Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku... Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. (Falcon)

LEGACY

Jsem z toho filmečku maličko na měkko a i možná proto hodnotím plnou palbou. Už si ani nepamatuji kdy jsem se takhle rozpustil nad českým filmem, jasně jsou Vánoce, ale i tak nemůžu nic jiného než chválit Vetchýho a zbytek. Bylo to kouzelný a mě to udělalo víc než radost. ()

Killda

Pěkná kamera, ale jinak klasický český kýčovitý brak. Hrozivý scénář společně se zcela neschopnou režií táhne ty nejlepší české herce k nejodpudivějším výkonům! A z té přesládlé, kýčovité a zcela nevhodné hudby mi budou ještě dlouho krvácet uši... ()

cross

Rád bych se zeptal všech těch čtyřhvězdičkových hodnotitelů, zda by se jim stejně napsaný a natočený film líbil i v Americké nebo Německé produkci....?!? Vážně o tom pochybuji...!!! Vždyť tady bylo skoro všechno špatně - přehrávající hvězdy českého filmu (proti který jinak nic nemám...), omletý námět, slaboduchý scénář a na vrchol krajně nesympatická hlavní představitelka. Chybí mi vtip, invence a originalita českých komedií, chybí mi další Koljové i Vaškové príma kluci... Ema je jen slátanina, která sice není groteskní, ale to je asi její jediné pozitivum. ()

Ravi

Na tyhle filmy se Vetchý vyloženě hodí. Bez něj by to byl trapas, ale s ním je to rozhodně výhra. Milý film o ne příliš chtěném a smutném opatrovnictví, které se zvrhne v rodinnou komedii. Hezky natočeno, na své si určitě přijdou všichni, kteří mají rádi dospělou komedii a panem Vetchým. 75% = 4/5 ()

Pedross800

Tož takový milý hořkosladký vánoční příběh s excelentním Ondrou a Aňou...jako to tu někdo napsal, kdo má srdce na svým místě, užije si to a odpustí řadu klišé i trochu prkennou a ne příliš spontánní představitelku Emy. Vono není jednoduchý stát se otcem tak zničehonic ze dne na den a Ondra tu nelehkou roli zahrál výborně. Krásný film jak dělaný na předvánoční čas. ()

Autogram

Mal to byť hrejivý vianočný film, ktorý ma ale vôbec nezohrial. Skôr ma vytáčal toľkými nezmyslami, že som ledva vydržal do konca. A keď sa má divákovi uľaviť od tých debilných zvratov, tak sa zapáli čertov kožuch od sviečky alebo sa prevtelíme do osudu škrečka Eda a sledujeme jeho trpký koniec. Na čo to bolo? Asi ako barlička scenáristu a režisér by ho s tým asi poslal niekam, keby to nebola tá istá osoba. A po tom všetkom utrpeni je film bez konca, len sa všetci zasnene pozerajú na vianočný stromček. Aňa a Ondrej to napriek všetkému zahrali výborne a dve hviezdy sú len za nich. ()

Gekacuk

Krásný film, moc se mi líbil. Dojemný příběh vede k zajímavému poznání: Dobře placená práce, v které jsme velmi úspěšní ještě neznamená, že vedeme šťastný život. Hlavní hrdina si (sice docela pozdě) uvědomí, jak hnusnou práci dělá a po hlavě se vrhá za svým štěstím. Svělé výkony Vetchého a Gaislerové výborně doplňují herci ve vedlejších rolích. Neotřelá komediální Love Story, která samozřejmě dobře dopadne. ()

jefff

Fakt milý film, kterému strašně moc sluší vánoční atmosféra. Příjemná pohoda se smutnými podtóny. ()

herr_carter

Přesně takové pohlazení na duši jsem po dlouhé době potřeboval. Citlivý, laskavý a krásnou hudbou a hereckými výkony podpořený český film o tom, že čistá, naivní a přirozená láska ještě v dnešním světě nevymřela a ať tenhle snímek může místy působit až příliš prvoplánovitě a nestandardně ideálně, já jsem tedy nad míru spokojený. Ondra s Aňou jedny z nejlepších rolí kariéry, malá Švábenská má zase našlápnuto do budoucna...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Už ani nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl vůbec nějaký český film a vlastně ani moc netuším, co mě vedlo nakonec vidět právě tento, ale nyní musím s radostí konstatovat, že toho ani trochu nelituji a navíc jako pro neoblomného odpůrce tuzemské filmografie to bylo o to větší a milejší překvapení, že sleduji skutečně fungující a pohodově koukatelný český film. Tím tu tedy ale nechci ani zároveň nějak vykřikovat, že Pohádky pro Emu je bezchybná, úžasná podívaná, která mě dostala do kolen, to rozhodně ne, ale přeci jen jde alespoň o český snímek, který potěší, neurazí a snese i určitá měřítka kvality. O příběh tu jde sice tedy kýčovitý a v podstatě i tuctový až běda, nicméně jeho zpracování je natolik sympatické, jemné a působivé, že to tentokrát až tolik nevadí a co si navíc budeme namlouvat, k vánocům patří kýč a tuctovost stejně tak neodmyslitelně, jako vánočka, stromeček, či kapr se salátem. Hodně se tu jinak díky mnoha okolnostem v ději hraje na city, a v tomto ohledu si tvůrci zaslouží na české poměry další upřímnou pochvalu, neboť i když mohli, tak zbytečně nevydírali a netlačili až tolik na pilu a přesto film po emoční stránce fungoval skutečně působivě, stejně jako při vtipných momentech, kterých sice nebylo až tolik, ovšem pokud se přeci jen dostali ke slovu, tak nevyzněli nikterak trapně, či vulgárně, jak to u ostatních tuzemských filmů z posledních let bývá zvykem, ale naopak působili velice lidsky a přirozeně, na čemž se ovšem velkou měrou podepsali i výkony všech zúčastněných herců, kteří zbytečně nepřehrávali, spíš tedy naopak, i oni podali vesměs velmi citlivé a silné výkony, které výslednému vyznění velmi pomohli. Celkově jde tak zkrátka o příjemnou, citlivou a působivou podívanou, které sice ke konci už evidentně docházel dech, ale i tak jde na tuzemské poměry o jednu z těch rozhodně nejpovedenějších podívaných za poslední roky. ()

Vajonek

Milý film, u kterého jsem se několikrát skutečně zasmála a některá místa mě zase docela dojala. Dobře mi k sobě seděla ústřední dvojice v podání Vetchého a Geislerové. Jednu hvězdičku nakonec ubírám kvůli postavě malé Emy - její promluvy a chování mi většinu času přišly dost nepřirozené, nepřiměřené jejímu věku a také složité situaci, v níž se dle scénáře nacházela. ()

bari68

České herecké esá v najlepšej forme, roztomilé dievčatko, vianočná atmosféra, chytľavý a pútavý príbeh, inteligentný humor. Z tohto nejde vzniknúť nič iné, len krásny film .... aj keď trochu sentimentálny. ()

klukluka

Špatně se mi píše - přes slzičky. Ne, fakt to bylo dojemný, pěkně udělaný. Jenom ten název patrně přidělal před Vánocemi nějakou tu vrásku nejednomu pedagogickému pracovníkovi. Naše paní učitelka na to vzala svoje třeťáky a dialog - menstruace, spodní prádlo, holení se u nás řešil ještě 14 dnů. Takže se mi to patrně líbilo víc než paní učitelce. A dětem raději odvyprávím něco sám. Jinak prima. ()

Mičl

Sentimentalni usa shit? Asi ano, ale pusobilo to na vsechny okolo v sale a ja se snazil prizpusobit. Nakonec to na my plechovy hrudi zahralo, Vetchy je bourak zahraje cokoliv, ikdyz me misty pripominal staryho dobryho Jirinu, zahral skvele pestouna vlstni dcery. Anicka je klasa, jejim obsazenim nelze film zkazit, ba naopak jen vylepsit. Celkove se mi to asi, teda, no dobre libilo se mi to, ale trochu se stydim, to nejen za sebe, ale hlavne za to, ze jsme byli v kine 4 osoby, to uz lidi nechodite na filmy? ()

EKLEKTIK

"Tak už můžeš povídat." Jak se tak dívám, Ondřeji Vetchému vztah s Petrou Hřebíčkovou asi moc dlouho nevydržel, takže si rychle našel Aňu Geislerovou. K samotnému příběhu bych ale rád dodal to, že jeho závěrečná píseň byla dle mého názoru neuvěřitelně nesnesitelná Hrůza, která mi svou naprostou nepatřičností naprosto zkazila dojem z filmu, který by mě jinak určitě dostal. ()

dopita

Ach bože, ten scénář... Mnoho dějových zvratů prostě nedokážu akceptovat např. pan Miller se na můj vkus velmi rychle rozhodne, že se postará o dítě, o kterém zpočátku ani neví, jestli je jeho; Marie na můj vkus velmi rychle souhlasí s šílenou prosbou pana Millera na ošálení sociálky fingovaným sňatkem, což je mimochodem plán, kterej pan Miller ukul s devítiletou Emou (!); Ema na můj vkus nijak zvlášť netruchlí nad ztrátou matky atd, atd. No já vim, je to jen film, žádnej dokument, ale všechny tyhle dějový prostocviky na mě působí nevěrohodně a je jich moc. Na druhou stranu je film natočen velmi jistou rukou, z čehož vyplývá, že mě sice scénář připadá přehnanej, ale vlastně nemám problém akceptovat film jako celek. Nebo jinými slovy, co Rudolf Havlík Scénárista zbabral, to Rudolf Havlík Režisér s přehledem napravil a ve finále je z toho velmi dobře koukatelnej film, kterej ani na chvíli nenudí, je zábavnej, má skvělou hudbu a především je plnej kvalitních hereckých výkonů (Anna Geislerová je skvělá!) a doslova šmakózní vánoční atmosféry. Nebejt nešikovně napsanýho scénáře, z fleku tomu napálím plnej počet! ()

Teg

Sorry, ale slušnou produkci úplně zabily ochotnické herecké výkony všech představitelů. Dialogy působí sterilně a herci jsou jako voskové figuríny což by odpovídalo divadelnímu představení u nás na vsi. Vzhledem k tomu, že vím že někteří hrát umějí, tak to považuji za hrubou režisérskou chybu. Díky a už nechci. ()