Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Byla smrt manželky vysokého místního funkcionáře obyčejná nehoda, nebo vražda? A jakou roli v případu hraje Filipův úhlavní nepřítel Klement Kratěna? Odhalení poměrů mezi normalizační společenskou smetánkou je překvapivé i komické zároveň. (Česká televize)

Recenze (50)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Vyšetřete to tak, jak to Strana a Šejbové potřebujou." Takže zadání zní srozumitelně a je naprosto jasné, že by ho dokázal splnit jedině soudruh npor. Klement Kratěna. Jenže Marvan s Plachým to plní po svém a je to ohromná zábava. Zejména Plachý se rozsoudruhoval do vysokých obrátek, jeho buzerace vrátných nemá chybu a zjišťování pobytu soudruha syna mě dostalo do kolen. Marvan je tradičně o dost slabší, drzý a stranickému úkolu evidentně nerozumí. Taky dobře, protože tady na fakturu válí soudruzi z OPBH a když má lakýrník vysvětlovat, jakou to musel řešit havárii, tak je to hodně k popukání. Stejně jako nestranní straníci, vrahové zahradníci a bohatí funkcionáři, kteří pracují na tom, abychom se všichni měli stejně. A komu ten nářez nestačí, tak tomu k tanci a poslechu zahraje Peter Nagy, Miro Žbirka a samozřejmě geniální Sloky Luboše Nováčka. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál se mi jeví stále kvalitnější. Osmá epizoda mě potěšila, bylo v ní krajně přesoudruhováno, soudruh náměstek Šejba i jeho soudruh syn byli výborní, soudruh major Špalek s nimi soudružsky držel krok a Klementovi definitivně spadla maska uvědomělého budovatele socialistických zítřků. Každý soudruh musí za vším hledat OPBH. ()

Reklama

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

60% — Je vidět, že se nám seriál pomalu blíží do cílové rovinky. Mezi Marvanem a Klementem se Šejbičem vypukla válka. Charaktery se tříbí, postavy se nám vybarvují. Kdo si zatím udržuje nečitelnost, je Martin Plachý. Nicméně určité náznaky tu jsou a v tomto díle se ke konci objevil jeden poměrně zásadní. Možná slyším trávu růst, možná vidím duchy, ale něčeho jsem si všimnul, nechci to tady konkretizovat, mohl by to být spoiler, ale taky nemusel. To, že zbývají už jenom dva díly, znamená, že pro rok 1982 máme už jenom jeden, maximálně jeden a půl dílu, ve zbytku se taky musí uzavřít Marvanův příběh v současnosti. Jsem opravdu zvědavý, jak to všechno do sebe zaklapne a já uslyším ve své hlavě zřetelné „CVAK“. Protože jestli to jenom vyšumí, bude to velké zklamání. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošku jiný typ dílu než předchozí temnější. Je tu sice mrtvá žena vysokého okresního politika Šejby, ale Marvanovi s Plachým je hned něco podezřelé, zatímco Klement úspěšně kazí jejich vyšetřování. Odlehčenost příběhu dodává tentokrát neskutečně hláškující Plachý. Pointa tohoto úmrtí navodí spojení s prvním dílem a celkově se s mladým Marvanem trochu posuneme blíže k jeho poznání pravdy, proč je v minulosti a co má poznat. Další skvělý díl, který má hlavu a patu, je dostatečně nápaditý, vtipný, tragikomický i detektivní. PS: vítě, co je prduch? = pracující důchodce ()

tein 

všechny recenze uživatele

Hodně drsný dil. Až je z toho člověku úzko u srdce a řekne si, je dobře, že tato doba a podobná zvěrstva jsou už pryč. Pak si ale člověk uvědomí nač celý seriál vlastně naraží a to teprve člověka zamrazí. Ona ta doba (pouze z pohledu na čas jako fyzikální veličinu) sice už je pryč ale vlastně se toho tolik stejně nezměnilo - viz. úvod a vsuvky co se dejě v přítomnosti. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • V tomto díle zazní latinský termín „Rigor mortiz“. Tento termín vyjadřuje tzv. mrtvolné změny nebo-li posmrtnou ztuhlost. (Winster)
  • Slávek Brousek (Tomáš Jeřábek) si vybírá z katalogu pračku Tatramat řady 245, ta byla vyrobena v roce, kdy se odehrává příběh. Pračka si vysloužila přezdívky Šemík, Klokan, Skokan či Rodeo. Při odstřeďování totiž skákala. (sator)
  • Marvan (Václav Neužil) používá zapalovač slangově pojmenovaný „rakušák“. Historie značky Zippo, vyrábějící tento zapalovač, začíná ve 30. letech v Pennsylvánii. Ale jelikož se pro Evropu vyráběly zapalovače v Rakousku, tak si ho lidé pojmenovali takto. (sator)

Reklama

Reklama