• verbal

Bezoš se svou éšopově našmelenou šrajtoflí urputně snaží umlátit Netflikse, a tak bezhlavě kupuje kdejaký popsaný hajzlpapír, kterým obalí bandu profláklých držek, načančá jej a přetaví v obří hovno, vhodné leda tak jako blúrej podpoložka pod viklající se hajzl v akci za $1,99 na Černý pátek. Takovou úděsnou sračku by snad nezmák ani Aliexpres s Čenovic Džudynou! Přitom je ve výpravě ta lichva řádně vidět na každém kroku, a ač šestimístné cifry přemluvily pár holyúdských primadon nečíst „scénář“ k zoufale nevtipné a totálně unylé dementní taškařici o oslizlém negrovi, ani ony to prostě nevytrhly. Kromě vynikajícího čtyřicetisedmichromozomálního podkladu, načmáraného prstem od „Nutely“ na stěnu Ústavu pro léčbu genetických malformací, navíc Žžžoel zřejmě přičinlivě polykal a vykouřil svému mantáckému bráchovi první plněstopážní počin. No a brácha samo sebou po pár dost ubohých pětiminutových kraťasech ví o dynamice, vodění loutek a dramatizaci úplně všechno, čili asi tolik jako metař o neurochirurgii. Zákonitým výsledkem je tedy sto deset minut trvající, nudné neinventivní užvaněné nic s mimořádně trapným a obludně přehrávajícím čokoládovým jelimanem v hlavní roli. Nic, o němž patrně ve třech čtvrtinách natáčení zjistili, že nikam nevede, a tak ho raději během posledních deseti minut utnuli způsobem, za který by se nemusel stydět ani několikanásobný premiant postlobotomických kurzů tvůrčího sraní.(8.6.2018)

Trailer byl celkem vtipný, máme tu Charlize Theron, Amandu Seyfried, Joela Edgertona, jednoho "Nigerijce" a hlavně Sharlto Copleyho, tak kde je problém? Nejspíše v tom, že Amazon má stále poměrně mladé filmové studio, které si své projekty dostatečně nehlídá a opět z toho vylezl naprosto průměrný film, který nejenže klasicky vykecá nejlepší scény v traileru, ale taky poměrně dost nudí až si člověk říká, jak se tu mohlo tolik vlivných jmen takhle ztratit. Ano, Copley je i tady výrazný a všech "5" scén si krade pro sebe, ale je to prostě málo. Starší brácha Joela na tu režii zkrátka nemá a příště bych prosil přísnější producentský dohled. PS : Český název je docela mimo, o zelené pilule jde dle mého ve filmu nejméně, ale zas aspoň není tak generický jako originál...5/10(5.6.2018)

• predators

Jak píše CinemaRanger, bylo to hrozná krávovina! Nezajímavé osudy lidí v jakési změti drogových dealerů a překupníků...ani jsem to nepochopil...(5.6.2018)

• Oktavianus

Aby to byla komedie, je tam hodně málo humoru. Aby to byl akční film, je tam dost málo akce. A dramatických chvilek sice je požehnaně, ale nějak nedrží pohromadě. Asi nejpřesněji tento film vystihuje slovo utahanost. Netuším, na co scenáristi mysleli, když Gringa psali, ale tak nějak si představuju, že se jim dost často myšlenky rozlétly, pak se autoři horko těžko vraceli k textu, a tak aby nějak navázali, pomáhali si naprosto nesmyslnými oslími můstky. Film nemá vůbec žádný spád, tempo, hlavní hrdina víceméně celou dobu jen sebelítostivě kňučí, jak jsou na něj všichni zlí, a já mu celou dobu přál kulku do hlavy. Zajímavě rozehraná partie několika nesourodých postav, co se kvůli zeleným pilulím sejdou v Mexiku, mizí do ztracena. Scény nedávají smysl a jejich zařazení do filmu postrádá logiku, spousta scén je naprosto zbytečných, což platí i o postavách, třeba Thandie Newtonová jako Soyinkova manželka je tam úplně navíc, a z těch zajímavějších - jako je Charlize Theronová - zase zdaleka nebylo vytřískáno všechno. A to nejde na vrub jen scenáristům, ale i režii, která se Edgertonovi vymkla z rukou, a on snímek dost zbabral. Zmar je vidět třeba i na tom, že si do jedné z hlavních rolí obsadil vlastního bráchu, který je jeden z nejhorších na place a hraní mu vůbec nejde.(3.4.2018)

Super akční komedie. Na můj vkus chvílemi trochu přeplácaná, ale i tak výborná podívaná. A díky Charlize bylo i na co koukat.(10.6.2018)

• luka4615

Nezajímavá a nudná rádoby komedie, která svým tempem a scénářem doslova uspává. Vážně, mám dojem, že pokud byste na začátku snímku Gringo usnuli, pravděpodobně o nic nepřijdete, jelikož tento film se téměř okamžitě řadí do dlouhé fronty zcela zbytečných počinů. Škoda. „I know I'm not supposed to touch the mini-bar but I'm going to do it. You know, I don't even care anymore, I'm doing it. I'm having the merlot!!“(8.6.2018)

5/10(6.6.2018)

• kaylin

Tohle mohlo být a mělo být vtipnější.(12.6.2018)

• silentname

"Gringo" pôsobí nakoniec príliš rozbito na to, aby bol čímkoľvek výraznejším. V prvom rade, keď si človek pozrie trailer, pôsobí to oveľa vtipnejšie, energickejšie a aj ako film pôsobí, že pôjde úplne iným smerom. Na komédiu je tam strašne málo humoru a je to viac dráma. V boji proti mexickým kartelom. Vážne? Proste sa to nedá spojiť. Takže potom neostáva moc priestor na to, aby sa divák do toho dokázal dostať. Je tu pár okey postáv. Myslím si, že Harold je ako hlavný hrdina fungujúci, Harry Treadaway ako brat jeho šéfa má dobré momentky a Amanda Seyfried je tiež celkom okey, len nemá tam moc veľkú rolu, ktorá by niečo dokázala spraviť. Zvyšok je podľa mňa nie moc dobrý. Charlize Theron je manipulatívna krava, Joel Edgerton nemá charizmu a celkovo to nepôsobí veľmi príjemne na pozeranie. Myslím si, že keby to je vtipnejšie, niečo by sa z toho dalo spraviť, no problém je, že z filmu mám pocit, ako keby sa ani nesnažil o to divákov rozosmiať. Je tu jedna ozaj vtipná scénka na hotelovej izbe, ktorá nám vysvetlí, o čom je telefonát Harolda Richovi. Nebudem to spoilovať, no tam je dobrý moment. Ale keď si premietnem film späť, nikde inde som sa už moc nesmial. Akcie je málo, humoru je málo a dráma človeka čoskoro omrzí. Ak hľadáte ľahký film s dobrou komédiou a akciou, tak toto vás naozaj neuspokojí. Popravde ani neviem pre koho tento film je natočený. Lebo ho nemôžeme brať dostatočne seriózne na to, aby to bola fungujúca dráma a film sa vôbec nesnaží udrieť na iné struny, aby tomu dali humor alebo akciu. Výsledne je to teda nefungujúci film. Hodnotenie: D+(29.5.2018)

• Streeper

Nic moc jsem od toho nečekala, šla jsem na to do kina, protože nedávali nic jiného, co by mě zaujalo a tady máme hned tři má oblíbená jména Charlize Theron, Amanda Seyfried a Joel Edgerton, takže má volba byla jasná. Trailer na film slibuje vtipnou akční podívanou, dejme tomu, že akce tam je dostatek, ale toho vtipu už o dost méně. Bohužel jako komedie to nefunguje vůbec, nezasmála jsem se ani jednou a akce se objeví až v posledních 30 minutách filmu, což je škoda. David Oyelowo nebyl natolik sympatická postava, abych si jí dokázala oblíbil a soucítit s ní, takže mě jeho přítomnost trošku iritovala, zvláště když tam hystericky pobíhal a křičel. Mrzí mě, že větší prostor nedostala Amanda Seyfried, pro ní to byl opravdu jen takový štěk a nic víc.(7.4.2018)

Nakonec vcelku průměrná komedie, na kterou jsem se přeci jen, díky přítomnosti Charlize Theron, podíval. Titul tak zásadního finančního propadáku si to určitě nezaslouží, v kinech bylo daleko více kravin, která vydělali daleko více peněz.(8.6.2018)

Na černou komedii je Gringo málo vtipné, seriózním krimi filmem nikdy být nechtělo a i při 110 minutách stopáže je asi o půl hodiny delší, než by bylo záhodno. Charlize Theron i Sharlto Copley jsou výborní kdykoliv se objeví na plátně, ale to rozhodně nestačí.(5.6.2018)

Rovnou řeknu, že Gringo není žádná pecka ale je to spíš oukey/fajn film. Film který rychle uteče, zabaví ale není nic víc. Naštěstí film táhne perfektní obsazení. David Oyelowo jakožto hlavní hrdina mně mile překvapil jelikož jeho postava Harold má vývoj, chová se lidsky a tudíž uvěřitelně, dokážeme mu rozumět proč dělá to co dělá a vlastně mu celou dobu divák přeje aby to s ním dopadlo dobře. Jeho ´´nejlepšího kamaráda´´ tu hraje Joel Edgerton (jehož bratr Nash režíroval tento film ale o tom až za chvíli) který dokáže zahrát falešného člověka tak dokonale, že mu dokonce chvíli věří i divák. Celkem zábavná je ve své roli (jako vždy) i Charlize Theron, roztomile a nevinně působí Amanda Seyfried, ale hlavní hvězdou filmu je Sharlto Copley který v každém filmu dokáže všechny herecké kolegy převálcovat a tady se mu to opět povedlo jelikož opět hraje těžce uchopitelnou postavu s morálním komplexem a tahle póza mu prostě perfektně sedí. Problém tedy není ani tak s herci ale spíše celým uchopením tohoto filmu. Scénář kteří spolu napsali Anthony Tambakis a Matthew Stone hapruje mezi černou komedií, akčním thrillerem a romantickým dramatem a nějakému šikovnému a zkušenému režisérovi by se možná i povedlo aby ten film fungoval. Bohužel ho dělal právě Nash Edgerton a v tom právě tu režisérskou jistotu nevidím. A s tím nejistým režijním vedením je pak úplně jedno, že hudba zní nádherně, kamera působí dynamicky a herci jsou perfektní. Protože ten film prostě nefunguje jako totální celek. Jako černá komedie u které se dá vypnout mozek to ale funguje na výbornou.(7.4.2018)

• M.i.k.e

trailer sliboval fajn zábavu,ale výsledek je rozpačitý.Je tu pár akčních scén a občas se člověk zasměje,ale je toho hodně málo na akční film,potažmo černou komedii.Potenciál tu je,dobré obsazení také,ale vše dost nevyužité...40%(3.6.2018)

Vcelku príjemná konina. Na jednej strane to aj baví, no je to niekedy dosť pomotané. Amazon sa v podstate len rozbieha a tak im takýto projekt úplne beriem. Plus to obsadenie. 60 %.(10.6.2018)

• XXXXXXXX

K uzoufáni nudná, nevtipna a téměř akci neoplývající pseudokomedie, kterou od naprostého odpadu odděluje pouze bravurně obdařený Karlík!(8.6.2018)

• RussianBodyG

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie.(2.6.2018)

• CinemaRanger

Kdo mohl natočit tokovou krávovinu, to už je lepší i Barry Seal: Nebeský gauner...(7.4.2018)

• Baerdeller

Oktavianus svým komentem trefil hřebíček na hlavičku. Tenhle film vůbec nefunguje jako celek. Ta horda zbytečných postav a dějových linek je zarážející - co v tom filmu dělala postava Amandy Seyfried a jejího "přítele"? Vždyť jejich interakce se zbytkem osazenstva je minimální. To samé Charlize Theron - jo, i mně se líbila její chladnokrevná supermrcha, ale většina scén vůbec do filmu nezapadala. O Thandie Newton nemluvě - prakticky všechny její scény (až na tu se stěhováním do bytu) by se daly vystříhnout a nikdo by si toho nevšiml. Nabízejí se tři možnosti, proč film takhle dopadl. Dvě tu ostatní komentující už přednesli - 1) Selhali scénáristé 2) Selhal režisér... a napadá mě ještě třetí možnost - 3) selhala produkce, takže jednotliví herci nebyli dostupní dostatečně dlouho + dostupní na place ve stejnou chvíli. Kvůli tomu skončil film se spoustou postav s vlastními scénami, které na sebe víceménně nereagují. Kdo ví. Každopádně tohle je provar. Ještě že Sharlto Copley dokáže zářit skoro ve všem. 1*(24.5.2018)

To chtělo plán... Richarde makej. No, já bych volil mrkve. Hustý kytary. Nelly se nedala upřít kuráž. V Mexiku to bude vostrý. Chudák Harold. Kde se zdublovala cena to asi nepochopim. Elaine byla skvělá – fakt docela od rány. I had expected a “hot” Mexico. Markinson je tu kůže. ‘Just answer the question Suaréz.’ Podle mě měl Richard pravdu - výrobce rozhoduje. V tom případku bude Villegas asi překvapenej. By si číšník užil... Harolde, do čeho´s to vlez? Kurva... Jsem se lek, jaká farmaceutická korporace si zas namastila kapsu a vono hovno... Investoři se netvářili nadšeně. Elaine! Koleda koleda Richarde... Telefonistka(!) Proč ze sebe Harold dělá obět? ‘Literally´s something people say now.’ Ta holka se nezdála! Nepálec bezchybnej lumbersexuál. Harold není z DEA, kluku ušatá. Ehm... Auto dopadlo jak v Tarantinovi. Bejt v hledáčku není příjemné... Soyinka, ať si říkal, jak chtěl, se potřeboval sebrat. OK... Harold pod drobnohledem, ale koho? Tak Elaine žije zajímavej život. Richarde... A dopr... Co s takovou zásobou temně zelenejch „kámošů“…? Když není potřeba, proč vás tu držet? Hezká přestřelka. Cisterna povedená. ‘I don´t think he can survive that.’ Krev na poli nevyroste. Sakra... Mitch. Hezky Harry.(6.6.2018)

<< předchozí 1 2