Reklama

Reklama

Recenze (33)

silentname 

všechny recenze uživatele

Poviem hneď na úvod pravdu. Keby to mám hodnotiť iba ako film sám o sebe, možno by som išiel o pár hviezd vyššie. Možno by som v sebe našiel súcit a dokázal byť milosrdnejší. No problém je, že človek sa nikdy neubráni niečomu dôležitému. Ten istý film sme tu už mali, bol spracovaný lepšie a mali sme z neho väčšinou oveľa lepšie pocity. Ale aby som nebol hneď na úvod zlý, tak si povedzme pár pozitívnych dojmov z filmu. V prvom rade Abigail Breslin je podľa mňa solídnou Baby. Nemal som problém jej uveriť a snažila sa čo sa dalo. Takže dávam jej kredit. Tanečné scénky sú spravené veľmi dobre a choreografia funguje. Na toto si tvorcovia skutočne sadli a dali si záležať. Tak, ako to aj bolo treba. Uznávam. Vizuálne to ponúka asi to isté čo originál, ale nebol tam nikdy moment, kde by som povedal, že je to trápne. A "Time Of My Life" scénka je spracovaná dobre. A aspoň sa tam nerozhodli dať "túto verziu". Keby to spravili, tak by to bolo asi najväčšie sprznenie filmu, čo som kedy videl. A prečo to hovorím? Pretože ostatné dve hudobné klasiky: "Hungy Eyes" a "She´s Like The Wind" pôsobia, ako keby ich upravil Avicii alebo niekto podobný. Takže som sa úprimne bál, že niekto sa rozhodne, že táto verzia bude prijateľnejšia a modernejšia. Nikto to našťastie nespravil. Super. Čo sa týka ostatného, neveim čo viac ešte pochváliť. Herecky je to celkom okey. Jediný veľký problém je Colt Prattes, ktorý nemá žiadnu charizmu, akú mal pôvodný Patrick Swayze a cítiť to po celý čas. Film dokopy skoro nič nové nepridáva. S výnimkou dejovej línie rodičov Baby. A je to na môj vkus trošku nasilu. Nie je to strašné, ale nasilu rozhodne áno. Kde však film najviac padá sú dialógy. Niektoré sú prepísané z originálu, no inde mám pocit, že to znie absolútne mizerne. Ťažko sa to počúva. No ako som povedal, najväčší problém filmu je skutočnosť, že reálne to nie je film, ktorý by bolo potrebné vidieť, neprináša moc nového, nič zaujímavejšie a rozhodne nič lepšie, oproti originálu. A celý čas som premýšľal len nad tým, o koľko bol originál lepší. Takže osobne odporúčam vidieť ten a tomuto sa vyhnite. Hodnotenie: D ()

Lokutus 

všechny recenze uživatele

Zas až tak hrozný to nebylo ani zdaleka a viděl jsem už spoustu MNOHEM horších výtvorů výkvětů domácí kinematografie... ale celkově naprosto zbytečněj film, co spíš jen parazituje na originále, rozvádí některý dřív chybějící linky a když už se snaží něco modernizovat výsledkem je katastrofa, která vrcholí naprosto dementním rámováním - WTF! Vrcholem je pak nesnesitelná prdelatá machna v roli Bejby... ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Když se v prvních ohlasech vyrojily zaryté obhajoby původní verze, původní hudby i původního hereckého osazenstva, přišlo mi to až trochu úsměvné, vzhledem k tomu, že obliba originálu je často spojena s jistou blahosklonností, pramenící z toho, že se jedná o milovaný film našich maminek. Úsměv se ovšem začne vytrácet ve chvíli, kdy jsou podobně plamenné řeči doprovázeny urážkami všech účastníků nové verze v čele s Abigail Breslin. Netuším samozřejmě, jestli ostatní komentující dodnes zbožňují Jennifer Grey, ale pro mě to byla právě ona, kdo byl z tehdejšího obsazení nejslabší a která mi zkrátka jako teenagerka ze šedesátek a ošklivé kačátko zároveň, nikdy nepřišla. Abigail oproti tomu je oplácaná, nesmělá, tanečně zprvu nefalšovaně dřevěná a - v mých očích naprosto dokonalá a neodolatelná Baby, ve které právě celou dobu dřímá nesmělá labuť, schopná dokázat všechno, co si jen zamane. Druhý často kritizovaný problém, tedy přidaná linka rodičů, je díky perfektní Debře Messing a přesnému Greenwoodovi uvěřitelná, životná i dojemná. Problém nastává až v osobě Johnnyho. Patrick Swayze byl díky Dirty Dancing legenda, Colt Prattes se sice snaží, ale nevychází mu to snad ani jedenkrát, protože charizma se zkrátka nedostavilo. Občas jsem se navíc zakřenil při předělávkách nejznámějších hitů, jimž moderní verze často vůbec nesluší a v jednom případě i nepěkně zatahají za uši. Přesto pod současné hodnocení jít nemůžu. Nový Hříšňák je totiž pohodová, optimistická a povedená (byť na spoustě míst s originálem prakticky totožná) podívaná a kdo říká, že je nesledovatelná, ten by si měl sundat růžové brýle (a nebo se na ni v některých případech i skutečně podívat). ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Co byste dělali, kdyby se k vám v tanečním baru přitočila těžkotonážní Růžena Průšová, z jejíhož dechu byste cítili, co jedla před týdnem, z jejích kadeří byste chtěli mít paruku na žalud a z jejích podpažních koláčů byste měli chuť jít nakoupit sádru, aby se už nepotila. Jenže o to horší, že jste nucen okolím jí říkat Bejby, učit ji tanečním krokům a vaginálně ji uspokojovat. Původně jsem myslel, že jde o parodii, zkrátka vtip, a že v titulcích uzřím jména Seltzer/Friedberg. Ti mají často spády najít bezejmenné herce, co jsou jen málo podobní původním představitelům z parodovaných snímků. Jenže ono ne, jedná se opravdu o remake Hříšného tance, legrační je to jen nechtěně. Pokud se Swayze chystá na reinkarnaci, já bych ji zatím odložil. Až uvidí Abigail Breslin, ihned zapomene na sváry s Jennifer Grey, jejich hádky mu budou připadat malicherné, neb tohle ho zaručeně podruhé dostane pod kytky. Abigail musela mohutně naštvat někoho z produkce. Film totiž nemá za cíl, aby její postava prošla vývojem hnusky v lepší hnusku, nýbrž aby hnuska v závěru filmu měla vizáž superhnusky. Vše strašné je korunováno pověstnou zvedačkou, kdy maník s bicáky má žilní provazy až na krku, když to naondulované slůně zvedá nad sebe. I metráková činka by byla pro něj větším vrcholem blaha. Naštěstí se jedná jen o tv remake, dopad na fanoušky originálu bude ale i tak nemalý. Z filmu je z větší míry muzikál, pěkné songy se dočkaly moderních úprav, o choreografii film vůbec nezavadil, tančí se, jen do tance to má daleko. Chudá je i výprava, vůbec mě nepřenesla do retro stavu. Jedinou možností je se u filmu hodně zvesela smát, neb kombinace nemehla Abigail Breslin a zdegenerovaného baleťáka Colta Prasete je vskutku legračně zkázonosná. Oproti tomu neustálé srovnávání "předělaných" památných scén a songů s originálem je více než zábavné. 4/10 ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Pohodový remake nesmrtelné klasiky, který zdaleka není tak strašlivý, jak zdejší hodnocení napovídá. Casting je až na jednu výjimku vynikající (usměvavá baculka Abigail Breslin z role Baby ždíme, co se dá, a po Chanelce pětce tak definitivně potrvzuje status mojí oblíbenkyně + Grace Adler!!, Peggy Bundy & Haley Dunphy), šedesátková atmosféra příjemně zachycená a větší prostor pro vedlejší postavy opodstatněný (neb jinak by se jednalo o naprostý, a tehdy opravdu zbytečný, kopírák), dolů ho táhne jenom skutečně velký přešlap v podobě Colta Prattese, který se dokonalému Patricku Swayzemu v žádném ohledu ani nepřibližuje, a sem tam předělávky soundtracku, které postrádají kouzlo originálu. Bezproblémových 69 (chuckle) procent, s oběma přimhouřenýma očima snad i slabší 4 hvězdičky. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama