Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

ProNotor

Drama napsané pro Omara jak prdel na hrnec, dlouho jsem neposmrkal a neprobulel takovou část filmu jako dnes. Komedie zcela zřídka, ale drama až až. Omar zase excelentně, drama mu prostě sedí a tohle mě opravdu zasáhlo jak jen mohlo, vím, že u každého záleží na rozpoložení mysli a jak se zrovna cítí, dnes to byla trefa do "černého". Gloria Colston je velice talentovaná a doufám, že o téhle půvabné mladé dívence ještě hodně uslyšíme a uvidíme ji v dalších filmech, ať už francouzských nebo anglických (amerických). Dějově naprostá paráda, neshledal jsem žádné nedostatky, příběh silný jako trám, herci famózní, hudba dodávala scénám tu správnou náladu, dost pomáhala těm potokům slz. Nemůžu si pomoci, ale tento snímek si ode mne zaslouží 5* bez diskuze, 95% musíme nechat rezervu i pro nějaká další díla. ()

Rocky88

Bohužel. Předvídatelné, málo vtipu, dramatická složka je nezáživná, nemá žádné grády. Na někoho může ubulený černoch působit slzopudně, ale na mě teda ne. Body má film za dítě, které není otravné (čti na přesdržku). Soudní pasáž je zabiják, u toho jsem poklimbával. ()

C0r0ner

Že u filmů nebrečím... To už musí být. Ale holt když se sejde režisér, scenáristé a herci a dají do kupy propracovanou věc, tak je na co koukat. I když jsem byl na ten konec dlouho připravený, tak to prostě nešlo přestát nějak normálně. Emocionální masakr, jaký jsem už dávno nezažil v nádherném příběhu. 100% ()

zette

Spoiler. Kdyz si to shrnu..., sest scenaristu da do kupy pribeh, kdy se dva mladi lide poprve potkaji, kdyz "on pripluje bosy na lodi". Z jakesi chvilkove touhy si udelaji dite, ktere bila matka opusti a cernoch se zacne vzorne starat. Po par letech se v zene probudi materske city a chce dite pres soudy do vlastni pece. Kdyz uz to vypada, ze bude dobre, nechaji tvurci holcicku umrit na nevylecitelnou nemoc. Pochopitelne, kdo nejvice pomaha novopecenemu otci? Homosexual... Tohle proste normalni clovek nemuze vymyslet, maximalne v tech sesti lidech... ()

campix

Omar Sy je momentálně jednou z největších hvězd francouzské a ne li dokonce evropské komedie a I dva jsou rodina je učebnicovou ukázkou hořkosladké komedie moderního střihu. Poměrně ambiciozní je odvyprávět příběh trvající zhruba desetiletí a s tím jsou spojené některé největší neduhy v podobě určitých dějových nejasností. Jinak se jedná o perfektního zástupce svého žánru, který má snad vše. Sympatické ústřední hrdiny, kvalitní obsazení a také rychlý a zábavný spád, který naruší až záverečné zpomalení ve chvíli, kdy se objeví hlavní dějová překážka. Mrzouti si vždycky něco najdou a dějové nesrovnalosti dokáží zkazit výsledný dojem, ale stačí se pouze dobře naladit a Omar Sy nezklame. ()

angel74

Oproti mexickému snímku Bez návodu je film I dva jsou rodina herecky podstatně atraktivněji obsazen. Především velký sympaťák Omar Sy a kouzelná Gloria Colston mají zásluhu na tom, že děj příjemně odsýpá. Není to sice taková zábavná taškařice jako mexický kousek, ovšem ta dramatická linka je zde umně prokládaná lehce komediálními prvky, přičemž atmosféru skvěle dotváří velmi zdařilý soundtrack. Což mi je rozhodně sympatičtější než nějaká velká řachanda. (70%) ()

StanislachKo

Vraj komédia! Ľudia, nenechajte sa oblbnúť, toto je nekompromisný emocionálny náklad. Čítal som tu, že citové vydieranie a podobné... možno, ok. Ale (najmä) vďaka Omarovej prirodzenosti Ti to nedá inú možnosť ako zožrať to aj s navyjákom. Guča v hrdle ešte stále dve hodiny po... ()

URBAN

Popravdě tyhle filmové příběhy které hranou na city nemam úplně v oblibě, ale když to někdo umí tak mě to tak nebije do očí. Má to vtip, propracovaný příběh s nečekaným koncem. a skvělé herce ( 24.8.17/MAC ) ()

HorrFi

Silnej film a místama dost utahanej, ale Omar Sy převedl, že je to skvělej herec a tyhle role mu jdou ikdyž právě on celej film táhnul.. bez něj by to byla docela nuda a myslim si, že I dva jsou rodina si vychutná spíš ženská část publika.. doufam, že Omara uvidíme ještě v mnoha dobrých filmech.. ()

fantassia odpad!

Je mi líto, ale ani trochu to se mnou nehlo, nesmála jsem se, nudila jsem se a dramatu jsem nevěřila, působilo to na mě jako kýčovitá lež, nemám ráda umělotiny. Prázdné s pozlátkem navrch, stejný kýč jako skleněná blyštivá koule na stromeček, dokonalý křáp bez valné hodnoty, navrch pozlacený, uvnitř dutý. Za mě nula bodů, nula hvězd. ()

chelseaman22 odpad!

Definitivně největší zklamání roku. Příšerný scénář nezachránil ani Omar Sy, který jede na dřeň, aby filmu dal šmrnc. Autorem scénáře musí být mišuge, které si močí do peřin a chodí se koupat do fontány Fountain at Place de la Concorde. odpad! ()

andrii

Rodina je tým. Když jsou románové city tam, kde mají být, v srdci jako doma. Stvoří v člověku radostný rým, ryzí poezii života, než ji zakryje tmavý dým tiché bolesti, balvan maroda. ()

UhLee

(7,5/10). Další z krásných rodinných komedií, kde Omar Sy předvádí své herecké umění a šarm. Příběh krásně reflektuje dnešní dobu. Mnoho matek nechce své děti, protože si myslí, že to nezvládnou a jsou na to samy, ale nikdo není sám.. Vždy je tady nějaké řešení.. A tento film to krásně ukazuje na vztahu otce a dcery. Matka, která své dítě opustí se mu už nemůžu tak vrýt pod kůži, jako otec, který s ním byl celý jeho život. Moc krásný film. ()

Lachtaan

Právě prožité třídenní dobrodružství po kusu malebné, ale pro mě až doposud neuznávané Francie, mi tamní pobyt nezaryl pouze tenhle zajímavý kout naší planety hluboko do srdce, také mě navnadil na film, jenž se prokopal do srdce ještě hlouběji. Nejzajímavější a svými výkony nejupřímnější evropský herec to po velkoleposti Nedotknutelní zkusil opět na podobně melancholickou notu a pro mě ji zahrál více než bravurně. Slza ukápla a to zaslouženě. ()

Jizni Tlapa

Je to dojárna, ale příjemně dramaticky namícháná s protipólem komediality! Hlavní hrdina už je zárukou dokonalého hereckého řemesla a se svou dětskou parťačkou vytvářejí dokonale koukatelný pár! Stejně tak vedlejší role jsou originální a dobře obsazené. Je to prostě netradiční pokoukaní, které vás donutí přemýšlet, zasmát se a utrousit nějakou tu slzinu... ()

Johnny.ARN odpad!

Tohto francúzskeho zberača bavlny fakt nemusím. A zjavne ani jeho plantážnicku dcéru. A do toho celého sa primotá hygienická kurva z francúzskej dedinky Ševáns... Proste keď to vidíte po mexickom originále, nemôžete to hodnotiť inak ako ODPAD! ()

venison

Už podle názvu je komedie "I dva jsou rodina" přeslazeným kýčem, ale opak je pravdou.. Hrát tam kdokoliv jiný než Omar Sy, který je pověstný svým rozzářeným optimistickým projevem, tak to celé sklouzne do nekoukatelné hladiny, ale takhle to funguje.. Osobnost a herecký talent Omara Sy táhne naprosto celý film, vedle něj je snad srovnatelná pouze Clémence Poésy, která si vystřihla svou nevyrovnanou matku také skvěle.. Trošku mi film připomíná staré dobré francouzské komedie jen na trošku vyspělejší a sofistikovanější úrovni.. Rozhodně je film, který neshlédnu jen jednou.. I když má tragický podtext, tak zahřeje na duši :-) ()

Phietros

Omar po filmu nedotknutelní boduje, tentokrát na dětské téma! Samuel, který žije pohodový život, jednoho rána dostane do ruky malé mimino s tím že je jeho dcera. Matka uteče a on se za ní vydává do Londýna, ale nikde jí nenajde. Cestou se protne s teplým týpkem, který potřebuje obsadit do role právě jeho. Jelikož zůstane na ocet, nezbývá mu, než u něj počkat. Tato dvojice se stane dobrými přáteli a společně vychovávají malou Glorii. S tou má Sam nádherný vztah a snaží se jí dělat ze života pohádku. Jenže nic netrvá věčně! Lékaři zjistí, že Glorie trpí nemocí srdce a zbývají jí poslední chvíle života. Do toho se dostává na scénu zpět její matka, za kterou tajne posílal emaily Samuel a udržoval malou Glorii v naději, že se jednou uvidí. To se vyplní, ale Glorie se dozví, že Sam jí celou dobu lhal. Odejde s matkou a na chvíli ho odřízne! Holt milosrdná lež, může být někdy horší než pravda! O malou se soudí, ale ta spadne do péče k otci.. Poslední okamžiky tráví společně, než za několik týdnu... 85% ()