Klasický western s Johnem Waynem v hlavní roli. Jeho jméno už vlastně mluví za vše. Nepotřebuje další představování, protože jde o pojem. I když je tady už John Wayne poněkud starší, tak to pořád nic nemění na tom, že je pořád charismatický a pořád drsný a opravdový chlap, který jde za svým. Bez něho bych si tenhle příběh ani nedokázala představit. On se prostě pro takové role narodil.(12.11.2012)

Hádanka na začátek: Je vysoký, nosí šátek kolem krku, dobře střílí, je čestný, k ženám galantní a vždy vyhrává. Kdo je to? :)) Hodně dobrý western s Johnem Waynem, ikonou divokého západu! Sympatická ústření trojice (plk. McNally, kpt. Cordona a J. O'Neill), ke které se připojují i další sympatie sklízející postavy (např. seržant nebo Phillips). Příběh není nijak originální, zápletka je přesto zajímavá. Nechybí zde klasika - Wayne (s šátkem a gentlemanským chováním k ženám) vede skupinku odvážných proti padouchům, přičemž dojde i k typické výměně rukojmí ;) Líbil se mi úvod z války Severu proti Jihu, který přinesl hodně akce a to v pouhé půl hodině! [!!!následující věta může prozrazovat část děje!!!] Také mě zaujalo, že váleční nepřátelé se stanou partnery (ovšem oceňuji i jejich vzájemný respekt v období války)...Povedený western.(14.2.2009)

Westerny s Johnem Waynem sice příliš nevyhledávám, ale tohle mě bavilo. Začátek navnadil a připravil jedno z nejlepších přepadení vlaku jaké jsem měl možnost vidět a i když se film pak vydal kapánek jiným směrem, než by člověk čekal, vůbec jsem se nenudil. Waynovi stárnoucí pistolníci mě paradoxně baví víc, než mladší verze a ani tady jsem nebyl zklamán. Sympaticky působil i zbytek herců na čele s Jackem Elamem a potěšila trojice krásných holek. Poctivá a slušná práce. 80%(30.11.2015)

• mortak

Od prvního okamžiku vidíte a slyšíte, jak je Wayne nemocný a jak se drží zpátky. První půlhodina jde, přepad vlaku je dobře vymyšlený, ale pak už to jde z kopce - rozklížený příběh (cesta do Rio Lobo je nekonečná), málo akce a podivné dialogy. Riviero se snaží, O´Neill je krásná, ale film sami neutáhnou.(30.4.2017)

John Wayne proste vedel, ako tocit westerny, spolu s Hawksom, pochopitelne. Funda klasickeho americkeho westernu tu najde vsetko, po com tuzi jeho dusa : prestrelky, akcne sceny a spravne drsneho Wayne-a a Christophera Mitchuma - syna legendarneho Roberta Mitchuma. Sranda, ze tu hral aj isty David Huddlestone /Dva Vytecnici, Jdi na to/. 100 %(19.5.2013)

• - Natáčení probíhalo v mexickém Cuernavacu a americkém Tucsonu. (Terva)

• - Peter Jason v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Své poslední herecké vystoupení absolvovala Sherry Lansing, která se posléze stala generální ředitelkou společnosti Paramount. (Terva)