou a v první řadě nesmírně důležitou výpovědní hodnotou, rozštěpená a kolísající mezi kýčovitou romancí soustředěnou okolo milostného trojúhelníku a sugestivním převyprávěním hrůz arménské genocidy. Objektivně určitě zdaleka ne za 100 %, ale za tohle filmovým mainstreamem a širokou veřejností v tichosti opomíjené "ruce pryč" třaskavé politické téma, musím a vice versa nadhodnotit. Terry George se musel jevit po Hotelu Rwanda jako naprostá režijní sázka na jistotu, ale jak se říká, dvakrát nevstoupíš do téže řeky a platí to i v tomto případě, The Promise se nemůže kvalitám a naturalismu Rwandy ani zdaleka přiblížit, svou výpověď systematického vyvražďování jednoho národa se pokouší prodat ve více prodivácky orientovaném balení, což bohužel značně zmírňuje dopad celkového vyznění, několik zapamatováníhodných, emocionálně drtivých scén se ale přeci jen najde (Michael nad zmasakrovanými těly své rodiny, atd..). Dávám plné hodnocení z piety nad zmařenými životy a z úcty k post mortem poselství arménce Kirka Kerkoriana, který celý tenhle nákladný spektákl ze staré školy na sklonku svého života inicioval a zafinancoval veškerou produkci, minimálně 90 mega $. Žel, The Promise prošuměla za tichého a zbabělého nezájmu velkých distributorů. Ale zbytečný film to vůbec není, právě naopak, díky za něj! ()

Tosi

Velmi emocionální, velmi smutné, přesvědčivě zahrané a krásně natočené výpravné drama o milostném trojúhelníku na pozadí šílené arménské genocidy. Tenhle téměř epický milostný příběh bez zbytečného patosu je pro mě jednoznačně pětihvězdičkový. ()

JohnSmith

Tenhle film měl obrovský potenciál, a to hlavně v hercích. On i scénář je dobrý, jen by to chtělo režisére, který by filmu dodal alespoň nějaké tempo a nebyl jen prostým uspávačem hadů. ()

fiLLthe3DD

Navzdory skutečnosti, že jde o tuctové a nikterak zvlášť přelomové historické melodrama, mne snímek velmi oslovil. Oslnila mne zejména výprava, jelikož zvolené lokace (obzvláště Istanbul) byly skutečnou pastvou pro oči a jejich krása vynikala jak zásluhou přirozeného filtru, tak i skvělé práci kameramana. Zápletka týkající se milostného trojúhelníku pak sice nepřinesla nic zásadního na poli filmového umění a romantická linie působila občas poněkud křečovitě, nicméně rozhodně nebyla nesnesitelná a jakžtakž i fungovala - jednak totiž klidné tempo divákovi alespoň umožnilo přilnout k postavám a jednak historické pasáže a válečné sekvence okořenili všechna ta romantická klišé. Herecké výkony též hodnotím pozitivně, obzvláště Oscara Isaaca v hlavní roli, jelikož svým herectvím zastínil i mého oblíbence Christiana Balea, který byl důvodem, proč jsem dal "The Promise" šanci. ()

sedm.1

V rámci možností produkce poměrně výpravné historické drama, sledující jednu z temných epizod lidských dějin, konkrétně genocidy arménského lidu Turky na území tehdejší Osmanské říše. Nicméně je nutné podotknout, že spíše než o klasickou historickou podívanou, plnou faktů, či případně zajímavostí, se jedná o rozmáchlou romanci, odehrávající se právě na pozadí těchto neklidných časů. Nejdůležitější každopádně ale je, že oboje zde ve vzájemné symbióze docela funguje, takže ona romantická linie je působivá a emočně přesvědčivá, se všemi zúčastněnými lze sympatizovat, dějový vývoj má spád, napětí a i závěr disponuje poměrně silným vyústěním, a stejně tak se dají vnímat i právě události, týkající se nahánění a následného vyvražďování Arménů, které jsou v několika scénách až dech beroucí a velmi nekompromisní, ovšem ve výsledku pak samozřejmě o to víc působivější. Velký podíl na kvalitě filmu mají jistě jinak ale i zajímavé a nenudící postavy, obsazené navíc hvězdnými herci, v čele s výbornými Oscarem Isaacem a Christianem Balem, a opomenout nemohu ani na výraznou atmosféru, takže zkrátka za mě se jedná o vážně nadprůměrné a poměrně neprávem přehlížené drama, které podle mě dokáže oslovit a zaujmou jak popcornové, tak to náročnější publikum, neboť toho nabízí v mnoha ohledech skutečně hodně a k tomu ve vysoké kvalitě. ()

Maynard.

Pecka, bomba, paráda, vylezu si na záda :o). Jako překvapení jako blázen...Vlastně nechápu, jak mi tenhle film mohl uniknout, když v tom hraje Bale. Ale stalo se a já si to dal až takle po letech od premiéry. Krásný obrázky přírody se misí s brutalitou Turků vůči Armenům. Jako dycky jde o náboženství a o prachy. Bale tady hraje sice vedlejší, ale o to zajímavější roli, kterou sem mu jako dycky sežral. Ostatní taky super výkony. Dějově je to něco jako z pera K.J.Erbena - smutný příběh s tragickým koncem. Žádnej klasickej Hollywood. Sem nadšenej a zděšenejj těma válečnejma zvěrsvamama najednou... ()

Honzeek95

Teď nevím, jestli lidé, kteří film hodnotili, ho opravdu viděli. Povedený a emočně působivý snímek s výbornou trojicí herců. Nesouhlasím, že Isaac vede s přehledem hvězdné obsazení, výkony jsou vyrovnané. Z Balea čiší charisma, Le Bon si oblíbíte pro její sympatičnost a Isaaca vám zkrátka bude líto. Velká škoda, že film se kvůli tématice nedostal do kin, kvalitativně na to beze sporu má. Turci jsou zkrátka Turci a jak můžeme pozorovat, v dnešní době se postupně vrací ke svým kořenům, takže se asi máme na co těšit. Pronásledování a vyvražďování křesťanských Arménců muslimskými Turky. Že by nějaký náznak toho, na co se můžeme těšit i v Evropě? Raději končím s komentováním, dostal bych se někam, kde skončit nechci. Závěrem, film určitě stojí za zhlédnutí. Nenechte se odradit nízkým hodnocením. Pro mě minimálně 80 %. Spoilerové PS: Umět se tak rychle utopit, na to asi člověk potřebuje talent... ()

filipvrbik

Neuvěřitelně sugestivní válečný film, který má navíc tu výhodu, že pojednává o první světové válce - ne o druhé, jako většina válečných filmů (teď je v amerických kinech vítěz Golden Globu - film 1917, to jsem ještě neviděl). Oscar Isaac naprosto exeluje v roli arménského studenta medicíny, který miluje dvě ženy a kterému vstoupí tvrdě do života válka...Celý film je skvěle a dojemně natočen (zvláště vynikající kamera). Jsou tu samozřejmě použity všechna klišé z válečných filmů- pracovní tábor, transport vězňů, popravy, výbuchy...Ale řekl bych, že je to jeden z nejlepších válečných filmů, jaký jsem kdy viděl...95% ()

orkadimenza

Poprvé to bylo při poslechu písní kapely System of a Down a následně Serje Tankiana, po několika letech při čtení knihy Ladislava Zibury "Už nikdy pěšky po Gruzii a Arménii". Hovořím o mých letmých kontaktech s tématem arménské genocidy za 1. světové války, na níž mimochodem Turci dodnes nepřiznali vinu. Se dvěma pozitivy - Christianem Balem v jedné z hlavních rolí a motivací se o arménské genocidě trochu dovzdělat - jsem usedl k televizní obrazovce a nadšeně začal sledovat Příslib-ný film. Na konci se pozbyl dojmu, že zůstalo pouze u prvního pozitiva. Bale, ač nedostal tolik prostoru, odvedl opět skvělou práci, jenže z historického hlediska mi snímek v podstatě nepřinesl nic nového. Pro tvůrce totiž byl přednostnější milostný trojúhelník, a i přestože jsem fanoušek romantických filmů, v tomhle případě mě upozadění hlavního motivu na vedlejší kolej docela mrzelo. Jinak je Příslib slušně zpracovaný film, je však potřeba neočekávat od něj něco extra. ()

woodsman

vau masaker vojna je svina som jednoznacne na strane armencov osmanska riša boli zmrdi . Charlotte Le Bon velmy pekne vau ()

KM Phoenix

Oceňuji, že tvůrci angažovali opravdové arménské kněze v rolích arménských kněží. Horší je to, že se celý film úmorně patlají v milostném trojúhelníku Michael-Ana-Chris , ani tomu nepomáhá vizáž alá Buffalo Bill u Christiana Balea. Škoda, že se film více nesoustředí na samotnou arménskou genocidu - v tomhle se jedná jen o další zklamání, podobné tomu, které jsem měl u "Araratu", avšak i navzdory vyjmenovaným neduhů, považuji "The Promise" přece jen za lepší film než tu nesoudržnou a nelogickou splácaninu. ()

mira007

Oscar Isaac jako arménský zdravotník, Christian Bale jako americký novinář a kráska Le Bon jako kráska do milostného trojuhelníku na pozadí tématu turecké genocidy Arménů během první světové válce ve výpravném dobovém filmu, na který se okem hezky kouká a oceňuji i ten námět, ale to provedení je jakési uhlazené a emočně hrozně ploché. Čekal jsem, že při sledování genocidy milionů lidí pocítím aspoň nějakou hrozivě mrazivou emoci, ale nic takového ani podobného se nedostavilo. ()

Narciska

Připomínka tragické minulosti jednoho národa. Ale precizně připravené scény a věrohodně působící reálie nestačí, když charaktery jsou napsány tak, že ani dobří herci jim nejsou schopni vdechnout život. Příběh lásky v konfrontací s dějinnými událostmi vyznívá nutně pateticky a i přes přehnané množství prostoru, které dostává, stejně o hloubce citu nepřesvědčí. O tom, co se tehdy Arménům dělo, mnohem silněji na mě zapůsobila kniha Paměť větru. ()

anatheman

Silnější 4*. Musím se přiznat, že jsem zvažoval i pětihvězdičkové hodnocení. Po uvážení jsem dospěl k umírněnějšímu pohledu. Některé nedostatky se najdou; mě momentálně pouze napadá nepříliš dobré provedení konce filmu. Ale to - a vše ostatní - jsou pouze výtky nepatrného významu. Na filmu oceňuji především odvahu. Opravdu - tento film se s Turky nepáře. Celá problematika arménské genocidy je prezentována bez příkras, byť se většina děje odehrává kontrastně v úchvatných scenériích. Někdo zde upozornil na přítomnost milostné limonády. S tímto tvrzením naprosto nesouhlasím. Je to zkrátka depka, která vás dojme. ()

BOURQUE

Film sa snaží priblížiť strašné udalosti, ktoré patria medzi najčernejších škvŕn ľudstva. Zachytenie celej situácii je pomerne dobre zvládnutá a filmové obrazy sú nekompromisné. Milostný „trojuholník“ je tu spíš akýmsi „odľahčujúcim“ elementom. Výkon trojici O. Isaac, Ch. Le Bon, Ch. Bale je dobrý. Malá rola pre J. Reno potešila. P.S.: Dojímavé obrazy a riadky na konci. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (více)